Jak zrobić porównanie ubezpieczenia na życie?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-12-11 13:18:30


Pierwsze lepsze ubezpieczenie może okazać się zupełną porażką – niska suma ubezpieczenia, zakres ochrony kompletnie niedopasowany do naszych potrzeb, krótka umowa, którą trzeba będzie przedłużać na gorszych warunkach. Zatem porównujmy oferty, by w przyszłości nie żałować wyboru!


Gdy kupujemy nowy telefon czy telewizor – robimy szybkie porównanie modeli dostępnych na rynku, analizujemy parametry, sprawdzamy możliwości i oceny innych. W końcu nie musimy być biegli we wszystkich możliwych dziedzinach. Porównanie dotyczy również dobrego wyboru ubezpieczenia.

Po co nam polisa na życie?

Przed zakupem ubezpieczenia na życie musimy wiedzieć kilka rzeczy. Jedną z nich jest odpowiedź na pytanie – po co nam właściwie ubezpieczenie. To może być zabezpieczenie na wypadek śmierci, potrzeba wsparcia finansowego w trudnych życiowych sytuacjach, zapewnienie bliskim środków na pokrycie kosztów pogrzebu lub spłatę zadłużeń, ochrona na wypadek choroby.

Nasze potrzeby mogą znacznie różnić się od siebie. Wszystko zależy od naszej obecnej sytuacji finansowej, kondycji, stanu zdrowia, tego, jak duża jest nasza rodzina czy nasze zobowiązania finansowe.

Przykładowo: dwa młode małżeństwa z małym dzieckiem na utrzymaniu – mogą potrzebować zupełnie innej ochrony.

Małżeństwo nr 1 to mężczyzna, pracujący w sektorze usługowym, kobieta jest na ostatnim roku studiów, opiekuje się dzieckiem, w weekendy pracuje w lokalu gastronomicznym. W wolnym czasie oboje trenują sztuki walki. Mieszkają w mieszkaniu zakupionym na nieduży kredyt (ok. 100 tys. zł)

Małżeństwo nr II to mężczyzna pracujący w branży IT, kobieta jest kierownikiem działu w międzynarodowej firmie, zatrudniają nianię. Wolny czas spędzają najczęściej w kinie lub teatrze. Budują dom na działce pod miastem, na który to wzięli kredyt w wysokości 500 tys. zł.

Musimy zatem wziąć pod uwagę – kogo chcemy zabezpieczyć na wypadek własnej śmierci, czy potrzebujemy ochrony na wypadek niezdolności do pracy, urazów, poważnych zachorowań, wypadków, czy będzie nam potrzebna inna forma wsparcia, jaką może nam zaoferować ubezpieczyciel (transport medyczny, wsparcie psychologa, wizyta u specjalisty bez kolejki). Zastanówmy się nad tym ile miesięcznie jesteśmy w stanie poświęcić na składkę ubezpieczenia, jak wysoka suma ubezpieczenia byłaby w stanie pokryć posiadane przez nas zadłużenia, jak wysokie jest prawdopodobieństwo urazów, wypadków samochodowych, ryzyko poważnego zachorowania, czy to, jak dbamy o zdrowy tryb życia.

To wszystko jest niezwykle ważne – z tą wiedzą łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie ubezpieczenie na życie. Nie damy się skusić na niepotrzebne dodatki, zwrócimy uwagę na rzeczy naprawdę dla nas istotne.


Jakiej polisy na życie potrzebujemy?


Rynek ubezpieczeniowy jest naprawdę pełen rozmaitych ofert. Osoba, która nie ma pojęcia o ubezpieczeniach bardzo szybko może poczuć się zagubiona. Znając jednak podstawowe rodzaje ubezpieczeń – będzie nam zdecydowanie łatwiej.
Wśród ubezpieczeń znaleźć możemy polisę:
  • grupową;
  • indywidualną;
  • rodzinną;
  • oszczędnościową;
  • inwestycyjną;
  • posagową;
  • NNW.
Istnieją również umowy dodatkowe czyli tzw. rozszerzenia ochrony. Można je zakupić w ramach każdej powyższej polisy.

Dobre
ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl może dotyczyć tych wszystkich wymienionych rodzajów ubezpieczeń, właśnie dlatego warto wiedzieć jakiego dokładnie się szuka.

Warto jednak wspomnieć czym charakteryzują się poszczególne ubezpieczenia, by było wiadomo czym się kierować, a czego unikać.

Ubezpieczenie grupowe – jest możliwe do zakupienia wyłącznie w miejscu zatrudnienia. To polisa o stosunkowo niskiej cenie i szerokim zakresie ochrony. Brzmi dobrze – ale minusem jest niska suma ubezpieczenia i krótki czas trwania umowy – zazwyczaj jest to tylko rok czasu.

Ubezpieczenie indywidualne
– to polisa, którą nabyć może każda pełnoletnia osoba do momentu ukończenia górnej granicy wiekowej ustalanej przez ubezpieczyciela. Część firm wyklucza klientów po 64 roku życia, inni dopuszczają osoby przed ukończeniem 70 roku życia. Polisa w swojej podstawowej ofercie chroni na wypadek śmierci, zwiększenie ochrony jest możliwe przez zakup umów dodatkowych. Umowę podpisać możemy na okres od 5 do 40 lat.

Ubezpieczenie rodzinne – to rozwiązanie korzystne dla tych osób, które chcą zabezpieczyć kilka osób w różnym zakresie, np. nabyć polisę indywidualną dla siebie, NNW dla dziecka, ochronę na wypadek ciężkiej choroby dla rodziców. Takie ubezpieczenie łączy w sobie wiele możliwości w tylko jednej składce.
Ubezpieczenie inwestycyjne – jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zapewnić sobie ochronę oraz oszczędności na przyszłość. Dzięki zrównoważonym funduszom można bezpiecznie zainwestować swoje środki, mając bez przerwy wgląd w swoje oszczędności, jak również możliwość zmiany decyzji co do wysokości części składki przeznaczanej na inwestycje.

Ubezpieczenie posagowe
– jest zabezpieczeniem na bezpieczny start w dorosłe życie dla naszego dziecka. Im wcześniej zdecydujemy się na takie ubezpieczenie, tym więcej dziecko otrzyma w momencie ukończenia pełnoletności. Zgromadzone środki mogą być pomocne w opłaceniu zagranicznych studiów czy mieszkaniu w innym mieście, rozwijaniu pasji lub podróżowaniu. To ubezpieczenie łączy w sobie oszczędności na przyszłość oraz ochronę dla dziecka.

Ubezpieczenie NNW – to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, w związku z czym zakres działania skupia się wokół urazów, chorób oraz pobytach w szpitalu. Polisa obejmuje ochronę przed kontuzjami, złamaniami, operacjami czy wypadkami.


Polisa na życie – szukaj w dobrym miejscu

Przede wszystkim należy omijać strony poszczególnych firm ubezpieczeniowych – tam nie dowiemy się niczego konkretnego.

Najlepiej korzystać z pomocy stron w całości poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Znaleźć tam możemy zarówno poradniki, porównywarki, rankingi, jak i kalkulatory. Jeśli zatem trudność sprawia nam np. obliczenie składki – kalkulator ubezpieczenia na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl z pewnością nam pomoże.

Pomocne będą również rankingi ubezpieczeń – na nich znajdziemy oceny przyznawane przez niezależnych fachowców. Dowiemy się jakie dobre oferty istnieją na rynku ubezpieczeń, porównamy kilka ze sobą i znajdziemy najlepszą polisę dla siebie.

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca