Krystyny i Bożeny świętowały w Lwówku Śląskim

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-03-12 12:21:29
Zainicjowana w 1998 roku przez dziennikarkę, wicemarszałek Senatu, śp. Krystynę Bochenek ogólnopolska akcja w Lwówku Śląskim przyjęła się z wyjątkowo dobrze. Pierwszy Zjazd Krystyn odbył się u tu 13 marca 2016 roku. W imieninowym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt Pań. Kolejny Zjazd zgromadził jeszcze więcej solenizantek. Kluczem do sukcesu jest wyjątkowa atmosfera. Wydarzenie z roku na rok nabiera rozmachu. W tym roku pomysłodawczyni i główna organizatorka Pani Krystyna Piotrowicz do wspólnego świętowania oprócz imienniczek zaprosiła także Bożeny.

Na odbywającą się w niedzielę, 11 marca 2018 roku w restauracji Rycerska w Lwówku Śląskim uroczystość przybyły Panie nie tylko z Lwówka Śląskiego i jego najbliższej okolicy, ale także z Gryfowa Śląskiego i Mirska.


Gości już od progu witały: Panie Krystyna Piotrowicz i Krystyna Barycka oraz towarzysząca im Gryfowska Kapela Podwórkowa. Przybywające na spotkanie Panie dołączały do witających i tak z każdą chwilą przed restauracją robiło się coraz bardziej tłoczno. Piękne kobiety i głośna muzyka w centrum miasta przykuwały uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się, robili zdjęcia i pytali co to za okazja, co to za święto?
Oficjalnego otwarcia III Zjazdu Krystyn i Bożen w Lwówku Śląskim dokonała Pani Piotrowicz, która powitała koleżanki i życzyła im udanej zabawy. Po krótkim przedstawieniu się solenizantek przyszedł czas na wspólne odśpiewanie Sto Lat i toast za zdrowie – oczywiście Krystyn i Bożen.

Specjalnie na niedzielną uroczystość wiersz dla solenizantek napisała i podczas spotkania odczytała Pani Krystyna Barycka:


Wiersz dla Krysi i Bożenki
W małym miasteczku, co Lwówek Śląski się zwie,
W miesiącu marcu czy ktoś wie, czy nie,
Spotykają się Bożenki i Krysie, by spędzić wolny czas,
Przy muzyce, śpiewie, ubawie po pas.
Bożenka, Krycha czy Krystyna
Przyjaciółka to wspaniała.
Z serca by wszystko oddała,
Ugości Cię należycie, ceni koleżeńskie życie.
Jedna pisze wiersze, druga śpiewać chce,
A trzecia w rozmyślaniu spędza chwile te.
Spędzają Bożenki i Krysie razem godzin kilka
Bawią się, śpiewają, popijają drinka.
Każda w myślach ma jeden cel
By spotkać się ponownie przy kawie czy lodach
Bo czas ucieka a człek już nie taki młody.
Więc żyj Bożenko, Krysiu tak, aby każdy dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem
Wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i radości.
Żyj najpiękniej jak umiesz,
Po swojemu, spełniaj się.
Więc jak masz na imię, ja dobrze wiem
Bożenko, Krysiu dziś złożyć życzenia Ci chcę,
Mnóstwo radości, słodkiej miłości,
Pełnego szczęścia i wiecznej młodości.
Wszystkim Bożenkom i Krysiom życzyJak już kiedyś wspominaliśmy u schyłku XX wieku Krystyna i Bożena były jednymi z najpopularniejszych Polskich imion. Wówczas mogły z nimi konkurować tylko Marie i Janiny. Później przyszedł czas na imiona zachodnioeuropejskie. Dziś na szkolnych korytarzach trudno spotkać Krysię, czy Bożenkę. Aczkolwiek moda na imiona sprzed lat powraca. Czy powróci także na Krystyny (należące do Chrystusa) i Bożeny (od Boga)? Zapewne tak. Wszak kobiety noszące te imiona są zaiste wyjątkowe, co potwierdzi każdy, kto poznał w swoim życiu choć jedną z nich. 
Tym co zastanawiają się jak dać na imię swoim pociechom polecam internetową księgę imion (ksiegaimion.com), w której możemy przeczytać nie tylko o jutrzejszych solenizantkach:


Krystyna posiada wybitną osobowość, jest zorganizowana i bardzo drobiazgowa. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą. Stąpa mocno po ziemi i nie spędza życia na marzeniach. To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. A jej decyzje zawsze są słuszne. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności …

Bożena najlepiej się czuje, gdy żyje szybko, wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą. Jest szczerą i energiczną optymistką. Nie brak jej przyjaciół oraz znajomych, zawsze bywa życzliwa i docenia każdego w swym otoczeniu. Żyje z wielkim rozmachem oraz fantazją – nikt się z nią nie nudzi, ani nie odczuwa przy niej skrępowania …

Wszystkim Krystynom i Bożenom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, spełnienia najskrytszych marzeń i żeby każda z Pań w pełni realizowała potencjał drzemiący w swoim imieniu.

Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatKrystyna
Poniedziałek, 2018-03-12 13:39
Serdeczne podziękowania dla Pana Szymona za udostępnienie tak pięknej sali i przygotowanie pyszmego poczęstunku, za miłą obsługę.Ukłony i podziękowanie dla Redakcji Lwóweckiego Info za miłą obsługę naszego spotkania i tak obszerną informację o tym spotkaniu.
AparatKrystyna
Poniedziałek, 2018-03-12 16:18
Rycerska jest super, lwowecki.info jest super, Krystyny i Bożeny są super.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Marzec 2018
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_pilka-nozna-logo
Czwartek, 2018-03-22
List_mini_puchar-polski-ozpn
Czwartek, 2018-03-22
List_mini_lwowek-slaski-slowackiego-2018
Czwartek, 2018-03-22
List_mini_zatrzymany-sprawca-wielu-wlaman-i-kradziezy-2018
Czwartek, 2018-03-22
List_mini_mlodziez-zapobiega-pozarom-2018
Środa, 2018-03-21
List_mini_ubocze-lustro-nowe-2018
Środa, 2018-03-21
List_mini_przybylski-krawczyk-mchalak
Środa, 2018-03-21
List_mini_lwowek-slaski-targowisko-miejskie-2018-uniewaznienei
Środa, 2018-03-21
List_mini_zawody-latawcowe-2018
Środa, 2018-03-21
List_mini_walec
Środa, 2018-03-21
List_mini_fpr
Wtorek, 2018-03-20
List_mini_dolnoslaski-delfinek-strzegom-07
Wtorek, 2018-03-20
List_mini_straznik-miejski-lwowek
Wtorek, 2018-03-20
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca