Sytuacja finansowa w Powiatowym Centrum Zdrowia jest bardzo zła!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-12-04 17:05:47
Sprawa o wyjątkowo złej sytuacji finansowej w Powiatowym Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim wyszła zupełnie przypadkiem. Podczas czwartkowej (29.11) sesji Rady Powiatu Lwóweckiego radny Eugeniusz Ścigan zapytał o powody anulowania przetargu na budowę bloku operacyjnego w szpitalu. W odpowiedzi Starosta Daniel Koko oznajmił, iż sytuacja w PCZ jest bardzo zła i najpierw należy rozwiązać problemy w spółce.

Jak Państwo, Wysoka Rada, wszyscy wiecie, to ten przetarg jeszcze był anulowany w obecności funkcjonowania tamtego zarządu. To, co mogę powiedzieć na tym etapie, to co nasz zarząd … jaką ma wiedzę i jak to będzie się odnosiło do tego, o co pan radny pyta, to w tej chwili czekamy na plan naprawczy, który ma stworzyć pani prezes Powiatowego Centrum Zdrowia. Jak dobrze pamiętam, bo tę dyspozycję w sprawie tego planu naprawczego wydawał jeszcze w zarządzeniu pan wicestarosta, ten termin jest do jutra (30 listopada). Pani prezes ma ten plan naprawczy, żebym rozbudował i żebym od razu odpowiedział Państwu na pytania ma przedstawić nam, bo sytuacja finansowa spółki za bieżący rok 2018, żeby nie powiedzieć, delikatnie jest zła, jest bardzo zła. – mówił podczas czwartkowej sesji starosta Daniel Koko, który tłumaczy, iż plany dot. bloku operacyjnego były jasne i sprecyzowane, żeby ten blok zrobić, natomiast najpierw trzeba wyjść z dołka. – Pierwszym krokiem musimy mieć ten plan naprawczy, bo to jest już bardziej niepokojące niż ten blok, bo może być tak, że resztkami sił finansowych Powiatu Lwóweckiego zrobimy blok, ale to nie rozwiąże nam problemu bieżącej sytuacji w Powiatowym Centrum Zdrowia. – dodawał starosta.

Sprawą oburzona była Radna Krystyna Piotrowicz, która pytała dlaczego taka informacja wypłynęła dopiero teraz, dlaczego wcześniej radni i społeczeństwo nic o tym nie wiedziało?

Starosta Koko mówił, że nie chce oceniać poprzedniego starosty i zarządu, bo to nie jego rola, dodając przy tym: – Te wyniki, to nie jest sprawa sprzed miesiąca, tylko jak powiedziałem, to jest całoroczna sprawa i one były widoczne i tylko Państwo może nie byli informowani, że jest tak źle, natomiast ja nie ukrywam, że nie będę mówił, że jest dobrze.

Wicestarosta Grześków odpowiadając na pytanie dot. unieważnienia przetargu na blok operacyjny wyjaśnił, iż stało się tak, gdyż kwota po przetargowa była wyższa niż kwota, którą dysponował Powiat.

Z takiego obrotu sytuacji, z braku informacji o bardzo złej sytuacji finansowej w PCZ-cie nie był zadowolony również radny Piotr Czembrowski, który mówił, że nie dostrzega, żeby obecny zarząd można było nazwać nowym zarządem. Przyznaje jednocześnie, iż niektóre osoby przesiadły się na fotelach, ale styl i dusza tego zarządu pozostała taka sama. Radny Czembrowski podkreślił, iż jest zaniepokojony wybiórczym przekazywaniem informacji przez zarząd dla radnych.

Emocje starał się ostudzić wicestarosta Zbigniew GrześkówNie ma co dramatyzować, sytuacja spółki nie jest tragiczna, czy jest … bardzo rzeczywiście…, ta strata która jest wygenerowana w tym roku jest stratą dużą, ale nie do takiego stopnia, żeby nie można było zapanować nad tą stratą. – mówił wicestarosta, który przyznawał, iż strata powstała m.in. w wyniku wynegocjowania przez pielęgniarki, czy ratowników medycznych podwyżek, a na które to podwyżki rząd nie przeznaczył dodatkowych środków. Zbigniew Grześków tłumaczył, iż jest przygotowywana przez rząd spec ustawa, po to, żeby sfinansować tę różnicę. – Sytuacja jest zła, na tyle zła, że trzeba interweniować, nie jest jeszcze dramatyczna. Milion złotych, czy kilkaset tysięcy złotych, które może się pojawić na koniec roku ze znakiem minus to nie jest jeszcze powód do totalnego załamania – uspokajał wicestarosta.

O sytuację w spółce w czwartek (29.11) zapytaliśmy panią Edytę Malczewską Prezes Zarządu PCZ w Lwówku Śląskim.
W związku z informacją o bardzo złej sytuacji finansowej, w jakiej jest PCZ zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, co jest przyczyną tych kłopotów, czy i jakie działania podjął zarząd spółki i czy mają Państwo receptę na wyjście z tych długów ?
Czy w związku z tak złą sytuacja planowane są zwolnienia pracowników?
Czy planowane jest ograniczenie przyjęć czy to w szpitalu, czy ośrodku?
 
W odpowiedzi Edyta Malczewska Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim wyjaśnia, iż od września br na drzwiach wejściowych do budynku Przychodni oraz Szpitala wiszą czarne plakaty informujące o akcji protestacyjnej Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Na plakacie jest zapis „Aktualny system finansowania szpitali powiatowych doprowadzi do ich upadku lub zamknięcia”. – pisze pani prezes, która tłumaczy, iż wpływ na kondycję finansową szpitali miały kolejne porozumienia zawarte czy to z ratownikami medycznymi, czy pielęgniarkami – Wprowadzane regulacje są zasadne z punktu widzenia pracowników, którzy w ochronie zdrowia zarabiali bardzo mało w porównaniu do innych branż oraz w odniesieniu do tak delikatnej materii, jaką jest opieka nad chorym człowiekiem. Niestety wszystkie te obciążenia finansowe nie mają całkowitego pokrycia w przychodach szpitali, stąd pojawił się protest. 
Trzeba zdawać sobie sprawę, że następują wzrosty również w innych obszarach niż wynagrodzenia np. w cenach energii elektrycznej, żywieniu, praniu. Wprowadzone zostały przez ustawodawcę tzw. Lojalki dla lekarzy pracujących na umowę o pracę w innych szpitalach, zakazujące im pracy u innego pracodawcy. Powoduje to braki obsady lekarskiej, które również odczuwamy w naszej placówce.


W dalszej części Prezes Edyta Malczewska wyjaśnia, iż szczególnej analizie poddawane są obecnie komórki, które przynoszą największe straty oraz że władze Powiatu posiadają pełną informację o stanie i sytuacji w spółce:

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim, pomimo wypracowania za 10 m-cy br. ujemnego wyniku finansowego nie posiada długów, jak rozumiem zobowiązań przeterminowanych, jak Pan to określił w swoim zapytaniu. Zarząd Spółki dokłada wszelkich starań, aby zaradzić trudnej sytuacji, jaka jest udziałem wszystkich szpitali powiatowych w Polsce. W tym zakresie podaje szczegółowej analizie te komórki organizacyjne, które wypracowują największe ujemne wyniki finansowe.

Najważniejszy jest w tym wszystkim Pacjent i będziemy dbać o to, aby niezależnie od sytuacji dostępność do usług zdrowotnych i ich bezpieczeństwo dla mieszkańców była jak najlepsza.

Zarząd Spółki na bieżąco, co miesiąc przedstawia sytuację finansową Właścicielowi, którym jest Powiat Lwówecki. Wszelkie pomysły i kierunki rozwoju są i będą zależały od jego akceptacji. Obecnie ukonstytuował się nowy Zarząd Powiatu, z którym rozpoczynamy kolejny etap współpracy m.in. w celu ukształtowania modelu lwóweckiego szpitala i pozostałych usług zdrowotnych.

Na pewno o dalszych istotnych decyzjach dotyczących opieki zdrowotnej świadczonej przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim mieszkańcy będą informowani.
– zapewnia Prezes Edyta Malczewska.


Informacja o tak złej kondycji spółki u wielu osób wywołała niepokój i przypomniała sytuację z 2017 roku, kiedy to głośno mówiło się o połączeniu lwóweckiego szpitala ze zgorzeleckim. Wówczas ku takiemu rozwiązaniu skłaniała się większość radnych. Dziś wprawdzie głośno się jeszcze o tym nie mówi, ale sytuacja nie napawa optymizmem a koalicja rządząca w naszym powiecie ma w rękach wszystkie ważne karty i całą kadencję.
Czekamy na kolejne, miejmy nadzieję, iż tym razem bardziej optymistyczne informacje ws. lwóweckiego Powiatowego Centrum Zdrowia.

Komentarze:
Aparatkasa
Wtorek, 2018-12-04 17:41
Szpitale powiatowe mają problemy finansowe bo kasa chorych, czytaj rząd Najaśniejszej RP za mało płaci za wykonywane usługi medyczne bo ma w głębokim poważaniu los chorych. Najlepiej jakby kadra i personel szpitali pracował gratis albo chorzy leczyli się sami. Szpital dla mieszkańców powiatu jest DOBREM SZCZEGÓLNYM i waszym radni obowiązkiem jest jego utrzymanie i rozwój. Trzeba przeanalizować czy ponoszone koszty są zasadne, jeżeli tak to trzeba go dofinansować z budżetu powiatu bo taki jest Powiatu jako właściciela obowiązek.
AparatPracownik
Wtorek, 2018-12-04 17:46
Pracuję tam ponad 25lat, odkąd przyszłam do pracy po dziś dzień rok w rok słyszę, że jest ZŁA SYTUACJA najpierw Zoz-u,potem spółki! Przepraszam za wyrażenie,ale niedobrze się robi,jak ponownie to czytam,bo nikt nawet już nie chcę nas pracowników o tym powiadomić... Zamknąć to wszystko, albo się połączyć ze Zgorzelcem,może w końcu doczekamy spokoju do emerytury,a nie ciągłe żale i pretensje,ile to wszystko kosztuje?!Ileż można oszczędzać na pacjentach i personelu ...?!
Aparatmieszkaniec
Wtorek, 2018-12-04 18:11
A czy na podwyżki dla pielęgniarek i ratowników ministerstwo nie wypłaciło czasem dodatkowych środków? Tak chyba było mówione w tv? Poza tym na mieście huczy od informacji co w PCZ dzieje się. Pracownicy odchodzą z pracy. Podobno księgowa odeszła, kierownik kadr odszedł, informatyk odchodzi. Nikt nie zauważył?
AparatKoKo ile zarabiałeś
Wtorek, 2018-12-04 18:13
Jaka była pensja obecnego starosty w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej przy ul. Rzeczna 25 w Gryfowie Śląskim.
Proszę oficjalnie o odpowiedź na łamach lwówecki info. Ile zarabiałeś na rękę. Skoro jest tak źle w naszym, cyt."Sytuacja finansowa w Powiatowym Centrum Zdrowia jest bardzo zła!", to jak to wyglądało...tylko szczerze proszę.
Ile miałeś na rękę.
AparatJoki
Wtorek, 2018-12-04 18:17
Żaden szpital nie utrzymuje się z kontraktów z NFZ. Szpitale wojewódzkie dofinansowywane są przez Marszałka, miejskie przez prezydentów a resortowe przez ministerstwa. Spójrzmy na Jelenia Góre tam szpital ma 70 milionów długi a miasto i urząd marszalkowski co roku doplacaja miliony. Nie dla szpitala tylko dla swoich mieszkańców. Tak samo jest w Zgorzelcu czy Bolesławcu. A u nas szpital jak fabryka butów - ma za zadanie przynosić zyski właścicielowi czyli Powiatowi, bo jak nie to jest tragedia. A gdzie w tym potrzebujący mieszkańcy ?
AparatA było...
Wtorek, 2018-12-04 18:22
A było sie zgodzić na połaczenie ze Zgorzelcem...sytuacja finansowa Zgorzeleckiego WspZOZ jest dobra, szpital ciagle sie rozwija i zarobki personelu "niższego" sa zdecydowanie lepsze.
AparatKokosy
Wtorek, 2018-12-04 18:50
Bez wsparcia właściciela,czyli Powiatu, którego obowiązkiem jest zabezpieczenia zdrowotnego mieszkancow szpital nie będzie mógł się rozwijać . Tak jest w każdym polskim szpitalu. Najważniejsze czy właściciel rozumie swoje.obowiazki wobec mieszkańców i jakie ma plany. Bez zrozumienia że do służby zdrowia w naszych realiach nie da się nie dopłacać nic z tego będzie.
Aparatwrzutka
Wtorek, 2018-12-04 19:49
Dziwna ta wrzutka o sytuacji finansowej szpitala zrobiona przez staroste po głosowaniu nad mało popularną społecznie , ale niebagatelną sumą jego wynagrodzenia. Oszczędzamy na całego , hehehe. Sytuacja strat jest znana od kilku lat i nie wynika z winy szpitala, tylko na niskiego finansowania przez NFZ. Ale takie odwrócenie uwagi w polityce od swoje osoby zdarza się często
AparatGryfowianin
Wtorek, 2018-12-04 19:57
Kokosy w szpitalu w Gryfowie to pewnie z pracy na rehabilitacji nie były, bo szpital nie majętny i za wiele dać nie ma z czego. Co innego teraz...To samo dotyczy innych stanowisk - prywatne firmy dają po prostu więcej i ludzie mają prawo odejść. Nie życzę Lwówkowi kłopotów ze szpitalem, bo sam wiem jak to się skończyło u nas. Zostaliśmy na łasce ładnie wyglądającej, ale pustej przychodni zgorzeleckiej. Z wielkich obietnic zostało mi wożenie mamy i tak do Lwówka.
Aparatdo - A było..
Wtorek, 2018-12-04 20:07
Sytuacja Szpitala w Zgorzelcu wcale nie jest taka dobra - wiem, bo tam dojeżdżam. Jak inne szpitale też ma długi. Tak samo borykają się z tymi samymi problemami z NFZ - za niskie lub brak kontraktów - i brakiem kadry - na dyżurach minimalna obsada na granicy bezpieczeństwa, pacjenci wkurzeni na oddziałach i czekający na SORZe po 6-8 godzin. Inwestycje, często nie wykorzystane do te pory, tylko dlatego, że dopłaca miasto !!!! czyli samorząd ( właściciel ) i to ogromne kwoty.
Aparatdo mieszkańca
Wtorek, 2018-12-04 20:11
to, ze kurwizja podała, że rząd przeznaczy dodatkowe środki na podwyżki dla pielęgniarek i ratowników to wcale nie znaczy, że przeznaczył i przekazał. A co do połączenia ze Zgorzelcem. Dzisiaj dostałem skierowanie od zgorzeleckiego urologa na kontrolny tomograf komputerowy(jestem pod tzw.opieką tamtejszego szpitala po operacji. Termin tomografu koniec czerwca 2019 a z wynikami badania koniec sierpnia 2019. Więc Zgorzelec nie jest wcale taki cacy.
AparatPowiatowi
Wtorek, 2018-12-04 20:14
Ponad 300 szpitali powiatowych w całej Polsce protestuje od kilku lat, że jest niedofinansowanych przez system, a Pan Starosta nagle się obudził ? Czy on nie był przewodniczącym rady w poprzedniej kadencji ? Czy nie był w obozie rządzącym powiatem ? To jak planował zrealizować swój program wyborczy dotyczący służby zdrowia, którym uwodził wyborców ? Doposażenia, rozwój, tomografy... Cos tu nie gra.....delikatnie mówiąc
AparatOrkiestra
Wtorek, 2018-12-04 20:18
JUREK OWSIAK WAM POMOŻE
AparatPracownik PCZ Lwówek
Wtorek, 2018-12-04 21:55
Zaangażowanie pracowników PCZ Lwówek Śląski przy realizacji projektu dotyczącego remontu Bloku operacyjnego było wielkie. Każdy z nas, bez względu na podziały czy to personel medyczny czy administracja w dużym wielkim poświęcał się. Przyszła nowa władza i zgodnie ze swoimi wcześniejszymi założeniami wszytko zdeptała. Panie Starosto, wszystko wskazuje na to że osiągnie Pan swój cel i zamierzenia z 2017 roku, kiedy jeszcze był Pan radnym.
AparatLwówczanin
Wtorek, 2018-12-04 21:58
Panie Starosto, a na co Pan przeznaczył środki z obligacji przeznaczonych na inwestycje w PCZ ?
Aparatxx
Wtorek, 2018-12-04 22:00
Samorządy ze sobą konkurują. Jak władze Gryfowe oddały własny budynek na konkurencyjną przychodnie mając powiatową.Zapewne duże koszty utrzymania PCZ generuje budynek w Gryfowe pacjenci odeszli do przychodni Zgorzeleckiej to i przychody się zmniejszyły a remonty konieczne, więc starosta zna środowisko i zapewne wie jak ograniczyć koszty lub zwiększyć przychody. Moźe Zgorzelec zabrał pacjentów POZ to niech zabierze bydynki
Aparatxx
Wtorek, 2018-12-04 22:00
Samorządy ze sobą konkurują. Jak władze Gryfowe oddały własny budynek na konkurencyjną przychodnie mając powiatową.Zapewne duże koszty utrzymania PCZ generuje budynek w Gryfowe pacjenci odeszli do przychodni Zgorzeleckiej to i przychody się zmniejszyły a remonty konieczne, więc starosta zna środowisko i zapewne wie jak ograniczyć koszty lub zwiększyć przychody. Moźe Zgorzelec zabrał pacjentów POZ to niech zabierze bydynki
AparatXD
Wtorek, 2018-12-04 22:13
Senator Wam pomoże !!! ha ha ha
AparatdoXd
Wtorek, 2018-12-04 22:48
Obecna władza nigdy nigdy nigdy z PIS bo szefowe nas z partii powyrzucają no i kto będzie rządził?
AparatJacek
Środa, 2018-12-05 02:38
A za przyłączeniem naszego szpitala do Zgorzelca był szczególnie obecny statosta. To nie prawda za sytuacja szpitala ze Zgorzelca jest dobra. Ta spółka jeszcze jeszcze bardzie zadłużone i swoje długi chce rozłożyć na pozostałe szpitale które przejmie . Jeżeli obecni radni dopuszcza do przejęcia naszej spółki to uważam że ich obietnice przed wyborcze były tylko kiełbasa wyborcza . Gdzie obietnice pani Sasin i innych radnych o walce o utrzymaniu spółki ???
AparatEla
Środa, 2018-12-05 05:17
W Zgorzelcu nie tak dobrze jak piszą, zapytajcie ludzi którzy tam się leczą. Ma szpital takie same kłopoty jak każda placówka zdrowia.
Aparatxxx
Środa, 2018-12-05 07:45
Pielęgniarki źle zarabiają ....
U mnie w pracy nikt w czasie godzin pracy na zakupki nie wyskakuje a w Lwóweckim PCZ nawet się z tym nie kryją
W rejestracji tylko pyskówki do ludzi bo akurat dziś Pani jedna z drugą ma zły dzień. To jak to ma prosperować. Dziwię się jedynie że tak kulturalny człowiek jak Dr Karasiński chce się z tym miejscem wiązać
AparatDo Xxx
Środa, 2018-12-05 10:18
Tak,to od lat jest we Lwówku,w Gryfowie(dziecko od macochy)wszyscy się starają,aby ten mały szpitalik czy przychodnię utrzymać.O tym,co dzieje się we Lwówku, sami pacjenci opowiadają,pyskówki, obojętność i brak zainteresowania-za dobrze się czujecie od wielu lat!!! Czas na zmiany.
Aparatjg
Środa, 2018-12-05 12:36
za Celestyna Rekowskiego sytuacja nie do pomyślenia, włodarze ziemi lwóweckiej oto macie efekt waszej dobrej zmiany, gratuluję,
Aparatmieszkanka.
Środa, 2018-12-05 12:43
Jedyne co mamy w tym Lwóweczku , to szpital.Zlikwidujcie i zaorajcie to miasto. Czy ludzie , którzy pomstują na PCZ są tacy nieskazitelni. Uderz się ręką w pierś .
Aparatgucio
Środa, 2018-12-05 16:57
nowa pani Prezes jest nieudolna, nie daje sobie rady z personelem, który jest opryskliwy, powinna się podać do dymisji
AparatKoko spoko
Środa, 2018-12-05 18:08
Co wy wszyscy chcecie od starosty? Przed wyborami i po psioczycie na bidulka a on ma na Was wszystkich wyrąbane :)kto go zna to wie jak jest. Danielek zarabia kasę i to jest dla niego najważniejsze a wy "kochani" wyborcy za 5 lat znowu jak barany zagłosujecie na niego ha ha i on o tym wie. Więc dajcie mu spokój nie zadawajcie głupich pytań na które i tak Wam nie odpowie tylko się z Was śmieje.
Aparatabc
Środa, 2018-12-05 19:07
do xxx
A co ma do tego kultura lekarza Karasińskiego? A inni lekarze, równie kulturalni to w PCZ nie pracują ? Jakieś chore myślenie. Jeśli ktoś jest dobrym lekarzem to musi być dobrym i zaangażowanym radnym ? Bzdura. Mam nadzieję, że radny dotrzyma słowa z kampanii wyborczej i pozyska dla Lwówka lekarzy? Mimo, iż burmistrzem nie został jego kandydat.
AparatMieszkaniec, pacjent, ekonom
Środa, 2018-12-05 19:31
Bez przesady z tą tragiczną sytuacją finansową. Wszystko zależy od perspektywy i od tego jak się chce to przedstawić i po co. Sytuacja jest tak samo zła jak 99 procent pozostałych szpitali powiatowych w Polsce. I to nie z powodu złego zarządzania, tylko niskich nakładów, które dla swoich mieszkańców muszą uzupełniać samorządy ( jeżeli oczywiście zależy im na zdrowiu i opiece lokalnej społeczności ). W naszej spółce zmieniło się bardzo wiele, w tym sposób zarządzania. Poprzedni prezes złożył wypowiedzenie jak ponad rok temu brakowało na wypłaty i groziła upadłość. Nowy zarząd od tamtej pory wciąż walczy o płynność - ważne, że skutecznie - realizowane są procedury, ludzie są operowani i leczeni, pracownicy maja wypłaty, faktury za usługi opłacane , ZUSy i podatki regularnie płacone. Co róż to podejmowane nowe inicjatywy i dodatkowe profile mające rozszerzyć ofertę zdrowotna i ew. źródła przychodów. Plan remontu Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni w fazie rozstrzygniętego przetargu jako narzędzie do ograniczania straty i przyszłego rozwoju. Nie czarujmy się - choćby Prezesem był sam Rockefeler, to piłka jest teraz tylko w rękach właściciela czyli Powiatu .
Aparatdo abc
Środa, 2018-12-05 22:16
Ponoć ten portal czytają mało inteligentni. Ciesz się bo podwyźka tuż tuż
Aparatdo abc
Czwartek, 2018-12-06 10:05
Jakby abc czytało ze zrozumieniem to by wiedziało o czym piszę
Aparatabc
Czwartek, 2018-12-06 21:39
Zgadzam się w pełni o tym ubytku inteligencji. Jeśli komentator xxx stawia takie zarzuty personelowi przychodni , to bardzo inteligentnie i ODWAŻNIE byłoby złożyć skargę u Pani Prezes podpisując się pod nią imieniem i nazwiskiem. Proponuję zmianę przychodni, skoro w tej na Morcinka jest tak kiepsko.A podwyżki dla pielęgniarek w PCZ mnie nie interesują. Nie ta branża.
Zdrowia życzę.
Aparatefka
Piątek, 2018-12-07 09:09
,,chcialoby się powiedzieć,,komuno wróć,,,,w tamtych czasach,,nie było takich problemów.Szpital funkcjonował bardzo dobrze.W drugim budynku szpitalnym ,,było położnictwo ,noworodki ,ginekologia, blok operacyjny!W drugim budynku,,interna , chirurgia i blok operacyjny.Istniala apteka szpitalna.Komu to przeszkadzalo,,żeby zrobić,,konający szpital?????Nigdy szpital nie bedzie przynosil zysków.To nie jest fabryka ale dla bezpieczeństwa mieszkańców,,musi funkcjonować!!!!!!Każdy szpital ma być sowicie zaopatrzony,,w leki i sprzęt,,dla dobra spoleczeństwa!!!!!!
AparatWyborca
Piątek, 2018-12-07 22:13
Jak najszybciej do Zgorzelca. Informatyk się zwalnia, kadrowca już nie ma, księgowa na emeryturę idzie, personel, który zarabia 2100 wliczając w to wyslugę lat ma dość. Dobrze się ma tylko Pani Prezes, Pani Pielęgniarka naczelna na kontrakcie, pan kierownik administracyjny pracujący w plakowicach, w pcz w radzie i w stowarzyszeniu (żyć nie umierać) i lekarze. Zrobić z tym porządek jak najszybciej.
Aparatjan
Sobota, 2018-12-08 13:40
pani Piotrowicz co pani robiła w poprzedniej kadencji że teraz jest pani taka oburzona,dobrze wiedziałaś co się dzieje w w tej placówce,to samo Grześków.
ale nasze lwóweckie społeczeństwo sobie takich wybroło.
Aparatdo Wyborca
Sobota, 2018-12-08 15:04
Myślisz, że tam jest lepiej, to się bardzo mylisz.
Aparatdo jan
Niedziela, 2018-12-09 02:05
Poczytaj protokoły z sesji i zapytaj Piotrowicz co robiła zapewne Ci odpowie na wszystkie wątpliwości bo to konkretna osoba.
AparatMieszkaniec
Niedziela, 2018-12-09 19:31
Nie dziwi mnie tragiczna sytuacja w PCZ przy takim zarządzaniu, dziwi mnie natomiast reakcja radnych np. Pani Piotrowicz, którzy doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Fakt, odeszli dobrzy praciwnicy: księgowa, informatyk, kadrowy, kierowniczka przychodni, kierowniczka apteki, kierownik działu technicznego...pracują inni dobrzy, którzy z różnych względów nie mogą odejść i raczej nie gliryfikowałbym jednego lekarza bo on ma swój wielki udział w obecnej sytuacji Spółki...chociaz cokolwiek by się pisało otoczka została stworzona a naiwni dalej w nią wierzą
Aparatmieszkanka
Sobota, 2018-12-15 15:44
Mieszkaniec chyba żałujesz co?
Aparatuboczanka
Czwartek, 2018-12-27 22:11
Szpital w Lwówku ma pecha do dobrych lekarzy,dobrych zarządzających ale najgorsze jest to ,że Pacjent będzie miał pecha jak znajdzie się w tym szpitalu!
AparatPielegniarka
Sobota, 2019-01-05 00:13
Uboczanka....przesadzasz z tym pechem...zmiana na górze nie powoduje, iż nie dostaniesz pomocy,,,szkoda mi byłego prezesa jak i obecnej byłej pani prezes,,,źle finansowana Opieka Zdrowotna powoduje niezadowolenie pacjentów ..pracowników...żaden program naprawczy nie pomoże jeśli kasa pusta a do tego dołączają się rozgrywki polityczne i pomyślcie plując na ten szpital co sie zdarzy jak go nie będzie?...zostanie nam SOR w Zgorzelcu i Jeleniej Gorze...tylko około 6 godzin czekania...jeśli w ogóle ktoś się zainteresuje,,,
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Czerwiec 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca