Nasz drogi Starosta

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-12-03 12:24:38


Nie, nie jest to wstęp listu do szefa Powiatu Lwóweckiego, a jedynie informacja o zaakceptowanej przez radnych propozycji maksymalnego wynagrodzenia.
 

Podczas posiedzenia Rady Powiatu Lwóweckiego, które odbyło się w dniu 29 listopada 2018 roku radni podjęli m.in. uchwałę ustalającą wynagrodzenie starosty lwóweckiego. (wideo) Uchwała jak najbardziej normalna, aczkolwiek zaproponowane kwoty wywołały nieco kontrowersji.


Już na samym początku dyskusji radna Krystyna Piotrowicz wskazała, iż projekt uchwały nie zawiera uzasadnienia, ani też nie jest podpisany przez projektodawcę. Radna Piotrowicz w imieniu Niezależnej Inicjatywy Samorządowej zgłosiła wniosek o obniżenie zaproponowanego wynagrodzenia, które jak wskazywała zostało zaproponowane na maksymalnie wysokim poziomie dopuszczalnym przez przepisy naszego prawa. – Do tej pory wnosząc do Zarządu Powiatu o chodnik, czy drogę, czy inne drobne sprawy często słyszymy w odpowiedzi narrację o ograniczonych środkach. Zaproponowane wynagrodzenie przez Panią Przewodniczącą jest na maksymalnym poziomie określonym w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15.05.2018 r.
Nasz Powiat niestety, nie należy do zamożnych i prężnie rozwijających się samorządów a nowy szef nie miał jeszcze okazji aby wykazać się swoją pracą na rzecz tego powiatu. Dajmy więc szansę na realizację zaplanowanych inwestycji takich jak remont bloku operacyjnego w PCZ, rewitalizacja budynku w Rakowicach Wielkich, czy w skutecznym pozyskiwaniu dodatkowych środków. Jeżeli okaże się, że Powiat się rozwija, a nie zwija, to z satysfakcją i uznaniem zaproponujemy zwiększenie wynagrodzenia.
Dla porównania, dla zobrazowania różnic pomiędzy zakresem obowiązków, a wynagrodzeniem innych samorządów podam przykład: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 12.500 zł brutto zarządzając budżetem w wysokości 16 miliardów złotych.
– mówiła radna Piotrowicz, która wskazała, iż zaproponowane wynagrodzenie dla Starosty Powiatu Lwóweckiego będzie wynosiło 10.180 złotych, gdzie budżet wynosi zaledwie 60 mln. zł.
Krystyna Piotrowicz zwróciła się do wszystkich radnych z prośbą o racjonalne podejście do wydatków budżetowych i poparcie wniosku NIS-u o obniżenie zaproponowanego przez radną Małgorzatę Szczepańską wynagrodzenia szefa powiatu.
Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego, która wniosła projekt tej uchwały odnosząc się do wniosku radnej Piotrowicz wskazała, iż wynagrodzenie jakie otrzyma Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest również na maksymalnym ustawowym poziomie i nie można go bardziej podnieść – To jest skandalicznie mała kwota, jeżeli się zarządza budżetem Warszawy – mówiła radna Szczepańska – Pozwoliłam sobie na taką propozycję wynagrodzenia pana starosty, bo miałam okazję przez osiem lat bardzo dokładnie przyglądać się obowiązkom, wcześniej starosty Józefa Stanisława Mrówki, ostatnio starosty Marcina Fludera. To jest praca na 24 godziny na dobę przez siedem dni. Nie ma się życia prywatnego, w zasadzie wyjątkowo zdarzają się wolne weekendy. – argumentowała radna Szczepańska, która zwróciła się do radnych z prośbą o przyjęcie jej propozycji i ustalenia wynagrodzenia Starosty Lwóweckiego na poziomie 10.180 zł brutto miesięcznie.

Odpowiadając na argumenty Przewodniczącej radna Krystyna Piotrowicz z całą stanowczością podtrzymała swój wniosek przypominając przy tym, iż średnia w naszym powiecie wynosi lekko ponad trzy tysiące złotych  – Dajmy szansę staroście wykazać się – mówiła radna Krystyna Piotrowicz.


Niestety, argumenty Niezależnej Inicjatywy Samorządowej nie trafiły do pozostałych radnych, którzy większością głosów odrzucili wniosek radnej Krystyny Piotrowicz i w takim samym składzie przychylili się do wniosku Przewodniczącej Małgorzaty Szczepańskiej ustalając wynagrodzenie Starosty powiatu Lwóweckiego na maksymalnie dopuszczalnym prawem poziomie.

Za odrzuceniem wniosku NIS-u i przyjęciem propozycji maksymalnego wynagrodzenia byli radni:

Z. Grześków, W. Ziółkowski, I. Kobierecka, T. Wachal, Z. Zatchiej, M. Szczepańska, J.S. Mrówka, B. Faściszewski i T. Jagiełło

Wstrzymali się od głosowania radni:
J. Zych i H. Okulowska

Przeciw byli:

K. Piotrowicz, P. Czembrowski, J. Fidorów, G. Ścigan

W głosowaniu udziału nie brali:
D. Koko i nieobecna O. Sasin.


Trudno nie odnieść wrażenia, że głosami radnych koalicji PO-PSL-SLD radni Rady Powiatu Lwóweckiego pozbawili się narzędzi do motywowania starosty. W naszej ocenie wynagrodzenie powinno odzwierciedlać wyniki pracy. W tym przypadku trudno mówić o jakichkolwiek wynikach, tu z góry założono, że wyniki będą. Pytanie tylko: Jakie?

Komentarze:
AparatPytanie do radnej Szczepańskiej
Poniedziałek, 2018-12-03 12:35
"mówiła radna Szczepańska – Pozwoliłam sobie na taką propozycję wynagrodzenia pana starosty, bo miałam okazję przez osiem lat bardzo dokładnie przyglądać się obowiązkom, wcześniej starosty Józefa Stanisława Mrówki, ostatnio starosty Marcina Fludera."

Proszę mi wymienić 10 osiągnięć obu Panów
AparatGryfów
Poniedziałek, 2018-12-03 12:46
W pełni popieram ostatnie zdanie podsumowania Redakcji: ...wynagrodzenie powinno odzwierciedlać wyniki pracy. W tym przypadku trudno mówić o jakichkolwiek wynikach, tu z góry założono, że wyniki będą. Pytanie tylko jakie?
AparatTylko starosta drogi
Poniedziałek, 2018-12-03 12:53
No tak starosta dał sobie maksymalną stawkę a dzisiaj od rana w starostwie huczy bo pracownikom wstrzymał podwyższki, zabrał wszystko. No tak skądś musi mieć dla siebie. On stawka maksymalna a pracownicy (gorszy sort) którzy za niego zapierniczają najniższa. Ładne początki, zaraz dobrzy pracownicy odejdą, po 5 latach zostaną tylko zgliszcza. A może nawet powiat lwówecki przestanie istnieć jesli tak będzie kierowany i zarządzany.
Aparatgryfix
Poniedziałek, 2018-12-03 13:00
Czyli jest już tak dobrze, że lepiej być nie może
AparatStarosta zawsze powie ...
Poniedziałek, 2018-12-03 13:17
...Przecież ja nie dałem sobie takiej kasy, przecież to radni zadecydowali... Tylko państwo radni po nazwiskach widać, kto z was do czego jest stworzony w tej kadencji,...katastrofa merytoryczna tych osiłków. Poza tym nie ukrywajmy, obecny starosta nigdy nie pracował z takim zasobem ludzkim. Nie dziwi fakt stanowiska pracowników Starostwa Powiatowego.
Aparatxxx
Poniedziałek, 2018-12-03 13:21
Bycie w Radzie czy to powiatowej czy gminnej powinno być za darmo obiat i najtańszy bilet z miejsca zamieszkania. Jeżeli komuś nie odpowiada niech nie zostaje. Starosta powinien zarabiać tak jak naczelnik wydziału + max 30% podstawy. P. Burmistrz całą kadencję na jednej kwocie była bo się niby uczyła itd. ale pokazała co potrafi. Może niech ten pan zaczyna od mniejszej stawki a po roku zobaczymy...
Aparatqwerty
Poniedziałek, 2018-12-03 13:24
Większość pracowników starostwa zarabia mniej niż w sieci sklepów z czerwonym owadem ale średnia nie jest taka zła jak się policzy z wynagrodzeniem starosty i radnych ...
Aparatkto bogatemu zabroni
Poniedziałek, 2018-12-03 13:31
A lie wezmą członkowie zarządu może ktoś sie pochwali? Kiedyś zarząd składał sie z trzech osób a teraz pięć trzeba utrzymać nieprawdaż
AparatGryfów 2
Poniedziałek, 2018-12-03 13:35
Starostę tak jak się powołuje tak się odwołuje, także spokojnie. Dlatego cwaniak załatwił sobie oddelegowanie do pracy w samorządzie...HaHaHa, jeszcze zobaczycie na co stać tą klikę.
AparatXd
Poniedziałek, 2018-12-03 14:00
Za 5 lat będzie burmistrzem Gryfowa chroń nas kto może
AparatMarek
Poniedziałek, 2018-12-03 14:52
Wystarczy tego. Jest Starostą i musi zarabiać. Ja bym jeszcze dołożył jak bym mógł.
AparatDLW
Poniedziałek, 2018-12-03 15:05
A burmistrz Lwówka ile zarabia? Też 12 tysięcy miesiecznie o ile mnie pamieć nie myli i proszę zobaczyć jak pięknie wygląda miasto - przede wszystikim mury!
Aparathehe
Poniedziałek, 2018-12-03 15:10
KOKO EURO SPOKO
AparatLwówek
Poniedziałek, 2018-12-03 15:34
Pani Piotrowicz niech odda dietę jak się tak martwi o wydatki. A ile myślicie mają burmistrzowie Lubomierza ,Gryfowa,Wlenia,Lwówka i innych miejscowości. Tanie szukanie sensacji.
AparatMagdaM
Poniedziałek, 2018-12-03 15:55
Burmistrz Lwówka około 6.700 miesięcznie dane z BIP i ta Pani się starała a ten pan na początek 2 razy tyle za co za piękne oczy ...
AparatGreiffenberg
Poniedziałek, 2018-12-03 16:09
Marek, ILE I ZA co, wg ciebie trzeba mu zapłacić na "Starcie"?

...Powiem ci na starcie
Że łobuz kocha najbardziej
I chociaż wszyscy mają parcie....

cytat: Łobuzy: Łobuz kocha najbardziej
Aparatas
Poniedziałek, 2018-12-03 16:57
Czekam na wniosek nis-u o obniżenie pensji burmistrzowi Jasińskiemu. Panie Czembrowski - do dzieła. Jest kilku radnych nis w radzie Mirska.
AparatWC
Poniedziałek, 2018-12-03 17:14
Drodzy pracownicy starostwa. Musicie wszyscy iść na L4. Tak jak policjanci. Tylko musicie założyć że na tych zwolnieniach będziecie nawet 3 miesiące. Z ewentualnymi bardzo krótkimi przerwami np. 2 dniowymi. Jak rozłożycie urząd to się szybko obudzą. Pokażcie że potraficie "trzymać linię".
AparatSkandal!!!
Poniedziałek, 2018-12-03 17:55
Rozumiem jeżeli po 2 latach czymś by się wykazał. Gryfowianie będę ta argumentację przypominał. To jest skandal.
AparatAmii
Poniedziałek, 2018-12-03 18:04
A czego się po nich spodziewaliscie? Skok na kasę.Ale dobrze może teraz Ci co na nich głosowali będą następnym razem mądrzejsi. Skandal. Przewodnicząca warta starosty.
Aparatmmmmmm
Poniedziałek, 2018-12-03 18:06
fryzjera polecam zmienić staroście- wygląda jak kibol albo handlarz samochodami, odnośnie zarobków o połowę
za dużo
AparatWładza
Poniedziałek, 2018-12-03 18:23
Najlepiej dorwać się do władzy i przywłaszczyć sobie prawie pół miliona złotych zajebiście. A pracownicy niech pracują za 1900zl. Kpina!!!!!!.
AparatMarek
Poniedziałek, 2018-12-03 18:29
10000brutto to dużo za funkcję Starosty? Chyba nie!
Odliczcie od tego 33%.I co zostanie !
AparatWyborca
Poniedziałek, 2018-12-03 18:31
Do Magda M, mówisz o pensji Pani Burmistrz na rękę a Pana Starosty brutto. Porównanie bardzo złe. Starosta 10.000 brutto to na rękę podobnie jak Pani Burmistrz.
AparatLubomir
Poniedziałek, 2018-12-03 18:34
Aleś zaśpiewał za podwyżką Wiechu.
AparatZenek
Poniedziałek, 2018-12-03 18:51
Niech powie wam Pan Wiesław Ż. były burmistrz z Lubomierza ile się zarabiało z dodatkami to dlatego głosował za bo tyle to on miał w Lubomierzu.
AparatTRADYCJA JAK U BAREI
Poniedziałek, 2018-12-03 19:30
teraz każdy kto b edzie się przyjmował do pracy w starostwie bedzie juz na początku dostawał maxa to już taka tradycja bedzie
AparatOj Marku, mały marku
Poniedziałek, 2018-12-03 19:43
O czym ty mówisz, przecież jak wiesz, bo chyba to: Ty masz dwa etaty, dodatki w związku z tymi etatami Ratownik po linii zdrowia i oczywiście po linii bezpieczeństwa Straż pożarna i jeszcze kasa z tytułu radnego Gryfowa, (bo kto jak nie Ty tak walczyłby ma forum za PSL-SLD, a zwłaszcza PZPR)
Ile masz z tego tytułu oprócz pensji zasadniczej, a ile dodatków, odkryj karty przed Urzędnikami Starostwa powiatowego we Lwówku Ślaskim, a przede wszystkim przed Panią M..., która pracuje w kasie Urzędu w Gryfowie, albo Panią K ..., Ile ona zarabia???
Warci jesteście jednego - macie czelność mówić, że coś zrobicie, a tak naprawdę G...no zrobicie. Bierzecie dla siebie.
Aparatw
Poniedziałek, 2018-12-03 19:49
Pogadacie, pogadacie i nic z tego nie wyniknie a forsa przez 5 lat będzie.
Aparatxxx
Poniedziałek, 2018-12-03 20:36
proszę nie obrażać handlarzy samochodów:)
Aparatlwóweczek
Poniedziałek, 2018-12-03 20:46
Proponowane wynagrodzenie jest stanowczo za wysokie ! starosta dopiero co podejmuje stanowisko i powinien być oceniany na podstawie osiągnięć i rzetelnej pracy. Jak można ocenić tą pracę ? dopiero po czasie .Dlatego powinien zaczynać od tzw. minimum . A dopiero po czasie tak jak zaznaczyła p. Piotrowska mógłby otrzymać wyższą pensję za osiągnięcia jako formę motywacji do działania i pozyskiwania środków. a takim sposobem mamy przykład jak u Barei , czy się stoi czy się leży - taka sumka się należy !
AparatAUTOR
Poniedziałek, 2018-12-03 20:49
I JAK TU MÓWIĆ O OSZCZĘDNOŚCIACH W POWIECIE KTÓRY PRZECIEŻ JEST BARDZO BOGATY
Aparatmieszkanka
Poniedziałek, 2018-12-03 20:50
Zapraszam do Szpitala tutaj płacą więcej : 2100 - brutto :(((
AparatMarek
Poniedziałek, 2018-12-03 21:08
Nie wiem o kim piszesz ja jestem budowlancem zarabiam połowę tego co burmistrz Lwówka i starosta a jaka odpowiedzialność.
AparatMagda M
Poniedziałek, 2018-12-03 21:51
Do MagdaM - ktoś tu się podszywa pod mój podpis na lwóweckim info? To zbieg okoliczności?
AparatMagda M
Poniedziałek, 2018-12-03 21:54
Do MagdaM - jeśli już chce pani lub pan wysyłać posty to proszę je oryginalnie podpisywać. Wystarczy sprawdzić w historii postów.
Aparatlubomierzanin
Poniedziałek, 2018-12-03 22:18
U nas tez już myślą o dodatkach do pensji Burmistrza, najpierw trzeba się wykazać, i jeszcze jedno Prezes Izerów szykuje nam podwyżki a wy radni nie jesteście od tego żeby siedzieć i na telefonach brzdąkać tylko żeby aktywnym być po to was wybraliśmy,niech uzasadni tą podwyżkę bo oglądając sesje to żenada.
AparatHenryk
Poniedziałek, 2018-12-03 22:32
Ile dostanie vice ?
AparatGryfowianka.
Poniedziałek, 2018-12-03 22:32
Złe zagranie pani Szczepańska-takie projekty muszą odbijać się szerokim echem. Ten świadczy o pani słabej woli i chęci przypodobania. Nie zapomnimy. Panie Koko, gdyby pan miał choć trochę Godności...
Aparatkokosy-koka
Poniedziałek, 2018-12-03 23:05
2,5 melona pójdzie się kochać... smutne.
Aparatprohibicjonista
Wtorek, 2018-12-04 08:07
Tak na was patrzę to żal mi was.... 10k miesięcznie brutto to na łapę koło 6,6. tyle ile zarabia kierownik zakładu albo ktoś podobny jak np właściciel małej firemki jednoosobowej. Czyli adekwatnie pensja starosty gościa który jest odpowiedzialny za powiat, ileś tam tysięcy ludzi a nie 50 osób na zakładzie. dla mnie to szukanie taniej sensacji. Każdy by chciał żeby wszyscy społecznie robili za obiad i i bilet. Ciekawe ilu z was by za 3k brutto wzięło odpowiedzialność za powiat albo gmine..... pozdro
AparatDo prohicośtam
Wtorek, 2018-12-04 09:10
6,6 to też brutto, czy netto?
AparatKam
Wtorek, 2018-12-04 09:16
Dostać podwyżkę zanim zaczęło się prace? Naprawdę to chyba tylko u nas możliwe :( ok niech zarabia ale najpierw niech coś zrobi, da się poznać, zacznie jakieś działania. Za chwilę radni podniosą swoje pensje ( ciekawe kto złoży wniosek)
Wybieraliśmy jakby się mogło wydawać dobrze a jednak...
A co do poprzedniego starosty tyle było gadania ze szpital rozwali ze działa na jego szkodę i cisza? Czyżby dobrze rządził?
Aparatciekawy
Wtorek, 2018-12-04 09:30
To jest pensja podstawowa czy już całkowita razem z premią, wysługą i jeszcze coś tam?
Aparata.a
Wtorek, 2018-12-04 09:38
Zaproponowano takie wynagrodzenie bo Vice ma bardzo podobnie i nie może zarabiać więcej od naczelnego
AparatSkandal
Wtorek, 2018-12-04 10:55
Starosta ma dużo więcej pracy i o wiele większą odpowiedzialność niż wicestarosta Grześków. Dla mnie skandalem jest uposażenie wicestarosty właśnie. Od lat, kolejną kadencję pan wicestarosta ma tyle samo, a bywało że miał więcej od starosty. Dlaczego nikt o to nie pyta, nie drąży tego tematu? Jego odpowiedzialność jest minimalna, pracy ma dużo mniej, zatem dlaczego tak się dzieje? Wszyscy państwo grzmicie na temat wysokości pensji starosty, a o wicestaroście cisza, a to są te same pieniądze. Pytacie o osiągnięcia starostów, cóż spytajmy o osiągnięcia pana Grześkowa i jego od kilkunastu lat niezmiennie wysoką gażę.To jest temat tabu w starostwie. Ciekawe dlaczego?
Aparatewka
Wtorek, 2018-12-04 11:24
SKANDAL SKANDAL i jeszcze raz SKANDAL !. Tz. będzie jak było, po co się wysilać ?
Aparatkasa
Wtorek, 2018-12-04 11:57
Wicestarosta Grześków PO ma tyle ile zaproponuje starosta Koko SLD(PZPR) i uchwali rada. Jest nowa kadencja i od nowa ustala się wynagrodzenie dla jednego i drugiego, można było zacząć od najniższego.
Aparatkasa
Wtorek, 2018-12-04 12:16
Korekta- wynagrodzenie wicestarosty ustala nie rada tyko starosta i w związku z nową kadencją trzeba było je od nowa ustalić, bo poprzednie wygasło, można było od najniższego. Wmawianie że starosta musi mieć tyle bo tyle ma wicestarosta jest zwykłym kłamstwem i oszustwem.
Aparataaa
Wtorek, 2018-12-04 12:20
Pierwszą decyzją Pana Starosty będzie zamknięcie domu dziecka argument-powiat jest biedny i go nie stać na utrzymanie placówki WSTYD I OBŁUDA
AparatGryfów 2
Wtorek, 2018-12-04 12:56
10 MAJA 2018,
...Obniżeniu ulegną również zasadnicze wynagrodzenia starostów powiatowych. W jednostkach powyżej 120 tysięcy mieszkańców pensja skurczy się z 4,8 - 6,2 tys. zł miesięcznie do 3,8 - 5 tysięcy zł miesięcznie. W powiatach od 60 do 120 tys. mieszkańców będzie to 3,6 - 4,8 tys. złotych miesięcznie zamiast 4,5 - 6 tys. zł miesięcznie. Natomiast w powiatach liczących do 60 tys. zł miesięcznie zasadnicza pensja starosty zmniejszy się z 4,2 - 5,9 tys. zł do 3,4 - 4,7 tys. zł miesięcznie.
Autor: msz//sta / Źródło: TVN24bis.pl, RMF FM, PAP
TO O CO TU CHODZI?
AparatDroga Rado!
Wtorek, 2018-12-04 13:47
Duet z Gryfowa postanowił wynagrodzić swe kampanijne wysiłki. Zobaczymy jaka będzie jakość tego rządzenia.
Skoro jest tak ciężko a Pani S. zachowuje tego świadomość i biadoli, że tak mało wolnego - toż trzeba było nie pchać się do rady :)
AparatWyborca
Wtorek, 2018-12-04 16:07
Takie numery w biednym powiecie... ale się towarzystwo pcha po publiczne pieniądze...
Kasa dla radnych powinna być ostatnim wydatkiem. Cenicie się wysoko? Ok! Zobaczymy jak wysoko postawicie sobie poprzeczkę i co będą mieć z tego mieszkańcy powiatu.
Aparatkasa
Wtorek, 2018-12-04 17:49
Jeżeli powiat jest biedny to wyborcy będą mieli chociaż wypasione władze z SLD+PSL+PO w powiecie.
AparatGryfów 2
Wtorek, 2018-12-04 18:20
Chętnie porozmawiałby z p.p. Szczepańską. Na żywo, na temat : Jak długo trzeba się uczyć,śledzić tematy, aby otumanić społeczeństwo (potencjalnych wyborców) w sztuce manipulacji.
AparatTak, apropo brutto, czy netto...
Wtorek, 2018-12-04 20:14
...Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że podawanie zarobków brutto przypomina "mierzenie długości przyrodzenia wraz z kręgosłupem", ale... Płaca minimalna w Polsce (w przypadku zatrudnienia na pełny etat) wynosi dziś równe 2100 zł brutto
Więc: Pani Szczepańska-co Pani odpowie chociażby Gryfowianom...Rodakom ziemskim. A co powie Pan Koko w Gryfowie czy w Uboczu jak ktoś zapyta, jak to właściwie jest ?
Wstyd i Hańba jak ktoś napisał powyżej.
AparatWyborca
Wtorek, 2018-12-04 21:58
Ruszyli z kopyta. A Pani Szczepańska jaka zatroskona niskim uposażeniem Prezydenta Warszawy :) a przecież Pan Trzaskowski sam nie musi liczyć tych miliardów, wszakże ma wielu pomocników ;)
Uważa Pani, że najwyższa z możliwych stawka dla starosty również jest za niska?
Aparatgryfow
Wtorek, 2018-12-04 23:18
Wyborcy wybrali takich jakich wybrali, ponoć najlepszych, najkompetentniejszych do zarzadzania działalnością powiatu. Będą rządzili 5 lat do następnych wyborów. Jest forum więc można przedstawić na gorąco swoje refleksje ale czy one są coś warte i mają na coś wpływ, może. Obecni, jeżeli chodzi o kasę, zachowują się podobnie jak poprzednicy, taki ukształtował się standard a nowi za 5 lat też chyba nie będą zmieniać obyczajów. Wyborcy mogą tylko zdecydować kogo warto do tego dopuścić.
AparatDo Wyborca
Środa, 2018-12-05 05:09
Tak ta stawka jest za niska, należy się więcej, takie słyszałem opinie.
Aparatdo tak, apropo...
Środa, 2018-12-05 18:38
A to pan Koko tak odpowie mieszkańcom Gryfowa a szczególnie Ubocza cytuje "z kolei , z kolei " - pocałujcie w du... wójta ha ha. A za 5 lat "barany" i tak mnie wybierzecie ale tym razem na burmistrza Gryfowa bo wiem że całe Ubocze i Gryfów to zgrana paczka PZPR.
AparatPracodawca
Środa, 2018-12-05 22:56
Żadnemu nowemu pracownikowi nie jest motywującym przyznawanie najwyższej pensji nie wiedząc czy się sprawdzi. Koko bez honoru, Szczepańska bez wiedzy. Oboje w powiecie z pobudek wyłącznie materialnych-niestety. Cieszę się że wcześniej się na was poznałem i niezagłosowałem. Życzę czystego sumienia.
AparatJacekPlacek
Czwartek, 2018-12-06 10:31
Żałuję, że głosowałem na tego Pana, bo bardziej wyborców upokorzyć już chyba nie można. Pięć lat to bardzo długo i szanowny zarząd jest przekonany, że do następnych wyborów wszyscy zapomną i być może tak się stanie. Dlatego osobom, które korzystają z poczty elektronicznej, proponuję sobie wejść w kalendarz i ustawić przypomnienie mailowe na listopad 2023 roku tj. piątą rocznicę tego wydarzenia, bo warto o tym nie zapomnieć.
AparatAgatka
Czwartek, 2018-12-06 10:48
A cóż to za nowe zarządzenie Pana Starosty (nr 55), którym uchyla się pkt 2. w rozdziale XIII & 46 ? Albo uchyla się nieistniejący punkt albo dotyczy to rozdziału XII, gdzie jest paragraf 46 a dotyczy niewykorzystanego urlopu. Warto zapytać dlaczego się go likwiduje.

Zarządzenie: https://bip-files.idcom-web.pl/sites/3102/wiadomosci/446840/files/zarzadzenie_nr_or552018.pdf
Regulamin z 2005: https://bip-files.idcom-web.pl/sites/3102/wiadomosci/54345/files/6895_Regulamin_pracy.doc
AparatXd
Czwartek, 2018-12-06 12:12
Do pracodawca Mam czyste sumienie bo nieglosowalem na te osoby
Aparatdp Agatki
Czwartek, 2018-12-06 15:14
Jest Rozdział XIII par 46 pkt 2 wykreślony, może powodem są wypłaty za niewykorzystane urlop byłego Starosty i obecnego Vice Starosty. mało mało mało jak można jeszcze to i tak mało.
AparatPOPO
Piątek, 2018-12-07 11:56
JAKA PODWYŻKA I JESZCZE MAKSYMALNA PYTANIE A CZYM TEN PAN SIĘ ZASŁUŻYŁ NA TAKIE WYSOKIE WYNAGRODZENIE , PRZECIEŻ POWIAT TO SAME DARMOZJADY ŻERUJĄCE NA DOTACJACH Z BUDŻETU A CO TO JEST BUDŻET? ANO NASZE WSPÓLNE PIENIĄDZE Z NASZYCH PODATKÓW A ONI TAK SOBIE NIMI SZASTAJĄ JAK CHCĄ TO PO TO SIĘ BIERZE UDZIAŁ W WYBORACH ŻEBY BRAĆ ILE SIĘ DA? JAK SIĘ JUŻ WYGRA?, GDZIE WY ŻYJECIE NA PUSTYNI I CO JAKIŚ CZAS KTOŚ WAM SYPNIE Z GÓRY JAKĄŚ KASĘ CHYBA NIE , ŻYJECIE W SPOŁECZEŃSTWIE,KTÓRE NIE PO TO WAS WYBRAŁO ŻEBYŚCIE TAM GARNELI ILE SIĘ TYLKO DA DLA SIEBIE ALE PO TO ŻEBYŚCIE DALI Z SIEBIE COŚ DLA SPOŁECZEŃSTWA I POKAZALI ŻE TE OBIETNICE SKŁADANE PRZED WYBORAMI ZREALIZUJECIE A WY ZACZYNACIE OD WYNAGRODZEŃ , TO JEST TRAGICZNE CO ROBICIE .POKAŻCIE CO POTRAFICIE ŻEBY NAM SIĘ ŻYŁO LEPIEJ A MOŻE ZASŁUŻYCIE NA JAKĄŚ PODWYŻKĘ A TERAZ WARA OD PIENIĘDZY.
Aparatobserwator
Piątek, 2018-12-07 12:58
Prawda jest przykra a mianowicie taka, że zdecydowana większość pcha się do rady dla pieniędzy. Obecna władza powiatu robi to nader pazernie nie przedstawiając nic szczególnego w zamian i to mnie drażni. Pozwólcie ludziom ocenić czy pracujecie ciężko a nie sami o sobie, że tacy zapracowani jesteście. Gdzie wobec tego rezultaty?
Aparatwyborca
Piątek, 2018-12-07 18:27
Poczekajmy, obserwujmy i sprawdzajmy pracę Pana starosty i niech pan Koko wie a na pewno wie "przynajmniej powinien" , że Starosta stoi na czele zarządu powiatu. Jest to organ wybierany przez radę powiatu. Przez tę samą radę może on być również odwołany z zajmowanej funkcji. I niestety prawda jest taka, że wielu którzy głosowali na Daniela są bardzo rozczarowani . No cóż błędy się zdarzają , ważne jednak żeby ich nie popełniać ponownie.
Aparatdo wyborca
Piątek, 2018-12-07 23:12
Burmistrza trzeba wybrać w wyborach bezpośrednich to szanuje ale Starostę wybrało chyba 10 ci radnych z całego powiatu czyli parę osób decyduje co jest ważne w wyborze oby nie znajomości i przynależność ale niestety tak się stało. Najpierw ja tyło ja potem ja. Pozdrawiam
AparatGryfow
Środa, 2018-12-12 07:42
Pana Daniela szanuje i popiera bardzo dużo ludzi w gminie Gryfów. Co potwierdziły wybory samorządowe. Jesteśmy przekonani, że będzie godnie reprezentował nasz powiat.
Aparatdo Gryfów
Środa, 2018-12-12 22:09
Nie chodzi o godne reprezentowanie tylko o zarządzanie i działanie na rzecc rozwoju. Jak ma takie poparcie to powinien być Burmistrzem Gryfowa
Aparatdo do Gryfów
Czwartek, 2018-12-13 20:36
A po co?
AparatdododoGryf
Czwartek, 2018-12-13 22:09
Bo dostał ogromne poparcie i jest poważany w Gryfowe. Nestety we Lwówku raczej niekoniecznie.
Aparatdo...
Piątek, 2018-12-14 16:18
Myślisz, że poważanie do dostatecznie kwalifikacje?
Aparatdo do
Sobota, 2018-12-15 15:41
Widzę, że również bierzesz to z humorem, tak trzymać obyśmy się nie zaśmialił przez 5 lat.
AparatGryf
Poniedziałek, 2018-12-17 11:06
Koko jest poważany w Gryfowie ??? KPINA
AparatDo wyżej
Poniedziałek, 2018-12-17 23:08
Jak już coś to Pan Koko i chciałbyś mieć takie powazanie jak Pan Koko, ale nigdy nie będziesz miał. A Kpina to ty jesteś.
AparatGryf
Poniedziałek, 2019-01-07 14:16
Ty do wyżej, nie po ...caj się tak, bo to niezdrowe, a i czas pokaże, jak wcześniej się wszyscy wypowiadali. Pamiętajmy o tych postach i przypomnijmy sobie za jakieś 3 lata. Bez odbioru.
Aparat~a.g
Niedziela, 2019-01-27 17:58
Zazdrość ludzka nie ma granic,a kto wam wszystkim bronił się starać o taka posadę? Daniel jest zdolny, ambitny i pracowity znam go od szkoły podstawowej i wiem ,że nie zmarnuje danej mu szansy bądźcie wszyscy spokojni i pozwólcie mu pracować. Gratulacje Daniel pozdr.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Czerwiec 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca