Pan Daniel Koko Starostą Powiatu Lwóweckiego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-11-18 10:52:11
W sobotę, 17 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Lwóweckiego, podczas której radni złożyli ślubowanie i wybrali ze swojego grona przewodniczącą, wiceprzewodniczącą, starostę, oraz skład zarządu.Przypomnijmy, do Rady Powiatu Lwóweckiego weszli:
Z ramienia KWW Demokraci – Ludowcy: Koko Daniel, Jagiełło Tadeusz, Szczepańska Małgorzata, Wachal Teresa, Zatchiej Zenon, Faściszewski Bolesław, Mrówka Józef Stanisław, Kobierecka Iwona;
Z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość: Okulowska Helena, Fidorów Jerzy, Ścigan Eugeniusz i Zych Janina;
Z ramienia KWW Niezależna Inicjatywa Samorządowa: Piotrowicz Krystyna, Sasin Olga, Czembrowski Piotr;
Z ramienia KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska: Grześków Zbigniew i Ziółkowski Wiesław.


To, o czym mówiło się już od kilku miesięcy stało się faktem. Koalicja Demokraci - Ludowcy w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Powiatu Lwóweckiego zdobyła osiem mandatów. Wynik ten nie pozwolił jednak na samodzielne rządzenie i doszło do zawarcia porozumienia z Platformą Obywatelską. To posunięcie zapewniło stosunkowo gładki przebieg sobotnich obrad i wyborów.


 
Podczas sesji obrady otworzył radny senior – Janina Zych, która przedstawiła porządek posiedzenia. Po czym radni przeszli do wyboru ze swojego składu przewodniczącej. Tu radny Daniel Koko zgłosił swoją koleżankę, radną Małgorzatę Szczepańską, która zgodziła się piastować tę funkcję. Innych kandydatur nie było.
Radny Piotr Czembrowski zapytał kandydatkę, jak widzi siebie w takiej roli podkreślając, że jego zdaniem dotychczasowa rola wiceprzewodniczących była marginalizowana, przysłonięta przez osobowość przewodniczącego. 
Pani Szczepańska odpowiadając przyznała, iż nie zgadza się z takimi tezami i mówiła, że jej zdaniem dotychczasowi przewodniczący bardzo dobrze radzili sobie z pełnieniem funkcji i nie widzi powodu by w tym względzie zmieniać podejście do tej funkcji. – Moja ocena zarówno przewodniczącego Daniela Koko, jak i poprzednich przewodniczących rady jest bardzo wysoka. Uważam, że bardzo sprawnie były prowadzone obrady i organizacja była bardzo dobra. – mówiła radna Szczepańska, która zapewniła, że chciałaby być kontynuatorką tego nurtu.
W tajnym głosowaniu radni większością głosów przychylili się do tej kandydatury i tym samym Pani Szczepańska została nową Przewodniczącą Rady Powiatu Lwóweckiego.W statucie Powiatu jest zapis mówiący o dwóch wiceprzewodniczących, jednak w dniu wczorajszym padła tylko jedna kandydatura radnej Teresy Wachal, która również w tajnym głosowaniu została zatwierdzona przez radnych. Drugiej kandydatury nikt nie zgłosił, tak więc temat został odłożony do kolejnej sesji.

Zdecydowanie więcej emocji budził wybór starosty. Tu pierwszą i ostatnią kandydaturę radnego Daniela Koko zgłosiła radna Szczepańska. – Jest to najmłodszy radny, ale wiek jego jest odwrotnie proporcjonalny do doświadczenia jakie ma w samorządzie. Radny Daniel Koko nieprzerwanie od 2006 roku jest radnym powiatowym z incydentem w 2002 roku, czyli jest to już tutaj 13 rok. – mówiła rekomendując kandydaturę radna Szczepańska, która dodawała, iż radny Koko był przewodniczącym rady, czy przewodniczącym komisji oświaty. – Jeżeli chodzi o liczby, to radny Koko cieszy się w naszej gminie (Gryfów Śląski) dużym poparciem społecznym i można powiedzieć, że największym spośród nas tutaj obecnych, ponieważ przy blisko tysiącu głosów uzyskał 25% poparcie społecznego. Mój wniosek jest konsekwencją tego faktu. – dodawała radna Szczepańska.

Radny Koko wyraził zgodę na kandydowanie.

W imieniu Niezależnej Inicjatywy Samorządowej pytania do kandydata skierowała radna Krystyna Piotrowicz, która mówiła: – Pamiętamy jakie argumenty padały przy tworzeniu koalicji cztery lata temu, przekonywano nas wówczas, że koalicja kierująca naszym powiatem miała być odzwierciedleniem sytuacji w sejmiku wojewódzkim, co miało zagwarantować nam strumień finansowania naszych inwestycji. Pamiętamy, że również urząd powierzany był radnym, którzy uzyskiwali niezbyt imponujące poparcie w swojej gminie. Dziś słyszymy, że duża liczba głosów jest swoistym zobowiązaniem do objęcia tego urzędu. Obawiamy się, że oficjalne argumenty są za każdym razem inne, za każdym razem dopasowuje się do nowych sytuacji a jednocześnie za każdym razem kluczowe stanowiska w zarządzie obejmują te same osoby. – mówiła radna Piotrowicz, która zapytała kandydata m.in. o to dlaczego chce być starostą, jak widzi przyszłość, realizację programu wyborczego, jakie ma plany dotyczące kluczowych sfer jak służba zdrowia, oświata, czy drogi oraz trudne sprawy dotyczące inwestycji, w których Powiat po przegranych procesach stracił setki tysięcy złotych.

W odpowiedzi kandydat na starostę wygłosił długie przemówienie. – Dlaczego chcę kandydować na starostę powiatu lwóweckiego? Dlatego, że lubię bardzo trudne wyzwania, lubię bardzo ciężką pracę i lubię służyć mieszkańcom, ale to naprawdę pod wielkim wykrzyknikiem służyć, z akcentem na słowo służyć. Dla mnie praca w samorządzie jest czymś co po prostu … jak teraz nawet mówię, to przechodzą mi ciarki po plecach, dlatego, że nie ma nic przyjemniejszego jak realizować się w zadaniach, w których widać tą radość kiedy mieszkańcy są zadowoleni z tego, że się dla nich coś robi dobrze, że się im pomaga i realizuje się zadania, których oczekują. – mówił radny Daniel Koko, który odczytał także porozumienie koalicyjne i jego główne założenia przyznając jednocześnie, że ma świadomość, iż to porozumienie zawiera jedynie ogólniki i nie wyczerpuje wszystkich tematów, które będą w tej kadencji realizowane.

W tajnym głosowaniu wynikiem 15 głosów za i dwa głosy przeciw radni wybrali Pana Daniela Koko na Starostę Powiatu lwóweckiego.
Nowy starosta zarekomendował radnym do akceptacji kandydaturę Zbigniewa Grześkowa na Wicestarostę oraz trójkę kandydatów: Zenona Zatchieja, Stanisława Mrówkę i Wiesława Ziółkowskiego na członków zarządu. Radni większością głosów przychylili się do tych kandydatur.


Starosta Daniel Koko pierwszego wywiadu udzielił redakcji Lwówecki.info. Zapytaliśmy go miedzy innymi o to, czy łatwo było porzucić dotychczasową pracę, kto w rzeczywistości będzie rządzić powiatem oraz zapytaliśmy o pierwsze decyzje i plany.Panu staroście, nowemu zarządowi oraz wszystkim radnym życzymy tylko trafnych decyzji, z myślą o wszystkich mieszkańcach powiatu lwóweckiego

Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatMinisterstwo ds rządzenia
Niedziela, 2018-11-18 11:13
To mamy ministra do spraw drogownictwa, ministra do spraw oświaty i ministra spraw zagranicznych. Nazwiska nawet mnie zaskoczyły ;)
Aparatnic nie robić kasę brać
Niedziela, 2018-11-18 11:32
Zmieniają się koalicje, partie i starości powiatu. Jedyna niezmienna w tym wszystkim...... przyrośnięte do stołka wicestarosty cztery litery pana Z.G.
Aparatobserwator
Niedziela, 2018-11-18 12:54
Pan młody karierowicz, niestety jak widać na zdjęciach dobrał prężna ekipę do rządzenia. Gadać o doświadczeniu moźna długo.
AparatBogdan
Niedziela, 2018-11-18 15:12
W ramach przyzwoitości i przejrzystości chociaż jedno korytko powinni oddać dla opozycji szczególnie w ZARZĄDZIE, wtedy uwierzył bym w dobre intencje Pana Starosty! A tak "sami swoi"dwóch dziadków no i ten niesympatyczny vicek! No ale już tak jest że zwycięzca bierze wszystkie łupy!
Aparatzawiedziony
Niedziela, 2018-11-18 18:05
I znowu niestety te "Leśme Dziadki" ! Jak w tym powiecie ma cokolwiek się zmienić! Gratulacje i jednocześnie wyrazy współczucia Panu Danielowi, jak taki młody Starosta ma z nimi współpracować? Kolejna kadencja stracona.
AparatAmii
Niedziela, 2018-11-18 19:08
A czy ten pan zarządzał. Jakie ma w tym doświadczenie. Dalej powiat będzie w stosunku do sąsiadów schodził na psy.
AparatLeśny Dziadek
Niedziela, 2018-11-18 19:16
To znaczy że premierem ma być poseł z największą ilością głosów. Do rządzenie trzeba mieć w tym doświadczenie. Zarząd je ma a starosta żadne.Odzialik w szpitalu? To trochę mało bo powiat do nie drużyna w piłkę. Kiepsko to widzę ale cóż demokracja.
Aparatjg24
Niedziela, 2018-11-18 19:28
Panie Koko droge pod domem swoim Pan zrób bo już któryś raz były obietnice wśród sąsiadów i po wyborach cisza, a droga z roku na rok w coraz gorszym stanie i egipskie ciemności.
AparatToTo
Poniedziałek, 2018-11-19 09:01
Jednym zdaniem tragedia! Zarząd niemal w całości to dawni starości bez sukcesów a do tego starosta bez doświadczenia w zarządzaniu. Tak wygląda demokracja. Inni pójdą do przodu a my dalej będziemy trwać w stagnacji.
Aparatzbyszko z Brunowa
Poniedziałek, 2018-11-19 09:33
Panie starosto i Pani burmistrz zadbajcie troche o wygląd Brunowa wokół szosy wojewódzkiej ze zdjęć z drona wygląda to groteskowo i straszno !
AparatMIESZKANKA
Poniedziałek, 2018-11-19 09:49
Wybór Starosty jakoś można przełknąć. Ale wybór wicestarosty staje kością w gardle. Dlaczego na starostę lub vice nikt nie wysunął kandydatury Pni Piotrowicz? Dlaczego jej osoba nie została wzięta pod uwagę? W końcu patrząc na wyniki, osiągnęła największy wynik w głosowaniu. Tyle ludzi jej zaufało. Czyżby to miało spalić na panewce? Czy obietnice wyborcze w tym wypadku będą realizowane? Czy będzie taka możliwość? Dlaczego koalicja z PO, a nie z Niezależną Inicjatywą Samorządową? Czyżby taka koalicja żeby Pan G, NIE stracił stanowiska? Dlatego nie utworzono innej koalicji bo ktoś się bał Pni Krystyny? Takich pytań można zadać wiele.
AparatSąsiad z UBOCZA
Poniedziałek, 2018-11-19 18:12
Gratulacje Daniel!!! Gratuluję już Panu Skrzypkowi . 20 listopada zostanie ponownie wybrany na przewodniczącego rady w Gyfowie. Panu Guzemu i Borkowskiemu także gratuluję za przyszłego v-ice. Mamy tylko 10 mln długu w gminie , proszę podnieście go chociaż do 40 mln. Dzięki z góry
AparatCha cha cha
Poniedziałek, 2018-11-19 18:59
Można by się śmiać ale to tragedia i dla powiatu i dla Gryfowa. To tak jak by ludzie nie widzieli co dzieje się w sąsiednich powiatach a co u nas
Aparatczytelnik
Poniedziałek, 2018-11-19 21:03
Kurcze, krytykować to jak widać wszyscy potrafią, ale co Wy drodzy czytelnicy zrobiliście dla swojego otoczenia?
Nie wiem jak będzie z Panem Danielem Koko, ale jak można podejść do zadania pozytywnie widząc pesymistyczne nastawienie ludzi, może najpierw dać szanse, a później ocenę. No a jak inni źle to robią, to zawsze można samemu w wyborach startować i wtedy zobaczymy.
AparatOC
Poniedziałek, 2018-11-19 21:46
Zaproponował stary układ bo boi się że nie da rady a stary układ to stare rządzenie i tak w kółko. miałem nadzieję, że będzie miał odwagę ale niestety.
AparatDo mieszkanki
Poniedziałek, 2018-11-19 22:15
Pani Piotrowicz ma swój NIS dlaczego jej partnerzy nie zgłosili jej kandydatury ani na wicestarostę ani na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu . Możemy zadawać wiele pytań ,ale nikt nie wie dlaczego NIS idzie w parze z PiS. Jeżeli wcześniej wiedziałabym O TAKIEJ KOALICJI TO ta Pani głosu ode mnie by nie otrzymała.
AparatMIESZKANKA
Wtorek, 2018-11-20 09:37
To może sama Pani Piotrowicz się wypowie w tej sprawie? Dlaczego osoba z tak dużym poparciem jest w opozycji z PiS, dlaczego nie w koalicji? Czyżby obietnice NIS były nieczystą zagrywką wyborczą? Jestem rozczarowana postawą i brakiem zaangażowania. Czyżby chodziło tylko o lepiej płatną posadkę?
Aparatobserwator
Wtorek, 2018-11-20 20:03
Starosta z Gryfowa, Przewodnicząca Rady z Gryfowa ! Zatem może to jest Powiat Gryfowski z siedzibą w Lwówku Śląskim?! Radni z Lwówka Śląskiego nie są dopuszczani do współrządzenia!
Burmistrz w Lwówku Śląskim też nie jest z Lwówka Śląskiego.Może zatem powołać osobno gminę Lwówek Śląski z wójtem i burmistrza dla Lwówka Ślaskiego !
Aparattak jest
Wtorek, 2018-11-20 20:26
To Radna Wachal i Radny Grześków nie chcą współpracować z Radną Piotrowicz i pozostałymi radnymi z gminy Lwówek dla dobra tej gminy. Oni wolą mieć stołki. Radny Grześków woli być Vice Starostą niż Starostą, a taką propozycję otrzymał.
Aparatobserwator
Wtorek, 2018-11-20 21:55
NIS nie jest z PIS a członków zarządu i Vice może zgłosić tylko Starosta więc wybrał do rządzenia kogo chciał w zamian poparcie dostał na Starostę. Handel był interesujący PO dostało 2 mandaty i są w ścisłym zarządzie. Radni p Teresa i Zbigniew ze Lwówka są bardzo zadowoleni nie byli zainteresowani poparciem innych kandydatów
AparatZapytanie
Wtorek, 2018-11-20 23:32
Demokraci Ludowcy = SLD PSL?
AparatKonkluzja
Wtorek, 2018-11-20 23:37
Pani Małgorzato!

Czy wedle Pani logiki starostą nie powinna zostać Pani Piotrowicz?
AparatIntel
Środa, 2018-11-21 09:09
A czy Pani P. nie musiałaby rezygnować z własnego interesu będąc w zarządzie lub na stanowisku starosty/vice? Może kalkuluje co jej się bardziej opłaca pod względem $$$? Czy mam rację czy się mylę?
AparatPanie Marku przepraszam...
Środa, 2018-11-21 18:45
Ogarnięte, do domku, wywracał o 180 stopni, odwracał się do tyły, migać się, reprezentywowała....to niektóre wypowiedzi nowego starosty, czy to przystoi???
Aparatkomuno wróć
Czwartek, 2018-11-22 00:36
Panie STAROSTO czemu pan zdjął plakietkę SLD ???? Czyżby sie pan wstydził starej gwardi PZPR z Gryfowa, przecierz widać na nagraniu że przyjechała pana wspierać
Aparatgryf
Czwartek, 2018-11-22 00:43
DK - młody odłam starej ekipy PZPR. Po wyborze Królaka nastała furia. Nie poto Koko przyjechał żeby dostać kwiatki tylko miał kwiatki dać Skrzypkowi i powiedzieć jasno tu dalej rządzi PZPR, było widać po minie Koko i Szczepańskiej. A tu młodzi się postawili. Panie Starosto na nich nie działają stare metody grożenia i obrabiania dupy !
AparatGryfow
Niedziela, 2018-11-25 20:52
A ja się cieszę, że Pan Daniel został starostą. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Gryfów jest dumny, że ma pierwszy raz swojego starostę. Powodzenia Panie Danielu.
AparatUbocze
Poniedziałek, 2018-11-26 12:02
A Ubocze z tego co słyszę to się śmieje z wyboru.
Aparata
Poniedziałek, 2018-11-26 21:51
Za pięć lat kandydat na burmistrza czy się śmiać czy cieszyć z wyboru zobaczymy. SLD się trzyma w Gryfowe we Lwówku poraźka został jedna emerytka
AparatGryfow
Sobota, 2018-12-01 19:54
Gryfow czeka na Daniela burmistrza. Brawo Daniel czekamy.
AparatDo gryfow
Niedziela, 2018-12-02 14:42
Dlaczego tak źle życzysz dla Gryfowa?
AparatDo gryfow
Poniedziałek, 2018-12-03 05:26
Rozumne część Gryfowa nie czeka
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca