Dawid Kobiałka, Lwówecka Prawica - podsumowanie

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-10-19 17:20:52Kończy się kampania wyborcza. Lwówecka Prawica nie zwalnia tempa i odpowiada na pytania dotyczące ich działalności i programu wyborczego.


Jakie są 3 najważniejsze cele bezpartyjnej Lwóweckiej Prawicy?

  1. Chcemy oddać władzę obywatelom przez organizowanie lokalnych referendów, czyli głosowań w formie sond w urzędach, u sołtysów, u radnych oraz przez internet; jawność wszelkich zawieranych umów; bezpośredni kontakt z Mieszkańcami na spotkaniach, przez telefon i internet; aktywizacja seniorów.
  2. Ułatwienia, obniżki podatków i pozwolenie ludziom działać - czyli wspieranie oddolnych inicjatyw, zostawienie pieniędzy w kieszeniach Mieszkańców, zwiększenie wolności na własnej działce, odciążenie i rozwój mniejszej oraz większej przedsiębiorczości.
  3. Walka o promowanie Lwówka Śląskiego przez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, o których będzie głośno w mediach ogólnopolskich oraz zagranicznych. Jednym z takich pomysłów jest na pewno wprowadzenie innowacyjnych płatności Bitcoinami (walutą internetową) w urzędzie. Byłaby to reklama na ogromną skalę, przy okazji z możliwością przeniesienia się giełd tych walut do naszej gminy. Trzeba iść z duchem czasu.

Czy Rozbudowany Program Wyborczy jest możliwy do zrealizowania finansowo, skoro jest w nim tak dużo konkretnych punktów? [link do programu]

Punkty są konkretne, ale też nieobciążające znacząco budżetu. Jest tylko jedna duża inwestycja (basen otwarty z atrakcjami wodnymi) oraz 2 średnie (plac zabaw w każdej wsi oraz skatepark). Myślę, że jak na 5 lat, to bardzo zachowawczo podeszliśmy do kwestii budżetowej. Reszta punktów to zmiany, które ułatwią życie Mieszkańców albo ożywią życie w Gminie Lwówek Śląski, bo na tym nam zależy najbardziej.


Do jakiej grupy skierowany jest Rozbudowany Program Wyborczy?

Odpowiedź jest prosta. Do każdej. Lepiej zarabiający przedsiębiorcy to więcej wydanych pieniędzy w Gminie, większe zarobki Mieszkańców, większe wpływy do budżetu, więcej inwestycji, więcej wydarzeń kulturalnych, więcej osób chcących mieszkać we Lwówku Śląskim, większe środki na aktywizację seniorów oraz rozrywkę dla wszystkich Mieszkańców. Gmina powinna się rozwijać w różnych aspektach jednocześnie, a nie myśleć tylko o wkładaniu kolejnych pieniędzy w asfalt. Drogi i infrastruktura powinny być efektem dobrego zarządzania i rozwoju gminy, a nie celem samym w sobie.


Jakie są słabe cechy Pana Kontrkandydatów?

Mieli już swoją szansę.


Tylko tyle?

Aż tyle. Mieszkańców Lwówka denerwuje pycha władzy. Jak np. granie w szachy podczas pracy w urzędzie jednego z kandydatów, czy obrażanie przez obecną władzę Mieszkańców na spotkaniach z Nimi. To pokazuje podejście do każdego z nas, pojedynczego obywatela.

Czy któreś z postulatów próbowaliście już wprowadzić?

Oczywiście.
Rozpoczęliśmy pierwsze transmisje na żywo, które chcielibyśmy prowadzić z Sesji Miejskich i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz aprobatą, ponieważ pomagają nie tylko osobom, które akurat nie mogą wyrwać się z domu/pracy, ale pozwalają naszym lwówczanom na emigracji brać czynny udział w życiu miasta. Prosta rzecz, a angażuje setki osób.

Członkowie Lwóweckiej Prawicy angażują się w akcje charytatywne i społeczne, jak pomoc Kresowiakom, pomoc w Domu Dziecka, Krwiodawstwo czy pomoc fundacjom - jako radni czy burmistrz możemy poszerzyć znacząco skalę naszych działań.

Daję dobry przykład jako Radny i utrzymuję stały kontakt z wyborcami od 4 lat. Każdy z Mieszkańców okręgu, z którego byłem wybrany otrzymał dwukrotnie mój numer telefonu. Roznosiłem ulotki w trakcie trwania kadencji, żeby osoby mniej zainteresowane polityką samorządową miały ogólny obraz mojej dotychczasowej pracy. Teraz przekazaliśmy na ręce wszystkich wyborców nasze prywatne numery, żeby mogli zawsze w prosty sposób się z nami skontaktować.

Napisaliśmy gotowe Zarządzenie Burmistrza “Nie dla cyrków ze zwierzętami”. Czeka tylko na zmianę burmistrza i podpis.

Mamy operatywne osoby z przedziału wiekowego 22-59 lat. Każdy czeka, żeby móc jak najszybciej zacząć wprowadzać odważne zmiany, bo tylko takie pozwolą nam gonić większe miasta. Dwa razy słabszy sportowiec musi cztery razy mocniej trenować, żeby dogonić lepszego i dlatego nie ma na co czekać,
tylko trzeba restrukturyzować nasz Lwówek Śląski.


Na stronie dawidkobialka.pl/lwoweckaprawica jest fragment o Panu brzmiący “wiedza z zakresu marketingu, PRu, finansów oraz IT”. Dość szerokie spektrum zainteresowań.


Mamy XXI wiek, od osób w korporacjach wymaga się podstaw każdej dziedziny i właśnie tacy też powinni być współcześni politycy zajmujący kluczowe stanowiska. O ile wiedza z zarządzania ludźmi przychodzi mi łatwo z powodu wysokich zdolności interpersonalnych, o tyle zdobywanie podstaw grafiki komputerowej, gdzie potrzebny jest zmysł artystyczny było już nie lada wyzwaniem. Lubimy wyzwania. Mamy ambitny plan. Chcemy go zrealizować nie dlatego, że jest łatwy, ale właśnie dlatego, że trzeba będzie w niego włożyć dużo pracy.


Jakie są szanse na przejęcie władzy przez Lwówecką Prawicę w Gminie Lwówek Śląski?

Mamy bardzo pozytywny odbiór w wiadomościach prywatnych, w internecie, na organizowanych spotkaniach oraz podróżując po okręgach, ponieważ staraliśmy się dotrzeć do większości Mieszkańców osobiście z naszą ulotką. Nie obiecujemy szklanych domów, a nasza dotychczasowa działalność współgra z tym, o czym mówimy. Kto ma obniżyć podatki jak nie burmistrz, który jako jedyny radny nigdy nie głosował za ich podwyżką?


Bardzo pozytywnie Mieszkańcy ocenili Konferencję Lwóweckiej Prawicy oraz mój występ na debacie w Ratuszu.

Na Portalu Samorządowym, który prowadzi lokalne sondaże, otrzymałem 59% poparcia, co jest bardzo dobrym wynikiem, jednak trzeba pamiętać, że liczą się głosy osób, które faktycznie pójdą do urn wyborczych. Dlatego bardzo proszę o przemyślany głos w niedzielę. Mamy szansę na zbudowanie, nowego, lepszego Lwówka Śląskiego.

Zróbmy to dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla wszystkich!


Więcej na https://dawidkobialka.pl/lwoweckaprawica

Rozbudowany Program Wyborczy: www.lwowecki.info


Kandydat na Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Okręg nr 1 – Lwówek Śląski ulice: Malinowskiego, Plac Wolności, Sienkiewicza, Stogryna, Szkolna

Dawid KOBIAŁKA, Lwówek Śląski, przedsiębiorca, matematyk, Radny, bezpartyjny
 
FACEBOOK
 
Okręg nr 2 – Lwówek Śląski ulice: Browarna, Kościelna, Mickiewicza, Murarska, Orzeszkowej, PCK, Słowackiego, Szpitalna, Traugutta, Zamkowa

Mateusz KURYŁO
, podróżnik, inwestor Lwówek Śląski, bezpartyjny
Okręg nr 3 – Lwówek Śląski ulice: Chrobrego, Działkowa, Konopnickiej, Krawczyńskiego, Krótka, Morcinka, Plater, Przyjaciół Żołnierza, Rzeczna, Słowicza,  Towarowa

Aleksander FUŁAWKA
, dyrektor oddziału bankowego, Lwówek Śląski, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 4 – Lwówek Śląski ulice: Aleja Wojska Polskiego, Gryfowska, Henryka Brodatego, Jastrzębia, Kamienna, Leśna, Łąkowa, Matejki, Obrońców Pokoju, Partyzantów, Skwer Miast Partnerskich, Sobieskiego, 10 Dywizji

Szymon WRZESIŃSKI
, historyk, regionalista, Lwówek Śląski, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 5 – Sołectwo: Mojesz; Lwówek Śląski ulice: Betleja, Budowlanych, Daszyńskiego, Dworcowa, Graniczna, Jasna, Jaśkiewicza, Kilińskiego, Kombatantów, Kwiatowa, Ogrodowa, Piekarska, Polna, Potokowa, Rybna, Spółdzielcza, Struga, Tęczowa, Warsztatowa, Wiejska

ZIELIŃSKI Rafał
, rolnik, historyk, Mojesz, bezpartyjny
 
FACEBOOK
Okręg nr 6 – Lwówek Śląski ulice: Górna, Jana Pawła II, Krasickiego, Sikorskiego, Staszica, Zielona, Zwycięzców

Tomasz JONAK
, wykładowca, Radny, Lwówek Śląski, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 7 – Lwówek Śląski ulice: Agatowa, Asnyka, Chopina, Cicha, Kościuszki, Krzywa, Legionów, Łokietka, Norwida, Osiedlowa, Oświęcimska, Prusa, Reymonta, Stroma, Szymanowskiego, Topolowa, Żwirki i Wigury

Paweł MAZUR
, inwestor, matematyk, Lwówek Śląski, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 8 – Sołectwo: Dworek; Lwówek Śląski ulice: Chabrowa, Dębowa, Kasztanowa, Kręta, Malownicza, Myśliwska, Nowy Świat, Pałacowa, Parkowa, Piękna, Płakowicka, Podgórska, Pszczela, Ptasia, Sadowa, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Strzelecka, Tarnopolska, Torowa, Wąska, Widnica, Widokowa, Wyzwolenia, Zagajnik, Zbożowa, Złotoryjska, Żytnia

Marcin KOROL, pracownik kancelarii notarialnej, Lwówek Śląski, bezpartyjny 

FACEBOOK
Okręg nr 9 – Sołectwa: Dębowy Gaj, Dłużec, Górczyca, Pieszków, Radomiłowice, Sobota

Izabela KRÓL, organizator imprez turystycznych, Dębowy Gaj, bezpartyjna

Okręg nr 10 – Sołectwa: Bielanka, Skorzynice, Zbylutów

Franciszek TOŁCZYK, fizyk, rolnik, Bielanka, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 11 – Sołectwa: Chmielno, Gaszów, Skała, Ustronie, Żerkowice

Krzysztof KOŁODENNY, informatyk, wolnorynkowiec, Ustronie, bezpartyjny
 
FACEBOOK
Okręg nr 12 – Sołectwa: Kotliska, Rakowice Małe, Włodzice Małe, Włodzice Wielkie

Marcin RADZIŃSKI, brygadzista, fotograf, Kotliska, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 13 – Sołectwa: Gradówek, Niwnice

Arkadiusz ŚWIERCZYŃSKI, kierownik w lokalu gastronomicznym, Gradówek, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 14 – Sołectwa: Nagórze, Płóczki Dolne, Płóczki Górne

Mateusz RUSINEK, ratownik medyczny, Radny, Płóczki Górne, bezpartyjny

FACEBOOK
Okręg nr 15 – Sołectwa: Brunów, Rakowice Wielkie, Radłówka

 
Urszula KONDELA, pielęgniarka PCZ, Radłówka, bezpartyjna


FACEBOOK

Materiał wyborczy KWW Lwówecka Prawica

Kalendarz wydarzeń

Prev
Kwiecień 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca