Mirsk przed wyborami: ofensywa Karola Wilka, nerwowe działania konkurencji

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-10-18 12:20:17
Nigdy jeszcze czegoś takiego u nas nie widziałam - myślałam, że taki wandalizm to przeszłość. Jest mi przykro, że w taki sposób prowadzi się walkę wyborczą. Jak widać obawy przed zmianami są bardzo silne” - mówi Jolanta Szczepańczyk, kandydatka na radną z KWW Karola Wilka „Odnowa”. W ten sposób komentuje ostatnie wydarzenia, czyli masowe niszczenie materiałów wyborczych ich komitetu. Zrywane są plakaty, zamalowywane banery, niszczone tablice. To wszystko jest łamaniem polskiego prawa.

Co na to wszystko ich lider, 30-letni prawnik Karol Wilk? „- To smutne, że ludzie, którzy nie potrafią dyskutować na argumenty, sięgają po takie metody. Myśmy ostatni czas, a zwłaszcza ostatnie tygodnie solidnie przepracowali. Obchodzimy całą gminę i wszędzie spotykamy się z pozytywnymi reakcjami, więc to nie są spontaniczne akcje” - mówi kandydat na burmistrza.

Czy przejmuje się niszczeniem materiałów? „- Nie - odpowiada z uśmiechem - bo to świadczy o naszej skuteczności i o frustracji drugiej strony. Plakatów wystarczy nam do końca kampanii wyborczej Niszcząc nasze materiały wyborcze konkurencja pokazuje, że chwyta się wszelkich metod, również tych, które łamią prawo. Apeluję do naszych kandydatów i zwolenników - róbmy swoje, pozytywna praca i kontakt z mieszkańcami są najważniejsze”.


Czy naprawdę obecni włodarze gminy mają czego się bać? Chyba tak, ponieważ komitet Karola Wilka zdecydowanie narzucił ton tej kampanii. „Odnowa” wystawiła najliczniejszą drużynę i jako jedyna zaprezentowała tak szeroki, kompleksowy program dla miasta i wiosek gminy Mirsk. Jest w nim wiele konkretów, takich jak bezpłatna komunikacja autobusowa na terenie gminy, likwidacja straży miejskiej czy reforma ZGKiM. Budżet ma zostać zreformowany i z czasem z wegetatywnego przekształci się w inwestycyjny. „Odnowa” proponuje realne działania i realizację pomysłów sprawdzonych w innych samorządach.

Co więcej, Karol Wilk pokazuje wyliczenia - jak sfinansować propozycje nawet przy obecnym, skromnym budżecie. A przede wszystkim - jak pozyskać dużo więcej pieniędzy i rzeczywiście zacząć Mirsk wraz ze wszystkimi okolicznymi wioskami rozwijać. Osoby, które borykają się z różnymi tematami docenią na pewno takie propozycje jak urząd raz w tygodniu otwarty dla interesantów aż do 18:00, by nie trzeba było się zwalniać z pracy. Rynek Mirska wolny od mandatów to kolejny z pomysłów ułatwiających życie mieszkańcom.
Kandydaci komitetu Karola Wilka są aktywni w internecie, widać ich w każdym zakątku gminy, a kandydat na burmistrza osobiście chodzi po domach i rozmawia z mieszkańcami.
Karol Wilk od urodzenia mieszka na terenie gminy Mirsk, mimo młodego wieku dzięki wykształceniu i wykonywanej pracy zdobył już sporo doświadczenia. Jest prawnikiem, od kilkunastu lat prowadzi pasiekę, której wyroby ceni wiele osób. Jest przewodnikiem górskim w Sudetach. Dzięki swojej pracy jeździ po kraju i obserwuje jak rozwijają się inne samorządy, we wrześniu brał udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Od czasów szkolnych udziela się społecznie - zna sprawy mieszkańców, potrafi poruszać się w administracji i urzędach.

Od wielu lat zarabia sam na siebie, jest niezależny finansowo - to dobra prognoza na niezależność ewentualnego, nowego burmistrza. Wilk jest dynamiczny, co widać nie tylko w kampanii - pokazał się jako sprawny lider organizując od podstaw Stowarzyszenie „Odnowa”.

Nerwowe działania przeciwników Karola Wilka to dowód na obawy przed zmianami” - twierdzi jedna z postaci zaangażowanych w życie gminy Mirsk od lat - „Okazało się, że ludzie mają dosyć tej beznadziei a Wilk zaproponował konkrety, wizję i chęć do działania”.

W jednym ze sklepów na terenie gminy pytamy kilka osób o to jak będą głosować w najbliższą niedzielę. Niektórzy deklarują, że nie pójdą „bo po co i tak nic się nie zmieni”. Większość z tych, którzy chcą rozmawiać i pójdą na wybory, wskazuje na komitet Karola Wilka.


Argumenty? „Proszę pana, widać, że oni mają ciekawe propozycje, pomysły i im się po prostu chce robić, działać”.

Wszystko lepsze niż to co teraz - smutno, nudno, biednie. Dajmy szansę młodym, niech pokażą co potrafią”.

Trzeba młodej krwi żeby ruszyć naszą gminę, bo inaczej będzie tak jak zawsze. Jestem za stary żeby kolejne lata marnować - będę głosował na Wilka.”

Czy takie głosy przeważą? - zobaczymy w niedzielę. W każdym razie już dziś widać, że sama tylko kampania komitetu Karola Wilka rozruszała zaspaną gminę Mirsk.

Sfinansowano ze środków KWW Karola Wilka "Odnowa"

Kalendarz wydarzeń

Prev
Kwiecień 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca