Kandydaci NIS-u spotykają się z mieszkańcami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-09-24 10:41:17
Kandydaci na radnych z Niezależnej Inicjatywy Samorządowej spotykają się z mieszkańcami. Od piątku, 21 września w Lwówku Śląskim czynne jest biuro, w którym po godzinie 15. dyżurują kandydaci NIS-u. W sobotę, 22 września odbyły się dwa takie warsztatowe spotkania, pierwsze w Lubomierzu a drugie w Lwówku Śląskim.

Chcemy posłuchać głosu naszych mieszkańców, chcemy usłyszeć, jakie są ich oczekiwania, potrzeby i na tej podstawie wspólnie budować program wyborczy – mówi współorganizatorka warsztatów, liderka listy NIS-u z okręgu gminy Lwówek Śląski Pani Krystyna Piotrowicz.


Spotkania z mieszkańcami są okazją do prezentacji kandydatów na radnych, którzy ubiegają się o nasze głosy w wyborach do Rady Powiatu Lwóweckiego. Punktem wyjściowym dyskusji jest prezentacja obecnej sytuacji w naszym powiecie.

Na spotkaniu w Lubomierzu była bardzo merytoryczna dyskusja. Wypracowaliśmy wnioski, które zostaną ujęte w programie. – tłumaczy Pani Bożena Pawłowicz, liderka listy z okręgu Lubomierz / Wleń. – Mówiliśmy o edukacji, bezpieczeństwie, o drogach powiatowych, o rozwoju turystyki, o wspólnym produkcie turystycznym i dużo czasu poświęciliśmy na dyskusję o naszym szpitalu, opiece zdrowotnej – dodaje Pani Pawłowicz, która tłumaczy także, iż wśród tych ciekawszych pomysłów, które może już teraz zdradzić, jest np. stworzenie forum szkół ponadpodstawowych, żeby oferta naszych szkół średnich była dopasowana do potrzeb lokalnego rynku pracy i żeby nasze szkoły nie walczyły między sobą o uczniów tak jak ma to miejsce dzisiaj, bo na tej wewnętrznej walce najbardziej korzystają placówki z ościennych powiatów, bolesławieckiego, jeleniogórskiego, czy lubańskiego, do których uciekają absolwenci podstawówek/ gimnazjów. Kolejną rzeczą, na którą wszyscy bardzo mocno naciskali, jest sprawa lwóweckiego szpitala, który zdaniem mieszkańców uczestniczących w spotkaniu w Lubomierzu i kandydatów z NIS-u powinien pozostać w naszych rękach i nie ma mowy o oddawaniu go w ręce np. Zgorzelca.


Na spotkanie w Lwówku Śląskim oprócz grupy mieszkańców przybyli kandydaci na radnych: Krystyna Piotrowicz, Bożena Pawłowicz, Olga Sasin, Ryszard Mruk, Marek Kozak, Jan Karpowicz i Jacek Żojdzik. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30 od prezentacji kandydatów i krótkiego omówienia obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Powiat Lwówecki. Później przyszedł czas na dyskusję.

Warsztaty w Lwówku Śląskim były bardzo udane. – mówi kandydat na radnego do Rady Powiatu Lwóweckiego Pan Ryszard Mruk. – Było bardzo dużo zapytań i propozycji. Spotkanie zakończyło się po godzinie 19. – dodaje kandydat, który tłumaczy także, iż jednym z takich ważniejszych wniosków, które udało się wypracować jest konsolidacja Powiatu i wszystkich pięciu gmin. Do tej pory każdy działał samodzielnie a teraz ma się to zmienić i po środki unijne np. w projektach pro- turystycznych Powiat i gminy mają zabiegać wspólnie.

Po tych warsztatach, jak i po indywidualnych spotkaniach z mieszkańcami kandydaci Niezależnej Inicjatywy Samorządowej wypracowali wnioski i propozycje, które zostaną ujęte w ich programie wyborczym, który to program wkrótce zostanie szerzej zaprezentowany.

Reklama
Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatMM
Poniedziałek, 2018-09-24 11:00
Czyli PO-bis
Aparatpacjent
Poniedziałek, 2018-09-24 11:53
To super, że sprawa szpitala staje się w końcu tematem zainteresowania kandydatów do rady powiatu. Powinien to być priorytet - zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Poprzedni radni się w tej kwestii nie popisali. Widzę Panią Ole Sasin, czyli Pielęgniarkę - to super, bo kto zna lepiej problemy szpitala. Mój głos Pani ma.
Aparatchmiel
Poniedziałek, 2018-09-24 12:29
Poproszę o drogi, drogi i jeszcze raz drogi. Oddajcie wojewódzkie i zajmijcie sie powiatówkami
AparatWyborca, albo i nie...
Poniedziałek, 2018-09-24 14:19
Gratuluję Kandydatom na Radnych odwagi spotykania się wprost z ludźmi ! Naprawdę czas na nowe osoby w Radzie Powiatu Lwóweckiego !!!
Aparatdo roboty
Poniedziałek, 2018-09-24 15:25
Gminy doskonale wiedzą co mają robić. Zajmijcie się lepiej tym czym powinniście. Dobrze wspomniał chmiel. Powiat zajął się drogami wojewódzkimi a o swoich zapomniał całkowicie. Teraz zajmie się projektami gminnymi a swoje znając życie nie zrealizuje ani jednego. A o tym czym powienien zajmowac się powiat to słowa nie ma. Szpital zaczyna sobie sam radzić bo powait był nieudolny. Szkoła w gryfowie na kolejowej stoi PUSTA. Halo pobudka.
AparatCzary mary
Poniedziałek, 2018-09-24 17:12
A gdzie się podziała Platforma ?
Aparatsmutne
Poniedziałek, 2018-09-24 18:40
Czas na nowych, młodych.
Aparatkk
Poniedziałek, 2018-09-24 18:40
Fajnie,że pytają a rewelacją jest biuro wyborcze, w którym można spotkać się z kandydatami i pogadać widać poważnie traktują wyborców. Platforma do tylko Lider i Lider a reszta to na doczepkę.
AparatMirsk
Poniedziałek, 2018-09-24 20:44
A kiedy spotkanie odbędzie się w Mirsku?
Aparatbbb
Poniedziałek, 2018-09-24 22:34
Pani Krysia Piotrowicz to świetny organizator i radna. Fakt , że zaproponowała start Pani Sasin świadczy, że poważnie podchodzi do tematu niedopuszczenia do likwidacji szpitala.
Pani Olu, jest Pani na ostatnim miejscu listy, ale dla mnie jest Pani Pierwsza !!!
p.s. w sumie łatwiej będzie Panią znaleźć
AparatPacjent
Poniedziałek, 2018-09-24 23:10
Popieram w 100 % --- Pani Olga Sasin !!!
Obrońmy Nasz Szpital !!!
Aparatdo bbb
Wtorek, 2018-09-25 08:21
Jak się nie ma pomysłów na program wyborczy, to się odgrzewa kotlet szpitalny. Nikt nie chciał i nie chce likwidować szpitala.
Aparatsłużba zdrowia
Wtorek, 2018-09-25 11:42
Służba zdrowia i szpital to najważniejszy temat dla Powiatu.
AparatZainteresowany
Wtorek, 2018-09-25 20:35
Platforma BIS albo jak kto woli 2.0
Dajcie spokój !!!
Aparatdobbb
Wtorek, 2018-09-25 22:12
Nie likwidować tylko oddać pod zarząd Zgorzelca, czyli nie mieć nic do powiedzenia
Aparatdas
Wtorek, 2018-09-25 23:16
Nie dajcie się zaszufladkować w jakieś ramy partyjne. macie Niezależną Inicjatywę z świetnymi rozwiązaniami dla samorządu. dla mnie faworytkami są kobiety. Pani Krystyna Piotrowicz i Ola Sasin.
Aparatolbrz
Środa, 2018-09-26 21:44
No nareszcie, powiało chęcią do pracy i odpowiednimi osobami, trzymamy kciuki, może wreszcie Lubomierz doczeka się aktywnych radnych....i da się zadbać o drogi
Aparatpowiatowy
Środa, 2018-09-26 22:22
Widać, że ta Inicjatywa samorządowa jest przemyślana i konkretna. Są reprezentacji wszystkich najważniejszych obszarów powiatowych - przedsiębiorców, służby zdrowia , edukacji. I to wszystko fachowcy w swoich dziedzinach. Takich radnych powiatu potrzebujemy. Ja jestem za .
Układ partyjny, który był do tej pory w naszym powiecie, czyli PSL,z SLD ( którzy teraz dziwnym trafem przestali się szczycić swoim pochodzeniem ? i startują jako Demokraci I Ludowcy ?!) i PO jako przystawka za funkcję wiecznego drugiego zdecydowanie się wypalił, no i czy się sprawdził ??? Czas na zmiany a energia, pracowitość i zaangażowanie Niezależnych osób takich jak Pani Piotrowicz czy Pani Sasin gwarantują powodzenie !!! Ja głosuję na NIS
AparatPlatformers
Czwartek, 2018-09-27 09:26
Platforma Obywatelska lwówecka/powiatowa niestety już się pozamiatała sama. Marazm i brak świeżej krwi. W tych wyborach też raczej nie zaistnieją. Trochę szkoda, ale ewidentnie na własne życzenie. Brak pomysłu od lat na funkcjonowanie w powiecie
AparatBrawo
Czwartek, 2018-09-27 09:31
Brawo Pani Piotrowicz !!! Jak powinno się gospodarzyć, rozwijać i pozyskiwać środki pokazuje na co dzień we wszystkich wspólnotach mieszkaniowych, którymi kieruje .
AparatWyborca, albo i nie...
Piątek, 2018-09-28 16:35
NIS to nie nowość, ale chwalić należy że pojawiają się w niektórych okręgach nowi Kandydaci. Życzę powodzenia, ale mam obawy. Po pierwsze w kwestiach dotyczących rzeczywistej chęci zarządzania powiatem, tzn. czy są wśród Was osoby, które podejmą się pracy na stanowiskach etatowych członków zarządu, Starosty, Wicestarosty? Czy nie powtórzy się sytuacja z 2014 r. gdy PO zdobywając jeden mandat otrzymuje stanowisko Wicestarosty? Druga sprawa jakie jest stanowisko NIS odnośnie liczby członków zarządu powiatu, nadal pięciu!?
Aparatdo wyborcy
Niedziela, 2018-09-30 01:22
Jak będzie większość czyli min 9 Radnych Niezależnej to będzie rewolucja nie o stołki chodzi dlatego głosujcie mądrze i zachęcajcie innych bo PO PSL SLD funkcje już podzielili
Aparatwidz
Niedziela, 2018-09-30 09:54
co robi miaszkanka rakowic we wleniu i lubomierzu
Aparatkk
Niedziela, 2018-09-30 13:01
Racja w 2014r Prezes Zenon po wyborach wybrał do rządzenia spolegliwych i tak ten co był przegranym wygrał stołek
Aparatdo widz
Niedziela, 2018-09-30 21:35
Od 10 lat pracuje w samorządzie dla Lubomierza i swoimi działaniami podwoiła budżet w pozyskiwaniu środków jest świetna. Będzie dobrym nabytkiem dla powiatu
Aparatfan
Poniedziałek, 2018-10-01 00:59
Ludzie , nie funkcje , stołki i uposażenia. Ważne są dobre pomysły i kompetencje do ich realizacji.
Podstawą jest obrona i utrzymanie szpitala.
Pani Sasin ma więc tez i mój głos !
AparatWyborca, albo i nie...
Poniedziałek, 2018-10-01 20:16
Moje pytanie o wolę pracy na stanowiskach etatowych nie jest bezpodstawne.Z NIS startują owszem kompetentni ludzie ale mający swoją pracę, biznes, itd. Do Bycia Starostą, Wicestarostą trzeba trochę jednak odwagi by przyjąć na siebie odpowiedzialność za wdrażanie tych dobrych pomysłów. Poza tym nie wystarczy głosować tylko na Panią Sasin (szczerze gratuluję ogromnego poparcia), ale na całą listę NIS w każdym okręgu powiatu. W wyborach do rady powiatu mandaty są dzielone pomiędzy listami kandydatów proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów na daną listę. Stosuje się przy tym metodę d'Hondta. Polega ona na dzieleniu liczby głosów oddanych na każdą listę przez kolejne liczby naturalne. Największe uzyskane ilorazy szereguje się następnie do momentu, gdy wszystkie mandaty w danym okręgu wyborczym zostaną obsadzone. Jeżeli do obsadzenia jest przykładowo 20 mandatów, to pod uwagę bierze się 20 największych ilorazów. W podziale tym uczestniczą wyłącznie listy kandydatów zgłoszone przez komitety wyborcze, które uzyskały co najmniej 5% poparcie w skali powiatu, przekraczając tym samym wymagany próg wyborczy.
I to jest najważniejsze gdy ma się ambicje przełamania dotychczasowego układu powiatowego.
Aparatdo wyborca, albo i nie..
Poniedziałek, 2018-10-01 22:01
Dziękuję za bardzo dokładne przekazanie sposobu wyboru radnych rozumiem, źe jak chcemy zmiany władzy to tylko pod warunkiem, źe w kaźdej Gminie będziemy głosować na osoby z NIS lub PIS bo reszta to obecna władza. Żeby mieć wpływ na wybór Starosty i Zarządu Powiatu trzeba mieć 10 mandatów ?
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca