Radna Krystyna Piotrowicz: Podsumowanie pracy Zarządu Powiatu

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-08-30 11:42:02


Oceniając pracę Zarządu Powiatu Lwóweckiego odniosę się do oceny i podsumowania całej kadencji. Wystarczy sięgnąć do Programu Rozwoju Powiatu na lata 2015 – 2020, który został przyjęty Uchwałą Rady, jako dokument do realizacji.


Obrane CELE STRATEGICZNE, PRIORYTETY I ZADANIA, to tworzenie warunków zrównoważonego rozwoju w celu poprawy poziomu życia jego mieszkańców poprzez wykorzystanie potencjału gospodarczego, przyrodniczo- krajobrazowego i kulturowego. Czy ten cel został osiągnięty?

Przytoczę tylko kilka priorytetów zapisanych w Strategii:

Priorytet 1 – Modernizacja i rozwój infrastruktury drogowej, kolejowej i turystycznej;
Priorytet 2 – Rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego;
Priorytet 3 – Gospodarka i innowacyjność;
Priorytet 4 – Podniesienie jakości i dostępności usług w sferze ochrony zdrowia;
Priorytet 5 – Rozwój edukacji i dostosowanie oferty edukacyjnej do wymogów rynku pracy;
Priorytet 6 – Wzrost poziomu bezpieczeństwa publicznego;
Priorytet 7 – Rozwijanie aktywnych form integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz likwidacja barier architektonicznych
Priorytet 8 – Ochrona i poprawa stanu środowiska naturalnego
Priorytet 9 – Promocja gospodarcza powiatu

Dla statystycznego mieszkańca w Polsce miarą funkcjonowania samorządu są inwestycje – te, które widzi i ocenia, jako przydatne i konieczne. W budżecie Powiatu Lwóweckiego w 2017 roku zaplanowano wydatki na kwotę 63.002.807 złotych, zrealizowano w wysokości 55.500.581,51 złotych. Analizując jak dzielona jest ta kwota, można ocenić, czy budżet ma charakter proinwestycyjny, czy stanowi jedynie formę bieżącego realizowania zadań ustawowych bez nadmiernego angażowania środków w rozwój.


W przypadku Naszego Powiatu budżet ma charakter mocno administracyjny. Dochody i wydatki majątkowe zostały wykonane na poziomie 41 procent planu, przy czym pozyskane środki na realizację projektów i programów z udziałem środków unijnych to tylko 3 procent planu. To rekordowy, niechlubny wynik na przestrzeni ostatnich lat. Dochody własne, które są również wskaźnikiem rozwoju zostały wykonane na poziomie 86 procent planu.

W zestawieniu ogólnopolskim pod względem wielkości zajmujemy 214 miejsce natomiast pod względem zamożności na 380 powiatów zajmujemy 306 pozycję, w województwie dolnośląskim jesteśmy na niechlubnym przedostatnim miejscu!

Zarząd nie potrafił wypracować dobrego stylu prowadzenia inwestycji. Brak należytego nadzoru był powodem licznych przegranych spraw sądowych z wykonawcami, co w konsekwencji uszczupliło budżet Powiatu. Mówiąc o braku nadzoru nie mam na myśli pracowników Starostwa, ponieważ uważam, że są odpowiedzialni i doświadczeni, ale polityka kadrowa przez Pana Starostę prowadzona była fatalnie.

Biorąc pod uwagę aspekty, które wymieniłam niestety negatywnie oceniam pracę, rządy i politykę koalicyjnego Zarządu Powiatu Lwóweckiego składającego się z działaczy PSL,  SLD i PO.

Nasza przyszłość jest w naszych rękach i nie możemy pozwolić, by Nasz Powiat dalej tak słabo się rozwijał.. Uważam, że mamy wielki potencjał, który w przyszłości wykorzystać mogą jedynie ludzie NIEZALEŻNI, osoby z INICJATYWĄ chcące działać na rzecz SAMORZĄDU. Czy zgodzicie się Państwo ze mną?

Krystyna Piotrowicz
 

Komentarze:
AparatBRAWO
Czwartek, 2018-08-30 12:29
Brawo Pani Krystyno. N.I.S. do boju dość partyjnych rządów naszym powiecie.
AparatMarcinek
Czwartek, 2018-08-30 12:59
Tak to jest z rządami koalicyjnymi wspolczesnej targowicy PO-SLD-PSL.Dla przykładu też powiem, że wspólnota samorzadowa zmienila nazwe po aferze z basenem na komitet Maciejczyka. Wstyd i hańba,mam nadzieję że osoby z środowiska lwóweckiej prawicy odniosą sukces. Wszystko byle nie wspomniana targowica!
Aparatmieszkaniec
Czwartek, 2018-08-30 13:31
Pani Krystyno,na litośc boską daj Pani sobie spokój z tym radzeniem w radzie.Jestem pewny,że nic nowego Pani nie wniesie.Potencjał Pani już się wypalił.Z resztą on nigdy nie był błyskotliwy.To na tyle.Zakładam,że będzie Pani zainteresowana ponownym startem w wyborach.Bo kto by organizował dzień Krystyn.
Aparatredemptorysta
Czwartek, 2018-08-30 13:36
Marcinku kochany,drogie dziecko pisowskie we Lwówku mają wygrać polscy Barbarzyńcy i Hunowie XXI wieku?Bój się Boga!Zaraz zrobią kontygenty obowiązkowe-kontygent na ulice,kontygent na seks,kontygent na czyn społeczny dla przewodniej siły na Nowogrodzkiej.A na rynku przy okrąglaku stanie ogromny pomnik ze spiżu upamiętniający czlowieka,który będąc na wycieczce w gruzji ruskim czołgom się nie kłaniał.
AparatPytanie
Czwartek, 2018-08-30 13:59
Czytam i czytam, szukam co wykonano? Proszę się pochwalić a nie lać wodę. Co mnie obchodzi strategia, plany i programy. Ja chcę usłyszeć od Pani co wybudowano, jak zmniejszył się wskaźnik bezrobocia, co jest lepiej dzięki obecnej Radzie?

Ja widzę dziury w drogach powiatowych, brak chodników i oświetlenia przy wielu drogach powiatowych.

Najgorsze jak widzę kiepski stan szkół średnich czyli powiatowych z racji braku uciekających z powiatu uczniów. W tym roku zapisało się po kilku uczniów da na dany profil i teraz najgorsze bo profile mają być łączone?! W Jeleniej Górze i Bolesławcu nie ma z tym problemu i nawet jest po kilka osób na 1 miejsce.

Czytałem w tym roku na lwowecki.info o funkcjonowaniu biblioteki pedagogicznej umieszczonej w budynku szkoły bo budynek świeci pustkami i biblioteka też.

Co robi PCE poza produkcją masową studiów podyplomowych dla belfrów? No czy to prawda że były lub są super rabaty jak ktoś robi kilka kierunków jednocześnie i potem kilka kierunków jest robionych za jednym zamachem w małej salce z jednym prowadzącym zajęcia? Jak jest jakość takiej wiedzy i "studiów"?

Nawet to całe PCE zajmuje kilka sal w budynku szkoły która kiedyś była wizytówką miasta tylko jako Liceum Ogólnokształcące. Ukończyłem ją i dlatego od lat śledzę z niepokojem co się dzieje w mojej dawnej wspaniałej szkole. Teraz to coraz bardziej pusty zespół szkół z zawodówką. Są tutaj warsztaty? W piwnicy? Bo zawodówka musi mieć. Czy tylko edukacja dla papieru?

Jaka jeszcze instytucja powiatowa działa i będzie działać w budynku szkoły? Trzeba było zostawić tu LO a w Rakowicach Wielkich zgodzić się tylko na technikum i zawodówkę.

Jeśli się mylę w jakieś sprawie to przepraszam i proszę i rzeczowe i prawdziwe wyjaśnienie, jak jest?
Aparatleśnym dziadkom mówię żegnam
Czwartek, 2018-08-30 14:09
Pani Krystyno, czy nie można było odwołać takiego zarządu? Przecież to strata naszego czasu. tego nie da się ot tak odrobić.
AparatBrawo
Czwartek, 2018-08-30 14:16
Brawa za inicjatywę. Zawsze wiedziałem, że na Panią można liczyć.

Nawiązując do wypowiedzi "Pytanie" też oczekuję że Starosta i Zarząd sie rozliczą. Przecież Pan Grześków zamierza chyba startować, może więc czas już się pochwalić dokonaniami
Aparatjudyta
Czwartek, 2018-08-30 14:23
Ponawiam propozycję ze środy.Do kandydatów na radnych a szczególnie do kandydatów na burmistrza!
Kto zobowiąże się do zaprojektowania,znalezienia pieniędzy i przepchnięcia przez młyn starych radnych pie*****eli RONDA w obrębie poczty,hotelu Piast i parku z obeliskiem.Wystarczy pokryć płytą strumyk od mostku do poczty zagospodarowując plac przy domku jednorodzinnym i przy poczcie i mamy potężne bezkolizyjne rondo.Drogę jednokierunkową przy poczcie bez problemu włączy się do ronda tez.Drugie RONDO zaraz przy CPN i sądzie też zagospodarowując część nieużywanego placu przy NETTO.Zapraszam do dyskusji bo zniknęłyby zaraz korki i od strony Płakowic i od strony cmentarza a już szczególnie od strony rynku.
Aparatdo: redemptorysta
Czwartek, 2018-08-30 14:28
Określasz siebie jako redemptorystę czyli członka zakonu katolickiego, prowadzącego głównie działalność rekolekcyjną i misyjną. Jakoś w to nie wierzę. Dlatego pozostały wpis też uważam za kłamliwy i nieszczery, a wręcz to pomówienie.


Lwówecka prawica to dla ciebie barbarzyńscy poganie XXI wieku? Co niszczą? Jeszcze u władzy nie była "Lwówecka prawica" a już niszczy lub zniszczyła? Puknij się w głowę! Rozumiem że nie cierpisz Prawa i Sprawiedliwości ale Lwówek to nie Warszawa, a KWW "Lwówecka prawica" to KWW PiS.


Chłopie, nie każdy kto wierzy w naród, wolność, demokrację, Boga i Ojczyznę musi być "pisowcem"! Zresztą w Gminie Lwówek Ślaski nic nie zniszczył PiS. Lepiej dowiedz się z jakich partii byli burmistrzowie ostatnich 16 lat i jaki był "rozwój" gminy. Będziesz w szoku jak poznasz ich pochodzenie partyjne. Nigdy miastem i gminą nie rządziłą prawica (i wcale nie PiS), dlatego czas na nowych.
Aparatdo lesnym dziadkom
Czwartek, 2018-08-30 14:29
Zarząd miał całą kadencje poparcie 11 radnych 6-ciu chciało zmian, ale niestety byli w mniejszości, dlatego też ważne są najbliższe wybory.
Aparat12 lat Krystyny
Czwartek, 2018-08-30 14:37
Pani Krystyno czy po trzech kadencjach i 12 latach pracy w powiecie nie sądzi Pani, że zbyt mało osiągnęła? Była Pani nawet wiceprzewodniczącą rady w latach 2010-2014. 12 lat to ogrom czasu. Dzisiaj powinna Pani sypać przykładami, jakie napisała uchwały, jakie zgłosiła propozycje, za czym głosowała, czego dokonała, co zainicjowała itd.


Niech Pani przypomni swój pomysł z 2012 roku. Przypomnę wpis ze strony Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim oraz zainteresowanych mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się dnia 2.02.2012 roku o godzinie 17.00 w auli ZSOiZ. Tematyka:
1. Zamiar rozwiązania ZSOiZ w Lwówku Śląśkim.
2. Zamiar likwidacji Technikum w ZSOiZ.
3. Analiza w/w propozycji Zarządu Powiatu Lwóweckiego – Wariant I, w aspekcie ekonomicznym i społecznym - prezentacja przedstawiona przez radnego Ryszarda Mruka i radną Krystynę Piotrowicz na sesji Rady Powiatu 24.01.2012 roku.

Dyrektor ZSOiZ
Aparatdo: redemptorysta
Czwartek, 2018-08-30 14:45
Mój błąd, uciekł mi wyraz "nie" miało być:
KWW "Lwówecka prawica" to N I E KWW PiS.
AparatNina
Czwartek, 2018-08-30 14:45
Brawo Pani Krystyno.Ciesze sie,ze sa jeszcze ludzie,ktorzy chca cos zmienic i zmieniaja. Ma Pani moje poparcie. zycze powodzenia.
Aparatkibic
Czwartek, 2018-08-30 14:47
W całości brakuje jednego stwierdzenia bo chyba nie wszyscy wiedzą że Pani Piotrowicz, z Panami Mrukiem, Kulczyckim, Czembrowskim i jeszcze jakimiś radnymi byli w opozycji a nie w zarządzie
Aparatxxx
Czwartek, 2018-08-30 14:48
Jeszcze sie taki nie urodzil,co by wszystkim dogodzil.
Prosze sie nie poddawac.
Aparatwaj waj
Czwartek, 2018-08-30 14:52
do Judyta.
A kto ze znanych startuje na burmistrza bo jakoś cisza.A ten pomysł na ronda to bardzo mądry i ciekawy,tylko nie bedzie zrealizowany.Kto z kandydatów na burmistrza zobowiąże si to wykonać ma mój glos na dwie ręce jak ta pani w sejmie z ultra prawicy co na staruszka Morawieckiego zaglosowala dwiem ręka
Aparatpowiatlwowecki.pl/pl/article/458
Czwartek, 2018-08-30 14:53
Pamiętam rok 2012. To artykuł ze strony Starostwa Lwóweckiego o sesji z 24 stycznia 2012 roku. Otworzył ją Henryk Kulesza – Przewodniczący Rady:

"...Zarząd Powiatu, z uwagi na zwiększającą się różnicę pomiędzy subwencją oświatową otrzymywaną na funkcjonowanie szkół a wydatkami ponoszonymi na ich bieżące utrzymanie, rozważa konieczność podjęcia działań oszczędnościowych. W 2012 roku Powiat musi „dołożyć” do funkcjonowania szkół z własnych środków ok. 1,3 mln zł, to z kolei ogranicza możliwość prowadzenia inwestycji i rozwoju innych dziedzin. Powodem trudnej sytuacji powiatowej oświaty jest, z jednej strony, stale zmniejszająca się liczba uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która ma bezpośredni wpływ na wysokość otrzymywanej subwencji, z drugiej niedostosowana do liczby uczniów struktura szkół. Przygotowane na Sesje przez Zarząd projakt zakładały rozwiązanie ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz zamiar pozostawienia Liceum Ogólnokształcącego.

Trudna sytuacja w oświacie ponadgimnazjalnej wywołała wiele dyskusji wśród radnych i licznie przybyłych na Sesję nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły. Swoje propozycje zmian w funkcjonowaniu szkoły przygotowało również dwoje radnych: KRYSTYNA PIOTROWICZ i Ryszard Mruk, którzy przedstawili je w przygotowanej przez siebie prezentacji.

Radni nie byli jednomyślni co do przyszłości Zespołu Szkół w Lwówku Śląskim. Rodzice uczniów zwracali uwagę na komplikacje związane z kontynuowaniem nauki w innych szkołach. Wreszcie na zakończenie dyskusji członkowie Zarządu Powiatu zdecydowali o zmianie treści jednej z przygotowanych wcześniej uchwał i ostatecznie radni przyjęli dwie uchwały intencyjne o zamiarze rozwiązania ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz drugą o zamiarze likwidacji szkół wchodzących w skład ZSOIZ w Lwówku Śląski z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcego. Przez 30 dni od podjęcia uchwał przeprowadzone zostaną konsultacje z wszystkimi zainteresowanymi stronami, a Zarząd Powiatu zapozna się z propozycjami dwójki radnych: KRYSTYNY PIOTROWICZ i Ryszarda Mruka.

Wypracowane przez Zarząd Powiatu propozycje przedstawione zostaną Radzie Powiatu Lwóweckiegona kolejnej Sesji i to radni podejmą ostateczną decyzję dotyczącą ZSOiZ w Lwówku Śląskim.
AparatChcą zmienić
Czwartek, 2018-08-30 15:04
Radna Krystyna chcę coś zmienić.Kobieta ma dobre pomysły,jest miła,inteligentna....
Hmmm,żeby wszystkie kobiety na tak ważnych stanowiskach były takie jak Pani Krysia....to Lwówek wyglądałby zupełnie inaczej
Aparatyogi
Czwartek, 2018-08-30 15:08
Tak wię radnym i rodzicom udało się wywrzeć wpływ na zarząd i ZSOiZ pozostało do dziś i dzisiaj cieszy się bardzo dobrymi wynikami. Teraz czas na doinwestowanie szkół bo tak jak cały powiat odstają od szkół w Bolesławcu czy Jeleniej i pewinie dlatego młodzież ucieka
Aparatmieszkaniec
Czwartek, 2018-08-30 15:12
Ja bardzo szanuję Panią Piotrowicz zawsze można było liczyć na jej pomoc. Nigdy nie pozostawiła nas bez pomocy czy odpowiedzi. A nieraz się do niej zwracaliśmy .
Aparatxxcc
Czwartek, 2018-08-30 15:13
Czy może ktoś wytłumaczyć co to za budowla jest realizowana ze starej cegły na trawniku koło dawnego więzienia.Wyglądaże jacyś roztropni budują sobie szopkę aby nie pić piwo pod chmurką jak pada deszcz.Ale już serio co tam ma być bo jak widać te cegły są kładzione na cement.A może klomb duży na tym trawniku?
AparatEwa
Czwartek, 2018-08-30 15:18
Kiedyś mieszkałam we Lwowku Śl.i czesto tu prxyjeżdzam ale od 28 lat nic sie tu nie zmieniło
Jest to jak wiele małych miasteczek zapomniane przez urzedników,którzy jak zawsze przed wyborami obiecują cuda i nic sie potem nie dzieje.Nigdy we Lwowku nie było ludzi odpowiedzialnych za dobre źycie mieszkańcow.Dla mnie to miasteczko umarło za życia.Mieszka tu wielu,wspaniałych ludzi ktorymi nikt sie nie przejmuje.Nie dziwie się że młodzi ludzie stad uciekają do dużych miast.
Aparatdo kibica
Czwartek, 2018-08-30 16:19
Masz racje w opozycji byli jeszcze radni Karpowicz i Dasiak
prawda jest również taka, że Mruk i Piotrowicz uratowali Liceum lwóweckie przed likwidacją.
AparatGoodbay Polamd
Czwartek, 2018-08-30 16:20
Może z tą panią spowrotem do sklepu!
AparatO tak
Czwartek, 2018-08-30 17:18
Jedyna,która nie boi się i mówi to co inni by chcieli,ale .....
AparatAga
Czwartek, 2018-08-30 17:18
Życzę powodzenia Pani Krystyno.
Aparatlidia
Czwartek, 2018-08-30 17:24
Kochani rolnicy wyborcy oto jak Was prawica w Polsce uszczęśliwiła,prawica która z natury rzeczy powinna być z wolnym obrotem i prywatną własnością.

Przeczytajcie dobrze co was czeka z emeryturą,co zrobiono w ostatnim czasie z emeryturą.

Dotychczasowe zasady przyznawania emerytur rolniczych

Emerytura rolnicza przysługuje ubezpieczonemu rolnikowi który spełnia łącznie następujące warunki: osiągnął wiek emerytalny (60 lat dla kobiety, 65 lat dla mężczyzny) oraz podlegał ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 25 lat. Co oznacza, że w przypadku rolników powszechny wiek emerytalny wynosi 60 lat w przypadku kobiet oraz 65 w przypadku mężczyzn.

Ponadto rolnik, który nie osiągnął powszechnego wieku emerytalnego, ma prawo do emerytury po osiągnięciu 55 lat życia w przypadku kobiet oraz 60 lat w przypadku mężczyzn, jeżeli podlegał ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 30 lat i zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej.

A TERAZ CO WAS CZEKA ROLNICY.
Jakie zmiany w emeryturach rolników

Projekt ustawy o zmianie emerytur wprowadzić ma zmiany w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników. Zgodnie z zapowiedziami podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego dotyczyć będzie również rolników. Rolnicy będą mogli przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Warunek wieku dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Projekt ustawy wprowadza również zmianę dotycząca wcześniejszego przejścia na emeryturę, czyli w wieku 55 lat – kobiety oraz 60 lat – mężczyźni, po warunkiem zaprzestania prowadzenia działalności rolniczej i posiadania 30 lat stażu ubezpieczeniowego. W projekcie ustawy zawarte jest rozwiązanie, aby z tego uprawnienia mogli skorzystać tylko ci rolnicy, którzy wskazany wyżej wiek oraz staż ubezpieczeniowy osiągną do dnia 31 grudnia 2017 roku. Natomiast spełnienie trzeciego warunku, czyli zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej, mogłoby nastąpić w dowolnym czasie, także po dniu 31 grudnia 2017 roku.

Jakie jeszcze zmiany w systemie emerytalnym przewiduje projekt ustawy? Osobom pobierającym renty rolnicze z tytułu niezdolności do pracy, które osiągnęły wiek 67 lat przyznaje się z urzędu emeryturę rolniczą w wysokości nie niższej od dotychczas pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy, jeżeli osoba ta podlegała ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 25 lat. Ta zmiana jest konsekwencją podwyższenia wieku emerytalnego rolników.
Zobacz także: Podwyższenie wieku emerytalnego

Ale to nie wszystko.Jurgiel wprowadził ustawę blokującą obrót ziemią i jak chcesz rolniku przedwcześnie pójść na emeryturę a wcześniej przekazać ziemię synowi lub córce to tylko w przypadku gdy mają wykształcenie rolnicze.Inaczej DUŻA FIGA Z MAKIEM.Wtedy pierwszeństwo ma pisowska Agencja Rynku Rolnego a nie twój syn czy córka.
AparatWyborca
Czwartek, 2018-08-30 17:30
Mało jest osób, które tak dużo zrobiły i robią dla naszego miasta jak pani Piotrowicz. Mój głos Pani ma !!!!
Aparatewa
Czwartek, 2018-08-30 17:49
do Goodbay Poland.... Gdzie ty mieszkasz??? Jeśli mieszkasz za granicą, to lepiej nie odzywaj się na temat, który ciebie akurat nie dotyka, bo masz na pewno piękne mieszkanie lub dom, dobrą pracę i forsę. My tu w naszym małym Lwówku żyjemy i działamy dzięki takim ludziom jak Pani Krystyna. Pani Krysiu jestem dumna, że jest Pani zarządcą naszego domu. Dzięki Pani niejeden dom jest wyremontowany, docieplony i w ogóle nasze miasto wygląda schludniej niż za czasów ADM-u. Pani Krystyno.... ma Pani moje poparcie!!!
AparatMieszkaniec
Czwartek, 2018-08-30 23:09
Pani Piotrowicz górą! Jesteśmy za i popieramy..
AparatAd oculos
Piątek, 2018-08-31 07:04
Strategia to slogany na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Lata zarządzania powiatem przez SLD I PSL z małym przerywnikiem PiS PO (gdzie udało się przynajmniej restrukturyzowac szpital) to pasmo porażek. Wystarczy popatrzeć na realizację budżetu i to jak wyglądają powiaty gościnne.Jedyny powiat bez basenu i prawdziwej hali widowiskowej, ale z nadmiarem szkół średnich.Dalsze rządy SLD I PSL dalej będą spyvhav ten powiat e niebyt ba to jest administrowanie a nie zarządzanie.
AparatWspólnota
Piątek, 2018-08-31 12:04
Jest dla Nas Pani najlepsza. Powodzenia
Aparatmieszkaniec
Piątek, 2018-08-31 14:07
do pytania: Co zazdrość Cię zżera , że nie kierujesz już PCE , ani nie zostałaś dyrektorką biblioteki, wiadomo o kogo chodzi. Pracownicy są szczęśliwi.
AparatGryf
Piątek, 2018-08-31 14:13
"pozyskane środki na realizację projektów i programów z udziałem środków unijnych to tylko 3 procent planu."

Hahaha to są jakieś jaja
AparatEdward
Piątek, 2018-08-31 15:10
To nie są jaja to jest smutne dla mieszkańców powiatu. Tylko że jestem niemal pewien że SLD I PSL uzyska w tym powiecie większość i to jest niezrozumiałe.
AparatWdzięczni
Sobota, 2018-09-01 19:57
Pani Krystyna jako jedna z najaktywniejszych broniła i sprzeciwiala się idei oddania lwoweckiego szpitala do Zgorzelca. Choćby za to ma Pani mnóstwo głosów.
AparatStas
Niedziela, 2018-09-02 06:47
Dlaczego pani nie przedstawila ogromnych wykonanych zadan wykonanych przez powiat. Tylko same negatywy. Ambicja bycia Starosta nie daje pani spac. Wstyd tak jednostronnie podchodzic do sprawy
AparatStas
Niedziela, 2018-09-02 10:21
A gdzie pani byla jako radna powiatowa.
AparatAla
Niedziela, 2018-09-02 10:21
W zbliżających się wyborach obecna władza będzie ukryta pod nazwą komitetu Demokraci i Ludowy dlaczego chowacie ligitymacje partyjne wstydzicie się? Dla obecnej władzy wybór to mieć robotę lub nie przecież nie mają do czego wracji chyba źe starosta na urzędnika we Wlenia a Vicek?
Aparatyogi
Niedziela, 2018-09-02 10:40
Wreszcie ktoś miał odwagę podsumować pracę tego zarządu. Brawo pani Krystyno. Brakuje tu jeszcze kilku elementów, ale widać, że z każdym rokiem przy rządach PSL SLD się cofamy. Może czas wreszcie odbić się od dna i zagłosować na nową jakość na ludzi niezależnych, którzy mają dorobek zawodowy.
Wcale mnie nie dziwią te negatywne komentarzem widać że niktórym stołki zaczęły się palić ;)
Aparatdo yogi
Niedziela, 2018-09-02 11:03
Masz racje dobrze to podsumowałeś krzesła są gorące
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca