Karol Wilk kandydatem na burmistrza Mirska

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-08-17 11:53:18


Od kilku miesięcy w gminie Mirsk mówiło się, iż o kandydaturze na fotel burmistrza Pana Karola Wilka. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie.


Karol Wilk ma 30 lat, od urodzenia mieszkam w gminie Mirsk, w Orłowicach. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ma tytuł mistrza pszczelarskiego i przewodnika sudeckiego. – Od nastolatka działam społecznie, angażuję się w sprawy lokalne i ogólnopolskie, udzielam się w parafii. Poza pszczelarstwem i pasją do podróży jestem również rekonstruktorem polskich formacji zbrojnych okresu II Wojny Światowej. Zaręczony, wkrótce planuję zmienić stan cywilny. – mówi nam pan Wilk.

Lwówecki.info: Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach i kandydowanie na burmistrza gminy Mirsk?

Karol Wilk: To chyba jasne dla wszystkich, którzy znają okolicę - nasza gmina tkwi w marazmie, trzeba to zmienić! Po ostatnich wyborach samorządowych wielu znajomych zaczęło mnie namawiać bym podjął to wyzwanie. Od dwóch lat w gronie najbliższych współpracowników rozpoczęliśmy rozmowy o tym co zmienić w gminie, z czasem pojawiły się również regularne spotkania.

Projekt pt.: "Nowy burmistrz Mirska" to wiele godzin pracy i przygotowań osób, którym zależy na dobru lokalnej społeczności. Kandyduję, ponieważ gmina Mirsk wymaga gruntownych zmian, potrzeba jej wizji rozwoju, potrzeba energii i inwestycji.

Nie jesteśmy w stanie w krótkim wywiadzie omówić wszystkiego, ale kilka najważniejszych postulatów dla Mirska to:
- zmiany w budżecie, likwidacja Straży Miejskiej, reorganizacja ZGKiM,
- priorytet na upiększenie gminy i turystykę – atrakcja w każdym sołectwie, parki, ścieżki rowerowe i piesze, place zabaw, kąpielisko miejskie,
- ściąganie do gminy inwestorów z całej Polski i spoza granic,
- wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej zgranej z komunikacją ze Świeradowa,
- poza tym – będę chciał w ogóle postawić na współpracę z rozwijającym się Świeradowem zamiast dotychczasowych sporów; obie gminy na tym skorzystają!
- będę zabiegał i wspierał przywrócenie połączenia kolejowego Gryfów-Mirsk-Świeradów,
- sport dla wszystkich – otworzę boiska dla wszystkich mieszkańców,
- rynek Mirska wolny od mandatów – wprowadzimy strefę pierwszeństwa pieszych i zastanowimy się z mieszkańcami nad tym jak ma wyglądać ruch w mieście,
- utworzę radę rolników i przedsiębiorców przy burmistrzu – musimy być w ciągłym kontakcie,
- wspieranie inicjatyw oddolnych, wprowadzenie budżetu obywatelskiego
- w ratuszu otworzymy Muzeum Ziemi Mirskiej,
- wesprzemy finansowo Straże Pożarne,
- zrobimy audyt i przyjrzymy się kwestii odpadów w Rębiszowie,
- będziemy promować lokalne produkty,
- nastawimy się szczególnie na wsparcie i aktywizację seniorów, których jest w naszej gminie bardzo dużo.

Dużo by jeszcze wymieniać, ale o tym więcej w kampanii!


Lwówecki.info:
Pana przeciwnicy z pewnością już dziś zarzucą Panu młody wiek i brak doświadczenia, jak Pan im odpowie?

Karol Wilk: Młody wiek i brak uwikłania w lokalne układy to akurat pewność niezależności. To po pierwsze. Poza tym, można mieć dwa razy więcej lat niż ja i dużo mniej doświadczenia, bo zebrałem go już całkiem niemało.

Jestem magistrem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, kończę pisanie doktoratu. Zdobyłem uprawnienia pilota wycieczek i przewodnika sudeckiego. Od kilku lat jeżdżę z wycieczkami po kraju i oprowadzam po regionie. Od osiemnastu lat prowadzę pasiekę, jestem mistrzem pszczelarskim i posiadam doświadczenie, jako przedsiębiorca.

Od szkoły średniej udzielam się również społecznie, zarówno w naszej małej społeczności jak i szerzej - ogólnopolsko. Organizowałem mnóstwo wydarzeń, zarządzałem i zarządzam zespołami ludzi. Jako prawnik i działacz miałem okazję zapoznać się z funkcjonowaniem tak samorządu jak i administracji państwowej. Mam doświadczenie w walce z urzędami o interesy obywateli.

W ramach Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mirsk – ODNOWA udało się już nam przeprowadzić kilka wartościowych inicjatyw, kolejne czekają na realizację. Młodość to gwarancja świeżego spojrzenia, perspektywy długofalowych zmian i energii do działania.

A zresztą w stowarzyszeniu mamy ludzi młodszych, starszych, w średnim wieku. Z Mirska i z pozostałych miejscowości, reprezentujących różne zawody i doświadczenie życiowe. To jest ogromny, pozytywny kapitał, z którego czerpię pełnymi garściami!

Jeszcze jedno. Z racji zawodowych dużo podróżuję i miałem możliwość zobaczenia wielu miejscowości, którym się udało. Rozwijają się, przyciągają turystów, inwestują dla dobra lokalnych społeczności. Dlaczego gmina Mirsk nie może pójść w ich ślady?

Można podać przykłady wielu młodych burmistrzów, którzy sprawnie i efektywnie zarządzają gminami, choćby sąsiedni Świeradów. Jeśli komuś wyrzuca się młody wiek to chyba tylko, dlatego, że nie ma żadnych innych, sensownych argumentów.

Lwówecki.info: Do wyborów pozostało ok. 9 tygodni, jak zamierza Pan spożytkować ten czas?

Karol Wilk: Aktywnie! Musimy dotrzeć do wszystkich mieszkańców gminy ze swoim przekazem. Ten czas musi być energiczny, intensywny, tak samo jak intensywnie chcę pracować, jako burmistrz Mirska.

Lwówecki.info:
Jak będzie Pan prowadzić kampanię?

Karol Wilk: Połączymy dwa elementy. Po pierwsze - będziemy docierać jak najbliżej do ludzi z naszymi projektami. Po drugie - słuchać ich, słuchać tego, co oni mają do powiedzenia. W wielu drobnych sprawach i codziennych problemach gminy nie trzeba wymyślać cudów. Wystarczy słuchać mieszkańców i z nimi współpracować. Dlatego zachęcam by 21 października ruszyć się z domu i oddać głos na radnych Odnowy oraz na mnie – musimy zmienić naszą gminę!


Lwówecki.info: Dziękuję za rozmowę. A czytelnikom przypominamy, wybory samorządowe już 21 października 2018 r.

Komentarze:
AparatJaa
Piątek, 2018-08-17 12:02
Serio? Czy teraz robicie sobie z nas jakieś jaja?
AparatUWAŻNY MIESZKANIEC
Piątek, 2018-08-17 13:11
Z całym szacunkiem dla Pana powiem tak, że czarno widzę Pana ewentualne urzędowanie na stanowisku Burmistrza, a chociażby z tego powodu, że nawet Pan nie wie, iż w Mirsku jest Burmistrz Miasta i Gminy, a nie jak napisał Pan w artykule na stronie www.mirsk.eu "Burmistrzowi Gminy Mirsk".Spraw kolejna to pańskie "osiągnięcia". W artykule powyżej wspomina Pan, że "udzielam się w parafii", a co to kogo obchodzi??. To są wybory samorządowe, a nie do rady parafialnej, czy do ojca dyrektora. Będę wdzięczny jeżeli pokaże Pan swoje osiągnięcia faktyczne. Sprawa kolejna. Obecny Burmistrz (za którego rządami nie przepadam) sprawuje urząd od kilku lat i jego działania pozytywne i negatywne widać gołym okiem, a Pan wspomina, że od wielu lat udziela się Pan, ale gdzie poza parafią, nie bardzo widzę. Rozumiem, że powyższy artykuł to odpowiedź na rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r.w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a co za tym idzie oficjalny start pańskiej kampanii.
AparatMieszkaniec
Piątek, 2018-08-17 13:24
Kazda zmiana bedzie lepsza,kazdy nowy burmistrz wniesie cos nowego,bo obecny nic juz nie ma do zaoferowania ,wypalił sie i chyta sie jak tonacy brzytwy wszystkiego bez wzgledu na to ze korzyści mieszkancy nie maja z tych jego pomysłów.
AparatMario
Piątek, 2018-08-17 13:35
Co z brunatną falą na mirskich ścianach? Szpecą krzyże celtyckie i dziwne teksty miasteczko, a obiło mi się o uszy, że może to mieć coś wspólnego z jakimś Wilkiem, acz nie wiem ile w tym prawdy i czy konkretnie o pana osobę chodzi?

Drogi Uważny Mieszkańcu, teraz udzielanie się w parafii to jest rzecz ważna, przez to łatwiejszy kontakt z władzą centralną :D.
AparatGreg
Piątek, 2018-08-17 13:49
Wszystko pięknie,inicjatywy i plany bardzo dobre ale...i właśnie to ale skąd Pan weźmie pieniądze na te działania,jakoś o tym Pan nie wspomina...Do tego pisze Pan,że będzie wspierał Straże Pożarne ,przecież wszystkie OSP w gminie są wspierane z budżetu gminy...będzie Pan wspierał przywrócenie połączenia kolejowego ,obecny Burmistrz jak i Rada również wspiera ...Mówi Pan o promowaniu produktów lokalnych ,przecież już teraz są promowane,może jeszcze nie dostatecznie ale są...Kolejny Pana postulat sport dla wszystkich i otworzenie boisk dla mieszkańców ,przecież boiska są dostępne dla mieszkańców tylko co raz trudniej tychże mieszkańców "wyciągnąć" na te boiska ,a zwłaszcza dzieci i młodzież,która woli siedzieć przed komputerem niż się pomęczyć na boisku...Mówi Pan ściągniemy inwestorów z Polski i zagranicy ...tylko żeby inwestor chciał zainwestować to musi się to mu opłacać (ulgi w podatkach,dobra infrastruktura ,dostępność wyszkolonych pracowników itp) ,a nie że akurat komuś się "zachciało" i inwestorzy będą walić drzwiami i oknami...Pisze Pan ,że się Pan udziela ,no cóż jakoś nie widziałem Pana podczas akcji w naszej Gminie ,ale może chodzimy na różne akcje.Kolejnym argumentem miałoby być to ,że jest Pan młody ...no cóż chyba to jest słaby argument,bo w takim razie może jakiś 20 latek byłby lepszym kandydatem. Mówi Pan o likwidacji Straży Miejskiej ,a na fejsie odpowiadając na to pytanie mówi Pan,żeby nie likwidować tylko zatrudnić odpowiednich ludzi jako strażników. Czyli likwidacja,czy nie. Kolejny temat kąpielisko miejskie jak najbardziej tak,tylko z czego budowa takiego obiektu byłaby finansowana i później (jeżeli powstanie) utrzymana. Ścieżki piesze i rowerowe pięknie,ale jak powyżej z czego będą finansowane . Dużo pięknych haseł Pan mówi,ale konkretów zero .Mimo wszystko dobrze,że obecny Burmistrz ma konkurencje przynajmniej nie osiądzie na laurach i może ta konkurencja przyniesie coś dobrego dla mieszkańców i samej Gminy.
Aparatedek
Piątek, 2018-08-17 14:55
Niestety jest to skrajny narodowiec. Wystarczy zobaczyc profil na FB , choc pewnie w takiej zapadlej miejscowosci bez perspektyw jest podatny grunt dla ONR czy ina Mlodziez Wszechpolska.
AparatChyba ja wystartuje!
Piątek, 2018-08-17 16:15
Jak widzę tych kandydatów, to sam się zastanawiam czy nie wystartować. Jaśińiski człowiek wypalony i bez pomysłów i trochę za dużo spędził czasu w tej mieścinie, i nie zauważa już nic bo mu poprostu wygodnie się siedzi w fotelu, tylko piłka nożna mu w głowie! Wilk rządny tylko władzy, jak przejmie władze możemy się tylko spodziewać drogi krzyżowej ulicami mirska. Uważam że osoba na takim stanowisku powinna pierwsza powiedzieć Dzień dobry! Ale powinna również zaszaleć! Ta mieścina może być znana na całą Polskę, wystarczy tylko odpowiednich ludzi! I nie może to być osoba która jest pracownikiem publicznym czy młodym zapaleńcem, a osoba która gdzieś kiedyś pracowała i doświadczyła innych kultur, najlepiej jeśli będzie to osoba która zagwarantuje przyciągniecie inwestora! Pamiętajcie o młodych ludziach! A nie tylko o seniorach!
Aparatsąsiad
Piątek, 2018-08-17 17:30
Ten chętny na stołek chce przyciągnąc inwestorów.Pytam się któredy przyjada skoro na wjeździe do miasta stoi znak drogowy zakazujący wjazdu pojazdom powyżej 30 ton.Melexami przyjadą hi hi hi.
AparatDo Greg
Piątek, 2018-08-17 20:34
Zgadzam się z Pańska wypowiedzią w 100 %. Też bym chciała poznać konkrety. Budżet Gminy jest dostępny dla wszystkich, więc może tak szanowny kandydat wskazałby z jakich paragrafów , ile i dla kogo. A konkretnie komu zabierze, żeby dać komu innemu. Skąd środki na nowe inwestycje - konkretnie. Jak na razie to jedno wielkie "wodolejstwo".
Odnosząc się do argumentu - "jestem młody", to cóż młodość ma to do siebie, że szybko się z niej wyrasta (NIESTETY )
Aparatdr
Piątek, 2018-08-17 21:37
"wielu znajomych zaczęło mnie namawiać bym podjął to wyzwanie"

Panie Karolu, oni tak dla jaj mówili...
Aparatandrew
Piątek, 2018-08-17 21:38
"Gdybyśmy mogli zajrzeć do głowy osoby piszącej nienawistny komentarz w internecie, zapewne zobaczylibyśmy pobudzenie ważnego fragmentu jej mózgu – tzw. układu nagrody. To on odpowiada za poczucie satysfakcji z tego, co robimy. Uaktywnia się np. wtedy, gdy patrzymy na zdjęcie ukochanej osoby. Ale taką samą reakcję obserwuje się u osób, które mogą kogoś skrytykować". Z przyjemności czy za wynagrodzeniem?
AparatAnia z Mirska
Piątek, 2018-08-17 21:43
Fajnie, ze ktoś młody z nowym spojrzeniem ma odwagę i chęć żeby zrobić coś nowego dla gminy. Burmistrz zasiedział się w gminie zdecydowanie za długo. Skoro ma takie doświadczenie to dlaczego nie przekuwa go w dobre zmiany dla gminy i mieszkańców? Trzeba w końcu postawić na kogoś nowego a nie tylko narzekać ze postulaty nie takie i za młody bo to akurat żadne argumenty. Powodzenia Panie Karolu!
AparatMR
Piątek, 2018-08-17 21:50
Myślę , powinno dać się wykazać każdemu nie ważne czy młody czy stary ,nie oceniajmy już na początku po tym do jakiej grupy politycznej czy religijnej dana osoba należy na to przyjdzie czas . Przed Panem Karolem dużo pracy i osób za i przeciw .
AparatJestem za!
Piątek, 2018-08-17 22:05
Dajmy szansę młodym, niech się wykażą nim wszyscy wyjadą.
Obecny burmistrz miał czas zmienić gminę na lepsze, czas na zmiany.
AparatJasna deklaracja
Piątek, 2018-08-17 22:14
Niech Pan Wilk otwarcie powie że zabierze fundusze Włókniarzowi ciekawe czy ludzie będą zadowoleni - na mecze w mirsku przychodzi ok 200 wyborców , napewno będzie to miało wpływ na ich głosy . Jest to fakt o ktorym rozmawiałem z głównym pomagierem Pana Wilka , Panem F.CH
AparatMała
Piątek, 2018-08-17 22:42
Jeszcze się taki nie urodził żeby każdemu dogodził. Stary zły nowy zły(nie glosujcie) Tylko marudzić potraficie to wam w necie i w zyciu wychodzi rewelacyjnie.
AparatMała
Piątek, 2018-08-17 22:42
Jeszcze się taki nie urodził żeby każdemu dogodził. Stary zły nowy zły(nie glosujcie) Tylko marudzić potraficie to wam w necie i w zyciu wychodzi rewelacyjnie.
Aparatwodolejstwo
Piątek, 2018-08-17 22:44
Przesadził z ilością obietnic i planów, chyba nawet jego wyborcy pukają się w czoło czytając te cuda. Przesadził i to bardzo mocno, gdyby walczył o miejsce w radzie gminy to z doświadczeniem z rady parafialnej ok ale burmistrz...
AparatZakwisianin
Sobota, 2018-08-18 00:11
Komunikacja,drogi,infrastruktura wod-kan to koła zamachowe rozwoju gminy.Ciekawy jestem jak Pan chcę rozwiązać problem braku wody i kanalizacji na Zakwisiu? Czy nadal dostawa wody beczkowozem wstyd i kompromitacja obecnego burmistrza. Nie rozwiązany problem przez 20 lat. Przypominam, że działka pod studnię i ujęcie wody została już dawno kupiona od prywatnej osoby 7 lat temu i co dalej? Czy popiera Pan dotację na przydomowe oczyszczalnie ścieków tak wyszydzane przez obecnego burmistrza i jego "grupę blokujacą" w radzie? Czy będzie Pan wspierał inicjatywy oddolne? Czy w końcu będzie Pan szanował i realizował wnioski mieszkańców i radnych?
AparatWyborca
Sobota, 2018-08-18 07:39
Ludzie Zbawiciel!Prawdziwy Zbawiciel!
Aparatczerwone sznury
Sobota, 2018-08-18 11:25
W Mirsku potrzebna jest zmiana. Nie mieszkam już w Mirsku ale jest tak samo jak 10 lat temu. Poza tym, że jest hala sportowa która jest płatna i nikogo na nią nie stać, ciągle zarezerwowany orlik przez Włókniarza i inne pseudo drużyny, kort, który do niedawna który wiecznie był zamknięty i strzelnica, która jest nieczynna. Jedyna rozrywka? Komputer albo PKP albo trip poza gmine Mirsk. Marazm, marazm marazm. Poza tym z Mirska nie da się wydostać bez samochodu np. w sobote i niedziele bo likwidują autobusy. PANIE WILK! Jak chcę Pan zrobić coś naprawdę fajnego to zróbcie skwer CELEBRYTÓW na którym można legalnie pić alkohol jak we Wrocławiu na wyspie Słodowej! :) Nie kosztuje to nic a Mirska młodzież będzie miała jakąkolwiek rozrywkę niż ukrywanie się za PKP, parkami itd :) Urząd Wrocławia to przegłosował i można legalnie napić się PIWKA :) I kogo ten komentarz poirytuje niech rzuci kamieniem jeżeli nigdy nie był na Wyspie Słodowej i nie pił piwka :)
AparatMieszkaniec
Sobota, 2018-08-18 15:20
Żeby wygrać musi Pan trzymać z włókniarzem,podgórzankami i z chłopakami z powolnego obchdu miasta Mirska tak robił obecny burmistrz inaczej nie ma Pan szans.
AparatKrzysztof
Sobota, 2018-08-18 15:33
Nie mam pojęcia skąd tyle nienawiści w tych wypowiedziach. Nieliczni jak widać wypowiadają się neutralnie lub pozytywnie. Ja wróciłem do gminy po 20 latach spędzonych w większych miastach Polski i po 12 latach spędzonych na emigracji. I co widzę w Mirsku ? To samo co 20 lat temu a nawet gorzej. Jedziesz przez Mirsk aż straszy. Jakby niedawno front przeszedł. Droga na Świeradów, który notabene "zamiata" Mirsk pod dywan, tragiczna. Budynki odrapane drogi dziurawe wstyd. Ludzie z całego świata zjeżdżają do Świeradowa i się dziwią. Obecny burmistrz miał tyle czasu i co?? Teraz robi bo wybory idą? Popieram zmiany niech młodzi idą i działają póki są chęci. Panie Karolu głowa do góry! Bardzo się cieszę, że jest ktoś kto ma chęci i odwagę bo najlepiej siedzieć przed kompem i narzekać. A tak na marginesie ciekaw jestem ilu tu jest ludzi burmistrza wipisujących te negatywy.
AparatMirszczanin na emigracji
Sobota, 2018-08-18 19:40
Szczerze to tak myślę że warto zaryzykować niż dalej nasza Gmina ma żyć w maraźmie. Znam Pana Karola i życzę mu by wziął się za porządki, ale proszę nie osądzajci mnie że przez to będę agitował specjalnie na niego. Proszę zastanówcie się i szczerze odpowiedźcie sobie co zrobił Pan Burmistrz dla naszej gminy w ostatnich latach?

NIC!!!!!

Nic poza wspieraniem dalej swoich układów, dalej zwyciężają w przetargach te same osoby. Nie bez kozery nazywany jet "Pan Kieszonka", jeśli chodzi o przetargi dla firm z nie naszego regionu to przytoczę tu jeden, który każdy z nas może zobaczyć na własne oczy, a mianowicie chodzi o strone naszego miasta mirsk.pl na której nic od dawien dawna się nie zmienia są tylko ogólnikowe i te informacje, które muszą urzędowo być. Czy ktoś z was się dowiadywał dlaczego tak jest? Kiedyś poprzednia strona jakoś żyła, coś nowego wnosiła było więcej w niej treści które chcieli byśmy czytać a teraz co? Skoro już wszedłem na ten temat to poprostu przytoczę to co usłyszałem od osoby która pracowała dla tej firmy i przygotowywała ofertę dla Gminy ( dla Pana Burmistrza i jego świty oczywiście też tzw wziątkę ). Cytuję - przygotowaliśmy największą lipę i najmniej czasochłonny projekt za najwyższą możliwą cenę. Gmina bedzie miała wielkie problemy ( czyt. kary finansowe ) żeby zerwać z nami kontrakt na prowadzenie strony, a każda informacja która pojawia się na stronie jest extra płatna. Podałem tutaj tylko jeden przykład, których można znaleźć bardzo wiele w naszej Gminie ( np. składowanie niebezpiecznych odpadów w wyrobisku PRI-Bazalt ), w które umaczani są nasi urzędnicy i nasz Włodarz. Przyjrzyjcię się temu jednemu przykładowi, poruszcie go na forum a odkryjecie więcej kart w tym układzie. Pozdrawiam Serdecznie Mirsk i całą Gminę
Aparaton
Sobota, 2018-08-18 19:47
chciałbym,chciałbym,zrobię,zmienię-ani słowa jak skąd i za co?

więcej jak i jakimi kosztami to chce Pan to zrobić?

a tu tylko chciałbym....ym.
AparatOna
Sobota, 2018-08-18 23:46
Może to już czas, żeby coś tu się zmieniło... Ja jestem za
Aparatrf
Niedziela, 2018-08-19 00:11
Do "Mirszczanina na emigracji":
Człowieku bredzisz totalnie, twoj wpis ma za zadanie sianie fermentu bez zadnych dowodow. Ważne zeby powstal smrod. Oskarżasz osoby na zasadzie "... burmistrz i urzednicy sa umoczeni w machlojkach", czyli kto dokladnie? Jakas firma ma kontrakt na prowadzenie strony www Gminy ? Informacje pojawiające się na stronie są extra płatne ? Totalna bzdura. Masz podać konkretne dowody, jezeli tak sie nie stanie, obiecuje Ci, ze osobiscie podejme kroki prawne zmuszajace cie do potwierdzenia zamieszczonych informacji, jezeli tak sie nie stanie w nastepnej kolejnosci podejme kroki majace na celu ujawnienie twoich danych i sprostowanie twoich oczerniajacych informacji.
AparatAnna
Niedziela, 2018-08-19 00:29
Jestem na NIE !!! z calym szacunkiem to chyba sa jakieś kpiny koleś porywa się z motyka na księżyc. Kompletnie bez doświadczenia po miesiacu będzie gorzko żałował swojej decyzji. Wszyscy wpisując komentarze co zrobil dotychczasowy burmistrz oskarżają go ze nic sie nie dzieje? A tak naprawdę nikt nie wie ile trzeba włożyć pracy zeby cokolwiek powstało dobrze jest komentować oczerniac osoby powiązane z urzędem bez zadnych dowodów. "Ktos cos uslyszy" "gdzieś cos dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele" rozne sa poglady to fakt ale każdy ma swój rozum i mam nadzieję że ludzie nie beda glosowac na "Pana k.W." ktory dziala z ludzmi ktorzy sa przeciwko obecnemu burmistrzowi jak patrze na zdjecie kto stroi razem z przyszlym kandydatem to mam wrażenie ze to sa ludzie ktorzy maja pretensje ze obecny burmistrz nie poszedl im na reke w różnych sytuacjach prywatnych jak i zawodowych mam wrażenie że to jest ich mala zemsta zeby podstawic marionetke ktora będzie dobra zemstą za swoje niepowodzenia.
AparatTubylca
Niedziela, 2018-08-19 00:47
Achhh... duzo by wymieniać... po pierwsze straż miejska.. co komu przeszkadza będzie nowy komendant niech się wykaże po drugie.."priorytet na upiększenie gminy i turystykę – atrakcja w każdym sołectwie, parki, ścieżki rowerowe i piesze, place zabaw, kąpielisko miejskie," ZASADNICZE PYTANIE SKAD KASA?? Kolejne.... "ściąganie do gminy inwestorów z całej Polski i spoza granic," Masz tak szerokie zaplecze kontaktów w calej POLSCE zeby kogokolwiek sprowadzic do malego miasteczka? To trochę osmieszanie sie"""" wprowadzenie budżetu obywatelskiego"""" kto za to zaplaci??????? Następnie .. """"sport dla wszystkich – otworzę boiska dla wszystkich mieszkańców,""" a co ciagle sa zamknięte? Niech wypadnie do Mirska pogadac a nie po wioskach szuka jeleni.
AparatMirsk
Niedziela, 2018-08-19 05:27
Czekam na wypowiedź pana sekretarza. Pewnie bedzie anonimowa, tak najlepiej. Panu Wilkowi życzę wygrania wyborów. Będę namawiała wszystkich znajomych. Jeżeli mamy coś zmienić,to zróbmy coś dobrego dla samych siebie. Po obecnym burmistrzu niestety, ale nic dobrego oprucz dbania o swój stołek nie mozemy się spodziewać. Pddam swoj głos na pana Wilka i tyle. Pozdrawiam wszystkich hejterów i proszę o krótką refleksję nad tym co do tej pory nasza gmina osiągnęła pod wodzą jaśnie panującego, najmądrzejszego władcy.
AparatGościu
Niedziela, 2018-08-19 11:51
Hahahah lewackie ameby już hejtują, typowa reakcja ludzi o ograniczonym umyśle.
AparatMirszczanin 2
Niedziela, 2018-08-19 12:10
Do "Anna":Czy zastanawiałaś dlaczego nasza gmina się wyludnia,młodzi ludzie emigruja do innych miast i tam zakładają działalność gospodarczą? Dlaczego szkoły pustoszeją? Za 20 lat nasze miasto będzie jednym wielkim skansenem i DPSem.Kto jest za to odpowiedzialny może mieszkańcy albo krasnoludki? Za stwarzenie warunków rozwoju gminy odpowiadają władze samorządowe,wybrane w demokratycznych wyborach a w szczególności burmistrz,któremu mieszkańcy nieźle płacą za pracę.Jak włodarz sobie nie daje rady to trzeba go zmienić w sposób legalny,czyli w wyborach. A co do głosowania to jest prywatna sprawa każdego z nas,mamy wolny wybór więc proszę nie narzucać ludziom jak mają zagłosować!
AparatDo Tubylca
Niedziela, 2018-08-19 12:35
Na swoje pytania nie otrzyma Pan odpowiedzi, gdyż kandydat ich nie zna!!! Standardowe obiecanki przed wyborcze. Szkoda, że młody człowiek idzie po linii najmniejszego oporu. Poparcie Zakwisia, które od zawsze było przeciwne obecnemu burmistrzowi może nie wystarczyć.
Place zabaw, parki, ławki, piaskownice. A co z problemem oświaty w naszej gminie, do której rok rocznie dopłaca się ogromne pieniądze? Co budynkiem po gimnazjum? Co z brakiem żłobka? Kobietom, które chcą wrócić do pracy potrzebne są przede wszystkim miejsca w żłobku i przedszkole pracujące dłużej niż piaskownica.


Jednego doktora prawa już w tym kraju mamy. Jaki jest każdy widzi.
Aparatpamiętajcie
Niedziela, 2018-08-19 13:30
Jak chciał do rady parafialnej gdzie zdobył doświadczenie to też obiecywał kościół w Orłowicach, a co jest kaplica...
AparatOla
Niedziela, 2018-08-19 15:59
Wybierzcie sensownych radnych i będzie wszystko ok.
AparatObywatel
Niedziela, 2018-08-19 22:37
Zgadzam się że w naszym miasteczku brakuje żłobka i wolnych miejsc w przedszkolu. Odpowiedź jest bardzo prosta. W naszej gminie wydaje się ogromne środki na klub sportowy i co w zamian? Nic! W Gryfowie są inne priorytety. Gmina buduje nowe przedszkole, bo takie są potrzeby mieszkańców. Tam się słucha ludzi i planuje inwestycje, pozyskując środki zewnętrzne.Władze stawiają na tworzenie warunków rozwoju dzieci.MOŻNA INACZEJ? Nasze dzieci dojeżdżają do przedszkola w Świeradowie Zdroju. Mają zapewnioną opiekę,za którą płaci gmina Mirsk, czyli my wszyscy.Nauczyciele w Świeradowie mają zatrudnienie a rodzice z gminy Mirsk są zadowoleni i posyłają w później swoje pociechy do Szkoły Podstawowej w Świeradowie.I taki jest mechanizm odpływu dzieci i w konsekwencji pustoszenia szkół w naszej gminie.
Aparatdo ola
Poniedziałek, 2018-08-20 08:07
Pierwsza osoba która wie że 90% decyzji podejmuje rada a nie burmistrz, ale tego to pewnie Pan Karol nie wie jak i jego wyborcy.
AparatDo "do ola"
Poniedziałek, 2018-08-20 09:50
Zgadzam się. Warto przy wyborze radnych postawić na młodych. Gdzieś Ci młodzi ludzie powinni nabyć doświadczenia samorządowego, żeby później mogli "startować" na wyższe stanowiska. Odmłodzona i kreatywna rada to jest rozwiązanie.
Aparatgość
Poniedziałek, 2018-08-20 12:04
Mieszkańcy Mirska już chyba zapomnieli jak wygląda marazm, bo ja pamiętam jak wyglądał Mirsk i gmina w 2004 roku bo miałam przyjemność być tam pierwszy raz a jak wygląda teraz. Bardzo szanuję młodych ludzi, dobrze że są ambitni, ale też kiedyś byłam młoda i ambitna, ale żeby skutecznie działać trzeba się najpierw nauczyć, sam dyplom prawnika to owszem sporo, ale nie wystarcza, żeby zarządzać Gminą. A co do obecnego Burmistrza, to wierzcie mi możecie być z Niego dumni, a już na pewno nie można powiedzieć, że nic dla Mirska nie zrobił, wystarczy porównać budżety z poprzednich lat.
Aparatmieszkaniec
Poniedziałek, 2018-08-20 14:03
Jestem zdecydowanie za zmianą-świeża krew, świeży pogląd na potrzeby gminy...Jak uda się wygrać wybory P.Wilkowi ,życzę wytrwałości w realizacji obietnic:-)
Aparatlulu
Poniedziałek, 2018-08-20 17:56
do OBYWATEL brakuje zlobkow??? Brakuje miejsc pracy a nie zlobkow potrzebne sa miejsca pracy a nie plenienie sie jak kroliki i zycie z 500+ i mopsu Sami zlodzieje cpuny i nieroby Do roboty ta cala patole !!!
Aparattomel
Poniedziałek, 2018-08-20 18:05
Dla wszystkich "znających" się na rzeczy polecam to:
http://mirsk.eu/wybory-za-pasem-sw-mikolaj-przyjechal/
http://mirsk.eu/podroze-w-czasie-wybory-za-pasem/

Nasi mieszkańcy mają gdzieś co się dzieje w Gminie wystarczy popatrzeć bo tzw. konsultacjach społecznych.
Nie dziwię się, że Burmistrz robi co chcę.
Naród ciemny i głupi
AparatKamila
Poniedziałek, 2018-08-20 18:59
Do tych co mówią, że jest to gra wyborcza - polecam felietony ze strony www.mirsk.eu.
AparatStaszek
Poniedziałek, 2018-08-20 19:04
Ktoś tutaj pisał o budżecie
http://bip.mirsk.pl/wiadomosci/1675/budzet
To czekam teraz na jakąś dokładną analizę bo hasła typu porównać budżet itp. można sobie rzucać.
Porównajmy prostą rzecz budżet inwestycyjny z pominięciem kredytów na inwestycje.
Czekam na dane - jak to za Andrzeja Jaśińskiego wpływy do gminy rosły.
Raczej nie miały skad bo ile powstało miejsc pracy w Gminie Mirsk 0.
Czekam na uwagi mieszkańców Gminy Mirsk "O B W I E S Z C Z E N I E
Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk
o wyłożeniu do publicznego wglądu oraz przeprowadzeniu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego"
Aparatanita
Poniedziałek, 2018-08-20 19:21
Proponuje zapoznać się z http://mirsk.pl/images/article/file/SUiKZP%20TEKST.pdf
Ilość mieszkańców spadła o 400 osób - to jest demograficzne tsunami.
Aparatdo lulu
Poniedziałek, 2018-08-20 21:47
Brakuje miejsc pracy? :))))) człowieku co Ty piszesz? Wszyscy pracodawcy poszukują pracowników, a tutaj stara śpiewka - bezrobocie. Bezrobocie to już od dawna BZDURA!!! Tylko, że praca do Ciebie raczej nie przyjdzie. Na całym świecie ludzie przemieszczają się, żeby znaleźć pracę na miarę własnych potrzeb i oczekiwań. Tylko w Mirsku co poniektórzy chcieliby, żeby praca przyszła do nich.
Żaden burmistrz nie poprawi naszego bytu, jeżeli sami o to nie zadbamy!!!

"Do Staszka"
To nie wyborcy mają rozkładać budżet na części pierwsze i tłumaczyć się z jego wykonania.
Tego oczkujemy od kandydata. Konkretów opartych na liczbach.
AparatLinka1
Wtorek, 2018-08-21 19:30
Cieszcie się, że taki ambitny i dobrze wykształcony człowiek w ogóle chce coś w tej mieścinie zrobić. Brakuje nam takich ludzi a wy jeszcze narzekacie. Niech wyjedzie jak reszta a zostaną same stare komuchy w układach, którym już nic się nie chce. Powodzenia panie Karolu
Aparatpolak po 60-tce
Środa, 2018-08-22 16:49
Panie Karolu pamiętam Pana jak odbierał Pan nagrodę,zdolny Dolnoślązak.Proszę niech Pan nie czyta,wpisów dłuższych niż trzy zdania.Bo to piszą ludzie z obozu obecnego burmistrza.Czynią zarzut bo jest pan młody.I kto to pisze same pseudonimy,to system PO nie tolerującej innej władzy jak tylko ich władza. Mam nadzieję Że wygra Pan wybory ze względu na Pana wizję Miasta i gminy Mirsk
Aparatmieszkaniec Mirska
Piątek, 2018-08-24 01:37
Panie Karolu, trzymam kciuki. Będę na Pana głosować i moja rodzina także. Niech Pan rozliczy tych "etatowych" radnych, przetargi, które wygrywają te same osoby z włókniarzowym pochodzeniem. Niech Pan zatrudni fachowców, którzy będą umiejętnie zarządzać urzędem i innymi jednostkami podległymi burmistrzowi, szanując przy tym pracowników i petentów. Niech nie nazywa Pan poniedziałek "Dniem Skarżypyty", niech nagradza Pan tych, których zasługi będzie Pan w stanie wymienić a wyciąga surowe konsekwencje wobec tych, którzy zrujnowali lub rujnują tę gminę. Mam nadzieję, że prokuratura zrobi swoje.
AparatKarol Wilk
Piątek, 2018-08-24 18:43
Serdecznie pozdrawiam wszystkich komentujących.
Dziękuję zadającym rzeczowe pytania, to dowód, że zależy Wam na naszej gminie. Miło czytać słowa poparcia. Widzę również, że podniosły się głosy chcących by nadal pozostało tak jak jest. Szkoda tylko, że ton tak napastliwy...

Na początek pragnę zaznaczyć, że to pierwszy wywiad (być może Redakcja zechce jeszcze ze mną porozmawiać w późniejszym czasie :) ) i wyraźne wskazano, że nie jest to pełen program wyborczy, a jedynie najważniejsze postulaty.

Pokrótce odpowiadając na zadane pytania:

Zapytania o źródła finansowania są jak najbardziej trafne – przedstawię je w trakcie kampanii wyborczej podczas prezentacji dokładnego programu. Natomiast pewne podstawy oszczędności już wskazałem m. in. likwidacja straży miejskiej (na profilu fb toczyła się dyskusja nt. temat, my jako ODNOWA stoimy na stanowisku konieczności jej likwidacji) czy reforma ZGKiM. Warto również sięgnąć do funduszy europejskich, być może to ostatnia okazja na pozyskanie znaczniejszych środków.

Brak wody i kanalizacji na Zakwisiu to bardzo poważny problem. Wymaga potężnych nakładów finansowych. Zdecydowanie popieram dotacje na przydomowe oczyszczalnie i studnie głębinowe (pisałem artykuł nt. słynnego głosowania „Burzliwa sesja Rady w Mirsku” na lwówecki.info), choć częściowo rozwiązuje to wspomniany problem. Konieczne będzie opracowanie zdywersyfikowanego systemu dostarczania wody-nie obiecuję, że dokonamy tego w błyskawicznym tempie.


Chcę aby wspieranie inicjatyw oddolnych i słuchanie mieszkańców było stylem mojego sprawowania urzędu burmistrza.

Skwer Celebrytów to ciekawy pomysł, Wyspę Słodową pamiętam z czasów studenckich :)

Jeśli chodzi o korzystanie z boisk to proszę spróbować pograć w piłkę na boisku przy szkole w Rębiszowie.

Dostrzegam konieczność istnienia żłobka, przedszkola czy domu dziennej opieki dla seniorów - poszukamy środków na realizację tak ambitnych projektów.

Zachęcam do obserwowania naszych profili:

fb Karol Wilk https://www.facebook.com/karolwilk23
fb Odnowa https://www.facebook.com/OdnowaMirsk

tam pojawiają się bieżące informacje nt. kampanii.

Pozdrawiam serdecznie!
AparatAnna Em
Piątek, 2018-08-24 19:32
Jestem za!
AparatSUPER
Sobota, 2018-08-25 21:41
W końcu po tylu latach ktoś się odważył i chce konkurować z obowiązującym układem. Rozliczanie już dziś i teraz nowego kandydata za jego pomysły jest kompletną niedorzecznością. Może trzeba przypomnieć co obecny burmistrz głosił w swojej kampanii dotychczas? Oj przepraszam, przecież on nic nie musiał głosić... Dlaczego nikt nie pyta obecnego włodarza o realizację obietnic przedwyborczych? Nie pyta, bo??? a może się po prostu boi? Pan jest mściwy i sporo ludzi o tym wie.
Aparattomasz
Niedziela, 2018-08-26 01:43
Takie analizy już dawno są wystarczy poszukać
http://mirsk.eu/budzet-2016-czyli-wazne-i-wazniejsze/
Aparatjasiek
Niedziela, 2018-08-26 01:45
O tutaj też znalazłem http://mirsk.eu/polska-lokalna/
Aparatsupersity
Niedziela, 2018-08-26 14:13
Przecież obecny burmistrz nie może się z niczego rozliczać, bo niczego nie obiecywał :) Czy ktoś zna jego program wyborczy sprzed 4 lat? Idźmy dalej. Niech ze swojej pracy, inicjatyw i ich REALIZACJI a nie tylko gadania, wytłumaczą się też obecni radni. Nowy burmistrz ze starą, zasiedziałą radą też niczego nie zmieni. Panie Karolu, niech Pan znajdzie odpowiednich ludzi.
AparatWyborca, albo i nie...
Poniedziałek, 2018-08-27 19:25
Z zaciekawieniem czytam wypowiedzi oraz życiorys Pana Karola Wilka kandydata nowo powstałego, zupełnie nieznanego stowarzyszenia Odnowa i budzi się we mnie przerażenie. Jakim trzeba być odważnym albo głupim człowiekiem żeby tak bez jakiejkolwiek refleksji podejmować się kandydowania na urząd burmistrza nie mając żadnego doświadczenia na stanowisku kierowniczym, a nawet nigdy nie będąc nawet pracownikiem!!! Pan w swoim krótkim życiu nie przepracował ani dnia! Pomysły na skwerki i likwidacja straży miejskiej to naprawdę za mało!
Gmina to całkiem duże "przedsiębiorstwo", wielobranżowe, zatrudniające armie ludzi i z całkiem sporym budżetem. Nie chce mi się wierzyć, że ludzie mogliby oddać Miasto i Gminę Mirsk w ręce takiego "gołowąsa" ( z całym szacunkiem dla Pańskiego wieku, lat 30). No chyba, że Pan ma jakiś racjonalny plan odnośnie powołania sobie współpracowników?
Na marginesie, źle się dzieje że ta gmina nie potrafi wygenerować rozsądnego kandydata na Burmistrza. Czyżby dotychczasowy układ już tak mocno został zabetonowany?
AparatTomek Oby
Niedziela, 2018-09-02 21:50
Faktycznie, szczególnie przez to udzielanie się w parafii, miasto i gmina Mirsk będą mlekiem i miodem płynęły...
AparatMirszczanin - kiedyś i dziś.
Środa, 2018-09-05 20:12
Żeby się rozliczyć to trzeba mieć z czego, dlatego przed mieszkańcami "PAN" nie rozlicza się. Pewnie coś obiecał swojej grupie z NIS, która go - młodego, obcego, z nikim nie związanego - wprowadziła na ten stołek i jest koło niego w każdej radzie, z drobnym wyjątkiem bo nie dał stanowiska. Jego radni nie wychylą się, inni popierają bo: "stracę pracę". (Ktoś napisał "mściwy").
Wybierzmy nowych niezależnych radnych do całej rady - nie mamy szczęścia do burmistrza. Strasznie szkodliwe śmieci z niemiec zwożone do Rębiszowa, rzeki i wiatry roznoszą po całej gminie powodując choroby.
Aparatabc
Czwartek, 2018-09-06 13:47
Panie Karolu do przodu! Młodość to atut, świeże spojrzenie, zapał i chęci.
do "Wyborca, albo i nie..." - a pan Jasiński to ile miał lat, jak z jakiegoś (???) powodu trafił do Mirska? Nie był nawet mieszkańcem tej gminy.
4 lata temu jedna z pań komentowała przy urnie wyborczej "Trzeba głosować na Andrzejka, bo co on biedny bez matury będzie robił?" Dziś już chyba dorobił się na tyle, by zająć się czymś innym? Tak razem ze swoimi radnymi zadłużył gminę, że cokolwiek Pan, Panie Karolu zaplanuje do realizacji i uda się to Panu wdrożyć, to już będzie sukces.
AparatWyborca, albo i nie...
Sobota, 2018-09-08 21:27
do ABC Kompletny brak doświadczenia Pana Karola to jedna kwestia i tu zdania nie zmieniam, niezależnie od podanego przykładu j.w. Groźniejsza jednak od dyletanctwa jest propagowana ideologia. Przynależność do ONR lub sympatyzowanie z takimi ugrupowaniami nie może być akceptowane. Wracając do aktualnego Burmistrza Jasińskiego - to arogancja przez tyle lat nawet nie uzupełnić wykształcenia ! Zasiedział się Pan to fakt, tylko że innych kandydatów społeczność tej gminy nie wygenerowała i to jest przykre, dlatego chyba nie będę mieć na kogo głosować.
AparatKarolina
Wtorek, 2018-09-11 22:24
Ludzie czego Was tak ubodło udzielanie się P. Karola Wilka w parafii ? Jeśli zadane zostało pytanie o życiorys, zainteresowania, itp. itd. To odpowiedział zgodnie z prawdą co robił, gdzie się udzielał... czepiacie się i krytykujecie bezsensownie. Dla mnie akurat kwestia tzw. młodego wieku jest zdecydowanym pozytywem, wreszcie świeża krew w naszej gminie ! Widać, że Pan Karol ma dużo różnych pomysłów i to mi się podoba bo lubię ludzi z rozmachem, którzy mają jakąś wizję i wiedzą, że coś trzeba zmieniać, iść do przodu. Panie Karolu trzymam kciuki i będę głosowała na Pana !
AparatJupiler
Niedziela, 2018-09-16 18:33
Szok.
AparatBabcia kapturka
Sobota, 2018-09-22 13:08
Trzeba by zapytać Czerwonego Kapturka czy Wilk jest dobrym kandydatem na burmistrza!
A tak poważnie, to chyba tu ktoś jaja sobie robi! Pan Wilk, sypie pięknymi frazesami co to nie on. Szanowny Panie brak Pani merytorycznego przygotowania, zero doświadczenia, no dobra działa Pan w parafii. Masakra jakaś co ma piernik do wiatraka! W Mirsku potrzebny jest burmistrz z zewnątrz, który weźmie to całe towarzystwo za mordę i wypier...! Pan jesteś za słaby, Pan będziesz słuchał parafii! O lepiej zostań Pan w tej parafii na wieki wieków...
Mirsk potrzebuje burmistrza który będzie ekonomostą, biznesmenem który za swój cel obierze rozwój miasta i gminy. Wyciągnie potęcjał drzemiący w gminie. Pan tylko gadasz i strzelasz sobie fotki, głupiutko strzeżąc ząbki. Taki gminny celebryta.
Pan jesteś magistrem prawa, Polska ma już jednego podobno doktora prawa, który notorycznie łamie Konstytucję. Do czasu wyłonienia się odpowiedniego kandydata może lepiej, bezpieczniej niech zostanie burmistrzem obecny burmistrz.
AparatMieszkanka
Wtorek, 2018-09-25 14:42
Fajnie się pisze takie obietnice bez znajomości tego wszystkiego od środka obietnice obietnicami a rzeczywistość sobie Panie Karolu niech się Pan zatanowi może warto w życiu wybrać inną drogę no chyba, że po szczeblach kariery w kierunku prezesa Pan zmierza życzę powodzenia
Aparatfeliszek
Środa, 2018-09-26 09:27
Czytałem kiedyś książkę 'Wilki na Granicy" dotyczyło Karkonoszy - inna bajka, a teraz mówi się że wilki powróciły i są agresywne
AparatFerdynand
Piątek, 2018-10-12 00:04
Panie Karolu powodzenia i do przodu.Czas najwyższy zmienić ten stan. Nie ma ludzi niezastąpionych, a rozpacz kontr-kandydata i jego zwolenników to najlepszy argument Pana decyzji. Jeśli wyborcy Panu zaufają, to czeka Pana mnóstwo pracy
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Listopad 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca