Tragedia w Lwówku Śląskim. Pacjent wyskoczył z okna szpitala

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-08-04 09:26:29


Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności dramatycznego zdarzenia, do którego doszło w sobotni poranek 4 sierpnia 2018 roku w Lwówku Śląskim.


94-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lwóweckiego ok. godziny 7 rano wyszedł z sali, w której leżał i wyskoczył z okna na ostatnim piętrze budynku lwóweckiego szpitala. Informację potwierdza p.o. oficera prasowego Policji w Lwówku Śląskim sierżant Rafał Kościelny.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu zdarzenia pracują policyjni technicy. Ciało mężczyzny zostanie zabezpieczone przez Prokuraturę do sekcji. Na chwilę obecną trudno mówić o okolicznościach i przyczynach dramatu.Aktualizacja:

Informacja
Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim:


W związku z nieszczęśliwym wypadkiem, do którego doszło w dniu dzisiejszym, Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śl. powołała specjalną komisję ds. zbadania zdarzenia.
Niezależnie okoliczności wypadku bada prokuratura. Informacje dotyczące ewentualnych ustaleń będą podawane na bieżąco przez Rzecznika Szpitala Dyrektora ds. Medycznych lek. med. Marcina Karasińskiego.

Jednocześnie pragniemy złożyć kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim Pacjenta, która została objęta opieka psychologiczną

Edyta Malczewska Prezes Zarządu
Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim
Komentarze:
AparatPacjent
Sobota, 2018-08-04 09:48
Okna są wysoko musiał się wspinać a gdzie personel że nie dopilnują 96 letniego staruszka Już dawno powinni zamknąć ten "szpital"mam nadzieję że rodzina tego Pana nie odpuści i winni poniosą konsekwencję
AparatMieszkaniec
Sobota, 2018-08-04 09:54
Nawet nie wiedziałem, że lwówecki szpital ma 4 piętra. To chyba skok był z dachu.
AparatXxx
Sobota, 2018-08-04 10:11
Opieka na tym piętrze tragedia. Nikt nic nie wie. Pielęgniarki łażą jak swiete krowy nie wiadomo po co ani na co. Straszna znieczulica!!!!
Aparat....
Sobota, 2018-08-04 10:37
Szkoda że ktoś tu nawet nie wie ile pięter ma lwowecki szpital ....
Aparatewa
Sobota, 2018-08-04 11:59
Starszy pan miał odwagę "wykrzyczeć " co myśli o tym oddziale. Przebywanie tam to prawdziwy koszmar zarówno dla chorych jak i dla rodziny.
AparatJa
Sobota, 2018-08-04 12:05
Tragedia. Nie winne pielegniarki, nie beda pilnowac non stop pacjenta. Stalo sie tragedia straszna ale niema co winic personel. Pare pielegniarek nie upilnuje calego oddzialu. Kto by pomyslal ze starsxy pan cos takiego moze zrobic. Wspolczuje rodzinie.
AparatJ-23
Sobota, 2018-08-04 12:07
Pielęgniarki na tym oddziele mają odciski od siedzenia na kanapach/sofach/ Obserwacja osób przychodzących. Jest ktoś z rodziny, mamy spokój bo rodzina ma obowiązek wykonywania czynności przy pacjencie . informacja którą otrzymałam od pielęgniarki, jest rodzina robi sama "
AparatOpiekun
Sobota, 2018-08-04 13:03
Odpowiedzialnosc na tym oddziale powinni poniesc wszyscy,pielegniarki siedza jak swiete krowy salowe kuzwa niemile one powinne pierwsze wylot zrobic,rodzinie skladam kondolencje a szpital powinnien duze odszkodowanie zaplacic dla rodziny a na koniec ten caly burdel zrownac z ziemia:)
AparatMieszkankaa
Sobota, 2018-08-04 13:12
Pielęgniarki siedzą i piją kawusie a jak się je woła to trzeba czekać 10 minut aż jedna przyjdzie.
Masakra!!!
Najszczersze kondolencje dla rodziny
AparatAgnieszk a
Sobota, 2018-08-04 13:43
Miałam okazje przebywać na oddziale wewnętrznym to wspaniały oddział z cudownymi młodymi lekarzami szczegółowa diagnoza itp. A pacjentów przecież się nie zamyka to nie szpital psychiatryczny.
AparatAntek
Sobota, 2018-08-04 13:45
Ludzie swieci... co to za bezpodstawna krytyka? Od kiedy zadaniem pielęgniarek czy lekarzy jest siedzenie przy pacjencie i pilnowanie? Gdzie tak jest ??? Z tego co wiem i tak oddział się zmienił na lepsze dużo badań dobry p. Ordynator . To nieszczęśliwy wypadek.
Aparat***
Sobota, 2018-08-04 14:07
Do:Ja
Oh biedne pielęgniareczki powiadasz? One wszystkie nawet jednej osoby by nie upilnowaly bo tylko siedzą i popijają sobie kawkę w pokoiku i wszystko mają gdzieś. Człowiek niepełnosprawny krzyczy, że chce pić, szafka z piciem odsunięta na drugi koniec sali, a one przechodzą i chichrają się miedzy sobą nie zwracając uwagi. Nie będę opisywać wszystkiego bo myślę, że miejsca mi braknie...
Aparatkonar
Sobota, 2018-08-04 14:25
A ja współczuję całemu oddziałowi i Pani Prezes. Oszczerstwa pod kątem oddziału to skandal. Ludzie, opamiętajcie się, bo Wam się w głowach poprzewracało. Proszę pokazać jakikolwiek szpital, gdzie przy pacjencie non stop siedzą pielęgniarki.Niestety, jak ktoś chce odebrać sobie życie, to zawsze znajdzie sposób.
Oddział wewnętrzny fenomenalny pod kątem kompetencji dosłownie wszystkich
Aparatlek. med. Marcin Karasiński
Sobota, 2018-08-04 14:58
Jako czytelnik oraz osoba odpowiedzialna za sprawy medyczne, w tym personel naszego szpitala nie mogę pozostać obojętny na zamieszczone komentarze godzące w dobre imię naszych pracowników i całego Powiatowego Centrum Zdrowia. Zdaję sobie sprawę, że wystawię się na niewybredne komentarze, czy zwykły hejt, ale czuję się w obowiązku stanąć w obronie personelu medycznego , w tym szczególnie osób wykonujących tak trudny i obciążający zawód Pielęgniarki.

W związku z dzisiejszym, nieszczęśliwym wypadkiem, bo w tych kategoriach najprawdopodobniej należy rozpatrywać owe zdarzenie, zwracam się do wszystkich Państwa komentujących powyższą informację z gorącą prośbą o zachowanie daleko idącej powściągliwości i wzajemnego szacunku. Jest to oczywista tragedia pacjenta i Jego rodziny, ale w naturalny sposób dotykająca również osoby pracujące na oddziale szpitalnym – lekarza prowadzącego i dyżurujące Pielęgniarki.

Wyciąganie tak daleko idących i krzywdzących wniosków zamieszczonych w niektórych komentarzach , na podstawie tego tragicznego wypadku, uważam za niestosowność i nadużycie, Stwierdzenia takie sprawiają dodatkowy ból rodzinie i personelowi, na który w żaden sposób nie zasłużyli.

Rzeczą oczywistą jest, że po usłyszeniu takiej informacji targają nami żywe emocje, ale wszystko ma swoje granice. Należy się mocno zastanowić, czy mój emocjonalny komentarz jest adekwatny i usprawiedliwiony, a przede wszystkim czy nie narusza czyjejś godności i dobrego imienia. Szczególnie pamiętając, że we współczesnym świecie nie ma już internetowej anonimowości a kwestia dotyczy osób i instytucji zaufania publicznego.

Od dłuższego czasu staramy się z całych sił podnosić jakoś usług medycznych i zmieniać zasady funkcjonowania oddziałów szpitalnych. Poszukujemy i zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a Personel Pielęgniarski nieustannie podnosi kwalifikacje w zakresie wiedzy medycznej i praktycznej ( uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach, specjalizacjach, podnosząc wykształcenie na poziom licencjacki i magisterski ). Remontujemy i modernizujemy oddziały, pozyskujemy nowy sprzęt.
Tym bardziej nie mogę zgodzić z tak jednoznacznym i krzywdzącym generalizowaniem . Oczywiście, że nie wszystko jest i pewnie nigdy nie będzie idealnie, obok zadowolenia z fachowej opieki , znajdą się osoby nieusatysfakcjonowane.

Kategorycznie jednak muszę zaprotestować wobec komentarzy o braku opieki , świętych krowach i nie zajmowaniu się pacjentami. Za wyjątkowo podłe i naruszające godność zmarłego uważam stwierdzenie o (...) "wykrzyczeniu" przez pacjenta co myśli o oddziale(..)
Jednoznacznie stwierdzam, iż personel medyczny w tym szczególnie Pielęgniarski pracujący w naszym szpitalu jest wykwalifikowany i profesjonalny. W codziennej pracy doświadczam Ich wielkiej pracowitości i zaangażowania .

Zanim pozwolimy sobie na opinie ( bo przecież od osądów są inne instytucje ) pamiętajmy, proszę, że wypadki się zdarzają, a zachowanie ludzkie często jest nieprzewidywalne. Pamiętajmy, że pacjenci polskich szpitali nie mają indywidualnych, osobistych Pielęgniarek/Opiekunów, którzy siedzą przy ich łóżkach lub za nimi chodzą, lecz zajmują się dziesiątkami chorych podczas dyżurów. W oczywisty sposób szpital, jako instytucja bierze odpowiedzialność za wypadek , który się w nim wydarzył. Poddaje się procedurze dochodzeniowo-śledczej prowadzonej przez prokuraturę jak również wewnętrznie bada sprawę celem zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości ( bo wyeliminować całkowicie tego typu zdarzeń nikomu i nigdzie się nie uda ).

lek.med. Marcin Karasiński
AparatWidziałem
Sobota, 2018-08-04 15:46
Pielęgniarki i salowe to głównie papierosy za szpitalem palą. Nie raz tamtędy idę to widze...
AparatKama
Sobota, 2018-08-04 15:53
Oddział od kiedy jest nowy ordynator zmienił się na lepsze a tym wszystkim krytykantom proponuję zatrudnić się do pracy i wykazać się lepszym pilnowaniem tego nikt nie jest w stanie przewidzieć kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny .ca
Aparatobserwatorka
Sobota, 2018-08-04 17:05
Udez w stol ...... najwiecej krytyki od tych co sami siedza na swoich stolkach albo poruszaja sie jak swiete krowy to widac wszedzie w urzedach, sklepach a nawet na przejsciach, zero uprzejmosci
AparatHelena
Sobota, 2018-08-04 17:24
Pan Doktor Karasiński ma zupełna rację. Ludzie tylko obarczają za wszystko pielęgniarki, przecież nic nie stoi na przeszkodzie zostać pielęgniarką. Przecież kawę pić każdy potrafi, no i pensje wysokie. Zeby narzekać to trzeba mieć jakiś obraz pracy.
Aparatbolo
Sobota, 2018-08-04 17:32
Szacun dla DOKTORA !!!!
AparatChleb
Sobota, 2018-08-04 18:17
A tu we Lwówku widzę dalej niewykształceni krzykacze.
Weźta se chociaż załóżcie na FB jakaś grupę, przynajmniej będzie wiadomo co to za mordeczki takie cwane.
AparatOna
Sobota, 2018-08-04 18:24
Konia z rzędem kto nie wychodził z pracy na papierosa, kto z nas nie odrywał się od swoich zajęć na pogaduchy z koleżanką ,kolegą. Kto z nas nie miał złego dnia a musiał swoje obowiązki wykonać z uprzejmością i prosił żeby się już ten dzień się skończył. Dlaczego oceniamy innych skoro sami nie jesteśmy idealni. Jesteśmy tylko ludźmi i trochę empatii. To tragedia dla każdej z osób które ta tragedia dotknela. Rodziny. Personelu. I patrząc na to wszystko co się wokół dzieje może być jeszcze gorzej a jeżeli będziemy dla siebie wilkiem nie człowiekiem to końcu się pozagryzamy.
AparatDrodzy niewykształceni krzykacze
Sobota, 2018-08-04 18:33
Załóżcie se stronkę na FB, tam porzucajcie takim mięskiem. Bardzo mnie ciekawi czy się pojawią dalej takie odważne mordeczki.
AA bo przecież, jak z takim czymś ktoś wyskoczy to można to sprawdzić. Źle cię potraktowano, to to zgłoś ; aa nie prawda? No to koledzy i koleżanki, sprawa na policję za obrażanie.
Uwielbiam takich bojowników <3. Bez was Lwówek przypadkiem by się jeszcze rozwinął, a tego nie chcemy. ...
~Chleb
AparatSara
Sobota, 2018-08-04 18:37
Bylam na oddziale 7 dni... niestety ale taka jest prawda ze pielegniarki zachowuja sie jakby pracowaly za kare..i zabeaklo im szkolenia z etyki...
Aparatkondolencje dla rodziny.
Sobota, 2018-08-04 19:06
Nie no są i hejterzy oraz lekarze i pielęgniarki po oglądnięciu serialu kręconego w Leśnej Górze, a już myślałem, że wymarliście.

Kondolencje dla rodziny i hejterzy składać podania do pracy w szpitalu, pokarzcie co potraficie.
Aparatzbigniew
Sobota, 2018-08-04 20:15
kilkanaście dni temu leżałem na tym oddziale i złego słowa na temat pielęgniarek nie mogę powiedzieć. Momentami podziwiałem je za cierpliwość do pacjentów. Uważam, że jest ich za mało, ale że tylko siedzą i piją kawę jak to niektórzy znawcy" piszą uważam za krzywdzące poówienie. Jak są tacy mądrzy to niech podejmą pracę choćby jako salowe a wtedy zobaczymy.
AparatJaa@@@
Sobota, 2018-08-04 20:31
Podpinam się do niektórych komentarzy opieka na tym oddziale to koszmar i tragedia nikt nic niewie najlepiej położyć i niech sra pod siebie ani pić ani nic mój bliski trzy razy już by umarł e tym roku na tym oddziale wszyscy normalnie lekarze pouciekali juz z tae zamknąć szpital i tak pomocy żadnej wstyd dla powiatu .Wyrazy współczucia dla rodziny.
AparatJanek Tarnowski
Sobota, 2018-08-04 20:54
Szanowny Panie Doktorze. Wyrazy uznania za ujecie się w obronie pielęgniarek. Niewielu lekarzy na to stać. A anonimowi hejterzy jeżeli im się nie podoba powinni pisać oficjalne skargi. Szpitalowi radze żeby w sądzie bronił dobrego imienia i ujawnił tych krzykaczy. Takie obrzucanie błotem nie może pozostać bezkarne
AparatXxx
Sobota, 2018-08-04 21:18
Powiem tak.. Szpital we Lwówka to jakaś pomyłka... jedynie dobry lekarza to ordynator OIOM, wszystko wytłumaczy człowiekowi porozmawia, wysłucha itd. CHIRURGIA masakra, przyjezdzalismy odwieszac ojca, który miał z trzustki problem, A że był wyloty to ordynator chirurgii dał gi do izolacji gdzie powinien od razu być na OIOM pod obserwacją całodobową ponieważ już nie kontaktował czasem majaczyl i miał problemy z oddychaniem, po czym akcja serca się zatrzymała A pielęgniarki nawet nie wiedziały jak zobaczyly to było już za późno... nie mógł sam zaparkować że cis się dzieje bo był pozapinany w pasy tylko nogi, albo aż nogi... gdy się zorientowali że nie oddycha zaczęli robić reuscytacje... niestety za późno przyszli sprawdzić i mózg umarł tylko serce zaczęło nic... przywieźli to na OIOM super opieka, personel ordynator itd. Sam ordynator powiedział że z izby przyjęć powinien być od razu skierowany do niego A nie chirurgie... po paru tygodniach na OIOM przenieśli to na wewnętrzny, tam też była porażka w mgnieniu oka bardzo schudła, zawsze jak przyjezdzalismy to nigdy nie miał jedzenia bo był karmione dozylnie, gdzie na OIOM wyglądał bardzo dobrze, zawsze był czysty ogolony i jedzenie zawsze było... Niestety w marcu tego roku umarł na oddziale wewnętrznym... cis strasznego ! Gdyby nie trafił od razu na chirurgie tylko na OIOM to by żył... na pewno ...
AparatHanna
Sobota, 2018-08-04 21:49
Komentarz pana lek.med. Marcina Karasińskiego jak najbardziej na miejscu, bo ludzie zawsze gorąco komentują takie sprawy a z Pana perspektywy jako lekarza pewnie to inaczej wygląda niż z perspektywy pacjenta ale muszę się zgodzić z większością negatywnych komentarz, które dotyczą oddziału wewnętrznego, doświadczyłam osobiście przebywanie tam jako rodzina pacjenta i bardzo dobrze też widziałam co się tam dzieje, pacjenci są nie dopilnowani rozumiem, że nie są w stanie pielęgniarki wszystkich dopatrzeć ale tam po prostu brakuje jakiejkolwiek opieki, o wszystko trzeba było chodzić i prosić a już żeby się dowiedzieć o stanie zdrowia pacjenta to w ogóle graniczy z cudem, a pacjenci umierają tak było i w moim przypadku jak i przypadku mojego sąsiada!!!
Aparatkonar
Sobota, 2018-08-04 22:26
No i dyletantyzm xxx w pełnej krasie.
Czy ta osoba wie, w jakim stanie niejednokrotnie trafiają pacjenci na oddział wewnętrzny i dlaczego z OIOM-u na oddział wewnętrzny trafiają. Bo OIOM to oddział ratujący życie i czasem, gdy to życie dobiega końca, to pacjent kierowany jest na oddz. wew. Tak to już jest, że lekarzami w naszym kraju są wszyscy.Brak pokory, wyczucia, taktu, ufności, że lekarz robi wszystko, aby pacjentowi pomóc. To się nazywa Przysięga Hipokratesa i tylko patologiczne sytuacje podważają etykę zawodu LEKARZA.Wychodzi więc na to, że większość pracowników szpitala to niedouczeni ludzie. I tu pozwolę się nie zgodzić. Znam tych lekarzy i w znakomitej większości są wyjątkowo kompetentni, zaangażowani, poziomu wiedzy można im pozazdrościć.Pielęgniarki pracowite, oddane, wspaniałe.
Przepiękny komentarz Pana Doktora Karasińskiego. Słowa takie dają wiarę w człowieka i przełożonego. Dziękuję za nie Panie Doktorze
AparatXx5
Sobota, 2018-08-04 23:35
Ja tak samo jestem za zniszczeniem tego szpitala wiem bo zawozilam ojca do szpitala gdzie był już w zapaści nie miał wyczuwalnego tętna i nikt mi nie powie że lekarze są wspaniali bo ojciec powinien trafić odrazu na oiom a nie na chirurgia i jeszcze do izolatki gdzie był sam jak palec miał kłopoty z oddychaniem sprawa zajmie się prokuratura bo przez błędy takich lekarzy ojciec nie żyje to nie szpital to wykańczalnia ludzi wyraźnie nam lekarz z oiomu powiedział że tato powinien trafić odrazu z izby przyjęć na oiom jak by tam trafił to by żył i nikt mi nie powie że z oiomu już się nie wychodzi bo nie jedna osoba była na oiomie i żyje nie umia zająć się pacjentami tylko aby odstawić i mieć wszystko gdzieś a później umywaja ręce i że to tragedia żałuję że zawiozlam ojca do lwowka
Aparatobserwatorka
Niedziela, 2018-08-05 00:27
Nie chodzi tylko o ten przykry wypadek ale ogólnie słyszy się taką opinię ,że w szpitalu w Lwówku nie ma organizacyjnego porządku, pan doktor broni swój personel ,że jest wykształcony ,kompetentny i ja się z nim po części zgadzam ale pan doktor wiele mógłby się dowiedzieć o swoim personelu począwszy od pań salowych po te najbardziej wykształcone pielęgniarki gdyby przez jeden dzień był niewidzialnym obserwatorem! Uważam ,że pracownik pracujący w takim zawodzie musi mieć powołanie do wykonywania służby i wiele empatii dla chorego człowieka i to na prawdę nie zależy od wykształcenia.
Myślę ,że dużo zależy od przełożonych ,którzy powinni dobrać sobie taki personel aby pacjent i jego rodzina nigdy nie podważała kompetencji lekarza , pielęgniarek i salowych.Panie Doktorze i pani Prezes naprawdę czas na
zmiany !!
Aparatpit
Niedziela, 2018-08-05 08:44
Jak ktoś chce się zabić to nie wiem dlaczego ma odpowiedać za nie ktoś inny? Czy to było dziecko? Człowiek miał 94 lata. Nie popieram samobójstw ale w jaki sposób można upilnować samobójcę?
AparatXxx
Niedziela, 2018-08-05 09:56
Do xx5 podobnie u Panstawa było jak u nas. CHIRURGIA we Lwówku to wielka pomyłka..
AparatXxx2
Niedziela, 2018-08-05 11:57
Teraz wiekszosc hejtuje jaki beznadziejny personel i szpital ze najlepiej zamknac. A jak cos sie dzieje to jako pierwsi jada po pomoc. Lezalam w tym szpitalu juz kilka razy i uwazam ze personel jest bardzo mily,kompetentny i pomocny. A to ze nie przybiegaja od razu to nie dlatego ze pija kawke tylko dlatego ze jest duzo pacjentow a personelu malo. I nie maja obowiazku pilnowac kazdego pacjenta bo moze cos sobie zrobic.
AparatWanda
Niedziela, 2018-08-05 13:55
ludzie, bardzo was proszę. Jeżeli macie jakieś obiektywne powody do narzekania lub wręcz pretensji, to załatwcie to formalnie. Jak dyrekcja ma coś zmieniać, jak nie ma oficjalnych informacji. Przecież zawsze można prosić o wyjaśnienie, interwencję, lub napisać zwykłą skargę. Tylko wtedy dyrektor firmy ma szansę na wyjaśnienie jakaś poprawę. Pisanie i generalizowanie , że nic sie nie robi lub wręcz krzywdzi ludzi jest nie do przyjęcia przy tylu tysiącach skutecznie leczonych ludzi w tym szpitalu.

O tym, że kogoś uratowano lub tylko skutecznie pomogło sie nie pisze, a jest tego setki, bo to normalne, ach...
AparatMaja
Niedziela, 2018-08-05 14:33
Skoro ktoś jest niezadowolona ze szpitala z opieki i leczenia to może jechać do innego szpitala-Ale wszędzie dobrze tam gdzie nas brak.Pozdrawiam pielęgniarki i lekarzy.
AparatKasia
Niedziela, 2018-08-05 14:48
Jeździłam do szpitala 2 razy dziennie do chorej babci iiiii jestem zadowolona z opieki i leczenia na chirurgii... każda pielęgniarka była miła i pomocna tylko trzeba posiadać kulturę i rozmawiać bez chamstwa. Ps.Panie które podają posiłki i Panie stalowe SUPER BABKI..... :)
Aparatdo Wanda
Niedziela, 2018-08-05 15:27
Wando jeszcze sie nie zdarzyło żebym czytała jakąś pozytywną informację o tym szpitalu. W innych miastach ciągle mówi się o jakiś remontach, o zmianach o nowych oddziałach sprzęcie lekarzach, i sukcesach a w Lwówku Śląskim dalej w myśl zasady tisze jediesz dalsze budiesz. A skargi? Poskarżę się i podziękujęą mi odpowiedno?
Aparatewa
Niedziela, 2018-08-05 15:34
Czytam te komentarze i oczom nie wierzę. Ciekawa jestem ilu takich krzykaczy było w naszym szpitalu, na oddziale wewnętrznym, teraz, po zmianie ekipy lekarskiej.Leżałam 12 dni na tym oddziale i muszę stwierdzić, że lekarze są na prawdę dla pacjenta, po kilka razy przychodziła pani doktor i pytała jak się czuję. Przebadali mnie ze wszystkich stron. Nie pozwolę nikomu opluwać tych młodych lekarzy na czele z panem ordynatorem, którzy poświęcają się dla nas, chorych ludzi. Jestem wdzięczna za moje leczenie i skierowanie dalej do specjalistów. Na pielęgniarki i obsługę tez nie mogę narzekać. Strasznie współczuję rodzinie, składam szczere kondolencje, ale ciekawa jestem jak ten człowiek, poradził sobie z wdrapaniem na wysokie bądź co bądź okno???
AparatGM
Niedziela, 2018-08-05 16:45
Większość obarcza winą pielęgniarki, których pracy nie widzą. Kobiety mają chore plecy, ręce od dzwigania naszych bliskich. Nie ma tam mężczyzn (prócz jednego) którzy podniosą starszego pana, panią, którzy ważą po 100 kg. Niestety społeczeństwo jest bezlitosny (podejrzewam że większość z piszących tu wyladowuje się na pielegniarkach z uwagi na to że nie mają nic bardziej konstruktywnego do robienia), które zamiast szukać rozwiązań w systemie, będzie obwinialo samych siebie. Wspierajcie dobre zmiany, a nie zamykanie szpitali! Zmiany dobre są potrzebne.
AparatAga
Niedziela, 2018-08-05 17:04
Nie piszcie o szpitalu, tylko o osobistym dramacie tego Pana, był on załamany sytuacja w jakiej się znalazł, osamotnienie, przymusowa zmiana adresu zamieszkania. Czasem człowiek nie widzi już wyjścia, pomimo głębokiej wiary. Był po prostu sam jak palec
AparatDo Pacjent
Niedziela, 2018-08-05 17:53
... nie "szpital powinni zamknąć ..." tylko sam się lepiej zamknij lebiodo zlumpiała ...
AparatDo j23
Niedziela, 2018-08-05 18:51
Popiera.siedziałam 50 minut na korytarzu,bo rodzina nie mieściła sie w sali u pacjenta.żadna pielęniarka nie wyszła na oddzial tak zajęte były obgadywaniem Boguśki.nie zŁnam Boguski a wiem komu ona"daje",komu jej córka.nawet
Aparatfeliszek
Poniedziałek, 2018-08-06 07:53
leżałem w szpitalu i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadwolony z obsługi zarówno kadry lekarzy jak również pielęgniarek, salowych, podziwiam ich za ich ciężką pracę. Natomiast nie zniżę się do poziomu pajaców komentujących przerwy dla personelu TO NIE SĄ MASZYNY TO SĄ LUDZIE , A NAWET KOŃ POTRZEBUJE PRZERWY.
Aparatpolka
Poniedziałek, 2018-08-06 11:02
Najszczersze Kondolencje dla rodziny.
Mam nadzieję, że pielęgniarki będą sumiennie pracować, nie oglądać telewizji, bo nie widzą gdzie ktoś potrzebuje pomocy, czy w filmie krzyczą czy na sali. Te telewizory to jakaś chora plaga. Poza tym sumienność i uczciwa praca w wykonywaniu swoich obowiązków ma wiele do życzenia, wiele lat temu też tak było, szkoda, że nadal tak jest. Jeżeli komuś ta praca nie pasuje,niech rozważy zmianę pracy.
AparatPacjent
Poniedziałek, 2018-08-06 14:02
Dzięki temu ze trafilam na oddział chirurgiczny jstem kaleką do końca źycia.
Ci co po mich poprawiali to twierdzą że cudem jest że żyję.
Omijam z daleka ten budynek
AparatEwa.Ewa
Poniedziałek, 2018-08-06 16:59
Jakiś czas temu miałam okazję przebywać w tym Szpital ,ale Nie jako pacjętka .Masakra pilęgniarki Nie interesujà się chorymi tylko siedza w tym pokoiku a jak winda jedzie to zagladaja kto przyjechał ,czy Nie pan doctor,bo być może w tedy by się rozeszł .Myślę że było by dobrze zlikwidowanie tego pokoiku ,a zastapiniem stołòwka.
AparatGaja
Wtorek, 2018-08-07 23:54
Hejka Oszołomy...Czy, aby ktoś z Was miał do czynienia z człowiekiem powyżej 90 - ciu lat ? - Pewnie nie ! Niepotrzebnie sie Pan Doktor tłumaczy z wysoko wyspecjalizowanej opieki na swoim oddziale...Prawda jest taka , i krótko brzmiąca : Człowiek po 90-ciu ( i nie tylko) latach życia , najczęściej CHCE wrócić do domu . I nie tego , który teraz ma , albo miał , chce " do domu , gdzie się urodził i spędził dziecinstwo..." Wraca za wszelką cenę , choć tego absolutnoie nie wie -kiedy , jak i gdzie...Siła powrotu do DOMU jest tak duża , że nigdy nie wiadomo , i nawet On sam nie będzie wiedział ,kiedy to nastąpi..." Dom Go woła , Dom na Niego czeka... Chocby to był dom na Ukrainie , na Białorusi ,w Czechach , czy we lwowskiem ( albo nawet e Niemczech...)Nieważne , gdzie...-Rodzinny Dom :- Mama i Tata... Mają po 90 -siąt lat , i często wołają : - Mamo, czekam na Ciebie już pół godziny...Albo, : - Tato , przynieś mi w końcu tę protezę... Śmieszne , nie...Także ja wiem i rozumiem na 1000procent - pacjent chciał do domu...Po prostu tam gdzie jest wszystko TAKIE ZNANE , NIE OBCE...Chciał do swoich i siebie ..Nie widzę tu jakichkolwiek zaniedbań , ani żadnej winy personelu !Jakby coś było dla Was niejasne , podaję swój nr tel . 661112828 . Możecie Oszołomy zmierzyć sie ze mną i z tematem demencji starczej - zapraszam !
AparatRobcio
Środa, 2018-08-08 07:18
Doktor Karasiński pelen szacunek i respekt. To co potrafia zrobic na OIOIEie to mistrzostwo swiata.
AparatObserwator
Środa, 2018-08-08 12:35
Do Gaji.
Wyzywasz od oszołomów, chyba jesteś z personelu tego szpitala.
Zastanów się nad tym co napisałaś, demencja starcza to straszna rzecz, ale brak kompetencji i olewatorstwo personelu szpitalnego to jeszcze gorsze sprawa. Jak widać ten stary człowiek chciał do domu, to to sobie poszedł bez żadnych kłopotów. Stary człowiek to niech sobie idzie mamy z głowy, gdzie tu Wasza etyka,obowiązkowość. Myślę,że ktoś go na na sumieniu. Pozdrawiam specjalistkę od oszłomów
AparatGaja
Czwartek, 2018-08-09 03:39
Hejka Obserwator - nie pracuję i nigdy nie pracowałam w tym szpitalu . Myślę , że moje nazwisko w tym mieście , nawet nikomu nic nie mówi...Ot tak sobie żyję...Ale chcę Ci powiedzieć , że w swoim (chyba ) nie długim życiu wyciągnęłam już troje starych ludzi z okien... Gdy ściągnęłam z okna ,pytałam " gdzie idziesz " każdy mówił , że idzie do domu...To jakaś , przez nas młodych ( w sile wieku)hista nie do pojęcia! Chciałoby się rzec - masakra ! To mogłoby się zdarzyć nawet w najlepszym , wręcz elitarnym szpitalu .Zaznaczam , że w zadnym ogólnodostępnym szpitalu nie ma obowiązku montowania krat w oknach! Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy u człowieka w tak zaawansowanym wieku ( po prostu starym ), uruchomią się mechanizmy powrotu do domu...Nie ważne skąd ,jak daleko , z jakiego miasta , z którego piętra , wysoko- nisko , daleko- blisko : - to nie jest zupełnie nam znane a tym bardziej brane pod uwagę! ! -Czy jest super personel , czy nie . Czy są śliczne , młode panie pielęgniarki , czy nie...Czy szpital jest ( ha ha czterogwiazdkowy ) czy nie:- to nie ma najmniejszego znaczenia ! - My, młodsi absolutnie nie bierzemy tak absurdalnych zachowań(ludzi starych ) pod uwagę .Musiałaby pielęgniarka z takim pacjentem po prostu w jednym łóżku spać - żeby wiedzieć gdzie idzie, po co , na co ,itp , itd (?!) Nie wiem Obserwator, co tam masz do kadry szpitalnej( nie mówię , że jest bez zmazy - chociaż, tak naprawdę nie wiem , kompletnie nie wiem, kto tam teraz w tym szpitalu pracuje (?!) Ale jak to mówił Marcin Daniec ( w jednym ze skeczów ) : - Kazdy za usami cusik ma... :)! Natomiast , jeśli chodzi o ten nieszczęśliwy wypadek to JA tę kadrę ROZUMIEM , WSPIERAM i W MOIM SUMIENIU - powtarzam , w moim sumieniu , całkowicie zwalniam od odpowiedzialnosci .
AparatObserwator
Czwartek, 2018-08-09 09:26
Do Gaji - Ty koniecznie chcesz wykazać swoje bohaterstwo, podkreślając swoje zasługi w zakresie ściągania starych ludzi z okien,uniemożliwiając im powrotu do domu.Trzymasz się jednej tezy. Skąd wiesz że ten staruszek cierpiał na demencję, może był sprawny umysłowo. Ale nie zastanowiłaś się nad tym, że może ten człowiek cierpiał, może go coś bardzo mocno bolało ,może chciał pomocy, a takiej się nie mógł doczekał. Być może przez olewatorstwo, niekompetencję osób będących na dyżurze wybrał właśnie takie rozwiązanie. Biorąc pod uwagę to zdarzeniu nie chodzi mi o to żeby pielęgniarki były śliczne, czy żeby spały z chorymi w 5 gwiazdkowym szpitalu, żeby w oknach szpitala były kraty jak to określiłaś. Chodzi mi o to żeby personel był kompetentny, obowiązkowy, sumiennie po ludzku wykonywał swoje obowiązki. Żeby nie obowiązywała zasada, że stary człowiek to nie musi już mieć opieki, że nie warto go leczyć bo szkoda pieniędzy i fatygi.Jest to niehumanitarne, nie ludzkie. Przecież leczy się i udziela pomocy również zwierzętom. Nie oskarżam bezpośrednio personelu naszego szpitala. Jednak na podstawie ogólnych i różnych opinii o lekarzach którzy mają głębokie kieszenie,nieodpowiednim zachowaniu personelu w stosunku do chorych można takie wnioski wyciągnąć. Tu apel do personelów różnych szpitali by te negatywne zwyczaje eliminować, wprowadzać nowe ludzkie standarty. Jest to moja opinia. Ja jednak w przeciwieństwie do Ciebie Gaja, piszących tu i wyrażających swoją opinię nie nazywam oszołomami. Pozdrwaiam
AparatMieszkanka powiatu.
Czwartek, 2018-08-09 11:30
Ciekawa jest ta godzina upadku-7 rano.Wymiana dyżurowa... odpowiedzialność się rozmyje.Co do personelu we Lwówku,to widzę, że coś się zmienia,ale niestety, powoli.Mentalnosc starych pielęgniarek niewiele,pyskate i pewne siebie.W Gryfowie-moze dlatego,że niewiele już tam jest,personel całkiem inny-grzeczny, uśmiechnięty i jak zauważyłam-pokad siły pracujący.To nie jeden pacjent jest tam do dźwigania!We Lwówku to nawet salowe są nieprzyjemne(leżałam,to wiem),na chirurgii-ciagly brak papieru toaletowego w ubikacjach(skandal!),obe też pracują,jakby za karę.Niestety,takie odnosi się wrażenie...uważam, że przy takich "nieprzyjemnych"okazjach warto to przeanalizować.
AparatKama
Czwartek, 2018-08-09 15:13
Ręce opadają proponuję zatrudnić się na 3 miesiące i gwarantuję że inaczej ci krzykacze by krzyczeli.Łatwo jest oceniać.
AparatDo Kama
Piątek, 2018-08-10 12:26
Każdy ma wybór,co do pracy,zawodu,jeśli jest tak ciężko czy niewdzięczne,to albo się zmienia pracę,albo się ją wykonuje z pasją.Najgorsze jest wypalenie zawodowe,wieczne pretensje i brak tzw.czynnika ludzkiego.a to jest mocno zauważane na Waszych oddziałach..... tak Was postrzegamy, niestety....
AparatGaja
Piątek, 2018-08-10 23:53
Hejka Obserwator i Obserwatorka - nie wiele trzeba było mi czasu , by Was chyłkiem rozpoznać ...Pozdrawiam :) Podsunę Panu Ordynatorowi Szpitala pomysł jak najszybszego montowania krat w oknach . Będzie bezpiecznie i humanitarnie .
Aparatwenka
Sobota, 2018-08-11 00:47
Ci , co piszą tak krytyczne uwagi powinni raz w życiu pójść do takiej robty...Przekonają się , co to znaczy opieka nad starszymi ludżmi...
Aparat2012
Niedziela, 2018-08-12 07:55
Mój mąż też zmarł w tym szpitalu,bo tam ludzie pracują siedząc na tyłkach i buzie im się nie zamykają.Taka jest praca służby zdrowia,kawa,ciasto,papieros i plotka-to ich główne zajęcie.Za co oni chcą podwyżki,za turnus wypoczynkowy za który dostają kasę,pokazują się tylko jak sprawdza temperature,rozdaje leki, wizyta lekarska i tyle. Dużo godzin spędziłam w tym szpitalu.Prędzej pomoże ci lepiej funkcjonujący pacjent lub odwiedzający niż "służba zdrowia".Raz na tysiąc zdarza się wyjątek.
Aparatpielęgniarka
Wtorek, 2018-08-14 12:48
I takim to sposobem płynnie od ludzkiego nieszczęścia przeszliśmy do oceny pracy pielęgniarek.Ale może i dobrze.Nie wszystkie moje koleżanki posiadają cechy, które powinna posiadać pielęgniarka a człowiek ma to do siebie, że zapamięta chwile złe a o dobrych zapomina.Ile osób spotkało się z profesjonalna pomocą w szpitalu? Na pewno wiele, tylko o tym nie piszą.Teraz wróćmy do samotności osób starszych.Niestety jest ich coraz więcej.Pracuję już 30 lat w środowisku chorego i wiele rzeczy widziałam z którymi nie mogę się pogodzić.Póki rodzic jest,,na chodzie" dzieci wpadają ze swoich dużych miast.Godzinę dziennie poświęcą matce, która stoi na balkonie wypatrując ukochanego dziecka.Pozostały czas trzeba poświęcić odnowieniu starych przyjaźni z ogólniaka, zorganizowaniu zaległego grilla itp.Rodzic czeka i....otrzymuje telefon, że niestety musiałem jechać i już jestem w połowie drogi do domu.Wpadnę następnym razem.A gdy rodzic umiera, to jest cyrk! Wystawny pogrzeb, stypa na 50 osób i muzyka z głośników o miłości do mamy....Pytam ,gdzie Wy wszyscy z tej stypy byliście, gdy ta osoba była sama, cały czas sama, tęskniąca, płacząca, wyglądająca.... Czasami latami byłam najbliższą dla tej osoby.Zacznijcie więc ocenę od samych siebie, zanim zaczniecie oceniać zaangażowanie pielęgniarek na oddziale.
I zdrowia wszystkim życzę.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Sierpień 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca