Slider_lwowek-slaski-setna-rocznice-niepodleglej-upamietnil-bykami Slider_coraz-wiecej-watpliwosci-dotyczacych-bezplatnej-komunikacji Slider_urzad-pracy-lwowek-slaski Slider_powiatowe-centrum-zdrowia-lwowek-slaski Slider_szwajcaria-lwowecka-barierki-2019

Lwóweckie Lato Agatowe 2018 - Parada

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-07-13 22:47:02
Parada Poszukiwaczy Skarbów poprzedziła oficjalne otwarcie XXI Lwóweckiego Lata Agatowego święta mieszkańców gminy Lwówek Śląski, ale także święta miłośników piękna zaklętego w kamieniu. 


Zły Lwówecki.info, oj bardzo zły ;-)
Zanim jednak przejdziemy do relacji z otwarcia LLA czujemy się w obowiązku ustosunkować do mowy nienawiści w stosunku do redakcji w związku z tym, iż na naszych stronach nie było zapowiedzi tegorocznego LLA a była zapowiedź bliźniaczej imprezy odbywającej się za miedzą w Lubaniu.

Organizatorami LLA jest Gmina i Miasto Lwówek Śląski, której burmistrzem jest pani Mariola Szczęsna oraz Lwówecki Ośrodek Kultury, którego dyrektorem jest Tadeusz Dzieżyc.

Jeżeli to, że po raz kolejny uszanowaliśmy wolę organizatorów LLA, którzy tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nie byli zainteresowani jakąkolwiek promocją na łamach Lwówecki.info i jeżeli to, że po raz kolejny nie zareagowaliśmy na dyskryminację przez burmistrz Lwówka Śl. i dyrektora LOK-u, którzy nie chcą, aby Lwówecki.info był patronem medialnym tego wydarzenia, mimo, że naszym koronnym warunkiem takich patronatów jest umieszczenie naszego loga na plakacie, to oczywiście TAK, JESTEŚMY ŹLI ;-)


Zły Lubań i SFM, oj zły ;-)
Dlaczego prezentowaliśmy program Sudeckiego Festiwalu Minerałów, który odbywa się teraz w Lubaniu? Wyjaśnienie jest bardzo proste, dlatego, że władze Lubania, w przeciwieństwie do władz Lwówka Śląskiego chciały się promować i robiły to bardzo szeroko. Dla Burmistrza Lubania Pana Arkadiusza Słowińskiego tak Lwówecki.info, jak i szereg przedstawicieli wszelakich mediów to partnerzy, z którymi nie tylko można, ale trzeba współpracować dla dobra mieszkańców i regionu.


Zły Spirifer, oj bardzo zły ;-)

Wiele osób bardzo źle wypowiada się o lubańskiej imprezie. W mediach społecznościowych, ale i w wiadomościach do redakcji pojawiają się określenia, iż to „złodziejska impreza”, iż Lubań ukradł Lwówkowi Śląskiemu dorobek wielu lat, ect. W pełni zrozumiałym jest żal mieszkańców, że na pojawieniu się niemal bliźniaczej imprezy w regionie LLA straciło. Warto zadać sobie pytanie, czy musiało do tego dojść i jak to się stało, że po 15 latach współorganizatorzy LLA, którzy bez większych problemów dogadywali się z poprzednimi włodarzami, nie dogadali się z obecną burmistrz Mariolą Szczęsną?

O sprawie rozstania Towarzystwa Geologicznego Spirifer z Lwówkiem Śląskim pisaliśmy parokrotnie.

List otwarty do koleżanek i kolegów z ruchu kolekcjonerów minerałów (poniżej fragmenty)

(…) Niestety wszystkie te plany zostały w dość brutalny sposób zniweczone przez nową Panią Burmistrz Lwówka - Mariolę Szczęsną. Prowadzone przez około rok rozmowy i negocjacje przybrały formę farsy, a nawet obrażania nas. Wielokrotnie zmieniano wcześniejsze wspólne ustalenia i nie dotrzymywano terminów. (…)
(…) Warto także zaznaczyć, że przez 15 lat 3-krotnie „dokładaliśmy” środki do organizacji LLA, 10-krotnie zwrócone nam zostały koszta, a 2-krotnie uzyskaliśmy symboliczny zysk. Nasz zespół (zazwyczaj około 10 osób), poza 2 razami, pracował całkowicie za darmo. W tym roku byliśmy gotowi pracować na podobnych warunkach. (…)
(…) Smutne jest to, że obecni decydenci w Lwówku roztrwaniają budowany przez tyle lat prestiż i potencjał tak świetnie rozwijającej się imprezy. Imprezy, którą wspólnymi siłami udało się umieścić wśród najlepszych tego typu wydarzeń na świecie (oczywiście na pewno nie ze względu na program estradowy) i która miała ogromne szanse na dalszy rozwój z wielką korzyścią dla Lwówka i całego regionu
- pisał w Liście Otwartym Tomasz Praszkier Prezes TG Spirifer, który w przeprowadzonej w ubiegłym roku rozmowie telefonicznej z lwówecki.info dodawał m.in., iż ostateczne decyzje już zapadły: – Ostateczne decyzje już zapadły. My toczyliśmy ponad rok rozmowy, a przez ostatnie miesiące byliśmy traktowani w sposób niepoważny i kilkakrotnie obrażani.
 
Kilka dni po opublikowaniu przez Lwówecki.info Listu otwartego do kolekcjonerów na zaistniałą burzę Listem otwartym odpowiedziała burmistrz Szczęsna:
…nie dajcie się Państwo manipulować autorom tego listu – bo to właśnie jest ich główną intencją. Treści zawarte w owym piśmie poddane zostały wnikliwej analizie i zostaną podjęte stosowne czynności prawne w stosunku do autorów listu jak i tych, którzy publikują owe niesprawdzone informacje” – pisała w liście burmistrz Szczęsna.

Efektem negocjacji prowadzonych przez burmistrz Mariolę Szczęsną z Zarządem Towarzystwa Geologicznego Spirifer było ich rozstanie. Dotychczasowi współorganizatorzy LLA na nowe miejsce swoich działań wybrali Lubań. Dlaczego Lubań i dlaczego ten sam termin? O tym więcej możecie Państwo przeczytać w materiale pt.:. Dlaczego Spirifer odszedł z Lwówka Śl.?, gdzie zamieszczone są wypowiedzi władz Lubania i Prezesa TG Spirifer.


W pełni zrozumiałym jest żal lokalnych patriotów, ale decyzje zapadły już w zeszłym roku i jak widać I Sudecki Festiwal Minerałów wystartował bardzo ładnie. Tak, więc w tym momencie jedynym sensownym wyjściem jest chyba nawiązanie współpracy z Lubaniem i wspólna organizacja największej mineralogicznej imprezy w Europie, a niżeli dalsze obrażanie ich. Ale to pieśń przyszłości i wyzwanie dla następnych władz.

Złe Sołectwa oj złe ;)
Wyjaśniliśmy już sobie, dlaczego na stronach lwówecki.info nie było zapowiedzi tegorocznego LLA i że to, iż nie jesteśmy patronem medialnym tej imprezy to decyzja organizatorów. Zastanawia nas jednak, dlaczego w sołectwach na tablicach ogłoszeń nie było plakatów? Dlaczego wszystkie sołectwa gminy Lwówek Śląski solidarnie nie promowały tegorocznego Lata Agatowego?
Po zgłoszeniach od czytelników okazało się, iż na tablicach ogłoszeń - przynajmniej w niektórych sołectwach - próżno było szukać plakatów z programem XXI LLA. W ostatnich dniach parokrotnie odwiedziliśmy kilka z sołectw gminy Lwówek Śl. przyglądając się tablicom ogłoszeń m.in. w Mojeszu, Sobocie, Dłużcu, Górczycy, Radomiłowicach, czy Płakowicach …
Nawet na tablicy pod domem pani burmistrz takowego plakatu nie uświadczyliśmy. Z informacji od czytelników wynika, iż podobna sytuacja była w Pieszkowie, Skale, czy Skorzynicach, ale tego już nie zdążyliśmy sprawdzić i potwierdzić. Jak udało nam się dowiedzieć, w ubiegłych latach to Sołtysi przed imprezą wywieszali plakaty, które otrzymali z Gminy. W tym roku zapytaliśmy paru z nich, dlaczego na tablicach ogłoszeń nie ma plakatów? Odpowiedź była krótka: Bo ich nie dostaliśmy.

 

Skoro wszyscy jesteśmy bardzo źli to co powiedzieć o organizatorach?Wracając do Parady Poszukiwaczy Skarbów to tradycyjnie poprzedza ona oficjalne otwarcie Lwóweckiego Lata Agatowego. Ludzie biorący w niej udział, mieszkańcy gminy Lwówek Śląski tworzą niesamowitą atmosferę integracji, wciągając do zabawy zgromadzoną przy trasie przejścia publiczność.

W tegorocznej barwnej paradzie udział wzięli lwóweccy policjanci, przedstawiciele Sztolni Kowary, czy Dymarków Kaczawskich. Jak co roku na otwarciu LLA nie mogło zabraknąć Karguli i Pawlaków z Lubomierza, którzy zapraszali na sierpniowy Festiwal Filmów Komediowych, nie zabrakło także Bolesławieckiej Ceramiki z orkiestrą dętą i glinoludami. W Paradzie przejechali przedstawicieli Małej Sceny, młodzi piłkarze z Football Academy w Lwówku Śląskim, Arabeski, Team Kasia ZUMBA – połączona grupa z Lwówka Śląskiego i Wlenia, lwóweccy harcerze i zuchy, przedstawiciele lwóweckich zespołów folklorystycznych – Zespołu Jarzębina ze Skorzynic i Zespołu Dunawiec ze Zbylutowa, przedstawiciele lwóweckiego Szpitala (PCZ-u), Sołtysi gminy Lwówek Śl. reprezentujących Stowarzyszenie „Nasza Wieś”, leśnicy, a także przedstawicieli lwóweckich stowarzyszeń oraz zakładów pracy. Paradę tradycyjnie kończyli strażacy z OSP Kotliska i KP PSP w Lwówku Śląskim.

Po paradzie oficjele udali się na bankiet, a dla mieszkańców przyszedł czas na chwilę rozrywki, na zwiedzanie stoisk, czy zabawę w wesołym miasteczku.

 
Tegoroczne XXI Lwóweckie Lato Agatowe zostało oficjalnie otwarte. Wieczór w Lwówku Śląskim, to koncert Kamila Bednarka.


Zobacz galerie:
Komentarze:
Aparatobecna
Sobota, 2018-07-14 00:42
Lwowecki info Dzięki źe mimo krytyki obecnej władzy portalu i tak piszesz pozytywnie o naszym Lwóweckim święcie.
AparatZero promo
Sobota, 2018-07-14 00:50
Popieram lwowecki.info w 100%. Gmina i LOK mieli szansę wejść w współpracę. Stać ich na reklamę w Muzycznym Radiu w Nowinach Jeleniogórskich i tv Lużyce a nie stać na tanią reklamę w lwowecki.info i jeszcze mają fochy? Wiejskie myślenie ma skutki. Dlatego nie ma przewodnika o Lwówku a są jakieś propagandowe albumy za kupę kasy które nie mają sensu bo nie promują gminy ale ukazują wybrane osoby i minione wydarzenia. Kogo to obchodzi w Jelonce Legnicy Wrocławiu? Tu trzeba promo na cały rok a nie na kilka dni. Zresztą Muzyczne Radio sporo reklamowało i reklamuje Sudecki Festiwal Minerałów z Lubania!!! Tu nie ma pretensji?
AparatFilozof
Sobota, 2018-07-14 03:08
Podajcie chociaż jedną osobę/instytucję/grupę z którą nie skłóciła się burmistrz Mariola Szczęsna w imieniu swoim i Lwówka Śl. (nie licząc lizibutów z partii wyklętej i świty jaśnie panującej).

Moim zdaniem można było się dogadać z browarem, z mediami na zasadzie wzajemnej promocji bez płacenia komukolwiek czegokolwiek
Nie dziwota, że redakcja idzie tam gdzie może coś zarobić skoro we Lwówku nie może liczyć chociaż na współpracę pro bono...

z mineralistami też pewnie można było się dogadać, ale nasza burmistrz jest niestety wybuchowa i nawet z mieszkańcami się skłóca i traktuje lekceważąco podczas publicznych spotkań (np. ws. przebudowy rynku, mówienie mieszkańcom że są nikim, a sklepikarzom, że skoro nie są ze Lwówka to nie powinni mieć nic do powiedzenia ws. przebudowy rynku, obrażała redakcję i czytelników lwowecki od mało inteligentnych

http://lwowecki.info/pl/a/6450/co-z-przebudowa-ulic-i-konsultacjami--czy-czujecie-sie-malo-inteligentni-.html

Szczęsnerowicz musi odejść i tyle, a w przyszłości może rozsądny nowy burmistrz Lwówka i rozsądny nowy burmistrz Lubania zmienią daty imprez by nie kolidowały i przesuną nieco tematykę imprez by nie były identyczne (w Złotoryi są dni złota i nie kolidują z LLA, a Lubań też może wypromować coś swojego, a nie tylko kopiować, bo jak tak dalej pójdzie to Dary Lasu też się przeniosą)

Ogólnie minus dla burmistrzów obu miast za butę i arogancję, a jeśli zostaną wybrani ponownie to czeka nas regionalny regres...
AparatLLA
Sobota, 2018-07-14 07:14
"Sukcesów" Mariolki nie ma końca!
Wszystko dewastuje! Zastała Gminę w rozkwicie zostawi w RUINIE!
Argument "dajmy jej szansę" obciążają wszystkich tych, którzy na nią głosowali!
Z drugiej strony czego się można było spodziewać o osobie, która nigdy wcześniej nie pracowała (nie wliczając handlu ulicznego). Pierwsza praca jako Burmistrz? Wyzwanie. Jednak jak nie trudno się było domyśleć - i przerosło sołtysową z Mojesza.
Dość tego! Tej Pani już podziękujemy.
Aparatlux
Sobota, 2018-07-14 07:26
Nawet przy wjeździe do Lwówka na budynku LOKu wisiał plakat... z zeszłego roku
a raczej jego resztki
Aparatleonard
Sobota, 2018-07-14 09:00
Nie popieram obecnej burmistrz ani na nią nie głosowałem ale nie róbcie jaj z tym tłumaczeniem wcześniej i dziś,ze LLA miało klapnąć.Stoiska zapchane mineralami,ludzi że przejść ciężko jak poprzednie lato a jeżeli dopisze dziś pogoda to bedzie też ciasnota.A mialo nie być już ludzi bo wszyscy mieli pojechać do Lubania.Pomieścili się chociaż ci wszyscy w Lubaniu?Już następne lato to co uciekło będzie zapełnione innym,każda impreza nie lubi pustki i prędzej czy później zostanie zapełniona.No pochwalcie się chociaż kto z oficjeli ważnych był na otwarciu w Lubaniu?Może jakiś wysłannik Geniusza z Nowogrodzkiej?
Aparatparadowicz
Sobota, 2018-07-14 09:02
piekna promocja bolesławca lwówek może pozazdrościć
Aparatkuba
Sobota, 2018-07-14 10:09
Ja generalnie nie mam nic, żeby w regionie odbywały się dwie imprezy z minerałami. Nie wszyscy muszą współpracować z gminą Lwówek i mogą jechać i wystawiać się w Lubaniu. Nie rozumiem tylko głupoty burmistrza Lubania i decyzji o organizacji imprezy w tym samym terminie. Przypadek? Nie, głupota i złośliwość w stosunku do władz Lwówka. Można było w innym terminie i nie byłoby pretensji. Mogli skorzystać mieszkańcy regionu i turyści, a przede wszystkim oba miasta. Można pisać co kto chce, burmistrz Lubania wyszedł na ignoranta i głupka.
AparatMonitoring Zabytków
Sobota, 2018-07-14 14:37
To nie głupota i złośliwość burmistrza Lubania, tylko zwykłe cwaniactwo i wyrachowanie. Nic nie umieli przez ponad 20 lat wypromować w Lubaniu, więc w chwili gdy pojawiła się możliwość zorganizowania imprezy w oparciu o naszego dawnego partnera, to nie mieli żadnych skrupułów. Zdumiewające jest, że burmistrz Mariola Szczęsna, która powinna bronić interesów naszego miasta i gminy, nie wystąpiła na drogę sądową pomimo, iż wielokrotnie o tym wspominała.
Aparat112
Sobota, 2018-07-14 14:58
I tak lwowecki.info jest najlepszy w regionie,jest tu parę osób,które myślą,że są dla nich konkurencją.....
Niech myślą...haha
AparatKlakier
Sobota, 2018-07-14 16:43
Najlepszy i niezależny portal lwowecki.info a nie wazeliniarze z tego portaliku co jest patronem medialnym a przez 2 tygodnie przed Latem Agatowym nie zamieścił żadnej informacji żadnego plakatu zero programu. Od 27 czerwca przez 2 tygodnie nie było tam nic! To samo LTR co dostali za darmo siedzibę w urzędzie gminy i mieli promować Lwówek nic nie było o XXI LLA na stronie. Niech ich się czepia burmistrzowa a wara od lwowecki.info !!!
AparatKaśka
Sobota, 2018-07-14 16:59
W Płóczkach Dolnych wisiał plakat
Aparatmieszkaniec
Sobota, 2018-07-14 18:32
Brawo mieszkańcy Lwówka Śląskiego,Lubania i Bolesławca!
Brawo władze Lubania i Bolesławca!
Wstyd dla "władz"Lwówka Ślaskiego burmistrz, sekretarz i zw dyrektor ośrodka kultury.
W dzień jest ok mimo,że cały dzień ludziom pod oknami robi się wrzawę, gorzej po 23 kiedy włóczą się małolaty podpite i wyją do 2 w nocy !Co na to stróże miejscy?Podobno w nocy kamery nie działają a Oni maja wolne
Aparatobecna
Niedziela, 2018-07-15 12:23
Impreza jak zwykle zgromadziła dużo osób pogoda dopisała i dobrze, ale niestety nieprofesjonalnie przywitani goście honorowi. Mam wrażenie, źe byli zapraszani na scenę w/g alfabetu, bo jak rozumieć przywitanie w pierwszej kolejności urzędników z gminy, patronów medialnych a prawie na końcu ważnych osób np. Dyrektor Ochrony Środowiska. Radzę na przyszłość napisać scenariusz otwarcia.
AparatOli
Wtorek, 2018-07-17 09:50
Do mieszkaniec: A gdzie rodzice małolatów podpitych? bez sensu taka pisanina "władze"...Puknij się w czoło!
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Luty 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_zaginione-skarby-wracaja-do-lubania
Wtorek, 2019-02-19
List_mini_starostwo-powiatowe-lwowek-slaski
Wtorek, 2019-02-19
List_mini_monoprofilowego-centrum-symulacji-medycznej
Wtorek, 2019-02-19
List_mini_ratusz-w-lubomierzu
Wtorek, 2019-02-19
List_mini_scieki-w-kwisie-2019
Wtorek, 2019-02-19
List_mini_lwowek-slaski-panstwowa-straz-pozarna-logo
Poniedziałek, 2019-02-18
List_mini_krajowa-administracja-skarbowa
Poniedziałek, 2019-02-18
List_mini_szwajcaria-lwowecka-barierki-2019
Poniedziałek, 2019-02-18
List_mini_podsumowanie-projektu-nowa-perspektywa-----lepszy-start
Poniedziałek, 2019-02-18
List_mini_aktywne-szkoly-multisport-na-dolnym-slasku
Poniedziałek, 2019-02-18
List_mini_dachowanie-mustangiem-lwowek-slaski-2019
Niedziela, 2019-02-17
List_mini_straz
Piątek, 2019-02-15
List_mini_ukradl-bmw--nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-i-spowodowal-wypadek
Piątek, 2019-02-15
List_mini_umig-mirsk
Piątek, 2019-02-15
List_mini_zatrzymania-w-sprawie-niegospodarnosci-w-gminie-bogatynia
Piątek, 2019-02-15
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca