Klub Radnych Wspólnota Samorządowa jest za budową basenu, ale nie bezwarunkowo

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-06-11 07:13:01

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Lwówek Śląski!

Ostatnie tygodnie to wzmożona dyskusja na temat budowy basenu w naszej gminie. W związku z pytaniem zadanym przez jednego z Sołtysów podczas ostatniej sesji, jako radni zgrupowani w Klubie Radnych Wspólnota Samorządowa czujemy się w obowiązku poinformować Państwa, że popieramy tę ideę, ale w przeciwieństwie do Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej, nie bezwarunkowo. Przy uchwalaniu budżetu na rok 2018 wsparliśmy projekt budowy odkrytego basenu przy ulicy Betleja za kwotę ok. 5,4 mln. złotych. Podczas dyskusji zwracaliśmy uwagę na potrzebę pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję. W miesiącu maju okazało się, że do budowy basenu zgłosił się tylko jeden wykonawca a jego żądania finasowe o prawie dwa miliony złotych przekraczają nasze możliwości. Należy w tym miejscu podkreślić, że jest to pierwszy etap tej inwestycji, który miał się zakończyć w czerwcu 2019 roku. Drugi etap polegający na zagospodarowaniu terenu wokół basenu oraz zakup wyposażenia może kosztować nas dodatkowe 2 do 3 milionów złotych. Musimy również przypomnieć, że w 2016 roku poparliśmy wniosek Pani Burmistrz Szczęsnej o wycofanie się z budowy basenu krytego Delfinek w byłych Płakowicach. Koszt tego obiektu szacowany był na około 7 milionów złotych (udział finansowy Gminy około 2 mln. zł.) przy rocznym koszcie utrzymania na poziomie 800 tys. zł podzielonym na Gminę i Starostwo Lwówek Śląski. Obecnie Pani Burmistrz twierdzi, że stać nas na wydatek rzędu 10 milionów (bez złotówki dotacji zewnętrznej) na obiekt, który służył będzie nam wszystkim maksimum 60 dni w roku.

W związku z zaistniałą sytuacją przeprowadziliśmy konsultacje w swoich środowiskach, wśród znajomych i przyjaciół. Efektem tych rozmów i dyskusji, czasami trudnych, jest nasza propozycja dla Państwa. Analizując możliwości naszej gminy oraz patrząc na oczekiwania społeczne, proponujemy budowę krytego basenu wraz z zewnętrzną częścią rekreacyjną (mini park wodny). Obiekt ten mógłby powstać na terenie obecnego stadionu miejskiego zajmując powierzchnię około 0,75ha, na której obecnie znajduje się boisko treningowe (mapa poniżej - niebieski trójkąt wraz z naniesionymi obiektami).
 

Oczywiście zajęcie tego terenu poprzedzone byłoby przygotowaniem dodatkowego boiska do gry w piłkę nożną dla klubu Czarni Lwówek Śląski. Bliskość szkół i przedszkoli, doskonały dojazd dla mieszkańców oraz odpowiednie przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego powodują, że ta lokalizacja wydaje się być idealną. Sam obiekt basenowy powinien posiadać – biorąc przykład ze standardowego projektu basenu Pływaczek - halę basenową z niecką basenową o wymiarach 25 m x 16 m (głębokość od 1,8 m do 1,2 m) z zapleczem sanitarnym oraz technologicznym. Dodatkowo pływalnię wyposażyć można w moduł basenu rekreacyjno-treningowego o wymiarach 5 m x 16 m (głębokość od 1,2 m do 0,8 m), idealnego do nauki pływania, zabawy z dziećmi lub rozgrzewki przed zawodami sportowymi.


Ponadto obiekt pływalni można powiększyć o moduł basenowy SPA, obejmujący wannę jacuzzi oraz strefę malucha z brodzikiem z ciepłą wodą z atrakcjami i zabawkami wodnymi.


Aby zapewnić w lecie efekt basenu odkrytego, proponujemy stworzenie mini parku wodnego dla naszych najmłodszych mieszkańców. 


Dodatkowo koniecznie stworzony powinien być plac zabaw dla małych dzieci oraz wydzielone miejsca parkingowe. W zależności od przyjętego wariantu koszt takiego kompleksu wahać się może od około 10 do 14 milionów złotych, z mozliwością pozyskania zewnętrznego dofinansowania.

Przedstawiając Państwu naszą propozycję mamy nadzieję, że przyjęta zostanie ona ze zrozumieniem. Działając w ten sposób pragniemy stworzyć nowy model konsultacji społecznych, których inicjatorem będzie Rada Miejska we Lwówku Śląskim. Pozostając do Państwa dyspozycji życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżajacej się przerwy wakacyjnej.

Z poważaniem radni Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim
Ewa Płucińska-Dąbrowska
Ewa Fijałkowska
Angelica Giecewicz
Krystyna Replin
Roman Ciechanowicz
Marcin Karasiński
Tomasz Kubis
Robert Mikłaszewski
Franciszek Pawłowicz

Komentarze:
AparatObserwujący sytuację w gminie
Poniedziałek, 2018-06-11 08:05
Kampania wyborcza ruszyła z kopyta. Stary-nowy burmistrz, grono zaufanych radnych, którzy wszystko obiecają, byleby tylko być radnymi, obecny nie -radny, który chce być zastępcą burmistrza lub sekretarzem, bo obecnie nie dostał się na radnego. Wszystko pięknie i kolorowo. Niestety ta ekipa miała wcześniej 8 lat za czasów panowania swego góru, teraz na początku kadencji pani Szczęsnej głosowali jak Ona chciała, a teraz, jak pojawiła się gwiazda - wspaniałomyślnie chce wrócić na ziemię lwówecką by wspomóc Lwówek, posprzątać po 4 latach bałaganu, bezinteresownie zupełnie dbać o dobrobyt lwówczan, chcą pokazać jak to oni nie popierają decyzji burmajstrowej. To, co ona zrobiła z naszą gminą w te 4 lata - w moich oczach to dramat, ale jak uda się zastępcy stać głównym bujmajstrem, wraz ze swoją świtą - większością w radzie - to lwówecką gminę czeka dalszy lot w przepaść. Był czas na wykazanie się przed kadencją mojeszowianki. Mieliście 8 lat ekipo. Powstała hala, która za nic nie spełnia obiecywanych celów - gdzie te liczne mecze na szczeblu wojewódzkim, treningi klubów wojewódzkich, gdzie te wydarzenia kulturalne, które miały przynosić takie krocie wg zapowiedzi z czasów budowy hali? Teraz będzie podobnie jak uda się tej ekipie wygrać wybory. Następne "Lwóweckie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji" :( Wybierzmy tych, którym zależy na naszej gminie, nie tych, którzy dużo krzyczą, a de facto nic nie robią.
AparatRobal
Poniedziałek, 2018-06-11 09:07
do Obserwujący sytuację. Kampania ruszyła, ale na dzisiaj wiadomo, że jest dwoje kandydatów. Z tego co piszesz wyboru nie ma. Kto mógłby być tym trzecim?
AparatGość
Poniedziałek, 2018-06-11 09:12
Czyli nikogo nie wybieramy ?
Aparatalternatywa
Poniedziałek, 2018-06-11 09:16
Pomysł, w porównaniu z basenem na Betleja, wydaje sie naprawdę zaje...fajny. Dobrze, że jest alternatywa
Aparatttt
Poniedziałek, 2018-06-11 09:17
Nie ważne kto , nie ważne kiedy, ważne, że jest pomysł, a nie tylko sprzeciw, jak nam mówiono. Ja jestem ZA
Aparatmam gdzies kampanię chce basen
Poniedziałek, 2018-06-11 09:27
Popieram Was Radni całym sercem. Wspaniała i mądra decyzja. idealne miejsce. Nie ma lepszego w Gminie Lwówek Śląski. Obok klimat sportowy bo stadion i OSiR, po drugiej stronie stadion lekkoatletyczny z boiskami do gier zespołowych, dwa osiedla i setki domów, kilkanaście bloków mieszkalnych, w poblizu dwa przedszkola i duża szkoła podstawowa. I teren niezalewowy. Basen na dekady!!! nawet strażacy mogą ćwiczyć bo są obok!!!
AparatAnonim
Poniedziałek, 2018-06-11 09:35
Może lepiej zająć się remontem basenu odkrytego, który lepeij sprawdził by się w te upalne dni. Zajęcie boiska na stadionie jest bezsensowne, zabierać ie tylko miejsce a prędzej czy później ten basen zbankrutuje. Zajmij ie się sprawami takimi jak remont basenu a nie budowa nowego który jest niepotrzebny w gminie
Aparaton
Poniedziałek, 2018-06-11 09:45
tak to właśnie jest, kiedy wydaje się nieswoje pieniądze..a co ze starym basenem? zaorać? wychodzi na to, że Lwówek tak czy siak na jeszcze wiele lat zostanie bez basenu, bo żaden z włodarzy nie potrafił zająć się tym co już zastał..wszystko zniszczyli i stawiali nowe..tak jak w komentarzu wyżej..nie ma co powielać..
taką ciekawostką jest to, ze w proponowanym miejscu były kiedyś bagna - ciekawe jaki wpływ na okolicę będzie miało wylanie w tym miejscu setek ton betonu..?
Aparatwybory
Poniedziałek, 2018-06-11 10:13
Mam wybierac tych co nic nie krzyczą tylko siedzą cicho i biorą dietę? Gdyby nie wybory Lwówek byłby bez tej hali sportowej obok Dwójki i stadionu lekkoatletycznego z kompleksem boisk przy Jedynce. Gdyby nie wybory nie by nie zbudowano w tym mieście jak 3 place zabaw. Hala sportowa jest używana codziennie przez dzieci szkolne, stadion lekkoatletyczny też, więc i basen będzie.
Aparatwybory
Poniedziałek, 2018-06-11 10:13
Mam wybierac tych co nic nie krzyczą tylko siedzą cicho i biorą dietę? Gdyby nie wybory Lwówek byłby bez tej hali sportowej obok Dwójki i stadionu lekkoatletycznego z kompleksem boisk przy Jedynce. Gdyby nie wybory nie by nie zbudowano w tym mieście jak 3 place zabaw. Hala sportowa jest używana codziennie przez dzieci szkolne, stadion lekkoatletyczny też, więc i basen będzie.
Aparatantypolityk
Poniedziałek, 2018-06-11 11:20
Dajcie spokój już z tą polityką !!!! mają pomysł niech działają, anie siedzą
AparatMieszkanka i matka
Poniedziałek, 2018-06-11 12:20
Może w końcu nasze miasto zacznie żyć a nie chylic się ku upadkowi. Już zaniedbana została jedna impreza, która wyróżniała nasze miasteczko. Proszę tylko o to , by doszło do zrealizowania planu budowy basenu a będzie to z korzyścią dla wszystkich.
AparatMs
Poniedziałek, 2018-06-11 12:50
Wreszcie jakiś sensowny plan, szkoda że tak późno.Popieram lokalizację i pomysł w 100%. Pamiętacie jak wyglądała droga dzieci do basenu na ul. Betleja - poboczem wąskiej drogi po której jeżdżą tiry i ciężarówki. Nie ma zgody na takie zagrożenie zdrowia i życia naszych dzieci!
Aparatdo: on
Poniedziałek, 2018-06-11 13:52
Bagna hahaha były za Niemców stawy hodowlane co zarosły i trzeba było je osuszyć a Polacy wzięli je za bagna. :D Byłeś w tej części miasta? Widziałeś tu jakieś bagna? Chyba w głowie masz większy muł niż myślałeś ;)

Miłośnikom staroci. Stary basen to pozornie basen. By spełniał nowe normy unijne, bhp i ppoż to praktycznie trzeba go całego zniszczyć i postawić nowy. Wtedy koszty są większe od budowy nowego. Zniszczenie powodzią to kwestia czasu i znowu od nowa? Bez sensu!

Basen na boisku to jest sens bo zrobimy we Lwówku cały teren rekreacyjno-sportowy, nowoczesny i ładny. To będzie pierwszy krok. Potem remont boiska z bieżnią i budową otwartej siłowni.
AparatGość
Poniedziałek, 2018-06-11 15:40
Do "Obserwujący sytuację w gminie" z tego co się orientuję mamy zespół III ligi w piłkę ręczną który gra na szczeblu wojewódzkim i sezon 2017/18 skończył na 3 miejscu :)
Aparatxx
Poniedziałek, 2018-06-11 16:25
Szkoda, że radni ( i nie tylko)zapomnieli że są jeszcze wsie bez utwardzonych dróg, bez oświetlenia itd.... . A mieszkający tam ludzie płacą podatki (no i też głosują).
AparatNo posłuchajcie...
Poniedziałek, 2018-06-11 17:59
Dajcie spokój śmiać mi się chce jak czytam te komentarze.. :D Owszem może i nasza Pani Burmistrz może nie jest idealna, może nie dotrzymuje obietnic ponieważ sytuacja jaka jest np w budżecie nie pozwala na to. Nie wiem nie znam się, myśle ze to jest bardzo odpowiedzialna sprawa, a ludzi jest tyle ze czy tak czy siak się nie dogodzi. NIGDY. A ludzie już wyrobili o niej opinie poprostu, bo tak o niej piszą beznadziejnie. Pewnie jakiś młotek.. Ale wróćmy się do czasów Pana K. ...
Czy waszym zdaniem za tamtych czasów było lepiej?? Nic kompletnie. Dziury były na drogach, wszędzie śmieci, latarnia może co 3 świeciła średnio. Park zawsze śmierdział, strach było gdzie kolwiek wyjść bo ciemno w każdym zaułku. Pieniądze prane przez rodzine która zajmowała stołki... nic kompletnie nie było nie wspierajcie mi nawet. Nie mam 20 lat.. No powiedzmy sobie szczerze ze nasza NIEIDEALNA Pani Szczesna i tak zrobiła coś dla tego miasta, widać efekty odkąd wrocilam zza granicy po trzech latach. Moim zdaniem szacunek tez powinien jej się jakiś należeć. Jestem bezstronna całkowicie, ale gdy czytam wpis na fb.. „w przeciwieństwie do pani burmistrz... albo wcześniejsze wpisy tego typu, aby tylko przedstawić w ciemnej stronie jest tu ewidentnie nie na miejscu i szczerze mówiąc bardzo się dziwie jej że z tym nie zrobi porządku. :/ nie lubię..
Aparatdo: no posłuchajcie
Poniedziałek, 2018-06-11 19:56
Jest super, jest super, więc o co ci chodzi? Śpiewał Muniek Staszczyk. Proszę o to rozwój miasta i gminy oczami przechodnia i mieszkańca:
1. Park śmierdział ale był czynny - teraz robią i robią i robią. Nieczynny.
2. Targowisko było czynne - teraz ludzie sprzedają na alejach spacerowych niszcząc miejskie planty
3. Nie powstał ani jeden plac zabaw a najbardziej potrzebny dla dzieci obok nowego przedszkola na Jana Pawła II.
4. Nie powstał skatpark dla młodzieży a jest miejsce na stadionie miejskim.
4. Nie powstała ani jedna otwarta siłownia a miała być na stadionie albo w parku.
5. Nie powstał ani jeden parking na większą ilość aut.
6. Pojawiły się projekty zamknięcia części rynku
7. Kino zostało sprzedane a powinna być tam biblioteka co ma siedzibę w najcenniejszym lwóweckim zabytku - ratuszu.
8. Dalej Lwówek nie ma auli - sali koncertowej, nawet Lubomierz i Mirsk mają duże sale a Lwówek mini salę w ratuszu.
8. Muzeuum i Punkt Informacji Turystycznej są czynne w dniach i godzinach jak ludzie pracują a zamknięte po południu i w dni wolne od pracy.
9. Lato Agatowe chyli się ku upadkowi po latach świetności. Powstała konkurencyjna impreza w Lubaniu przez nieporozumienia przy LLA.
10. Coraz więcej biesiad piwnych z disco polo zamiast imprez kulturalnych.
11. Nie powstał ani jeden przewodnik pod Gminie dla turystów tylko drogie albumy ukazujące lokalną władzę na imprezach.
12. LOK ma siedzibę siedziby OSiR a zajęcia są w miejskich szkołach.
13. Kurier Lwówecki lokalna gazetka to samochwałka władz więc coraz gorzej się sprzedaje.
14. Fontanna obok cmentarza nadal nieczynna.
15. Basenu nie ma.
A co jest? Święto Chłopa w Mojeszu, budowa betonowego i niedokończonego pomnika, odsłanianie tablic, promowanie niemieckich ziomków i ich historii na wystawach i tablicach, beznadziejne obchody 800-lecia miasta, oklepane i nijakie Jasełka Uliczne i znikoma ilośc turystów. Lwówek dalej na Dolnym Śląsku jest nieznany.
AparatObserwujący sytuację w gminie
Poniedziałek, 2018-06-11 20:30
Odnośnie:

Gość:
Poniedziałek, 2018-06-11 15:40
Do "Obserwujący sytuację w gminie" z tego co się orientuję mamy zespół III ligi w piłkę ręczną który gra na szczeblu wojewódzkim i sezon 2017/18 skończył na 3 miejscu :)"

Tak, racja. Popieram zapał zawodników, starej ekipy z SP1 oraz ich młodszych kolegów. Ale z tego, co pamiętam z czasów powstawania hali, byłe władze zapowiadały, że hala powstaje na potrzeby gminy, ale będzie zarabiała na siebie między innymi organizowanymi tu obozami treningowymi zespołów z wyższych lig, które dzięki pełnemu zapleczu - sauna, siłownia i hala na treningi miały licznie i często zapewniać obłożenie wynajmu hali sportowej dając przy tym fundusze na jej samo-utrzymanie. Sytuacja taka raczej nie ma miejsca, prawda? To był sens moich słów. Nie czepiam się naszych lokalnych szczypiornistów, popieram ich i trzymam kciuki za pierwsze miejsce w kolejnym sezonie.

Pozdrawiam "gościa" :)
Aparatdo posłuchajcie
Poniedziałek, 2018-06-11 21:50
Czytając taki komentarz muszę coś napisać bo mi ręce opadają.
1. Park w końcu jest robiony bo z tego co pamiętam od 20 lat nikt z poprzednich włodarzy nie wydał złotówki na prace związane z rewitalizacją. Firma faktycznie opieszale to robi ale termin mają do końca czerwca. NIECZYNNY - zasada placu budowy.
2.Dofinansowanie z budżetu unijnego umożliwiło w końcu remont całego targowiska: sanitariaty, pawilony handlowe, oświetlenie itp. W końcu targowisko będzie wyglądało. Obecnie to straszydło.
3.Będzie budowana OSA-otwarta strefa aktywności. Siłownia+plac zabaw
4. Na stadionie miejskim powstanie tzw. pump track. Ogłoszono przetarg.
5.Siłownia - wiem że ma powstać. Na razie nie widać na BIP coś w tej sprawie.
6.Parkingi mają powstać w rynku w trakcie prac reiwtalizacyjnych oraz na obrzeżach placu wolności.
7.A gdzie parkowały by auta. Tam niema miejsca. Remont kosztował by ogromne pieniadze. Mi biblioteka w ratuszu nie przeskadza.
8.Z tym faktycznie sie zgodzę.
9.Uważam, że ta sprawa ma większe dno. Nie wiem wiec sie nie wypowiadam.
10.??
12.TRwa remont budynku LOK. Dobrze, że wogóle LOK działa. W końcu budynek po wielu latach doczeka się porządnego remontu.
13.NIe czytanm
14.Wybrana firma do remontu. Co wiecej trzeba.
15.Jestem jednak za krytym basenem z niecką zew,

Czy coś mam jeszcze dodać. Od razu zrobić wszystko najlepiej w miesiąc. Proszę czasami poczytać coś innego niż lwówecki aby zaczerpnąć trochę wiedzy na temat naszego miasta. Jestem mieszkańcem i często z czystej ciekawośći o nasz region/miasto śledzę strony BIP, strony urzędowe aby zaczerpnąć informacji w sprawie inwestycji, wydatków i propozycji naszej władzy.

Aha dodatkow w parku będą remontowane alejki i oświetlenie, na plantach również zostaną wyremontowane ścieżki. Dodatkow remont murów. NIkt tego nie ruszał przez lata. Teraz Lwówek wygląda jak wielki plac budowy. Uważam, że po tych wszystkich pracach będzie dobrze.

Pozdrawiam
AparatNiezależny
Wtorek, 2018-06-12 00:13
Moim zdaniem:
W głównej mierze to nie basen pogrążył panią burmistrz tylko pewien prezes co ma zwady i sądzi się z mnóstwem ludzi w mieście i jest wiernym towarzyszem burmistrz. Kazał postawić pomnik no i jest szubienica przeklęta. Szlak po Szwajcarii też jest - czyli darmowa reklama z logiem pewnego klubu, kilka tysi na koncerty prozdrowotne dla klubu nibyHISTORYCZNEGO (gdzie związek z ochrona zdrowia !!!??? - także przyklepane, Z. Kazał też nazwać plac gwarków (górników) i to są chore wymysły tego klubu, a kto temu przyklaskuje - wiadomo. Takie zmiany to o kant d.. rozbić te nikomu niepotrzebne dyrdymały. Jeszcze trochę i okaże się że miasto założyli górale, a Z. rozkaże to przyklepać. Burmistrzem jest burmistrz, ale Z. robi z nią co chce, a ona bezmyślnie się na wszystko zgadza... Żenada! Basen to może być już tylko gwóźdż do trumny albo ostatnia deska ratunku dla burmistrz. I lepiej żeby projekt w końcu był trafiony, a BASEN KRYTY - moja cierpliwość powoli się kończy. Współczuję w wyborach.
AparatMonitoring Zabytków
Wtorek, 2018-06-12 00:28
Zabawne, że ci sami radni będący de facto w opozycji do nieszczęsnej burmistrzowej, przed chwilą jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem jej absolutorium. Jednym słowem wszyscy są za, a nawet przeciw :)))
AparatCzarny
Wtorek, 2018-06-12 04:08
A ja bym nowe boisko do treningu Czarnych (to małe) przeniósł na jakieś tereny zalewowe. Wtedy można basen kryty śmiało budować w miejscu tego boiska. A jak boisko w nowym miejscu zaleje to i tak nic się nie stanie. Mogło by być nawet w miejscu obecnego basenu odkrytego albo w Pałkowicach od str Lwówka albo tam gdzie było przed wojną - ul. Kombatantów.
AparatPopulizm i Socjalizm
Wtorek, 2018-06-12 05:47
Drogi "Obserwujący sytuację w gminie" jak słyszę gorycz, po przegranej z "mojeszowianką", nie została osłodzona do dzisiaj żadną z waszych misiewiczowych nagród: w ARiMR czy Uzdrowisku...
Niestety "ciemny lud" nie kupi już waszych "przez 8 ostatnich lat...", czy "Polska w ruinie"!
Budujcie swój "San Escobar", na swój rozum i umiejętności, ale nas tam nie zapraszajcie!
AparatHa ha ha
Wtorek, 2018-06-12 07:26
Z tego co wiem to 3 liga piłki ręcznej jest najniższą czyli jak B klasa w piłce nożnej. Taki jeszcze plan: ze starego basenu zróbmy piłkarskie boisko treningowe:)
AparatDziwne...
Wtorek, 2018-06-12 17:11
Dziwi mnie fakt iż teren gdzie znajduje się obecny odkryty basen z mnóstwem miejsca wokół nie jest brany pod uwagę .
Jest to mim zdaniem idealne miejsce na pełną sportową infrastrukturę,
Łącznie z boiskami do ręcznej czy też piłki siatkowej plus oczywiście baseny. To miejsce może ewoluować wystarczy trochę wyobraźni.
Nie rozumiem jak to miejsce jest tak pomijane. Może ktoś z radnych wytłumaczy proszę ?
AparatMieszkaniec
Wtorek, 2018-06-12 20:49
Pomysł z krytym basenem może i dobry. Mam pytanie do radnych ze Wspólnoty Samorządowej: Czy ktoś z Państwa zastanawiał się kto będzie tym basenem zarządzał jak się go już wybuduje?
Czyli co przykleimy do SP1 żeby Pan dyrektor miał dodatkowe obowiązki. Czy może trzeba będzie ponownie otworzyć OSiR, który został z końcem 2013 roku zlikwidowany. Jeszcze jedno kto głosował za likwidacją OSiR - u w 2013 roku?
Pod coś ten basen trzeba będzie podpiąć i zatrudnić tam ludzi. Może pod bibliotekę publiczną albo pod dom kultury. Ktoś ma inne propozycje?
Już wiem Pan konserwator ze stadionu, który się ostał po likwidacji OSiR zajmie się basenem krytym (ma doświadczenie bo pracował przy otwartym na ul. Betleja).
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Aparatgość do "Populizm i Socjalizm"
Środa, 2018-06-13 07:35
Tobie się wydaje, że każda osoba, której nie pasuje mojeszowianka, jej wierny prezes wyklęty oraz "ciepły bigos-prawie rodzina", to jest z PISu i przeżywa gorycz porażki? Otóż nie. Nie trzeba być z PISu, żeby sądzić, że ta paczka rozwala naszą gminę. Wystarczy trzeźwo patrzeć na świat i okoliczności w jakich znalazła się nasza gmina. Jak ktoś nadaje się do tarcia chrzanu, to niech nie porywa się do narzucania innym swoich "widzi mi się".
AparatCzerwonakartka od kolesiów
Niedziela, 2018-06-24 07:48
"Stowarzyszenie sołtysów" to kolesie Mariolki.

https://mojepanstwo.pl/stowarzyszenie-soltysow-gminy-lwowek-slaski-nasza-wies

Prezes stowarzyszenia Grzegorz Ś. (drugi sołtys mojeszowy) wraz z pierwszą sołtys mojeszową (obecnie burmistrz), rozdają czerwone kartki!

Całe szczęście, że nie dostał czerwonej kartki mierny, bierny ale WIERNY pan "dworkowy" Piotr W.
Podwyżki dla nieszczesnej nie wywalczył ale walczył dzielnie.

Wypisują nazwiska radnych ale podpisujących się nazwiskami - BRAK!
Grzesiu, Piotruś - odwagi! Powiedzcie ludziom z kim i o co walczycie a nie chowacie się za stowarzyszenie, wprowadzając w błąd ludzi.
Kto z członków stowarzyszania podpisuje się pod tymi "czerwonymi kartkami"? Przewodnicząca Rady? Założycielka stowarzyszenia, którą wymieniacie z nazwiska.
Tchórze, populiści i krętacze!
Wstyd!
Aparatfeliszek
Środa, 2018-07-11 14:38
Ciekawe na jaką kwotę sołtysoawa zadłuzyła gminę poprzez swoje dziwne pomysły.
AparatMieszkanka
Niedziela, 2018-07-29 23:52
Radni z Klubu " Wspólnota Samorządowa " obiecują cuda w Lwówku Śl. Dla czego nie podają kwot tych cudów. Na zwykły basen niestać miasta a tu krytą pływalnie oferują. Przed wyborami obiecują żeczy nierealne bo liczą znów na dietę w następnej kadencji.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Marzec 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca