Co z placami zabaw w Mirsku?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-06-08 15:46:08
Z redakcyjnej poczty.

W środę, 6 czerwca 2018 roku na skrzynkę redakcji Lwówecki.info wpłynął list, w którym jedna z mieszkanek zwraca uwagę na problem placów zabaw w Mirsku.

Uprzejmie proszę o przyjrzenie się sprawie placów zabaw w Mirsku. Miła byłaby interwencja w postaci artykułu/zapytania do władz Gminy.

Przedszkolny plac zabaw od jakiś dwóch tygodni jest czynny jedynie w godzinach pracy przedszkola, czyli w tygodniu od 16:30 i weekendy nieczynny. Szkolny - ogólnie nieczynny. Natomiast dokumentację fotograficzną placu zabaw miejskiego - w pobliżu Poczty, przesyłam w załączeniu.

Owszem, w zeszłym miesiącu urządzenia zostały odmalowane, ale brak jest siedzisk, oparć, sprzętów. Proszę zwrócić uwagę na wiek urządzeń i wygląd piaskownicy (wątpię by kiedykolwiek pobrano próbki badań piasku). Ponadto w jednej huśtawce, przeznaczonej dla najmłodszych dzieci, brak jest oparcia. Jak wsadzić tam małe dziecko by nie wypadło? To chyba tylko Pan Burmistrz zna odpowiedź, skoro zlecił renowację tego sprzętu. Wygląd ok, zasady bezpieczeństwa już nie bardzo. Kilka lat temu była ślizgawka, ale została zdemontowana i śladu po niej nie ma.

W związku z tym, z moim dzieckiem na plac zabaw jedziemy do pobliskiego Świeradowa Zdroju, Lubomierza lub Świecia. Szkoda, wielka szkoda. Tym bardziej, że Burmistrz środki na zakup aut, funkcjonowanie straży miejskiej, wspomaganie Włókniarza znajduje, a dla najmłodszych niestety nie. Mirsk jest w związku z tym ewenementem
. – pisze do redakcji poirytowana mieszkanka Mirska.

O wyjaśnienia poprosiliśmy Pana Jana Zaliwskiego, sekretarza Gminy Mirsk, który w odpowiedzi przesłał nam pismo od Dyrektora Zespołu Szklono-Przedszkolnego w Mirsku Piotra Czembrowskiego oraz informację od inspektora ds. drogownictwa, który w dniu dzisiejszym wykonał dokumentację fotograficzną na placu przy poczcie.

Piotr Czembrowski Dyrektor Zespołu Szklono-Przedszkolnego w Mirsku:
1. Plac zabaw w szkole podstawowej - nieprawdziwą jest informacja, że plac zabaw jest nieczynny. Obecną sytuację można nazwać utrudnionym dostępem do placu ze względu na trwające prace polegające na usunięciu pozostałości po kilkunastu uszkodzonych silnym wiatrem drzewach. Pozostały jeszcze dwa leżące wykarczowane pnie i sześć pni do wykarczowania. Wykonawca tych prac rozciągnął taśmy sygnalizujące prace niebezpieczne. Usytuowanie miejsca prac i rozciągniętych taśm utrudniają dostęp do funkcjonującego placu zabaw. Uczniowie szkoły podstawowej nie korzystają z placu podczas trwających prac porządkowych, natomiast popołudniami chętne osoby korzystają urządzeń na placu. Pracownik opiekujący się terenami sportowymi jest obecny na terenie szkoły codziennie do godziny 21.00 i tym czasie można korzystać z placu. W weekendy furtka na teren szkoły pozostaje zamknięta ze względu na brak nadzoru terenu przez tego pracownika. W częstych przypadkach imprez mających miejsce na terenie szkoły również w weekendy plac pozostaje do wykorzystania również w te dni.

2. Plac zabaw w przedszkolu - prawdą jest, że teren placu jest zamykany po godzinie 16.30. Dzieje się tak z kilku powodów. W niedawnym czasie były usuwane szkody po zniszczeniach dokonanych przez silne podmuchy wiatru i wiatrołomy, które uszkodziły ogrodzenie i urządzenia zabawowe. Wiatrołomy zostały usunięte najwcześniej, dłużej trwały prace polegające na odtworzeniu ogrodzenia ze względu na to, że wykonywali je nasi pracownicy, którzy na co dzień mają inne obowiązki. Urządzenia zabawowe muszą przejść przegląd, aby mogły zostać dopuszczone ponownie do użytku. Niektóre musiały zostać zdemontowane. Pracownicy przedszkola wiedzą, z których urządzeń można korzystać. Natomiast niekompletne urządzenie, z powodu zdemontowania pewnej jego części może stanowić zagrożenie, w przypadku nieostrożnego użycia przez nieświadomą osobę. Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za sutki wynikłe z takiej ewentualności. Po wtóre, usytuowanie placu zabaw na tyłach budynku sprzyja nieodpowiedzialnym zachowaniem części naszego społeczeństwa. Każdego ranka, a szczególnie po weekendzie pracownicy przedszkola zbierają po całym placu butelki i puszki po piwie, stosy niedopałków, łusek słonecznika, opakowań po chrupkach i słodyczach. Niekiedy usuwają szkło po porozbijanych butelkach lub znajdują w różnych miejscach zużyte pampersy i inne "zdobycze cywilizacji". Natomiast decyzja o zamknięciu placu po pracy przedszkola poprawiła zdecydowanie wspomniane sytuacje, przez co plac stał się o wiele bezpieczniejszy dla naszych wychowanków.


Andrzej Domin Inspektor ds. drogownictwa UMiG Mirsk
W odpowiedzi na e-mail z dnia 08.06.2018r. dotyczący placu zabaw przy ul. Bohaterów znad Nysy w Mirsku informuję, iż przedmiotowe zdjęcia zostały wykonane w okresie prowadzenia prac naprawczych w załączeniu foto po wykonaniu prac: huśtawki łańcuchowe wymieniono siedziska z zawiesiami, zdemontowano uszkodzone siedzisko z zawiesiami wszystkie siedziska huśtawek typu „wagowy|” wymieniono na nowe.
Jednocześnie informuję, iż piasek w piaskownicy jest corocznie wymieniany w okresie przedwakacyjnym – pojemność piaskownicy to „tylko” 25 ton piasku - w bieżącym roku wymiana piasku zostanie wykonana do 15 czerwca. Ponadto informuję, iż Gmina Mirsk posiada opracowany projekt budowlany na wykonanie nowego placu zabaw łącznie ze strefa fitness (plan sytuacyjny w załączeniu), który będzie realizowany przy udziale środków z Unii Europejskiej – prawdopodobny nabór wniosków wrzesień 2018r., dlatego też na chwilę obecną nie inwestujemy w doposażenie placu.
Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatMieszkanka
Piątek, 2018-06-08 21:06
No ja przepraszam bardzo ale plac zabaw koło przedszkola jest zamykany na kłódkę punkt 14! Natomiast na furtce placu zabaw koło szkoły jak byk wisi kartka "plac zabaw nieczynny ze względu na zły stan nawierzchni do odwołania". Jakie kurcze drzewa??? A stan nawierzchni jest identyczny już od dwóch lat!
AparatMirsk
Piątek, 2018-06-08 21:51
Ta pani ma swieta racje. Place zabaw w mirsku to porazka. Rowniez jezdzimy do swieradowa gdyz dla maluchow nic w tym miescie nie ma. Proponuje nie pisac co bedzie gdyz juz wiele razy rozni politycy, samorzadowcy mowili co to nie bedzie a okazalo sie ze nic nie zrobiono. Inna sprawa co bedzie na tym przyszlym placu zabaw.
AparatZdumiony
Piątek, 2018-06-08 22:31
A może monitoring i sprawne karanie wandali by sprawę dewastacji rozwiązało? Zamknięte place zabaw nie służą nikomu! Tego oczekujemy od władz gminy - bezpiecznych i czystych miejsc wypoczynku! Już basen w Mirsku jest tylko słabym wspomnieniem, niech place zabaw nie czeka podobny los. I za to jest odpowiedzialny obecny Burmistrz.
AparatMatka 2i pół latka
Piątek, 2018-06-08 23:23
Zgadzam się z wypowiedziami innych. Mało tego dlaczego nasz Mirsk jest tak biedny w różnych kategoriach... Inne miasta między innymi Świeradów Zdrój,Lubomierz, itp maja miejsca zabaw gdzie dzieci moga miło sprzedzic czas a rodzice nie martwić się że pociechom coś grozi. Nawet w takiej drobniejszej miejscowości jak Krobica (gdzie wykonano plac Fitness) czy Miejscowośc Wieza przed gryfowen maja pięknie wyposażony palec zabaw. A W MIRSKU WSZYSTKO POPADA W RUINĘ
Aparatzygfryd
Sobota, 2018-06-09 06:00
Zobaczcie na nawierzchnię placu zabaw przy szkole w Rębiszowie. O ile infrastruktura jeszcze jest w miarę ok o tyle chodząc po istniejącej nawierzchni dorosły może zęby wybić - a bawią się nasze dzieci . Pan burmistrz ma to gdzieś - ale zawsze może skutecznie powiedzieć jak to lubi robić - jak Wam się nie podoba to se zburzcie . Ważne , że już ma kupione głosy u ludzi wokół rynku dzięki naprawie elewacji .
AparatJa
Sobota, 2018-06-09 08:42
Jakie prace w szkole? Od kilku miesięcy nic się tam nie dzieje! Nikt nic nie robi, chodzę codziennie i nikogo nie widać.
AparatZainteresowany
Sobota, 2018-06-09 09:39
Pocieszający bardzo jest fakt ze ewentualne prace nad placem zabaw rozpoczną się we wrześniu. Hurra!!! Będą się dzieci mogły cała zimę bawić. A puki co tankujmy auta i do sąsiadów. Jak można zrozumieć potrzebę użytkowania takiego przybytku skoro na chwile obecna nie posiada się ani małych dzieci ani wnuków.
AparatMieszkaniec
Sobota, 2018-06-09 14:24
Wybierzcie sw. Faustynę Kowalska na patronkę a ona doprowadzi do remontów placów zabaw i wszystkiego innego, ogólnie będzie piss.
AparatEwelina
Sobota, 2018-06-09 15:30
Proszę mi pokazać jedną dziedzinę zycia naszych mieszkańców, która nie powodowałaby wątpliwości czy niezadowolenia. Jaki stąd wniosek? Władze samorządowe nie zdały egzaminu!!!!!! Tak jak w Leśnej, burmistrz nie powinien dostać absolutorium!!!!!
AparatZ mirska
Sobota, 2018-06-09 17:34
Najlepiej zamknąć place zabaw i zrobić tam ogródki piwne dla pijaków i burdelu a i coś dla cpunow bo w mirsku tego pełno a kurestwo się szezy
Aparattuteszy
Niedziela, 2018-06-10 13:13
Dla burmistrza Jasińskiego chyba najbardziej pasuje z placami zabaw zrobić to co z basenem, zlikwidować i spoko,
ludzie niech sobie sami radzą.
AparatWyborca
Poniedziałek, 2018-06-11 14:46
Ludzie nie nażekajcie tylko bierzcie sprawy w swoje ręce,przyjdźcie na sesje i zabierzcie głos w tej sprawie a jak nie poskutkuje to napiszcie petycję.Jeśli i to nie przyniesie pożądanego efektu macie kartkę wyborczą i podziekujcie za współpracę burmistrzowi jego świcie.W końcu za co mu płacicie z naszych podatków.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Kwiecień 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca