Trwa zbiórka pieniędzy na zakup nowej karetki. PSIG dał 150 tysięcy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-06-07 08:54:29


Dziś na terenie naszego powiatu funkcjonują dwie karetki i jak już nie raz pisaliśmy często zdarza się tak, że oczekiwanie na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego trwa bardzo długo, bo ten np. do Lwówka Śl. jedzie z Gryfowa Śl., albo nawet i z Mirska. Na łamach Lwówecki.info pisaliśmy także o przypadkach, w których to do osób, które straciły przytomność wysyłani są strażacy. I dziś chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że trzecia karetka w powiecie jest potrzebna. Niestety, na „dar z nieba” nie mamy co liczyć. Z tej potrzeby zrodziła się inicjatywa zakupu naszej własnej powiatowej karetki.  

Edyta Malczewska, Prezes Zarządu PCZ w Lwówku Śląskim - Inicjatywa zakupu karetki zrodziła się we wrześniu 2017 roku, kiedy podczas festiwalu Dary Lasu Fundacja Nasz Szpital rozpoczęła zbiórkę publiczną środków na ten cel. Wtedy idea zakupu karetki wydawała się bardzo odległa, a wręcz przerastająca możliwości Fundacji. Dziś, dzięki wsparciu lokalnych jednostek samorządu terytorialnego, pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o., darczyńców indywidualnych, a przede wszystkim przekazanym przez Powiatowe Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Lwówku Śląskim funduszom, mamy nadzieję że już wkrótce nowo zakupiony pojazd będzie służył pacjentom Przychodni i Szpitala Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.


Właśnie podpisana została umowa pomiędzy Powiatowym Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych w Lwówku Śląskim a Fundacją Nasz Szpital w Lwówku Śląskim.  Umowa przewiduje przekazanie kwoty 150.000,00 złotych na dofinansowanie zakupu karetki pogotowia na potrzeby lwóweckiego szpitala. Pieniądze te pochodzą ze składek gmin: Lwówek Śląski, Lubomierz i Wleń oraz Powiatu Lwóweckiego będących członkami Stowarzyszenia.

Powiatowe Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Lwówku Śląskim powstało w 2001 roku z inicjatywy m.in. ówczesnej Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pani Bożeny Pawłowicz i członka Zarządu Powiatu Pana Zbigniewa Grześkowa. Celem Stowarzyszenia było wspieranie gospodarczego i społecznego rozwoju Powiatu Lwóweckiego, w tym prowadzenie Funduszu Pożyczkowego na potrzeby małych firm i lokalnych stowarzyszeń. Wiele tego typu inicjatyw zostało zrealizowanych w okresie kiedy Prezesem Stowarzyszenia została Pani Krystyna Piotrowicz. Między innymi Stowarzyszenie udzieliło wielu pożyczek dla stowarzyszeń, które realizowały projekty z funduszy unijnych. Oprócz tego Stowarzyszenie zrealizowało wiele projektów, w tym szkoleniowych dla lokalnych przedsiębiorców i kobiet pozostających w trudnej sytuacji na rynku pracy. Czasy się jednak zmieniają i dziś takie stowarzyszenie nie ma większej racji bytu, dlatego na początku bieżącego roku Walne Zebranie Stowarzyszenia podjęło uchwałę o jego likwidacji.

Zgromadzone środki finansowe przeznaczamy na społecznie ważne cele, w tym kwotę 150.000,00 złotych na zakup nowej karetki pogotowia oraz 40.000,00 zł na rzecz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, aby wspomóc organizację specjalistycznej pralni ubrań ochronnych strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych – wyjaśnia nam Pani Krystyna Piotrowicz.


Radości z takiego obrotu sprawy nie ukrywa Pani Edyta Malczewska, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia i Prezes Fundacji Nasz Szpital:
W imieniu Fundacji Nasz Szpital oraz Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z siedzibą w Lwówku Śląskim pragniemy złożyć gorące podziękowania Powiatowemu Stowarzyszeniu Inicjatyw Gospodarczych w Lwówku Śląskim, za przekazanie funduszy w wysokości 150.000,00 złotych, które będą przeznaczone na dofinansowanie zakupu karetki sanitarno – transportowej na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. Podpisanie stosowanego porozumienia odbyło się w dniu 28 maja 2018 r., a Stowarzyszenie reprezentowały Panie: Krystyna Piotrowicz – Prezes Zarządu oraz Bożena Pawłowicz – Sekretarz Zarządu.

Zakup karetki wiąże się nie tylko z zakupem samego pojazdu, ale także specjalistycznego wyposażenia, dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie przedsięwzięcia poprzez dokonywanie wpłat na nr konta:

Bank PKO BP o/Lwówek Śląski
30 1020 2124 0000 8802 0144 4603

Karetka będzie wykorzystywana na potrzeby lwóweckiego szpitala. Na chwilę obecną nie ma mowy, o tym żeby była włączona do systemu ratownictwa. Neimniej takie wpełni wyposażone auto z pewności usprawni pracę naszego szpitala.

Komentarze:
Aparat?
Czwartek, 2018-06-07 09:00
A ile kosztuje taka karetka o czy nowa czy używana?
AparatOlo
Czwartek, 2018-06-07 09:11
Dlaczego ludzie maja dac sa odpowiednie instytucje miasto moze burmistz NFZ prosze szukac funduszy gdzie indziej a nie od zwyklych ludzi , wiecznie na wszystko daj!!!!!
AparatBrawo
Czwartek, 2018-06-07 09:13
Brawo Fundacja NASZ SZPITAL - widać jak działają od samego początku.
Dzięki Bogu, że mamy we Lwówku takich ludzi, zaangażowanych samorządowców, mądrych zarządców szpitala i ...
DOKTORA KARASIŃSKIEGO !!!! Oczywiście
Aparatddd
Czwartek, 2018-06-07 09:14
No to super. Nowa karetka w szpitalu jest niezbędna, a pomysł z fundacja był jak najbardziej trafiony. Macie też moje 5 dyszek
AparatMalgorzata
Czwartek, 2018-06-07 09:18
A po co u nas nowa karetka skoro chorych i tak wiezie się do Jeleniej Góry tylko po to by w drodze umarli
AparatAles
Czwartek, 2018-06-07 09:41
Wescie kredyt na karetke , przeciez Nfz placi na ratownictwo medyczne duze pieniadze !!!!!
Aparatdlw
Czwartek, 2018-06-07 10:50
ja tu czegoś nie rozumiem!piszecir że w powiecie są tylko 2 karetki pogotowia i kupi się trzecią ze zbiurki,aby potrzebujący potrzebujący pomocy migli ją szybciej otrzymać,a dalej czytając tekst dowiadujemy się że karetka będzie do szpitala i będzie wozić szpiyalnych kierowców a nie poszkodowanych.a więc dalej strażacy będą nieśli pomoc jak nie będzie na miejscu tych 2 karetek?!
Aparatleon car II
Czwartek, 2018-06-07 11:17
Brakujące pieniądze można uzyskać na bazie najbliższego Agatowego Lata.Na ten cel jakaś bardzo duża loteria płatna z dużą nagrodą główną.Zareklamować dobrowolne składki podczas Agatowego Lata a datek powyżej np.50 zł. to medal Agatowego Lata wręczany przez jakiegoś znanego sportowca.Myślę,że pomysłów na ten cel podczas Agatowego Lata jest bardzo dużo a minister Brudziński myślę,ze nie będzie robił kontry na zbiórkę pieniędzy.
Aparat?
Czwartek, 2018-06-07 12:12
Karetka na potrzeby szpitala - czyli? Co to oznacza? Czy karetka będzie służyć do przewozu pacjentów ze szpitala do innego itp? Czy będzie wyjeżdżać na wezwanie do np wypadku? Czy pcz ma pieniądze na zatrudnienie załogi do karetki? A co z tym wyposażeniem? Kupią bez wyposażenia i będzie stać i czekać na pieniądze na wyposażenie?
Aparatmieszkaniec
Czwartek, 2018-06-07 12:38
...może dać przykład i obniżyć wynagrodzenia które jak na Lwówek są nie małe-i już będzie, w końcu fundacja to jest- karetka karetką, a za resztę kto będzie płacił ( kierowca, ratownicy sprzęt itd. ) no chyba że ma jeździć na zmianę, a dziś a a juro tamta ;( Jak już t zbierajmy na karetkę w Wleniu, Lubomierzu, i nie wiem czy w Mirsku jest w końcu to powiat.
AparatBartłomiej
Czwartek, 2018-06-07 16:27
To bedzie karetka transportowa i nic z ratownictwem nie bedzie miała wspólnego ! Bedzie służyła do transportu chorych miedzy szpitalem a szpitalem badz ze skierowaniami do szpitala i spowrotem ! Nie ma nic wspólnego z karetkami systemu! Dalej pozostają dwie karetki !
AparatOla
Czwartek, 2018-06-07 16:52
Wyraznie pisze ze katerka bedzie sanitarno transportowa na potrzeby spolki wiec niech spolka zoo sobie karetke kupi a nie ludzia wciska ciemnote , wiec nie bedzie sluzyc jako karetka ratunkowa tylko jeszcze raz powtarzam transportowa do celow spolki . Wiec spolka niech nie szuka pieniedzy u mieszkancow. Niech kazdy sobie poczyta co to jest spolka zoo.
Aparatdajmi
Czwartek, 2018-06-07 17:02
To karetka tylko na potrzeby szpitala-czyli do transportu. Ta karetka nie rozwiąże problemu bo to karetka dla szpitala i na ich potrzeby a nie pogotowia ratunkowego do ratowania życia. W regionie zostaną dalej dwie karetki systemu ratownictwa i ten zakup nie rozwiąże problemu o ktorym pisze autor na początku artykułu
Aparatabc
Czwartek, 2018-06-07 17:12
Ktoś pomylił pojęcia. Nie będzie to karetka pogotowia po którą dzwonimy pod 999. Będzie to tzw. przewozówka- która służy szpitalowi do transportu pacjentów i pracowników np. na zastrzyk do domu chorego.Proszę pisać konkretnie, bo jest ona potrzebna .Ale nie wprowadzać ludzi w błąd.
Aparatdo filozofów
Piątek, 2018-06-08 00:49
Nie chcesz, nie dawaj, nie komentuj obyś nigdy nie musiał czekać na źadną karetkę
AparatAda
Piątek, 2018-06-08 14:21
Do autora filozofow prosze sie dokladnie rozeznac ze spolka jest firma prywatna i jesli chca karetke to niech sobie kupia na transporty bo karetka transportowa nie moze byc uzywana jako ratownictwa medycznego . Spolki ktore prowadza instytucje medyczne sa nastawione na zyski a Nfz placi za kazdy oddzial duze pieniadze co starcza na wyplaty dla personelu i zaoparzenie i jest dobry zysk.
Aparatmieszkanka Lwówka Śl.
Piątek, 2018-06-08 22:36
Pani prezes proszą mieszkańcy Lwówka Śl. o lepszą pracę Ośrodka Zdrowia przy ulicy Morcinka. Do godz 12,00 nie ma lekarza . Chorzy siedzą na korytarzach i nikt się nimi nie przejmuje a Pani Prezes z uśmiechem prosi mieszkańców o datki na karetkę. Niech spółka postara się o lepszych lekarzy i lepsze leczenie a mieszkańcy w podzięce złożą się na karetkę.
Aparatdo ada
Sobota, 2018-06-09 01:01
Spółka jest w 100% własnością samorządu czyli mieszkańców Powiatu i niestety nie świadczy usług za odpłatnością. Utrzymuje się z kontraktu z NFZ nie mylić z zapłatą za prywatne porady w prywatnych gabinetach. Proszę nie wpisywać informacji, które są nie prawdziwe. Państwo powinno zabezpieczyć leczenie kaźdego obywatela, widzimy w praktyce jak to wygląda. Wielka Orkiestra od lat zbiera datki i wspomaga służbę zdrowia, czy nie warto przyłączyć się do akcji i dołożyć choć 10 zł do szpitala, który jest potrzebny dla naszych mieszkańców. Nikt w Warszawie nie będzie się przejmował jak trzeba będzie go zamknąć.
Aparatuboczanka
Wtorek, 2018-06-26 21:21
A ja powiem jak wygląda opieka medyczna w w dni wolne od pracy ,niedziele i święta Otóż trzeba sobie samemu dojechać np. z Ubocza do Lwówka śl. fajnie jeżeli mamy pomoc rodziny a co z ludżmi którzy mogą liczyć tylko na siebie i zachorowali ,ktoś powie proszę zadzwonić po karetkę ale czy o to chodzi żeby do każdej choroby wołać karetkę!A jak chory ma zastrzyki to też trzeba dojechać do Lwówka np. z gorączką ,bólami to jest coś okropnego no i jeszcze trzeba mieć prywatny transport .Dlatego na inicjatywę zakupu karetki do jakiegoś wewnętrznego transportu mówię nie!dość już żebrania od ludzi, i tak leczymy się prywatnie chociaż jest państwowa służba zdrowia -tak mówi Konstytucja.
Dlaczego szanowna Władza powiatu nie spowoduje aby w każdym mieście przy Ośrodkach Zdrowia były dyżury 3-5 godzinne w dni wolne od pracy z lekarzem i pielęgniarką , tym sposobem opieka medyczna przybliży się do człowieka z Mirska, Wlenia , Gryfowa ,Ubocza itd bo przecież władza robi wszystko dla ludzi nieprawdaż ?
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Marzec 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca