Trwa Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-06-01 14:54:31
Dwa dni będą trwały zmagania drużyn z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech i Polski w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej, którego oficjalne otwarcie miało miejsce w piątek, 1 czerwca 2018 roku na boisku Zespołu Szkół Ekonomiczno– Technicznych w Rakowicach Wielkich.W sumie w zmaganiach udział bierze dziewięć drużyn, w tym młodzież z: Moskwy (Rosja), Brześcia (Białoruś), Stryj (Ukraina), Mladá Boleslav (Czechy) oraz z Polski, którą reprezentują drużyny z: Zespołu Szkół Mechanicznych z Bolesławca, z ZSOiZ z Gryfowa Śląskiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Lwówka Śląskiego, ZPEW w Płakowicach oraz ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

 
 

Ten międzynarodowy turniej organizowany jest już po raz ósmy. Pan Marek Łukasik zastępca dyrektora w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych przyznaje, że „ojcem” całego przedsięwzięcia jest Pan Zbigniew Grześków, Wicestarosta Lwówecki, który od samego początku bardzo zaangażował się w organizację tego wydarzenia. Sam Wicestarosta Zbigniew Grześków zapytany o początki tego turnieju tłumaczy, iż pomysł narodził się podczas jednego ze spotkań, w którym uczestniczył wraz z ojcem Grzegorzem Cymbałą, franciszkaninem, który niesie posługę na Ukrainie oraz Panem Janem Czyczerskim dyrektorem ZSE-T. Początkowo miały to być tylko
rozgrywki pomiędzy drużynami szkolnymi ze Stryja na Ukrainie i uczniami z Rakowic Wlk. Pomysł szybko został wcielony w życie, mimo, ze było to pod koniec jesieni. Pierwszy Turniej okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i kolejne zmagania młodych piłkarzy zorganizowano już za pół roku. Takim stałym, dogodnym terminem dla tego cyklicznego wydarzenia stały się dni tuż po Bożym Ciałem. Na drugi Turniej do Rakowic Wielkich przyjechały drużyny m.in. z Czech, Ukrainy, czy Francji. I tak z roku na rok Turniej ten się rozrasta, przybywa chętnych, pojawiają się nowe drużyny z coraz odleglejszych krajów.


Organizatorem VIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej jest Powiat Lwówecki, ZSE-T w Rakowicach Wielkich i ZPEW w Płakowicach na boiskach, których to szkół rozgrywane są mecze a całość odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego - wyjaśnia Wicestarosta Grześków.

Dzisiejszą ceremonię otwarcia swoją obecnością zaszczycili: Pani Zofia Czernow Poseł na Sejm RP, Pan Wiesław Ziółkowski Burmistrz Lubomierza, Radni Rady Powiatu Lwóweckiego: Daniel Koko i Marek Chrabąszcz, Dyrektor ZPEW w Płakowicach Pan Marek Sokołowski, ksiądz Rajmund Górski. mł. bryg. Mariusz Mróz Komendant Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz opiekunowie drużyn młodzieżowych z Polski i zagranicy.
 

W roli gospodarzy wystąpili Dyrektor ZSE-T Pan Jan Czyczerski i Wicestarosta Lwówecki Pan Zbigniew Grześków, którzy powitali wszystkich przybyłych na Turniej.
Sport służy rozwojowi, służy zdrowiu, służy także przyjaźni. My dobitnie dajemy temu przykład. Nasze drużyny dzielą nie dziesiątki, czy setki kilometrów, ale nawet tysiące i w dobie zbliżających się Mistrzostw Świata my mamy tutaj swój mały turniej, który może nie jest jeszcze mistrzostwami świata, ale z pewnością mamy prawo żeby powiedzieć, że jest to swoisty turniej mistrzostw Europy. – mówił Zbigniew Grześków, który złożył zawodnikom także życzenia gry w duchu sportowej rywalizacji. – Życzymy wszystkim sportowcom sukcesów, wykorzystanych sytuacji i wspaniałych bramek a Państwu, kibicom niezapomnianych wrażeń.


Z życzeniami, ale także i z drobnymi upominkami dla zawodników przyjechała Pani Zofia Czernow Poseł na Sejm RP, która w krótkim przemówieniu także nawiązała do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw. – Jesteśmy przed mistrzostwami świata w piłce nożnej, gdzie czuć już tę atmosferę wielkich rozgrywek i jak tu Pan Starosta powiedział, faktycznie ten Turniej można nazwać mistrzostwami Europy. Chciałam życzyć wszystkim fantastycznej zabawy, ale też sportowej rywalizacji i zwycięstwa, bo wszyscy macie na to dziś szanse. – mówiła Pani Poseł, która przywiozła dla zawodników nowe piłki.

Miłą niespodziankę wszystkim drużynom sprawili goście z Moskwy, którzy na ręce kapitanów drużyn przekazał drobne upominki.


Na zakończenie części oficjalnej wszyscy mieli okazję podziwiać pokaz tańca w wykonaniu teamu Kasia Zumba.


Turniej to nie tylko same zmagania na boisku, to także okazja dla uczniów tak naszych szkół, jak i uczniów z innych krajów do integracji, to poznania innych kultur i doświadczeń. Uczniowie i ich opiekunowie poznają nasze szkoły i opowiadają o swoich zwiedzają nie tylko sam Lwówek Śląski ale także i dalszą okolicę. Takie wizyty nierzadko są także okazją do zawierania wspaniałych przyjaźni.

Zakończenie Turnieju będzie miało miejsce dopiero w dniu jutrzejszym. Nieskromnie liczymy na zwycięstwo jednej z drużyn reprezentujących powiat lwówecki.

Zobacz galerie:
Komentarze:
Aparatjula
Piątek, 2018-06-01 18:03
Po co ten przydługi opis polityczny.My kibice chcemy znać terminarz tego turnieju,z datami i godzinami rozgrywanych meczy.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Kwiecień 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca