W ZSOiZ w Lwówku Śląskim pożegnali maturzystów

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-04-30 08:25:15
Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Po kilku latach spędzonych razem w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, uczniowie ostatnich klas rozstali się z wychowawcami, nauczycielami, dyrekcją szkoły, a przede wszystkim z wieloletnimi przyjaciółmi. W piątek 27 kwietnia 2018 roku wybrzmiał dla nich ostatni dzwonek, nastąpiło wręczenie świadectw. Teraz mają kilka dni odpoczynku od szkoły, ale już w najbliższy piątek, 4 maja wrócą tu, żeby zdać egzamin dojrzałości.


Zgromadzonych w sali gimnastycznej ZSOiZ powitał Dyrektor, Pan Roman Ciechanowicz, który w kolejnych słowach zwrócił się do odchodzących ze szkoły uczniów dziękując im za wspólnie spędzone lata.  – Wyście swoimi osobowościami odcisnęli piętno na życiu naszej szkoły, a nasza szkoła odciskała takie samo piętno na Waszym życiu. Z pewnością będziecie pamiętać o tym etapie, jako o najlepszym etapie Waszego życia – mówił dyrektor, który przypomniał, iż w przyszły piątek rozpoczną się egzaminy maturalne dodając, iż uczniowie ZSOiZ nie mają się czym martwić, bo zostali bardzo dobrze przygotowani, tak do samych matur, jak i do dalszej nauki. Na koniec dyrektor Ciechanowicz złożył uczniom najserdeczniejsze życzenia – W imieniu tutaj wszystkich obecnych, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, życzę Wam, żeby ten etap w Waszym życiu, czyli egzamin dojrzałości przebiegł bez żadnego problemu, żeby nie było żadnych rozczarowań, życzę Wam wszystkiego najlepszego.


Jako pierwszej pożegnać się oficjalnie ze swoimi uczennicami przyszło Pani Elżbiecie Ziemniak – Drogie dziewczyny - bo ja mam w klasie same dziewczyny - zakończył się dla Was bardzo ważny etap w życiu. Teraz będziecie musiały same wziąć odpowiedzialność za Waszą dalszą drogę. Życzę Wam, żeby wszystkie decyzje, które będziecie podejmowały były trafne, były udane. Pamiętajcie zawsze, że przeszkody da się pokonać. Trzeba iść tylko za swoimi marzeniami. Przed Wami teraz wielkie wyzwanie, Wasza matura. Mam nadzieję, że ta matura pójdzie Wam bardzo dobrze. Podejdźcie do niej bardzo spokojnie, bez stresu, bez nerwów. Przez te trzy lata uczyłyście się tego wszystkiego, co trzeba. Pamiętajcie też, że nauka, wiedza, to są rzeczy bardzo ważne, ale najważniejsze jest bycie szczęśliwym człowiekiem. – mówiła do swoich uczennic ich wieloletnia wychowawczyni, która na koniec podziękowała im za wszystkie wspólnie spędzone chwile. – Dziękuję Wam za te trzy lata, które spędziłyśmy razem, za wszystkie radosne i za wszystkie smutne chwile. Mam nadzieję, że droga, którą macie przed sobą okaże się tą właściwą drogą. – dziękowała Pani Ziemniak.

Po tym krótkim wstępie przyszedł czas na wręczenie wyróżnień uczniom o najwyższej średniej w szkole, która przekraczała 5. a w dalszej kolejności wręczenia świadectw pozostałym uczniom.


Następnie swoich wychowanków pożegnała Pani Elżbieta Jankowska, która już w pierwszych słowach, życzyła im wytrwałości. – Życzę Wam, aby Wasze decyzje okazały się jak najbardziej trafne, ale jeśli kiedyś w życiu coś Wam się nie uda, pamiętajcie, że nie wolno się poddawać, nie wolno rezygnować z marzeń -  mówiła wychowawczyni, która podkreślała, że jest przekonana, o tym, iż każdy z uczniów uzyska bardzo dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, czego z całego serca im również życzyła. Pani Jankowska przypomniała także swoim uczniom o wartościach w życiu. – Pamiętajcie, że wykształcenie, zawód, czy też dobra sytuacja finansowa są w życiu bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsze jest, żebyście byli szczęśliwi. Życzę więc Wam, żeby Wasze życie osobiste układało się Wam jak najlepiej. Żebyście znaleźli prawdziwą miłość i wierną przyjaźń. – życzyła wychowawczyni, która po tych słowach przystąpiła do rozdania świadectw, dyplomów i wyróżnień.


Jako ostatni swoją klasę pożegnał Pan Tomasz Szota, który podziękował uczniom za wspólnie spędzony czas – Chciałem podziękować Wam za wspólnie spędzone chwile. To czego nauczyliście się w tej szkole będzie dla Was takim fundamentem na przyszłość, tym bardziej, że macie kwalifikacje zawodowe, to jest taka Wasza gwarancja, której nikt Wam już nie zabierze. Życzę Wam, żeby ta zdobyta wiedza, kwalifikacje, przyszła matura, stały się dla Was fundamentem powodzenia, realizacji wszystkiego co dobre. – mówił wieloletni wychowawca do swoich uczniów, który złożył im także najserdeczniejsze życzenia, po czym wręczył świadectwa i nagrody.Odchodzący ze szkoły uczniowie, za wytrwałość i wyrozumiałość z jaką spotkali się w ZSOiZ podziękowali swoim wychowawcom, ale także i pozostałym nauczycielom, pracownikom szkoły i dyrekcji placówki.

Po części oficjalnej przyszedł czas na krótki występ artystycznych uczniów klas młodszych, w którym z przymrużeniem oka zaprezentowali oni jak wyglądają lekcje i jakie jest myślenie młodzieży o przyszłości i wyborze zawodu.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy ostrego pióra i ciętego języka w czasie pisemnych oraz ustnych zmagań maturalnych.
Zobacz galerie:
Komentarze:
Aparatewa
Poniedziałek, 2018-04-30 17:28
Jak ten czas leci, własnie mija 49 lat kiedy ja zdawałam maturę w tym Liceum. Pozdrawiam żyjących wszystkich nauczycieli.
AparatZgadniecie kto to?
Piątek, 2018-05-18 00:15
Wspominam tę szkołę z łezką w oku. Pavarotti
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Luty 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca