Tajemnicza katastrofa UFO nad Bobrem (cz.1)

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-03-08 10:46:39
Latem 1938 roku na skraju Czernicy, leżącej kilka kilometrów od Wlenia, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Podobno mieszkańcy tej wsi zobaczyli dziwny, obiekt, który spadł nieopodal ich posesji… Tak zaczyna się kontrowersyjna i do dzisiaj niewyjaśniona opowieść, której nie sposób ująć w jednym artykule, dlatego podzielę ją na dwie części. Sam do dzisiaj podchodzę do niej ze sporym dystansem. Mimo to warto przybliżyć historię, co do których jest przekonanych w Polsce wiele osób! Kto wie, może faktycznie i w tej legendzie tkwi ziarno prawdy?  

Największym propagatorem tej historii jest Robert Leśniakiewicz - polski ufolog, autor książek o pozaziemskich technologiach Trzeciej Rzeszy. Twierdzi on, że latem 1937 roku nad wsią Czernica kilkukrotnie widywano wielokolorowe, kuliste UFO. Miało się ono które pojawić się tutaj ponownie - równo rok później, lecz tym razem doszło do katastrofy:

W lecie 1938 roku, mieszkańcy wsi Czernica, zobaczyli dziwny, dyskokształtny obiekt, który spadł z nieba na pole, lub obok pola, należącego do rodziców Ewy Braun, późniejszej żony Adolfa Hitlera. Po tej katastrofie UFO, oddział SS przybył z garnizonu w Jeleniej Górze i zabrał ten dysk do koszar jednostki w mieście, gdzie został on zbadany przez trzech znakomitych uczonych niemieckich: prof. Maxa von Laue, prof. Wernera von Heisenberga i prof. Otto Hahna. Wrak dysku został w Jeleniej Górze, gdzie znajdował się pod silną strażą i w najgłębszej tajemnicy. Dysk miał 7,6 m średnicy i 3,8 m wysokości. Na jego grzbiecie znajdowała się duża kopuła, otoczona wąskim pierścieniem zewnętrznym. Mniejsza i płaska kopuła znajdowała się na spodzie dysku. Poza tym cała konstrukcja miała 6 małych, owalnych otworów, ale nie były to okna czy reflektory, ponadto były umieszczone u podstawy górnej kopuły. Na spodzie spodka pojazd miał 12 świateł. Kolor UFO był ciemnoszary metalik. Znajdowały się tam także oznaczenia w kształcie litery „T” po dwóch stronach pojazdu. Wejście do pojazdu znajdowało się na szczycie górnej kopuły. W okrągłej kabinie znajdowały się trzy małe siedzenia, poza tym całe wnętrze wypełniały panele tablic kontrolnych. W środku znaleziono trzy małe istoty: jedna była martwa, dwie żywe. Jeden z ocalałych zmarł wkrótce po katastrofie, pozostały przy życiu Obcy znajdował się pod strażą przez półtora miesiąca. Były to niewysokie istoty o wzroście ok. 1 m z wielkimi, gruszkowatymi głowami, ich ciałka były chude, ręce długie i cienkie z 4 palcami u dłoni, szarawą skórą i wielkimi, czarnymi i skośnymi oczami. Niemcy bali się przenosić dysk na większe odległości, bowiem coś mogło w nim eksplodować w czasie transportu. Dlatego też zbudowano specjalne laboratorium na miejscu… - czytamy na blogu wspomnianego Autora.

Tak szczegółowy opis zdaje się być autentycznym, a historia tak niezwykła, że budzi kolejne pytania. Niestety Robert Leśniakiewicz, nie raczył dodać, skąd posiada tak niezwykłe informacje. Zanim rozpocznę poszukiwania w rozwikłaniu części owej tajemnicy i wyjaśnienia części tej zagadki, pozwolę sobie zacytować jeszcze jeden fragment tekstu rodzimego ufologa:

Rozbity dysk pochodził z podwójnego systemu gwiezdnego RA znanego na Ziemi jako 78 mu-1 Cygni, odległego o pond 73 lata świetlne. Na szczęście Obcy nie przekazał żadnych dokładnych technicznych szczegółów, które by umożliwiły hitlerowcom na skopiowanie tej technologii, pomimo ich desperackich prób uzyskania interesujących ich danych. Ufiasty, który przeżył powiedział Niemcom, że katastrofa była skutkiem jakiejś technicznej niedyspozycji. Przetrzymywano go i przesłuchiwano w tej samej bazie, co wrak jego pojazdu. Po kilku tygodniach Obcy zmarł wskutek nieznanej choroby, bo niemieccy lekarze nie byli w stanie mu pomóc ze względu na odmienną budowę ciała i funkcji jego organizmu…

Historię o rozbiciu pojazdu pozaziemskiej cywilizacji opisywali swego czasu dziennikarze rozmaitych czasopism, a nawet emerytowany oficer z Jeleniej Góry. Zbierając wszystkie te teksty – można być przekonanym, iż faktycznie kilka kilometrów od Wlenia rozbiło się UFO, dzięki czemu Niemcy pod koniec wojny prowadzili próby nad dyskokształtnym pojazdem latającym, który miał być jedną z cudownych broni Hitlera. Zapraszam na kolejną część opowieści…

Zredagowane cytaty pochodzą ze strony: wszechocean.blogspot.com


Oprac. Szymon Wrzesiński – historyk, autor książki „TAJEMNICE ZIEM ODZYSKANYCH: Lwówek Śląski w Polsce Ludowej” (wyd. CB z Warszawy), której premiera będzie miała miejsce na przełomie marca i kwietnia br. Kontakt z Autorem: sz_wrzesinski@wp.pl

Miłośnikom tajnych projektów oraz produkcji „Wunderwaffe” w naszych okolicach w okresie II wojny światowej, polecamy książkę Szymona Wrzesińskiego pt. „Tajne kompleksy lotnicze III Rzeszy na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej” – opartej na dokumentach oraz relacjach więźniów przymusowych z niemieckich obozów, których zatrudniano w fabrykach zbrojeniowych.
Komentarze:
Aparatczaaad
Czwartek, 2018-03-08 11:34
Miód na moje oczy. Panie Szymonie dziękuję za relaks, kolejna fajna historia . Czekam na dalszy ciąg.
AparatLwówek
Czwartek, 2018-03-08 12:10
Co by nie mówić to te teksty historyczne czyta sie bardzo dobrze a i tym chętniej im są bliższe naszej skórze. Fajnie byłoby żeby je zebrać w jednym wydaniu i dla potomnych zachować w bibliotece. Komputery to jeszcze nie wszystko.
Aparatdo: Lwówek
Czwartek, 2018-03-08 12:45
Z tego co mi wiadomo to kilka tekstów Szymona Wrzesińskiego z lwowecki.info zostało uzupenionych i zostanie wydanych z innymi wątkami już za kilka tygodni w książce pt. Lwówek Śląski w Polsce Ludowej.

Na bieżąco informacje o książce sa na Faceboooku na stronie "Lwówek Śląski w PRL".
Aparatdo: Lwówek - info o książce o Lwówku
Czwartek, 2018-03-08 16:30
Szymon Wrzesiński - dolnośląski historyk, autor ponad trzydziestu książek, tym razem zaprasza w podróż do malowniczo położonego miasta nad Bobrem. Poczujmy klimat minionej epoki, pełnej zapomnianych wydarzeń i osób oraz sensacji opisanych na łamach powojennych gazet oraz utrwalonych we wspomnieniach dawnych mieszkańców. Dodatkowym atutem jest ponad 200 ilustracji, ukazujących lwóweckie zabytki oraz życie codzienne w latach 1945-1989.
Książkę podzielono tematycznie na wiele niesamowitych historii, pełnych ciekawostek:
Rozdział 1. Na początku było ich trzynastu
Rozdział 2. Odkrycie poniemieckich składnic
Rozdział 3. Ograbione muzeum regionalne
Rozdział 4. Tajemniczy tunel pod miastem
Rozdział 5. Jak milicja obaliła Germanię
Rozdział 6. Pierwsze szkoły, pierwsze problemy
Rozdział 7. Zimowe syreny wyją po zmroku
Rozdział 8. Dolary i lepkie ręce listonosza
Rozdział 9. Trudne początki miejskiej biblioteki
Rozdział 10. Cmentarz z Czerwoną Gwiazdą
Rozdział 11. Basen… wylęgarnią szczurów
Rozdział 12. Stadion w poniemieckim obozie
Rozdział 13. Areszt dla złodziei i bandytów
Rozdział 14. Powojenna walka o miejskie zabytki
Rozdział 15. Kino dla widzów, polityków i żołnierzy
Rozdział 16. Harcerska wieża pełna skarbów
Rozdział 17. Pochód nie zawsze wypadał 1 maja
Rozdział 18. Konspiracja lwóweckiej bezpieki
Rozdział 19. Roztańczone dziewczęta z Sibro
Rozdział 20. Elwro - wizytówka Polski Ludowej
21. Aneks 1. Wspomnienia pierwszego lekarza
22. Aneks 2.Obławy MO i napady na posterunki
23. Aneks 3. Poszukiwacze zaginionych fabryk
24. Aneks 4. Rozbiórka miasta w dokumentach
25. Aneks 5. Mieszkańcy o pierwszych dekadach
26. Aneks 6. Lwówecki areszt w świetle kontroli
AparatPostulator beatyfikacji L. Wałęsy
Czwartek, 2018-03-08 19:19
Ufologia to bujda na resorach dla tych, co jeszcze nie ogłupieli od wódki i piłki nożnej.
AparatPostulator beatyfikacji L. Wałęsy
Czwartek, 2018-03-08 19:23
"Na szczęście Obcy nie przekazał żadnych dokładnych technicznych szczegółów, które by umożliwiły hitlerowcom na skopiowanie tej technologii, pomimo ich desperackich prób uzyskania interesujących ich danych. Ufiasty, który przeżył powiedział Niemcom, że katastrofa była skutkiem jakiejś technicznej niedyspozycji. Przetrzymywano go i przesłuchiwano w tej samej bazie, co wrak jego pojazdu. Po kilku tygodniach Obcy zmarł wskutek nieznanej choroby, bo niemieccy lekarze nie byli w stanie mu pomóc ze względu na odmienną budowę ciała i funkcji jego organizmu… " - śmiać się czy płakać?? No, są tacy, co uwierzą...
Aparatdo: Postulatora
Czwartek, 2018-03-08 21:37
Oczywiście że są tacy co w to wierzą i tacy nie wierzą jak w dziennikarskie Szczeliny Jeleniogórskie, Złote Pociągi. śmiać się, czy płakać? A ten cytat. Wrzesiński sam pisze że ma dystans do tego tematu ale w słowa polskiego ufologa uwierzyło mnóstwo osób.
AparatSMIAC SIE czy płakac
Piątek, 2018-03-09 12:54
Niemcy w naszych okolicach mieli mnóstwo podziemnych fabryk. Różne próbowali technologie i ów dysk zapewne to była nowa technologia. A,że tutaj mieliśmy fachowców światowych to choćby von Braun, który pochodzi z Bystrzycy konstruktor rakiety V1
AparatVon Braun
Piątek, 2018-03-09 14:51
Von Braun tu nie mieszkał w czaszch Trzeciej Rzeszy tylko jego rodzice których czasie wojny odwiedził kilka razy. I nie miał nic wspólnego z rakietą v1. Śmiać się czy płakać?
AparatMnóstwo fabryk
Piątek, 2018-03-09 15:05
Kilka fabryk w okolicy to mnóstwo? Werner von Braun był od rakiety v-2 i pracował na wyspie koło Szczecina ślę nazwy niemieckiej nie pamiętam .
AparatPostulator beatyfikacji L. Wałęsy
Piątek, 2018-03-09 18:12
Jeszcze trochę takiego bełkotu, a oprócz metody "na wnuczka", to wymyślą metodę "na UFO".
Wiecie, że Igor Witkowski i znani polscy ufolodzy twierdzą, że strefa 51 tak naprawdę znajduje się w powiecie lwóweckim a nasza burmistrz to Reptilianka?
Więcej???
AparatDo bełkotu
Piątek, 2018-03-09 22:29
A co jest bełkotem poza twoim wpisem?
Aparatdo "do bełkotu"
Sobota, 2018-03-10 21:20
Wszystko. Widzę, że polacy robią się tak samo odmóżdżeni jak amerykanie, którzy łykną byle bzdurę. Business is business.
Aparateka
Poniedziałek, 2018-03-12 17:17
Cozza brednie! Rodzina BRAUN nigdy nie mieszkala w Czernicy Ewa ur,6.02.1912 w München Rodziec zyli i mieszkali Obersalberg Ojciec pracowal w München Eva uczyla sie w Klasztorze in Simbach amInnByla Fotolaborantka a od 1932 byla mocno zwiazana ze swoja miloscia najpierw W München a potemw Berlinie! Polacy ciagle mysla jak tu zmieniac historie i fakty
Aparatdo: eka
Środa, 2018-03-14 08:35
Dlatego artykuł został podzielony, by wyjaśnić kilka spraw, które jak mit krążą w głowach polskich dziennikarzy jak Lamparska co pisała o tej wsi i kilku ufologów. Zamiast spokojnie przeczytać całość to się niepotrzebnie denerwujesz.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Grudzień 2018
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_lwowek-fontanna-z-czapla-2018-kraty
Piątek, 2018-12-14
List_mini_us-lwowek-slaski
Piątek, 2018-12-14
List_mini_renault-porzucony-w-lesiemini
Piątek, 2018-12-14
List_mini_najlepsi-uczniowie-otrzymali-stypendia-prezesa-rady-ministrow
Piątek, 2018-12-14
List_mini_mirsk-andrzej-jasinski-burmistrz
Piątek, 2018-12-14
List_mini_wisniowski-kobialka-lwowek
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_tomasz-drabina-fot.barbara-popiel
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_krwiobus
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_zapraszamy-na-jarmark-i-konkurs-dekoracji-bozonarodzeniowych-w-lubomierzu
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_sylwester-w-plawnej2018
Środa, 2018-12-12
List_mini_ratusz-gryfow
Środa, 2018-12-12
List_mini_banknoty
Środa, 2018-12-12
List_mini_dachowanie-dk30-2018-popielowek
Środa, 2018-12-12
List_mini_95b277ea1634376ddf583d9a5d6c03e6
Wtorek, 2018-12-11
List_mini_swieradow-pomoc-bezdomnemu-2018-8
Wtorek, 2018-12-11
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca