W Lwówku Śląskim idzie nowe. Czy to dobrze?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-02-23 12:28:31
Tak kończy się pewna epoka w Lwówku Śląskim. Jedni są z tego powodu szczęśliwi, inni już mówią, że będzie brakować cienia i zieleni.

Głosy niezadowolenia nic tu już nie dadzą, bo jak informowaliśmy w materiale pt.: „Przebudowa Placu Wolności. Będzie zmiana organizacji ruchu” burmistrz rozpoczęła przebudowę centrum miasta.

TAK BYŁO

fot. czerwiec 2017
A TAK JEST

fot. luty 2018Komentarze:
AparatSiekiera motyka
Piątek, 2018-02-23 12:52
"Burmistrz rozpoczęła"... tak sama wzięła piłę i wycięła zieleń.... później sama osobiście zrobi remont! Pisać ze zrozumieniem a nie tylko ryć pod kimś.
AparatOgrodniczka
Piątek, 2018-02-23 12:58
A roślinki gdzie powędrowały? Mam nadzieję, że do parku bo rośliny na klombie to bardzo ładne, nie najtańsze ozdobne krzewy i nasadzenia, które szkoda by się zmarnowały lub zniknęły gdzieś w niewyjaśnionych okolicznościach...
AparatTee, Siekiera ?
Piątek, 2018-02-23 13:32
Za wszystko co tu widać odpowiada ta nieszczęsna Burmistrzowa bo to ona wydaje polecenia, zatwierdza projekty i zaorywuje nasze miasto. Nawet jesli sama osobiście tym traktorem z pługiem nie kieruje.
Aparatrex
Piątek, 2018-02-23 14:36
Brawo Pani Burmistrz! W końcu będzie porządek, a nie wybieg dla piesków!
Aparatja do Tee Siekiera
Piątek, 2018-02-23 15:53
W tym miejscu widziałabym zapis "a ja to zrobiłbym (ła) tak, a nie tylko winna jest burmistrz. Człowieku nawet nie jesteś w stanie napisać co Ci się nie podoba.
AparatZenon
Piątek, 2018-02-23 16:08
Bardzo dobrze, powszechnie wiadomo, że jest to "martwa" cześć rynku, coś musi się zmienić.
AparatSławomira
Piątek, 2018-02-23 17:40
Pozwolcie, że tak zacytuję pewną piosenkę po lekkiej zmianie tekstu: miłość miłość we Lwówku polewamy się gnojówką... Długo jeszcze?
Aparatciekawy
Piątek, 2018-02-23 18:12
a granitowy murek gdzie wyląduje? aha i nie zdziwię się ze miejscami lub w całości będzie historyczny bruk i co z nim ?
AparatLwowczanka
Piątek, 2018-02-23 19:23
To co sie dzieje w naszym mieście pod rządami tej pani to kompletna paranoja. Sieje po sobie zniszczenie jak tornado, park na przeciwko cmentarza - wycięty w pień, park przy hotelu Piast - wycięty w pień, jedyny klomb w rynku przerobi na co? Moze na parking? Chociaz to trochę bez sensu... goście z Rycerskiej beda tak daleko parkować? Na szczęście do jesieni juz tylko pare miesięcy, moze uda nam sie wybrać kogoś rozsądnego, a pani burmistrz wróci królować w Mojeszu, tam ma więcej zieleni do masakrowania!
Aparatdo ciekawy
Piątek, 2018-02-23 19:43
Z brukiem będzie to samo co ztym brukiem na drodze do Bolesławca. Zerwą i wyparuje z czasem gdzieś
Aparatmieszkaniec
Piątek, 2018-02-23 20:25
NIE, NO CZAD -MALOWANIE STAREJ DZI.... NOWYMI FARBKAMI MA BYĆ FAJNIE ??? W MIEŚCIE BRAK MIEJSC PARKINGOWYCH- ALE NIE MOŻNA BO PAS ZIELENI MUSI BYĆ ( PRZEPISY ), TO ŻE PAJAC BLOKUJĘ WYJAZD Z MIASTA BO ZOBACZYŁ KAMIENIE I NIE MA WYJAZDU KOŁO LOKU, TO CO MA BYĆ??? ( NA POLU TEŻ SĄ KAMIENIE I NIKT NIE ROBI AFERY ) ALE MIESZKAŃCY PŁACĄ BO OBJAZD JEST - CZEMU MIASTO NIE PODA GO DO SĄDU ??? A ZAPOMNIAŁEM WYBORY W PAŹDZIERNIKU .... OK ROZUMIEM
AparatTragedia
Piątek, 2018-02-23 21:40
Dla mnie te wycinanie drzew jest tragedia i nieporozumieniem. Po jaka cholere. Jedyna zielen jaka cieszyla oko. A moze by tak zajac sie problemem placu zabaw? Latem dzieci zamiast z niego korzystac siedza w domu bo na tej patelni no nie idzie wytrzymac. Mozna by tez fontanne reanimowac kolo Master akademy. Dlaczego w tym miescie Biedronek nikt nie pyta nas szaraczkow co chcemy, jak widzimy problemy w miescie itp. Moze zamiast burzyc zielen wysadzmy w powietrze Biedronke i zrobmy pietrowy parking.
AparatMonitoring Zabytków
Piątek, 2018-02-23 21:46
Pretensje o zamkniętą drogę proszę kierować do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, inżyniera kontraktu A.Lorycha z J.Góry (to jego biuro przygotowało mierny projekt na przebudowę lwóweckiego rynku i dalsze zwężanie ul. Chrobrego)i do Pani Burmistrz, która powinna interweniować w tej sprawie w ww. instytucji. Odkryte relikty dawnego umocnienia Bramy Bolesławieckiej są ważne dla historii naszego miasta i dlatego doprowadziliśmy do ich zdokumentowania. To co się dzieje obecnie nie wynika z naszych działań, lecz ze zwykłego nieróbstwa urzędników odpowiedzialnych za tą kwestię. Zresztą każdy mieszkaniec Lwówka i okolicznych miejscowości widzi jak i w jakim tempie prowadzone są prace przy drodze do Bolesławca. A co do wyborów, to są one zaplanowane raczej na listopad - drogi mieszkańcu :-)
AparatBARRY
Piątek, 2018-02-23 21:54
Stadion niech wyremontuje,bo wstyd na całe województwo...
Aparatdlw1
Piątek, 2018-02-23 22:58
Nie jestem ani za ani przeciw, tylko, zastanawiam się, jak zrobić żeby każdy był zadowolony. Pamiętam o propozycji zeszłorocznej, aby zamknąć rynek, byłoby cicho, bez samochodów- kojarzę, że niektórzy mieszkańcy byli oburzeni. Obecnie- wszędzie w centrum jest dojazd, ale potrzebne są miejsca postojowe, więc trzeba pomyśleć o parkingach- też źle. Nie krytykuję nikogo, tylko stwierdzam fakty, ale co zrobić, aby było dobrze?
Aparatdo monitoring
Piątek, 2018-02-23 23:07
Jest jedno miejsce, w które twój nos by pasował zdecyduj się w czyj zadek chcesz włazić., bo na wizji mówisz inaczej.
Aparatdo monitoring
Piątek, 2018-02-23 23:07
Jest jedno miejsce, w które twój nos by pasował zdecyduj się w czyj zadek chcesz włazić., bo na wizji mówisz inaczej.
Aparatheh :<
Sobota, 2018-02-24 01:13
Pieniądze same się nie biorą.... Znowu kupa kasy wydana na przebudowy itp - na rynku nie panowała tragedia (wcześniej poszły setki tysięcy na remont). Zamiast wydać pieniądze dla mieszkańców - zieleń , stadion, basen , boiska , ławki ,dofinansować bibliotekę , itp .....

Taki projekt to chyba na kolanie ktoś zmajstrował , czym jest poparty bezpieczeństwem -opinia straży policji czy architekta?
Płyty granitowe ... Chyba ktoś ma za dużo granitu w głowie :(.
AparatStadion to największy wstyd dla Lwówka
Sobota, 2018-02-24 11:15
Przez trzy kadencje czyli przez 12 lat burmistrz Kaziów nic nie zrobił dla poprawy wizerunku, jakości funkcjonowania i unowocześnienia miejskiego stadionu. Teraz mamy burmistrz Szczęsną i liczyłem że może teraz zrobi nam stadion co będzie miał niedługo 50 lat otrzyma skatepark, kort tenisowy, otwartą siłownię - taki miejski kompleks sportowy. Nawet jest miejsce na basen kryty na boisku do treningów. Bierzni nie trzeba bo jest obok nowoczesna na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1. Tylko prawdziwy stadion miesjki nam trzeba z dobrą murawą i normalnymi trybunami oraz oświetleniem i nagłośnieniem. Na tym stadionie powinny być imprezy miejskie ale wstyd tu gości zaprosić. Tu tylko muzeum sportu PRL warto zrobić na dziś.
AparatMonitoring Zabytków
Sobota, 2018-02-24 12:46
Monitoring Zabytków ma ugruntowaną pozycję i nie musi wchodzić komuś w zadek tak jak inni. Po prostu widzimy co się dzieje w naszym mieście i próbujemy w przeciwieństwie do innych coś z tym robić i właśnie dlatego podjęliśmy rozmowy ws. LLA z burmistrz M.Szczęsną, która nie jest z naszej bajki, i którą oceniamy krytycznie. W tym samym czasie kiedy my próbujemy pomóc w sprawie LLA, pozostali nasi wielcy „politycy” czyli radni - byli, obecni i przyszli, czy burmistrzowie - byli i przyszli, siedzą w jakiejś mysiej dziurze i cieszą się, że M.Szczęsna się wykrwawia. Problem jednak w tym, że nie widzą tego, że to się skończy bardzo źle przede wszystkim dla Lwówka. LLA jest strategiczne dla przyszłości naszego miasta/gminy i jakby była taka potrzeba, to rozmawialibyśmy nawet z L. Kaziowem, którego uznajemy za najgorszego burmistrza po 1989 r. Jeśli takie zachowanie jest twoim zdaniem wchodzeniem komuś w tyłek, to informujemy cię, że będziemy wchodzić w tyłek każdemu, kto może pomóc w ratowaniu Lwóweckiego Lata Agatowego, bo tego wymaga interes naszego miasta. Jeżeli tego nie rozumiesz, to właśnie dlatego, że tkwisz w tyłku jakiejś miernoty, która ma gdzieś nasze miasto i gminę, i tylko patrzy żeby dorwać się do koryta w nadchodzących wyborach.
Aparathyc
Sobota, 2018-02-24 14:50
to jest straszne - że mieszkańcy do tego dopuszczają!! ludzie bez kręgosłupów, to samo radni
Aparatlwowek
Sobota, 2018-02-24 14:55
co za podli ludzie tu rządzą
Aparatzamknąć rynek dla ruchu - tak, ale
Sobota, 2018-02-24 19:47
Przebudowa ruchu na rynku, nawet calkwoite ograniczenie dla pojazdów powinno mieć miejsce ale za kilka lat, po wybudowaniu parkingów. Na początek wielki plac naprzeciw szpitala w kierunku Orzeszkowej - zostawić tylko trochę zieleni dla mieszkańców. Nawet parking dwu, trzypoziomowy. Potem drugi na Morcinka obok przychodni. Potem cd ul Marcinka obok punktowców, gdzie jest mnóstwo przestrzeni z nędznymi trawnikami co służą na wychodki dla psów.
Aparatparkingi i zieleń
Sobota, 2018-02-24 22:42
Da sie pogodzić dużą ilość parkingów z zielenią wystarczy stosować płyty ażurowe lub kratki plastikowe lub geoplastry na place parkingów, zamiast pełnej kostki lub asfaltu a miejsca parkingowe rozdzielać rzędami drzew choćby wspomnianym klonem,jest wtedy zieleń i ma gdzie się wchłaniać woda. Dzisiejszy Lwówek składa sie głownie ze sralników dla miłośników psiego nawozu znajdujacego sie w dużej mierze na chodnikach. Może w tym temacie straż miejska zadziała bo na tych sralniko-szczalnikach bawią się często dzieci a to już czasami temat dla sanepidu.
Aparatdo monitoring
Sobota, 2018-02-24 23:22
Co się nagle stało, źe musisz ratować w LLA.. Kilkanaście lat było ok.Nie podniecają się bo się wypalisz i kto będzie liczył nasze historyczne kamienie.Masz pomysł i wizję kandyduję masz mój głos. Pozdrawiam wyborca.
AparatMieszkaniec Morcinka
Niedziela, 2018-02-25 05:57
Ja wolę mieć widok z okna na trawnik niż na parking a poszerzenie przebudowa ulicy i planowane zwężenie chodnika spowoduje że znowu zaczną kierowcy szybciej jezdz
Aparatwiki
Niedziela, 2018-02-25 07:20
Ta pani ma mentalność dawnego ministra szyszki !!!
Teraz postawi tam krasnale ogrodowe lub coś podobnego
i będzie "pięknie"
AparatKierownik
Niedziela, 2018-02-25 11:27
A będzie przy rynku postój taksówek i dla autobusów? Jak turyści z niemiec przyjeżdżają to muszą pod polo parkować... wystarczyło by 1 miejsce dla autobusów turystycznych i ze 3 stanowiska taxi.
AparatAga
Niedziela, 2018-02-25 11:36
Co do stadionu to racja. Pamiętam jak jeździłam tam na zawody w szkole podstawowej (to były lata 90-te). Gdy zobaczyłam go jakieś 2 lata temu to się przerazilam. Miasto powiatowe a straszy na całe województwo. Wstyd, wstyd, wstyd...
Aparatwyborca
Poniedziałek, 2018-03-12 20:50
Dajcie Mariolce spokój. Ona w tej jednej kadencji nie dała rady się wykazać. Wybierzcie ją na drugą kadencję, dajcie jej szansę!
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca