Czy mgr Halina Klebanowicz jest kompetentnym dyrektorem? Co myśli Twój radny?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-02-07 11:31:12
Co wiesz o Bibliotece Pedagogicznej w Lwówku Śląskim? Czym się zajmuje, co oferuje i komu służy? Z rozmów z mieszkańcami naszego powiatu wynika, iż niewielu z nich wie, że taka biblioteka istnieje, a już tym bardziej gdzie się mieści i czym się zajmuje. Postanowiliśmy, więc przybliżyć sylwetkę tej instytucji.

Niestety, szybko okazało się, iż to nie takie proste. Nasze pytania skierowane do pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej napotkały urzędniczy opór. Pani Beata Harhala w odpowiedzi na maila wprawdzie sugeruje umówienie się na spotkanie, jednak w kolejnym zdaniu prosi o podanie umocowania prawnego i zakresu kompetencji! Tym samym pracująca za publiczne pieniądze urzędniczka daje sygnał, iż byle kto głowy zawracać jej nie będzie.

Nie odpuszczamy i ponownie kierujemy do pani kierownik pytania tym razem w formie Wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Wniosek wysyłamy także do jej bezpośredniej przełożonej, mgr Haliny Klebanowicz dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, tworu, który powstał z przekształcenia Powiatowego Centrum Edukacji. Po paru tygodniach odpowiedzi udziela nam Pani Klebanowicz

na zdjęciu dyrektor mgr Halina Klebanowicz

Poniżej pytania i odpowiedzi


Komu służy Biblioteka Pedagogiczna w Lwówku Śląskim?


mgr Halina Klebanowicz: „Komu służy” – dane personalne osób korzystających z usług Biblioteki Pedagogicznej podlegają ochronie danych osobowych, przewidzianych przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych i podlegają ograniczeniu do prawa o informację publiczną na podstawie art. 5 ust. 2 cyt. Wyżej ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Ile osób i na jakich stanowiskach jest zatrudnionych w BP w Lwówku Śl.?

mgr Halina Klebanowicz: „w Bibliotece Pedagogicznej zatrudniona jest 1 osoba na stanowisku Kierownik BP.”

Komu podległa jest BP w Lwówku Śl. i dlaczego nie stanowi odrębnej instytucji? Czy nie utrudnia to możliwości niezależnego działania kierownika BP?

mgr Halina Klebanowicz: BP znajduje się w strukturze Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim, jako filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Zatrudniony pracownik podlega służbowo Dyrektorowi Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim. Dalsza część pytania nie stanowi wytworzonej informacji publicznej, stanowi tylko rozważania wnioskodawcy.

Czy BP w Lwówku Śląskim posiada swoją stronę internetową? A jeśli nie to, dlaczego? – Zwłaszcza, że wszystkie Biblioteki Pedagogiczne w naszym regionie posiadają własne strony internetowe.

mgr Halina Klebanowicz: „Tak.”

Jakie działania są podejmowane celem pozyskania nowych czytelników, skoro niewiele osób wie o istnieniu BP (m.in. brak strony internetowej, brak fanpege’a itp.)?

mgr Halina Klebanowicz: „W kontekście informacji publicznej pytanie niezrozumiałe.”

Przed laty funkcjonował w lwóweckiej BP Klub Regionalistów. Dlaczego zaprzestano tej formy działalności?

mgr Halina Klebanowicz: „Pytanie nie dotyczy udostępnienia informacji publicznej”.

Co uczyniono dla unowocześnienia oferty i zbiorów BP w Lwówku Śl.?

mgr Halina Klebanowicz: „j.w.”

Ilu nowych czytelników pozyskano w roku 2017 r.?


mgr Halina Klebanowicz:
„W 2017r. pozyskano 23 czytelników.”

Ile osób skorzystało z wypożyczeń w roku 2017 r.?

mgr Halina Klebanowicz: „W 2017r. z wypożyczeni skorzystało 1760 osób.”

Czy nie uważa Pani, że należy podjąć się szeregu nowych działań dla uzasadnienia racji funkcjonowania tejże placówki?

mgr Halina Klebanowicz: „Podobnie jak ad.7.”
/Redakcja: wyjaśniamy, iż odpowiedź w tamtym punkcie brzmiała: „Pytanie nie dotyczy udostępnienia informacji publicznej”/

W nawiązaniu do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych (Dz.U. 2013 poz. 369). Celem zmian wprowadzonych przez rozporządzenie jest szersze włączenie bibliotek pedagogicznych do procesu wspomagania szkół i placówek oraz pracujących w nich nauczycieli oraz inspirowaniem i promowaniem edukacji czytelniczej i medialnej. W katalogu dodatkowej działalności bibliotek pedagogicznych pozostawiono im prowadzenie działalności wydawniczej oraz organizowanie i prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, proszę o przestawienie kreatywnych działań podjętych przez kierownika BP w Lwówku Śl. przez ostatni rok, wychodzących poza ramy obowiązkowego przydziału zadań.

mgr Halina Klebanowicz: „j.w.”na zdjęciu Radni: Zenon Zatchiej i Małgorzata Szczepańska

My nie byliśmy jednak usatysfakcjonowani odpowiedziami urzędniczki, dlatego pytania o zakres działalności Biblioteki Pedagogicznej i PORE oraz o to, kto jest kompetentny do udzielenia naszym czytelnikom szczegółowych odpowiedzi na nurtujące pytania kierujemy do władz Powiatu Lwóweckiego: Pana Starosty, członków Zarządu i wszystkich Radnych.

Po kilku dniach od większości radnych otrzymujemy dość szczegółowe odpowiedzi. Ani Starosta ani Radni nie odpowiadają w stylu pani magister Klebanowicz. Z otrzymanych odpowiedzi dowiadujemy się komu służy Biblioteka i PORE, czym się zajmuje i jakie działania podjęła w ubiegłym roku. Wprawdzie tych działań nie było wiele, jednak o tym bardziej szczegółowo już w kolejnym materiale.

na zdjęciu: Radni: Danuta Ławnikowska, Daniel Koko, Teresa Wachal
na zdjęciu Starosta Marcin Fluder i Radny Józef Stanisław Mrówka

Odpowiedzi na nasze pytania udzielili: z ramienia Starosty Wicestarosta Zbigniew Grześków Starosta, Przewodniczący Rady Daniel Koko, Radni: Małgorzata Szczepańska, Teresa Wachal, Danuta Ławnikowska, Józef Stanisław Mrówka, Marek Chrabąszcz, Jan Karpowicz, Tadeusz Jagiełło, Piotr Czembrowski, Ryszard Mruk i Krystyna Piotrowicz.

Całkiem nieźle poinformowani o działalności BP i PORE radni, jako osobę kompetentną do udzielania odpowiedzi na temat działalności, oferty i prowadzonych działaniach przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji wskazali nam Halinę Klebanowicz.


Radni: Marcin Fluder, Tadeusz Jagiełło, Piotr Czembrowski, Danuta Ławnikowska, Ryszard Mruk i Krystyna Piotrowicz
Radni: Piotr Czembrowski, Franciszek Bar, Jan Karpowicz, Ryszard Mruk i Krystyna Piotrowicz
na zdjeciu: Radny Józef Stanisław Mrówka i Wicestarosta Zbigniew Grześków

Czy aby na pewno? My nie przesądzamy, ale pytamy, czy takiego podejścia do czytelnika oczekujemy w powiecie lwóweckim? Czy o takich dyrektorów nam chodzi? Czy to dobry sposób na budowanie wizerunku i współpracę z mieszkańcami, za których pieniądze utrzymywani są urzędnicy i radni?

Jesteśmy niezwykle ciekawi, czy odpowiedzialni za jednostki podległe – Zarząd i Radni Powiatu Lwóweckiego zanim zapukają do naszych drzwi z prośbą o głosy w najbliższych wyborach podejmą jakieś działania? Jesteśmy niezwykle ciekawi, czy teraz wśród władz Powiatu, szanownych radnych, znajdzie się ktoś, kto dojdzie do wniosku, że czytelnikom, ich wyborcom należy się magiczne słowo?!

Na pytania nie odpowiedzieli Radni: Franciszek Bar, Stanisław Dasiak, Roman Kulczycki i Zenon Zatchiej.
Cdn.
Komentarze:
AparatLech
Środa, 2018-02-07 12:05
Nie o take Polske walczyłem
Aparatwww.tak
Środa, 2018-02-07 12:57
Pani Dyrektor! Szukałem strony Biblioteki pod podanym przez Pania adresem "Tak". www.tak www.tak.pl ;)

Padłem! Redaktorze szacun za pytanie:
Jakie działania są podejmowane celem pozyskania nowych czytelników, skoro niewiele osób wie o istnieniu BP (m.in. brak strony internetowej, brak fanpege’a itp.)?

Odp. Haliny Klebanowicz: „W kontekście informacji publicznej pytanie niezrozumiałe.”

NIEZROUMIAŁE???? MAMY XXI WIEK!!! Ja nie rozumie to po co jest dyrektorem?

A najlepsze. Pytanie wcześniej: Czy Biblioteka ma stronę internetową? Tak. A potem, że jej brak. Ona: Nie rozumiem.

A ja rozumiem: WSTYD!
Aparatmieszczuch
Środa, 2018-02-07 13:09
Nieroby w gminie, nieroby w powiecie. Zaorać to się lepiej buraki będą rozmnażać.
Aparatjan2357
Środa, 2018-02-07 13:38
To się nie mieści w głowie !!!!! ZWOLNIĆ !!!!!
Aparatabw
Środa, 2018-02-07 13:56
Cieszy mnie to, że w imieniu użytkowników różnych miejsc publicznych-czyli naszych wspólnych, zadaje się pytania dotyczące działań, a takich brak.
Nastepne pytania powinny dotyczyć opieki zdrowotnej we Lwówku.
dziekuję
AparatDobre
Środa, 2018-02-07 14:16
Mieszkam we Lwówku i pierwszy raz słyszę o ,,bibliotece pedagogicznej,, . Kto za to płaci i kto z tego korzysta???!! Odpowiedzi udzielone przez panią dyrektor na poziomie przedszkola .
Aparatwymiękam
Środa, 2018-02-07 14:17
Jakie działania są podejmowane celem pozyskania nowych czytelników? Odp. Klebanowicz: W kontekście informacji publicznej pytanie niezrozumiałe.
To pokazuje w pełni jak ta osoba nadaje się na szefa biblioteki pedagogicznej. Jakie pytanie trzeba zadać by zrozumiała?
AparatSmrodek
Środa, 2018-02-07 14:31
Ile osób skorzystało z wypożyczeń w roku 2017 r.?
mgr Halina Klebanowicz: „W 2017r. z wypożyczeni skorzystało 1760 osób.” Ludzie! prawie 2 tysiące osób? Wierzycie w to?
To nam daje 146 osób w miesiącu. Mógłbym w to uwierzyć ale zrobiłem wywiad w rodzinie i wśród znajomych i nikt przez lata nie odwiedzał biblioteki i nawet o niej nie słyszał. Mam nadzieję że te cyfry są udokumentowane i po wyborach nie wyjdzie smród.
Pytam czytelników lwowecki.info kto w roku 2017 wypożyczał w Bibliotece Pedagogicznej tej koło cmentarza a nie w ratuszu? Pytam bo biblioteka zajmuje sporą część liceum i zawodówki. I pytanie a w ZSOiZ jest biblioteka szkolna?
AparatM
Środa, 2018-02-07 14:43
Piękną reklamę pani zrobiła sobie i radnym. Też jestem ciekaw kto pierwszy powie to "magiczne słowo" :) może starosta Grześków
AparatKasia
Środa, 2018-02-07 15:11
Prześwietlić teraz oświatę. Czy mgr ..... jest kompetentnym dyrektorem?
Aparathalina_to_gadzina
Środa, 2018-02-07 15:40
Co za podejście... Skąd się tacy magistrzy biorą co d... mają wyżej jak oczy... I to podejście rodem z komuny - "jak nie ma strony www jak przecie bip jest, od zawsze tak jest więc po co coś zmieniać"... ręce opadają... Takie impertynenckie osoby nie powinny sprawować funkcji publicznych i mam nadzieję, że owa dyrektorka pożegna się wkrótce ze stanowiskiem bo nie pracuje za karę, ale dostaje pieniądze i powinna nadskakiwać wszystkim zainteresowanym i odpowiadać na pytania pełnymi zdaniami a nie alogicznymi skrótami zbywając pytających. Precz z mentalną komuną!!!
j.w.
AparatDramat
Środa, 2018-02-07 17:35
Żenujące odpowiedzi a właściwie wymijanki. Dla mnie jak ktoś tak pisze to wiadomo dlaczego. Niewiele się działo w bibliotece pedagogicznej za czasów kierownik Zienowicz wtedy Sienkiewicz ale teraz to dramat. Na obronę obecnej kierownik tylko jedno: jest jedynym pracownikiem. Nie wiem po co jej funkcja kierownika jak nie ma innych osób ale 1 bibliotekarkę lepiej dać więcej zamiast kilku pań w PORE. Chyba nie są przepracowane?
Aparatoświatowiec
Środa, 2018-02-07 17:53
Po co komu to całe tzw Centrum Rozwoju? Biblioteka podlega pod Wrocław i Starostwo to po co pod Centrum? Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne podlegają pod Starostwo i KO we Wrocławiu to po co Centrum ? A szkoleniami nauczycieli zajmuje się oddział zamiejscowy w Jeleniej Górze to po co Centrum? A co do ilości czytelników to bywa ,że ilość wypożyczeń podaje się za ilość czytelników. Radni to raczej bezradni....
Aparatoświatowiec
Środa, 2018-02-07 17:53
Po co komu to całe tzw Centrum Rozwoju? Biblioteka podlega pod Wrocław i Starostwo to po co pod Centrum? Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne podlegają pod Starostwo i KO we Wrocławiu to po co Centrum ? A szkoleniami nauczycieli zajmuje się oddział zamiejscowy w Jeleniej Górze to po co Centrum? A co do ilości czytelników to bywa ,że ilość wypożyczeń podaje się za ilość czytelników. Radni to raczej bezradni....
AparatCzytelniczka
Środa, 2018-02-07 17:59
Ja korzystam z biblioteki pedagogicznej, uczę się zaocznie. Mają niezłe zbiory. I w sumie dla ludzi uczących i studiujących ważny jest księgozbiór biblioteki a nie jakieś spotkania,wieczorki, te sobie niech robią publiczne. Bo w publicznych książek dla studiujących jak na lekarstwo to coś muszą robić. A ludzi zaocznie studiuje masa i uczy się w różnych szkołach. I nie stać ich na książki, bo są drogie. I po to jest biblioteka pedagogiczna.Naprawdę ludzie nie wiedzieliście po co jest biblioteka pedagogiczna???
AparatMm
Środa, 2018-02-07 18:10
A Pani Szczepańska ma fryzurę jakby na Sylwka się szykowała. Ha ha.
Aparatdo: Czytelniczka
Środa, 2018-02-07 19:06
Moja droga nie jesteś studentką i nie uczysz się zaocznie. Kłamiesz i marnie ci to wychodzi. Znany styl obrony własnego miejsca pracy z opisem ogólności i nijakości. Napisz gdzie studiujesz i podaj przykłady tego niezwykłego zbioru. Co masz za studia jak nie dają ci plików pdf na e-mail i kser do odbicia w punkcie ksero. Taki styl biegania do biblioteki jak opisujesz działał w XX wieku nie mas zpojęcia o obecnych studiach. Chyba że studiujesz podyplomowo w PORE ale nie będę pisał bo to jest temat na inny artykuł i tu dopiero jest afera!
AparatRóża
Środa, 2018-02-07 19:13
Często podczas studiów korzystałam z biblioteki pedagogicznej a w naszej można było dostać książki, o które ciężko było we Wrocławiu.
AparatRedakcja do zorientowany
Środa, 2018-02-07 19:23
materiały proszę przesłać na adres redakcji
redakcja@lwowecki.info
Aparatdo "halina_to_gadzina"
Środa, 2018-02-07 20:07
Nie podszywaj się!
Zazdrość, zazdrość ... już byłaś dyr PCE ,znowu masz ochotę?
O, nie!
Aparatdo: Róża
Środa, 2018-02-07 20:31
Jakie studia i jakie książki? Pochwal się. Książek tu pełno z czasów PRL i starych z lat 90-tych których nie używają na studiach. Mnóstwo książek to teraz jest tanich na allegro albo dostepnych w Internecie. Chyba studiowałaś kilkanaście lat temu a my mówimy o bibliotece w 2017 roku. Nie myl pojęć i dat! Przeczytaj dokładnie artykuł i pomyśl o czym tu mowa!!!
Biblioteka dzisiaj musi być nowoczesna i kreatywna musi być miejscem kultury a nie tylko wypożyczenia jak w PRL. Dolnośląska Biblioteka Pedagogicznej we Wrocławiu robi nowoczesne kursy dla nauczycieli ma e-booki prowadzi blog ma fanpage-a konkursy on-line ma własna i nowoczesną stronę internetową a nie stęchlizna i muzeum książek
AparatKrytyk Sztuki
Środa, 2018-02-07 22:26
Radny Mruk zarabia w "Osadkowski-Cebulski" 8000zł brutto (vide oświadczenie majątkowe) albo i więcej, bo stróżów wygonili. Więc podejrzewam, że ma Was wszystkich i sprawy powiatu w pewnym poważaniu....
AparatSpółdzielnia Informacyjna "Manipulant"
Środa, 2018-02-07 22:30
W tym kraju panuje już takie bagno, że należy ZDELEGALIZOWAĆ CAŁĄ WŁADZĘ i powołać Zarząd Komisaryczny pod auspicjami ONZ.
AparatDO "do "halina_to_gadzina" Środa, 2018-02-07 20:07"
Czwartek, 2018-02-08 06:50
Za kogo się ona niby podszywa?
AparatPapier to nie umiejętności i wiedza
Czwartek, 2018-02-08 10:45
Też słyszałem że w kilka miesięcy można zrobić studia trzysemestralne i to bez praktyk i prac dyplomowych. Wystarczy 3 tysiące. Polecam redakcji zająć się tym tematem
Aparatwspomnienie
Czwartek, 2018-02-08 11:50
Kilka miesięcy temu miałem wątpliwą przyjemność kontaktu z dyrektor Klebowicz. Do kamery uśmiech kolejny przy uściskiwaniu dłoni ważniejszych osób ale jak była konkretna sprawa do PORE to potraktowała mnie jak natręta i spławiła nie chcąc dalej prowadzić dialogu. To dla kogo i po co jest ta instytucja?
Aparateb
Czwartek, 2018-02-08 13:38
Daj kurze grzędę!
AparatCiekawski
Czwartek, 2018-02-08 14:01
Ciekawe kto wykładają na tym lwóweckim uniwersum
Aparatdo: ciekawski i Redakcji
Piątek, 2018-02-09 10:42
Mnóstwo a można kilka naraz kierunków jak ma ktoś więcej kasy. Ludzie z całego powiatu korzystali rok temu i dalej korzystają. Pan Redaktor może pójśc na zajęcia i zobaczyć zbliska jak to fachowo wygląda.
AparatDzięki PORE mamy fachowców
Piątek, 2018-02-09 14:22
Czy to oznacza, że przychodzi student po ukończeniu 3-letnich studiów licencjackich i robi 10 podyplomówek w ciągu 2 lat w PORE i potem jeden magister po ciężkich pięcioletnich studiach i ma kwalifikacje do 1 przedmiotu a ten licencjat po uczelni na PORE może uczyć 11 przedmiotów??? Poważnie? Gdzie jakość? Wiecie ktoś gdzie mogę napisać skargę? Do Ministerstwa Edukacji Narodowej?
Aparatnie zagłosuję na Fludera i Grześkowa
Piątek, 2018-02-09 15:12
moja babcia mówiła że ryba zawsze psuje się od głowy a ja teraz uważam że pełną odpowiedzialność ponoszą przełożeni tej pani magister czyli Fluder i Grześków. wystarczy że nie będziesz głosował na Grzeskowa i Fludera i nowa władza szybko zmieni magisterów
Aparats.........
Piątek, 2018-02-09 15:22
a co to z tym "magicznym słowem"
Aparatlenka
Piątek, 2018-02-09 18:30
W ogóle należy powymieniać te Rady, tam jest pełno starych sfrustrowanych radnych, którzy zawsze mówią że "się nie da" nie maja wizji, nie mają tzw polotu, są już po kilka kadencji,należy dać szansę młody, takim nieskażonym jeszcze władzą i przywilejami,z takim świeżym spojrzeniem na rzeczywistość, może nie od razu będzie lepiej, ale trochę rozsądniej! Niech już te vicki, zarządcy kamienic, byli komuniści i pezeperowcy, ludowcy dadzą sobie spokój bo tylko opóźniają rozwój naszych gmin i powiatu!No ale to już w rekach wyborców!!!! Pozdrawiam
Aparatdo lenka
Piątek, 2018-02-09 20:12
Startuj i działaj a nie pisz głupot.
Aparatdo lenki
Piątek, 2018-02-09 21:43
Masz racje powymieniać wszystkich. Ja kandyduję i Ciebie również zachęcam damy radę
AparatDo Lenki
Sobota, 2018-02-10 11:31
Popieram w pełni, należy zaktualizować te profile z kilkunastą kadencją, oni juz nic nie wniosą do rozwoju naszych gmin i powiatu, dać szansę młodym, w nich nadzieja!
AparatPORE - szkolenia z karą więzienia
Poniedziałek, 2018-02-12 11:03
Pamiętam "szkolenie" na którym podano mojej żonie dokument że musi wpisać szczegółowe dane osobowe które nie wiem gdzie sa przechowywane. To szczegół ale bo na dokumencie PORE na końcu była informacja że jak ktoś sie pomyli z danymi to kara dwóch lat więzienia!!! Te dokumenty powinni mieć w archiwum. Podpisało je chyba z kilkaset osób bo dostali gruba kasę i robili tzw. szkolenia chyba niecałe dwa lata temu.
Aparatpytający
Poniedziałek, 2018-02-12 15:31
Czas najwyższy by powołać zespół ekonomiczny w starostwie dla placówek oświatowych skupionych w mieście i powiecie przy starostwie powiatowym. Należy przeanalizować sytuację przepływu środków finansowych. Jest taka sytuacja. Przy ulicy Henryka Brodatego jest wspaniały budynek oświatowy gdzie ma siedzibę zespół szkól , biblioteka pedagogiczna i tzw centrum rozwoju. Na wszystkie placówki te środki finansowe przekazuje starostwo powiatowe. Jako ,że głównym użytkownikiem jest zespół szkół to pozostałe placówki przekazują za dzierżawę do zespołu szkól. Zatem środki wracają do starostwa. Po co komu ta komplikacja ?
AparatLO plus albo minus
Poniedziałek, 2018-02-12 19:17
Było kiedyś Lwóweckie Liceum szanowane i poważane. Zamiast walczyć o renomę i nowoczesność kadra konserwowa zaczęła stać w miejscu. Dzieci zaczęły odchodzić. Smród stęchlizny. Stare kible. A kadra mówi tylko o tradycji. Kogo to obchodzi? Doszła zawodówka. Nie pomogło a nawet zaszkodziło bo trafiali najsłabsi uczniowie w okolicy. Dodano gimnazjum niepubliczne. Nie pomogło a nawet zaszkodziło. Do pustych pomieszczeń dodano PCE zwane teraz PORE. Dodano coś jeszcze. Był też nauczyciel wrzucony tymczasowo jako p.o. dyrektor. Widział ktoś taką szkołę na Dolnym Śląsku? Taki kogel-mogel. Wszystko w jednym. Teraz nagrywanie filmików nie pomoże. Dziś tylko pomoże całkowita likwidacja i stworzenie tutaj jednej dobrej szkoły branżowej. I potrzebny młody dyrektor jako menager.
AparatUboczanka
Środa, 2018-02-14 14:48
Ludzie czy wy nie wiecie ,ze tak się tworzy miejsca pracy !
Ile jest takich niepotrzebnych nikomu miejsc pracy niekontrolowanych przez nikogo w naszym Powiecie?
A środki mogłyby być przeznaczone na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, dla ludzi starszych na dzienny pobyt chociaż dwa razy w tygodniu w tych gabinetach "nieużywanych" np w Ośrodku Zdrowia w Lwówku śl.? itd no cóż ale kogo to obchodzi!
Aparatz Lwówka
Środa, 2018-02-14 17:39
Brawo Uboczanka !Zgadzam się i popieram!A co budynkiem po kinie? Może tam by można utworzyć Młodzieżowy Dom Kultury z zajęciami pozalekcyjnymi dla dzieci i młodzieży?! Ten istniejący Lwówecki Ośrodek Kultury to istny skansen z brakiem pomysłów....
Aparatdo Dzięki PORE mamy fachowców
Sobota, 2018-02-17 14:29
"robi 10 podyplomówek w ciągu 2 lat w PORE i potem jeden magister po ciężkich pięcioletnich studiach i ma kwalifikacje do 1 przedmiotu a ten licencjat po uczelni na PORE może uczyć 11 przedmiotów??? Gdzie jakość? Wiecie ktoś gdzie mogę napisać skargę? Do Ministerstwa Edukacji Narodowej? "
Zgadzam w 100%, ale jak studentem jest m.in. jeden z radnych powiatowych (dyr. szkoły), jego szwagierka (dyr. szkoły) i jej mąż... to cóż.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Luty 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca