Slider_drzwi-lwowek-wyprzedaz-2019-6 Slider_zloty-rog-lubomierz-2 Slider_bezplatna-komunikacja-autobusowa-w-gminie-mirsk Slider_8-----letni-marcel-potrzebuje-naszej-pomocy Slider_gryfow-slaski-w-holdzie-pawlowi-adamowiczowi

Koncert PECTUS oczarował publiczność

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-01-06 11:38:25
Na jeden dzień mały Lubomierz stał się Polską stolicą kolęd i pastorałek. Już od wczesnych godzin porannych w piątek 5 stycznia 2018 roku w mieście słychać było kolędowanie. Wszystko za sprawą XV Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W klubie „Postulat” dziesiątki młodych artystów, dzieci i młodzież z lubomierskich szkół prezentowały swoje zdolności wokalne. Po kilku godzinach zmagań poznaliśmy tegorocznych laureatów:

Wyniki w kategorii szkół podstawowych:
Amelia Radyno II miejsce „Hej ludzie idą święta” SP Lubomierz
Klaudia Macias II miejsce „W żłobie leży” SP Lubomierz
Jan Niewar I miejsce „Gwiazdeczka” SP w Pławnej

Wyniki w kategorii gimnazjum:
Kornelia Hajdul II miejsce „Pada śnieg” Gimnazjum w Lubomierzu
Weronika Paś II miejsce „Zaśnij dziecino” Gimnazjum w Lubomierzu
Duet Kornelia Hajdul i Weronika Paś I miejsce „Cicha noc” Gimnazjum w Lubomierzu

Wyniki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Małgorzata Szostak II miejsce „Mizerna cicha” ZS w Lubomierzu
Artur Sikora II miejsce „Nie było miejsca” ZS w Lubomierzu
Honorata Szulc I miejsce „Maryjo czy Ty wiesz” ZS w Lubomierzu

Laureaci Przeglądu oprócz nagród oraz uznania wśród kolegów i bliskich zyskali możliwość występu na wieczornej gali w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa. Ich występ rozpoczął się tuż po godzinie 16:30.


 

Lubomierski kościół to z pewnością jedna z piękniejszych świątyni w regionie. Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć ją w nowej odsłonie. Profesjonalne nagłośnienie i sceniczne reflektory, których kolorowe światła już od wejścia wprowadzały gości w magiczny nastrój. Koncert laureatów Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek był tylko preludium do, oczekiwanego przez publiczność Koncertu Noworocznego i występu gwiazdy wieczoru.
Przewodnikiem po artystycznej części był dobrze znany lubomierskiej publiczności konferansjer Pan Michał Pater.

Koncerty Noworoczne stały się już tradycją w naszym powiecie. Od piętnastu lat, każdego roku inna gmina gości znakomitych artystów. W tym roku po raz pierwszy Koncert odbył się w lubomierskiej świątyni. Licznie przybyłych gości, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców, szefów służb mundurowych oraz mieszkańców naszego powiatu powitali gospodarze: ksiądz Erwin Jaworski proboszcz parafii św. Maternusa B.M w Lubomierzu, Wiesław Ziółkowski, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz oraz Starosta Marcin Fluder. To im przypadła przyjemność złożenia wszystkim życzeń noworocznych i zapowiedzenia występu zespołu PECTUS.
Tworzący zespół bracia Szczepaniakowie znani są szerokiej publiczności głównie z takich utworów jak „Barcelona”, czy „To, co chciałbym Ci dać”. Podczas koncertu w Lubomierzu Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej zaśpiewali utwory z najnowszej płyty, nagranej we wrześniu 2016 roku pt.: „Kolędy przy kominie”. To płyta niezwykła. Niezwykła, bo powstała w miejscu niecodziennym i pełnym pięknych rodzinnych emocji - w starym domu w Bogoniowicach, w którym dorastali bracia. Tam właśnie pojawiły się pierwsze marzenia o wspólnym zespole. Po wielu latach bracia Szczepanikowie ten stary dom postanowili odnowić, dali mu nowe życie i utworzyli w nim rodzinne studio nagrań. Zaprosili do swojego domu przyjaciół i przy ich współudziale stworzyli piękną płytę z kolędami i pastorałkami.

W piątkowy wieczór w Lubomierzu wypełniająca po brzegi kościół publiczność miała okazję doświadczyć tych emocji i płynącego z serca wykonawców ciepła.
– Jak mówiła nasza babcia „Święta, Święta i po Świętach”, ale to nie prawda, bo cały czas jesteśmy w tym świątecznym klimacie kolęd, pastorałek. Mam nadzieję, że dzisiaj spędzimy wieczór wspólny, można powiedzieć w gronie rodzinnym, prawda? Witamy Państwa bardzo, bardzo serdecznie. No to co zaśpiewamy tradycyjnie? – tymi słowami powitał publiczność Tomasz Szczepanik lider zespołu Pectus, po czym rozbrzmiała muzyka.

Bracia Szczepanikowie, mimo, iż są uznawani za wielkie gwiazdy, to przed lubomierską publicznością stanęli jak „Sami Swoi”. Już na wstępie zaprosili pod scenę dzieci i przez cały czas utrzymywali znakomity kontakt z publicznością. Koncert dostarczył publiczności niezapomnianych wzruszeń, przejmujących emocji i pozwolił na dłużej zachować w sercu atmosferę Świąt Narodzenia Pana. 
Pan Wiesław Ziółkowski Burmistrz Lubomierza nie ukrywał, iż rozważa możliwość organizacji podobnych wydarzeń corocznie. Takie koncerty z pewnością byłyby znakomitą promocją Lubomierza i w okresie świąteczno- noworocznym przyciągały do miasta licznych turystów., ale przede wszystkim stanowiłyby niezapomnianą duchową ucztę dla Lubomierzan.

W Lubomierzu od kilku lat przy każdym niemal wydarzeniu pojawiają się ludzie o wyjątkowej wrażliwości, którzy na wszelkie sposoby chcą nieść pomoc bliźnim. Tak też było i w dniu wczorajszym. Na długo przed rozpoczęciem koncertu gwiazd w lubomierskim kościele tuż przed świątynią mogliśmy spotkać strażaków z OSP KSRG w Lubomierzu, którzy wraz z rodzinami, przy wsparciu księdza Erwina Jaworskiego proboszcza parafii św. Maternusa B.M oraz Mirosława Laskowskiego, szefa lubomierskiego ośrodka kultury i pracowników OKiS zorganizowali Charytatywny Piknik, z którego dochód w całości trafi do potrzebującej mieszkanki Chmielenia - Izy Wojciechowskiej-Sokołowskiej. Iza w marcu 2016 roku uległa wypadkowi. Dziś potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, dzięki której może powoli wracać do zdrowia. W piątkowe popołudnie lubomierscy strażacy częstowali kiełbaskami, gorącą herbatą i domowej roboty ciastem prosząc o dobrowolny datek na rzecz Izy. Ochotnicy zbierali także pieniądze do puszek. Całość zostanie przekazana na dalsze leczenie i rehabilitację mieszkanki Chmielenia.


 
 
Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatUczestnik
Sobota, 2018-01-06 20:33
Wszystko piękne i świąteczne....
Ale kampania przed wyborcza odbyć się oczywiście musiała!!!
Szkoda że nikt nie bierze pod uwagę faktu że to OSP i księża włożyli najwięcej pracy w całą imprezę, to również ich był pomysł aby zrobić zbiórkę dla Izy.
A politycy " przykleli" się jak zwykle do wszystkiego :-(
AparatMagiscwel
Sobota, 2018-01-06 21:48
Musiało być fajnie.
Aparatsekretarz
Niedziela, 2018-01-07 14:19
Piękny koncert w magicznym miejscu ale.. miejsca na zaproszenie nie były dla np. ludzi starszych tylko dla "lepszych"."Lepszych " wybraliśmy sami z pośród nas a Oni stali się VIPAMI. Żałosne
AparatPIS-arz
Niedziela, 2018-01-07 17:45
Brawo księża ,brawo strażacy lepiej działacie od naszego ośrodka kultury tak trzymajcie.
AparatDo sekretarz
Niedziela, 2018-01-07 20:12
45 minut przed koncertem wszystkie ławki były puste. Kto późno przychodzi sam sobie szkodzi.
Aparatbyła Lubomierzanka
Wtorek, 2018-01-09 06:57
Byli też obecni reprezentanci Bolesławca ;-), było cudnie!
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Styczeń 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_przemek-szal-2019
Wtorek, 2019-01-22
List_mini_zima-ostrzezenie
Wtorek, 2019-01-22
List_mini_pzw-jelenie-gora
Wtorek, 2019-01-22
List_mini_zs-lubomierz-halowe-mistrzostwa-powiatu-szs
Wtorek, 2019-01-22
List_mini_prokurator
Wtorek, 2019-01-22
List_mini_dominik-kufel-ap-chojnik
Poniedziałek, 2019-01-21
List_mini_slisko--gryfow-biedrzychowice-2019-1
Poniedziałek, 2019-01-21
List_mini_lubomierski-ratusz
Poniedziałek, 2019-01-21
List_mini_swieradow-dzieciom
Poniedziałek, 2019-01-21
List_mini_mirsk-wosp-2019
Poniedziałek, 2019-01-21
List_mini_tragiczny-final-poszukiwan-bezdomnego
Niedziela, 2019-01-20
List_mini_gryfow-slaski-w-holdzie-pawlowi-adamowiczowi
Sobota, 2019-01-19
List_mini_straz
Sobota, 2019-01-19
List_mini_swieradowianie-uczcili-pamiec-prezydenta-adamowicza-1
Piątek, 2019-01-18
List_mini_citroen-odnaleziony
Piątek, 2019-01-18
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca