Lwówecka Parada Mikołajów i Kiermasz Bożonarodzeniowy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2017-12-15 12:31:52
Miało być ich 1217. Liczba ta nie jest przypadkowa, bo nawiązuje do daty nadania praw miejskich Lwówkowi Śląskiemu. Ile ich faktycznie było? To nie ma znaczenia. W 23. Lwóweckiej Paradzie Mikołajów, która odbyła się tym razem w piątek, 15 grudnia 2017 roku przeszli wychowankowie i uczniowie wszystkich lwóweckich szkół i przedszkoli.
W paradzie uczestniczyli Mikołaje z: Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły podstawowej nr 3, filii Szkoły Podstawowej  nr 3 w Zbylutowie, Szkoły Podstawowej  we Włodzicach, Szkoły Podstawowej   w Niwnicach, Szkoły Podstawowej  Płóczkach Górnych, Master`s Academy, Niepublicznego Gimnazjum, ZPEW w Płakowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.  

Atmosfera była bardzo gorąca. Dzieci i młodzież przebrani w specjalnie na tę chwilę zakupionych przez Gminę Lwówek Śląski strojach Mikołajów nie przejmowali się zimową pluchą, padającym deszczem i śniegiem. Tu liczyło się dobre towarzystwo kolegów i koleżanek.

Po kilkuminutowym przemarszu wokół lwóweckiego ratusza uczniowie uczestniczyli w Świątecznych Prezentacjach – przedstawiciele szkół i przedszkoli kolędami i pastorałkami śpiewanymi na małej scenie wprowadzali przechodniów w świąteczny klimat.


 
Już od godziny 10. w Sali Mieszczańskiej oraz na ulicach wokół lwóweckiego Ratusza odbywa się Kiermasz Świąteczny. Tu można kupić ciasta, czy pierogi z kapustą i grzybami, można także zaopatrzyć się w wyjątkowe świąteczne dekoracje. Swoje stoiska wystawiają przedstawiciele większości sołectw, szkół oraz niektóre ze stowarzyszeń.

W tym roku Gmina Lwówek Śląski postawiła na rozmach i świętować będzie aż przez cztery dni. To przed bożonarodzeniowe świętowanie zakończy się w poniedziałek powitaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju.
Zobacz galerie:
Komentarze:
AparatProrok
Piątek, 2017-12-15 13:58
Wybory tuż tuż więc balujemy na kredyt. Zastaw się a postaw się...

Ale upadnie wieża Babel budowana na układach i niedopowiedzeniach, albowiem tak powiada pismo. I będziesz w sądzie zeznawać, przed wszystkimi sędziami a oni litości dla niej żadnej mieć nie będą. I nie zstąpi prezes twój, bo razem jesteście w to zamieszani. I wyrok zapadnie - winna!!! Traficie razem tam gdzie wasze jest miejsce marne. A sprawiedliwości nie było końca, jeno płacz i zgrzytanie zębami tych co już nie wybiorą.

Wesołych świąt mieszkańcom nie od święta
AparatDawid2002
Piątek, 2017-12-15 14:23
bardzo fajne!
AparatMieszkaniec
Piątek, 2017-12-15 16:42
Jaka to impreza spędzono dzieci ze szkół , nauczycieli i urzędników.Wszyscy zmokli ,zmarzli i wrócili do domu.Gdyby im nie kazano ,nikt by nie przyszedł.
AparatPORAŻKA !!!!
Piątek, 2017-12-15 18:26
Tragedia!!!! Kto organizuje takie wydarzenie w piątek do południa!? Parada mikołajów, kolędy, kiermasz, świąteczne prezentacje powinny być w niedzielę lub w sobotę. Program tych jasełek na chama rozciągnięty na 4 dni. Tylko po co ????Dziś na rynku garstka ludzi.Chętnie pojawiłabym się z rodziną i znajomymi na tym wydarzeniu tylko nie wiem czy organizator wie że normalni ludzie w piątek pracują. Dla kogo jest to organizowane? Dla pracowników gminy? Najbardziej żal mi tych dzieci. Zimno, mokro i wietrznie a te dzieciaczki na chama przebrane bo ktoś wymyślił sobie rekord 1217 osób na zdjęciu. Ciekawe po co? Organizator pewnie musi się wykazać ...? Jasełka uliczna w tym roku zorganizowane NIE dla mieszkańców.
AparatOJCIEC
Piątek, 2017-12-15 18:41
Jestem zły na organizatora!!! Moje dziecko wróciło dziś całe mokre i zziębnięte bo ktoś wymyślł sobie absurdalne bicie rekordu i wykorzystał do tego dzieci w tym mojego przedszkolaka! Pani Burmistrz na przyszłość radzę do takich celów wykorzystywać pracowników gminy a nie dzieci!!!! PORAŻKA !!!!
Aparata.h
Piątek, 2017-12-15 19:30
Dla kogo ta impreza przecież ludzie o tej porze pracują?????
AparatZawiedzionyCzłek
Piątek, 2017-12-15 21:10
Dla czego w sobotę i w niedzielę program imprezy taki ubogi? Chętnie poszedłbym z rodzinką na kolędy i paradę no ale przecież lepiej organizować takie wydarzenie w piątek w czasie pracy .... Masakra ... No i to światełko betlejemskie w poniedziałek... Dla kogo ? Pytam się !?
AparatMamuśka
Piątek, 2017-12-15 21:20
Ciekawi mnie, kto pokryje koszty leczenia przezieębienia tych biednych maluszków? Było im tak zimno, że nie miały siły śpiewać. A impreza jak zwykle nie dla zwykłego mieszkańca, który w godzinach występów pracuje.
Aparatmama przedszkolaka
Piątek, 2017-12-15 21:45
Moje dziecko i wiele innych przemoknięte, zmarznięte. Jak zwykle impreza kosztem dzieci i rodziców, którzy przygotowali np. ciasta na sprzedaż. Tylko na co pójdzie dochód ze sprzedaży?
Aparatmama
Piątek, 2017-12-15 21:48
to prawda moje dziecko do koszulki przemoklo porażka kto to wymyślił
Aparat***
Piątek, 2017-12-15 22:09
Masakra. Kidyś to była parada, a dzisiaj spęd ze szkół. Ciekawe ile kasy poszło na zakup strojów tylko na te kilka minut. Mam nadzieję, że to ostatnia parada mikołajów robiona przez panią burmistrz
AparatDo mama przedszkolaka
Piątek, 2017-12-15 22:14
Ja z chęcią to ciacho bym kupił i zjadł. Nie drążę na co kasa by poszła ale niestety w tym czasie byłem w pracy:(
Aparatdo "mama", " mama przedszkolaka"
Piątek, 2017-12-15 22:20
Kto to wymyślił ? To wymyśliły władze miasta. Poszło polecenie do szkół i przedszkoli że dzieci mają być i koniec. Przecież żaden dyrektor się nie odezwie bo jest zatrudniony przez gminę a pracodawcy lepiej się nie sprzeciwiać. Nauczyciele musieli tego wszystkiego dopilnować bo dyrektor im kazał . I tak koło się zamyka. Tak naprawdę te filcowe rozciągnięte stroje nienajlepiej się prezentują.... No ale rekord na 800 lat musi być ! Ah te chore ambicje.... Postaw się a zastaw się.
AparatAron
Piątek, 2017-12-15 22:25
W poniedziałek światełko betlejemskie gmina będzie też witać sama bo reszta miasta w pracy będzie. Powodzenia!
PS. Jak za rok będziecie chcieli robić sobie takie imprezy to zróbcie na terenie urzędu i chociaż miasta nie blokujcie bo przejechać nie można!
AparatParada ludowa dla władz
Piątek, 2017-12-15 22:53
Szkoły nie miały wyboru. Szef LOK wymyslij a szefowa Gminy wydała polecenia bo Urząd Gminy jest organem prowadzącym i ma szkoły pod sobą. Dyrektor i dyrektorka swej szefowej odmówic nie mogą. Święta za kilka dni a ile rodzin teraz będzie miało chore dzieci? Dodajmy że panował chaos na rynku i nikt nie wiedział co o jak. Połowę stoisk na straganach pustych z kartkami że brak Szkoły Podstawowej nr 2 i SP 3. Chwilę po paradzie ludowej było już pusto! Ile jeszcze lat szef LOK będzie robił imprezy na pokaz a nie na jakość?
AparatKoszta
Piątek, 2017-12-15 22:59
Cena stroju to około 20 zł. Kupiono około 1300 strojów bo 1217 planowano a trzeba mieć w zapasie i dla dorosłych. Mnożymy... 20 zł x 1300 sztuk = 26 tysięcy !!!!!!! Na kilka minut kolejnego pochodu w stylu PRL :(

Czemu to ma służyć? Propagandzie rzekomego poparcia władzy? Wybory idą i szukamy wyborców? Pijar do dupy bo teraz więcej będzie wrogów obecnej władzy w rodzicach i dziadkach co mają chore dzieci i wnuki.
AparatXyz
Sobota, 2017-12-16 07:52
Ciekawe ile dzieci będzie chorych po tej smiesznej paradzie i kto da kasę na lekarstwa?
AparatOna
Sobota, 2017-12-16 09:41
Zawsze było w sobotę po południu. A tym razem jakiś IMB...L wymyślił w piątek o 11. Impreza nie dla rodzin. Bo niektórzy rodzice tych dzieciaczków pracowali i nie mogli zobaczyć swojej pociechy.
Organizatora i władze gminy wywieźć na taczkach daleko stąd. Po prostu chore. A dziś pogoda fajna:) i nikt by nie zmókł. I ludzi więcej. Ale jaka władza taka organizacja Jasełek.Do D....
AparatRówni i równiejsi na straganach
Sobota, 2017-12-16 10:04
Całą imprezę robiły dzieci ze szkół i przedszkoli bo nikt by nie przyszedł ale to własnie szkoły gminne były najbardziej poszkodowane bo w ratuszu znalazło się miejsce tylko dla wybranych stoisk a dzieci znauczycielami mokli na podwórku wystawiając ciasta i stroki !!!!!! Hańba!!!!
Najgorsza impreza w roku, fatalna organizacja, wszytsko na pokaz, jestem przeciw tej władzy bo utrzymuje ciagle tego samego dyrektora Lwóweckiego Ośrodka Kultury tego samego od czasów burmistrza Kaziowa wywodzącego się z PZPR. To dlatego chyba imprezy w stylu Polski Ludowej
Aparatxyz
Sobota, 2017-12-16 10:17
Porę taką wybrali żeby to było w godzinach pracy organizatorów nie ważne że ludzie w pracy ważne żeby nie tracić SWOJEGO czasu!!!!!!!!
AparatMama przedszkolaka
Sobota, 2017-12-16 18:54
Też jestem mamą przedszkolaka i czytając wpisy oburzonych rodziców zastanawiam się kiedy te dzieci mają łapać odporność i się hartować. Trochę deszczu i mamusie szaleją:)
AparatSeba
Sobota, 2017-12-16 21:23
Ludzie przestańcie narzekać. To jest reklama tego pięknego miasteczka. A kto mógł przewidzieć,że akurat w trakcie przemarszu Mikołajów będzie padał śnieg z deszczem.
AparatSP2
Sobota, 2017-12-16 22:41
Sprostowanie. Szkoła Podstawowa nr 2 była obecna na kiermaszu, tylko stragan przeniosłyśmy do ratusza ze względu na fatalną pogodę.
AparatRodzic
Sobota, 2017-12-16 22:43
Dziękujemy organizatorom za umieszczenie stanowisk szkół i przedszkoli na zewnątrz w deszczu,śniegu i mrozie ...z pseudozadaszonych stanowisk z każdej strony lala się woda..chcąc zająć puste stsnowiska w środku usłyszeliśmy że mamy być na zewnątrz bo tam jest nasze miejsce..szkoda tylko że to właśnie nasze dzieci brały udział w paradzie
Aparatdo: Mama przedszkolaka
Niedziela, 2017-12-17 14:12
Sama kobieto sie hartuj w tak idiotyczny sposób! Potem dowiedz się co to jest hartowanie ciała a potem skutki stania, marszu i znowu stanie w deszczu dzieci przy pogodzie około 1 stopnia celsjusza! To nie ma nic wspólnego z hartowaniem. Powiem wpost: dlaczego burmistrzowa nie hartowała sie obok dzieci? No własnie, nie widziałem jej tam, bo była pod zadaszeniem pod sceną albo w ratuszu.
A jak chcesz "hartować" własne dziecko i rodzinę to biegajcie rodzinnie po deszczu i śniegu nawet na golasa jak chcecie, ale z dala ode mnie, polecam podwlóweckie pola. I na koniec - oboje wiemy że nie masz dziecka w przedszkolu bo to jest gatka starej kobiety co nie ma pojęcia o wychowaniu małych dzieci!!!
Aparatdo: SP2
Niedziela, 2017-12-17 14:22
No to gratuluję dobrych układów bo kilka straganów dalej mokło i marzło. Moja rodzina nie ma takich znajomości i żona stała tam kilka godzin! Teraz leży w łóżku a ja kupiłem juz leki za ponad 100 złotych!
AparatMama
Niedziela, 2017-12-17 23:35
Jakim trzeba być dyrektorem, żeby kazać dzieciom iść w taką pogodę na rynek i stać tam godzinę?Tylko pogratulować decyzji.Może w przyszłym roku urzędnicy i radni wezmą udział w paradzie a dzieci przyjdą jak będą chciały.
AparatJasełka2018
Poniedziałek, 2017-12-18 07:34
Proponuję aby w przyszłym roku po prostu odmawiać udziału w takich przedsięwzięciach. Jeśli dyrektror danej placówki stwierdzi że uczestwnictwo dzieci w takim wydarzeniu zagraża ich zdrowiu i ogólnie jest bez większego sensu to po prostu mówimy NIE. Jeśli nie dytektor to po prostu rodzice moga nie qyrazić zgody. Takie imprezy maja być rozrywka a nie przymusowym wstawiennictwem na pochodzie ktory był w tym roku atrakcja chyba tylko dla samych organizatorow bo reszta mieszkancow w piatek w poludnie byla w pracy. PS. Już widzę te tłuny mieszkańców dziś na przywitamiu światełka pokoju o godz 15.00 Hahhahah :)
Aparatfeliszek
Poniedziałek, 2017-12-18 07:56
imprezy do południa to tylko dla bezrobotnych, lokatorów de lechaka i uchodźców
Aparatnieszczęsny mieszkaniec
Poniedziałek, 2017-12-18 10:52
Burmistrzowa i jej zwolennicy nie potrafią zrobić nic na poziomie. Wszystko kończy się jakąś wtopą lub kompromitacją, a dodatkowo powoduje niechęć do społecznych działań w przyszłości. Kto na Boga głosował na tą gł.... Babę !!!
Aparat1217 Mikołajów - kolejna ściema
Poniedziałek, 2017-12-18 14:03
Zadałem sobie trud policzeniai co wyszło? Liczyłem dzieci z nauczycielami i rodzicami ale musieli byc przebrani. Na kartce to jedno ale na mieście to zupełnie inna sprawa. Doliczyłem się prawie 900. Kilka przykładów poniżej:
Przedszkole nr 1 - ok. 50 Mikołajów
Przedszkole nr 2 - ok. 50 Mikołajów
SP Niwnice - ok. 40 Mikołajów
SP Półczki Górne - ok. 60 Mikołajów
SP chyba Włodzice - ok. 40 Mikołajów
Master Academy - poniżej 60 Mikołajów
Ośrodek Wychowawczy z Płakowic - poniże 40 Mikołajów
SP nr 1 Lwówek Śl. - ok. 210 Mikołajów
SP nr 2 Lwówek Śl. - ok. 200 Mikołajów
AparatRodzic
Poniedziałek, 2017-12-18 18:26
Ciasta na stoiskach szkół też dzięki rodzicom , na których wychowawcy grzecznie wymusili upieczenie ich. Rodzice się zgadzają na pieczenie , robienie pierogów bo nie wypada nauczycielowi odmówić.Ale coś tu jest nie tak. To powinno być święto zorganizowane dla dzieci,a nie ich kosztem.
AparatXd
Poniedziałek, 2017-12-18 19:24
Moim zdaniem nie było 1217 mikołajów
Aparatdo kolejna ściema
Poniedziałek, 2017-12-18 21:10
Widać, że choć liczyć każdy może to nie każdy potrafi. Tak po prawdzie to masz rzeczywiście poważny i życiowy problem - było ich 1217, czy nie było. A może było więcej? I co wtedy?
Aparat1217
Wtorek, 2017-12-19 09:10
Oczywiście bo jedni liczą z kartek a inni liczą stojąc z boku podczas przemarszu. Gdyby tyle razy nie mówili że jest 1217 Mikołajów to nikt by nie liczył. Było więcej? Jasne 10 tysięcy uhahaha :D
Aparatanna
Wtorek, 2017-12-19 23:27
sami wybraliście panią burmistrz brawo lwówek od was mmiała najwięcej głosów
AparatMiko
Wtorek, 2018-01-02 22:22
Ktoś chyba chciał pobić rekord Polski w ilość mikołajów ale ten należy do Krakowa z 4 tysiącami mikołajów w rynku, a rekord Guinnessa w ilości mikołajów należy do Irlandii z 13000 osób przebranych za mikołajów. Także Lwówek bez rekordu... A super by było ustanowić jakiś rekord Polski/ Guinnessa i wypromować nasze piękne miasto
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Grudzień 2018
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_lwowek-fontanna-z-czapla-2018-kraty
Piątek, 2018-12-14
List_mini_us-lwowek-slaski
Piątek, 2018-12-14
List_mini_renault-porzucony-w-lesiemini
Piątek, 2018-12-14
List_mini_najlepsi-uczniowie-otrzymali-stypendia-prezesa-rady-ministrow
Piątek, 2018-12-14
List_mini_mirsk-andrzej-jasinski-burmistrz
Piątek, 2018-12-14
List_mini_wisniowski-kobialka-lwowek
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_tomasz-drabina-fot.barbara-popiel
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_krwiobus
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_zapraszamy-na-jarmark-i-konkurs-dekoracji-bozonarodzeniowych-w-lubomierzu
Czwartek, 2018-12-13
List_mini_sylwester-w-plawnej2018
Środa, 2018-12-12
List_mini_ratusz-gryfow
Środa, 2018-12-12
List_mini_banknoty
Środa, 2018-12-12
List_mini_dachowanie-dk30-2018-popielowek
Środa, 2018-12-12
List_mini_95b277ea1634376ddf583d9a5d6c03e6
Wtorek, 2018-12-11
List_mini_swieradow-pomoc-bezdomnemu-2018-8
Wtorek, 2018-12-11
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca