Granica Bogatynia - Gryf Gryfów Śląski

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2017-11-12 15:14:08
GRANICA Bogatynia 1-2 GRYF Gryfów Śląski (Wiedro, Kozań)
30.08.2006 r. - wówczas miała miejsce ostatnia ligowa wygrana Gryfa z Granicą Bogatynia (co ciekawe, również 2-1). Tym razem podopieczni Daniela Koko wyruszyli na mecz do górniczego miasteczka u trójstyku granic. Bogatynia równie kiepsko, jak my, przeszła przez pierwsze kolejki, ale ostatnio zaczęła zdobywać punkty. My z kolei chcieliśmy podtrzymać dobrą formę i wygrać trzeci mecz z rzędu. Efektem zmagań w typowo jesiennych warunkach było zwycięstwo gryfowian, które uciszyło zapędy lokalnej swołoczy kibicowskiej, po golach Marka Wiedro i Marcina Kozania, a MVP meczu jednogłośnie okrzyknięto Marcina Cieślaka, który wyrósł na stopera, jakiego Gryf nie miał od lat.Jednocześnie trener Koko odniósł 5.zwycięstwo w swoim 6. meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego Snackiego, to gospodarze lepiej weszli w mecz, opanowując środek pola. Gryfowianie skutecznie odpierali ataki Granicy, lecz sami nie byli w stanie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Próby zagrania długiej piłki na Khodzhamkulova i uruchomienia szybkiego Wiedro raz za razem kończyły się niepowodzeniem. W 20. minucie "górnicy" mogli wyjść na prowadzenie, jednak futbolówkę zmierzającą przy słupku zdołał obronić Opolski. Chwile później żółto-niebiescy odpowiedzieli groźnym strzałem Rodziewicza. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Schonung, w polu karnym główkował "Bercik", ale golkiper Bogatyni wybił piłkę na kolejny korner. Do narożnika ponownie powędrował Schonung dogrywając futbolówkę Markowi Wiedro, który bez trudu umieścił ją w siatce, otwierając wynik spotkania. Gospodarze mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale na posterunku był Opolski, trzykrotnie zagradzając dostęp do bramki w jednej akcji.

Po przerwie w ekipie Granicy doszło aż do 3 zmian. Jednak to trener Koko miał nosa, dokonując jednej roszady, ale za to jakiej...Wprowadzony na boisko Kozań po kilku minutach wpisał się na listę strzelców. Warto odnotować, że kolejną asystę zanotował Schonung, który tego dnia był bardzo dobrze dysponowany przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Radość GKS-u nie trwała zbyt długo. Nie minęła minuta, jak gracz Bogatyni uderzył z około 20 metrów, a piłka po błędzie Opolskiego zatrzepotała w siatce. Bramka kontaktowa okazała się także golem honorowym, gdyż gospodarzy nie było stać na nic więcej. Gryfowianie nie pozwalali graczom trenera Dąbrowskiego na zbyt wiele, a para stoperów Rodziewicz-Cieślak wygrywała każdy pojedynek na ziemi jak i w powietrzu.

Gryf dzięki porażce Stelli w Bolesławcu awansował w tabeli na 8.miejsce. Za tydzień, w ostatnim meczu jesieni podejmiemy u siebie Hutnika Pieńsk - zapraszamy.

GRANICA BOGATYNIA 1-2 GRYF GRYFÓW

Skład Gryfa: Opolski-Dąbrowa T., Rodziewicz, Cieślak, Bryniak-Wiedro, Ptaszkowski, Roskowiński (46'-Kozań), Schonung-Marzec, Khodzhamkulov ( 60'-Dąbrowa M.) Ławka rez.-Adamski, Białecki i Koko