Czy Powiatowe Centrum Zdrowia zostanie oddane do Zgorzelca?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2017-06-26 15:41:58
Po piątkowej sesji Rady Powiatu Lwóweckiego nie tylko personel lwóweckiego szpitala, ale także zwykłych mieszkańców naszego powiatu zelektryzowała informacja o rozmowach z dyrekcją Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu w sprawie przekazania im lwóweckiej spółki.


Pracownicy PCZ-u, z którymi rozmawialiśmy są oburzeni taką możliwością. Twierdzą, iż oddanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim (szpitala, przychodni oraz szpitala w Gryfowie) do Zgorzelca, będzie oznaczało powolny koniec lwóweckiej służby zdrowia. W rozmowie przytaczają wiele argumentów, za koniecznością zmian w Spółce, jednak pod żadnym pozorem nie zgadzają się na oddanie ich „oczka w głowie” Zgorzelcowi.

Od wczoraj w internecie pojawiają się wiadomości informujące mieszkańców o pomyśle władz Powiatu Lwóweckiego. Mieszkańcy piszą także do naszej redakcji z prośbą o zainteresowanie się sprawą i jej nagłośnienie:
Informuję wszystkich mieszkańców Lwówka Śląskiego, że w dniu 27 czerwca około godziny 11 w Starostwie Powiatowym ma dojść do spotkania przedstawicieli Starostwa z Dyrektorem Szpitala w Zgorzelcu. Celem spotkania prawdopodobnie jest przejęcie lwóweckiego szpitala przez Zgorzelec, a tym samym pozbawienie nas ATRYBUTU bycia powiatem. – to tylko fragment jednej z wiadomości.

Podczas piątkowej sesji to Starosta Lwówecki Pan Marcin Fluder przekazał informację o wizycie w Zgorzelcu i planowanym oddaniu PCZ-u. Od sprawy odżegnuje się Wicestarosta Zbigniew Grześków, który w rozmowie z Lwówecki.info przyznaje, że podczas sesji padła z ust Starosty Fludra taka informacja, jednak nie była to informacja uzgodniona z Zarządem. Wicestarosta mówi, że był zaskoczony taką informacją i takimi planami.

Na zdjeciu Wicestarosta Zbigniew Grześków i Starosta Marcin Fluder. Fot. archiw. lwówecki.info

Pan Grześków potwierdza, iż w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiego szpitala, jednak w ocenie pana wicestarosty miało ono na celu bieżącą współpracę pomiędzy spółkami a nie połączenie szpitali. Lwówecki szpital ma 4 oddziały, a zgorzelecki ponad 20, więc kwestia współpracy zdaniem pana Grześkowa jest sprawą oczywistą.
Wicestarosta Lwówecki zaprzecza informacji jakoby w dniu jutrzejszym (27.06) miało odbyć się spotkanie z dyrekcją zgorzeleckiej spółki. Tłumaczy, iż jest zapowiedziane spotkanie z lwóweckimi lekarzami, ale w sprawie modernizacji bloku operacyjnego, a nie połącznia szpitali i jemu na chwilę obecną nic nie wiadomo o spotkaniu z panią dyrektor ze Zgorzelca.

Z naszych informacji w dniu wczorajszym (niedziela) w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie, na którym informacja o planowanym przekazaniu PCZ-u do Zgorzelca została podana do wiadomości personelu, który był tym faktem bardzo oburzony. Od wczoraj sprawa jest bardzo mocno komentowana wśród pracowników lwóweckiej spółki. Pojawiają się nawet głosy o petycji o odwołanie Rady Powiatu.

Niestety, jak sie dowiadujemy osoba, która wywołała całą burzę – Marcin Fluder Starosta Lwówecki jest na urlopie i nie możemy go zapytać o wyjaśnienia.


Na marginesie:
W związku z informacją o możliwym przekazaniu lwóweckiego szpitala Zgorzelcowi, braku konsultacji z personelem oraz mieszkańcami naszego powiatu, w dniu dzisiejszym redakcja Lwówecki.info przesłała zapytania do wszystkich radnych z prośbą o osobiste ustosunkowanie się do sprawy. W szczególności liczymy na szybką odpowiedź i wyjaśnienia od pana Starosty Fludra.

Komentarze:
Aparatxxx
Poniedziałek, 2017-06-26 15:52
Po co ta rada jest jak jeden podejmuje decyzje ...
AparatZenek
Poniedziałek, 2017-06-26 16:23
Od dawna twierdzę, że ta rada to farsa. Rece precz od szpitala
AparatDrugie dno ?
Poniedziałek, 2017-06-26 16:41
Wystarczy zmienić prezesa, nie trzeba niczego sprzedawać. Skąd u tego pana takie pomysły ? Skąd taki nagły zwrot z stronę Zgorzelca ? I to jednoosobowo, bez uzgadniania z zarządem, radą powiatu, czy pracownikami. Sprawa jest co najmniej dziwna, jeżeli nie podejrzana....Mam nadzieję, że jakiś nadzór prawny się dokładnie przyjrzy temu "szalonemu" pomysłowi. Radni do dzieła !!! Zbadać sprawę !!!
AparatBezradni
Poniedziałek, 2017-06-26 18:55
A co na to Rada Powiatu? Przecież niedawno przegłosowaliście 6 mln dotacji na remont bloku operacyjnego, żeby odnowić i zmodernizować szpital. Dla kogo to było przyznane ? Dla Zgorzelca ?
Aparatggg
Poniedziałek, 2017-06-26 18:58
Wymiana prezesa - tak !!!! oddanie szpitala nie !!!!
Aparatpacjentka
Poniedziałek, 2017-06-26 20:20
Ludzie , co tu dużo gadać. Bywają różne opinie i zdania na temat naszego szpitala, lekarzy i pielęgniarek. Są różne dobre, gorsze, ale są też wspaniałe - jak chociażby nasz OIOM. Doktor Karasiński i jego wspaniałe pielęgniarki codziennie ratują tam życie. I przywożą im samych najciężej chorych - tu na miejscu , we Lwówku !!!!
Nie dajmy zabrać sobie szpitala !!!
Aparatpali sie
Poniedziałek, 2017-06-26 20:42
To sie nazywa pozbywanie sie gorącego kartofla.Podobnie było z wodociągami.
Aparatstara baba
Poniedziałek, 2017-06-26 21:30
oddać jak najszybciej w zarząd zgorzelca będzie porzadek jak przychodnia w gryfowie tylko wieprze kwiczą że im koryto zabiorą
AparatAaaaa
Poniedziałek, 2017-06-26 21:36
Wymiana prezesa - NIE!!!!Oddanie szpitala - NIE !!!!
AparatRuda mapa
Poniedziałek, 2017-06-26 22:06
Witam . Po zadzwonieniu do koleżanki z Olszyny która przejął zgorzelec pielęgniarki dostały 100 % wypłaty więcej.wiec jeżeli nas kupi zgorzelec razem z personelem wygrywamy
Aparatabc
Poniedziałek, 2017-06-26 22:57
Ktoś się odwołuje do wodociągów... i dobrze. Po przejęciu przez Bolesławiec wszystko jest w miarę uporządkowane, ludzie godnie zarabiają,widać pracę na ulicach.
Skąd oburzenie ws.szpitala ?Jest szansa na godną pracę i zarobki dla personelu, jest szansa na sprowadzenie lekarzy specjalistów.Może starczy już monopolu tutejszych ordynatorów?
Ludzie chcą lekarzy w POZ-ach, sprawnej pracy Izby Przyjęć i dobrej opieki na szpitalnych oddziałach.I większości to zwisa, czyją własnością będzie szpital.Ma być po prostu dobry !!!Reszta to polityka :(
Aparatojom
Poniedziałek, 2017-06-26 23:23
Oj tak ojomu to by było szkoda...
AparatDo drugie dno?
Poniedziałek, 2017-06-26 23:23
Warto czytać ze zrozumieniem...to nie pomysł prezesa tylko zarządu powiatu a radni podobno o tym pomyśle wiedzieli tylko starosta to wyartykulował na sesji, a razem z wicestarostą był w Zgorzelcu
Aparatkod
Wtorek, 2017-06-27 03:32
Jeśli mieszkańcy są mądzrzy to mogą upiec dwie pieczenie na jednym referendum i uchronić i powiat i miasto od upadku.
Aparatdo stara baba
Wtorek, 2017-06-27 07:07
Jaki porządek w przychodni w Gryfowie? Do lekarza pierwszego kontaktu,żeby się dostać -to trzeba się rejestrować przynajmniej dwa dni wcześniej, albo Pani w rejestracji powie,żeby przyjść na pomoc nocną, nawet jeśli to nie jest nagły przypadek.Na receptę na leki trzeba czekać cały tydzień!
To jest porządek?
A o lekarzach specjalistach i możliwości zarejestrowania się do nich nie wspomnę.Co z tego,że budynek przychodni jest ładny i nowy ? Cała reszta pozostawia wiele do życzenia.
Aparatmieszkaniec
Wtorek, 2017-06-27 07:34
oddać w lepsze ręce , wiadomo jak działa szpital w Zgorzelcu!!!
Aparatstara baba
Wtorek, 2017-06-27 08:10
Tak piszesz jakby lwowecki zoz byl za to wzorem do nasladowania publiczny system nigdy nie bedzie dzialal dobrze co najwyzej mniej zle zgorzelec dosc dobrze zarzadza swoimi placowkami oczywiscie zawsze beda niezadowoleni
AparatWróżbita
Wtorek, 2017-06-27 08:27
Będzie tak,
Po wyborach, bo wcześniej się nie odważą, zostanie zamknięta chirurgia i interna, pieniądze na blok (6 mln) dostanie Zgorzelec za to, że zechciał wziąć Lwówek, reumatologia z Gryfowa zostanie przeniesiona do Lwówka, Gryfów sprzedany, a oddziały opiekuńcze do budynku starostwa, który nikomu już nie będzie potrzebny
AparatMorcinka
Wtorek, 2017-06-27 08:50
Zgorzelec to nie są "lepsze ręce".... szkoda że niektórzy tak myślą.... najlepiej oddać wszystko A Lwówek zaorać, zabetonować...smutne.. ludzie , walczmy o coś co jest jeszcze nasze !
Aparatkaroli
Wtorek, 2017-06-27 09:46
kurde zaorali już wszystko :(
nawet trawnika nie odpuścili
AparatABC
Wtorek, 2017-06-27 09:57
to nie był pomysł PREZESA tylko STAROSTY !!! A to jest zasadnicza różnica !!! I Zgorzelec to nie są lepsze ręce...
Aparatdo Morcinka
Wtorek, 2017-06-27 11:00
Walczyć? Za co? Przecież szpital miał w zeszłym roku 500 tys zł straty. Nie bilansuje się. A władz nie stać na dopłacanie. Jest rozwiązanie. Chcemy zostawić szpital - należy ZWIĘKSZYĆ PODATKI. Morcinka - to będzie prawdziwa WALKA o NASZE - Tyle że nie wiem czy dołożysz do tego, czy może będziesz marudzić że podatki rosną...
AparatMieszkaniec
Wtorek, 2017-06-27 12:34
Pan Grzeskow niby nic nie wie, to ciekawe czemu teraz jest na spotkaniu z dyrektorka Zgorzelca?specjalnie przenieśli spotkanie do Gryfowa zeby nikt sie nie dowiedzial...a protokół z sesji jest dostępny Panie wicestarosto
Aparatdo Morcinka
Wtorek, 2017-06-27 12:38
a piwo skąd waść pijesz. z Lwówka bo nasze czy z biedry bo tańsze :) przynależność do lokalki zależna od widzi mi się
AparatYvY
Wtorek, 2017-06-27 13:25
Bardzo dobrze niech zgorzelec zrobi porządek z tą umieralnia a personel wreszcie sie wezmie do pracy przy chorych to jest szpital - wolne żarty.Zamkneli szpital w Gryfowie chociaż miał dobrą opinie personel dbał o chorych jak i lekarze to był szpital a nie to co jest teraz
Aparatgość
Wtorek, 2017-06-27 15:14
Już oddane....Lwówek powiatem też nie będzie,bo na miejscu szpitala-zakład opiekuńczy.Brawo☹ rozwalić wszystko...
Aparatemeryt45
Wtorek, 2017-06-27 15:45
Kochani mieszkańcy Lwówka Sląskiego i całego powiatu dajemy sobie poprzez działanie jednego starostę Fludera odebrać szpitala, który tu jest na miejscu. Szpitala który praktycznie przyjmuje cała dobę/ izba mimo wielu zastrzeżeń działa/. Fluder ma poparcie kilku radnych powiatowych którym nie zależny na poprawie a jedynie pozbyciu się szpitala. Miał być remont bloku operacyjnego za kilka milionów który to remont znacznie poprawiłby jakość usług. Teraz jak padło na spotkaniu/rzekomo bo tam nie byłem/ a odbyło się w Gryfowie dyrektor Zgorzeleckiego ZOZ-u stwierdziła iz nie ma sensu inwestować w blok bo po co. Gdzie teraz będziemy robić zabiegi? Wg. Fludera pewnie w Zgorzelcu, w jakich terminach. Jak oddamy szpital to nam nam go wykończą bo o to chodzi by Zgorzelec miał większy "przerób" a za tym większe pieniądze. Narzekamy na personel, który jednak jest a za chwile go nie po prostu nie będzie. Dzisiaj odbywa się spotkanie w Gryfowie może nasi kochani radni powiatowi by w końcu zajęli stanowisko i powiedzieli społeczeństwu co jest grane. Czy tylko dla nich liczy się dieta. Gdzie jest pani Wachal, Piotrowicz, pan Karpowicz. PO prostu rzygać mi się chce jak patrzę na naszych rzekomo przedstawicieli. Ciekawe czy będzie jakiś komunikat po spotkaniu z w Gryfowie Śląskim?
AparatDLW
Wtorek, 2017-06-27 16:21
Odwołać starostę. Albo i cały zarząd!
Aparatxnx
Wtorek, 2017-06-27 18:05
Może być i stu nowych prezesów żaden i tak nic nie zrobi więcej bo Pan starosta i cały zarząd są nieudolni nie tylko trzeba patrzeć na szpital cały powiat jest nie usilnie zarządzany a Pan starosta jest jak dziecko sam po męsku nie potrafi podjąć żadnej decyzji śmiechu warte
Aparatmtk
Wtorek, 2017-06-27 18:29
Pan Grzeskow dobrze i wszystkim wiedział od samego początku a teraz się wykręca wstyd Panie wice starostwo wstyd !działa Pan na szkodę powiatu od początku Pana kariery w powiecie !
Aparat123
Wtorek, 2017-06-27 18:32
Lekarze by w końcu pochamowali swoją pazerność na kasę może jakby się tak stało to i więcej kasy było by dla pielęgniarek
AparatJa
Wtorek, 2017-06-27 19:21
Starosta i rada Powiatu uszczęśliwieni pomysłem oddania Spółki,zachwyceni obiecankami Pani Dyrektor ze Zgorzelca.nowego bloku nie będzie bo nie ma takiej potrzeby według zgorzeleckiej dyrekcji.gdzie bedziemy sie leczyc?w zgorzekcu czekajac w kolejce?bo w hospicjun czy zolu które będą we Lwówku się nie da:-(jakby nie mówić o Spółce i szpitalu to jest na miejscu i działa..i pytanie do radnych czy poniosa kosekwencje finansowe sprzedaży Spółki?i karne za narażanie Spółki na straty? Pan starosta chyba lubi sądy...chyba czas najwyższy zrobić referendum o odwołanie rady powiatu a przede wszystkim starosty bo Lwówek niedługo trzeba będzie zaorać a o powiecie zapomnieć - takie mamy rządy obecnych radnych!!no i raczej nasi radni nie powinni tak się bać o zdrowie Pani dyrektor ze Zgorzelca bo we Lwówku nikt nie chciał w nią rzucać ani jajkami ani pomidorami-to nie Zgorzelec :-)
Aparatmieszkaniec
Wtorek, 2017-06-27 22:30
nfz dzisiaj ogłosił - Powiatowe Centrum Zdrowia we Lwówku Śl. jest w sieci szpitali i znowu będzie nocna i świąteczna opieka we Lwówku.
Aparatdlw
Wtorek, 2017-06-27 22:33
Nfz : Pcz w sieci szpitali. Nocna i świąteczna opieka we Lwówku Śląskim.
Aparatmieszkaniec
Wtorek, 2017-06-27 22:38
Mieszkańcy obudźcie się! Myślicie, że Zgorzelec czeka na Was pacjentów? On czeka, ale na Niemców, którzy płacą gotówką i to w euro. Dlatego tak dobrze finansowo stoi.
AparatMieszkaniec
Środa, 2017-06-28 01:10
PCZ w sieci szpitali i znowu nocna i świąteczna pomoc dla mieszkańców powiatu jak dawniej!!!...zgodnie z nowymi założeniami poradnie specjalistyczne w Gryfowie na Malowniczej raczej nie będą już istnieć bo takie poradnie będą przyszpitalne!!...i taki prezent mamy my mieszkańcy dać Zgorzelcowi???
Aparatmieszkanka
Środa, 2017-06-28 06:59
Odwołać starostę, zastępcę starosty i prezesa szpitala - wyjątkowe zakały:((( Tylko szybko bo niedługo nie będzie kogo odwoływać, a chciałabym jeszcze zobaczyć:)
AparatTaki jeden
Środa, 2017-06-28 08:34
"Jaki porządek w przychodni w Gryfowie? Do lekarza pierwszego kontaktu,żeby się dostać -to trzeba się rejestrować przynajmniej dwa dni wcześniej, albo Pani w rejestracji powie,żeby przyjść na pomoc nocną, nawet jeśli to nie jest nagły przypadek.Na receptę na leki trzeba czekać cały tydzień!
To jest porządek?
A o lekarzach specjalistach i możliwości zarejestrowania się do nich nie wspomnę.Co z tego,że budynek przychodni jest ładny i nowy ? Cała reszta pozostawia wiele do życzenia."
Proponuję zatem skorzystać z usług konkurencji - w jednej z powiatowych przychodni pacjenci ustawiają się w kolejce od 6 rano ponieważ nie można się zarejestrować nawet na termin za 2 dni( wolna amerykanka kto pierwszy ten lepszy ) Ci, których państwo doktorstwo nie raczy przyjąć danego dnia są odsyłani po 18 właśnie na Malowniczą do Gryfowa. Z innej przychodni pan dr wzywany na wizytę domową oświadcza, że owszem przyjedzie....za 2 tygodnie (autentyk). Do specjalistów kolejki są wszędzie, a że Rojek cieszy się ogromną popularnością to niestety kolejka do niego jest na kilka miesięcy - ale winnych tego stanu proponuję szukać w ministerstwie lub NFZ a nie w Zgorzelcu czy Gryfowie.
AparatPowiat
Środa, 2017-06-28 08:40
Wbrew naszemu powiatowi staroście, przewodniczącym rady, Minister Zdrowia uznał szpital i spółkę lwówecką za samodzielny podmiot leczniczy niezbędny w sieci szpitali. I co Wy ludzie na to ?
AparatRatownik
Środa, 2017-06-28 09:52
Pracuję w Zgorzelcu, ale pochodzę z tych stron i wierzcie mi - nie jest tam tak różowo, jak się przedstawia. Tam też są ogromne braki lekarzy, pielęgniarek i ratowników, wszystko jest łatane doraźnie i często na granicy zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Powiedziano nam, że mamy się nie martwić, bo przejmujemy Szpital Lwówek i będziemy mieli ręce do pracy. Co będzie u Was - dopowiedzcie sobie sami
Aparatemeryt45
Środa, 2017-06-28 14:13
Jak już przegraliśmy szpital bo powodował zadłużenie to może pozbędziemy się starostwa. Na pensje nie trzeba będzie płacić, diet, na inne cele związane z rzekoma działalnością. Ja były wybory to każdy chciał naszych głosów i jak mądrze kłapali dziobami. A teraz nagle nie maja ochoty wyjść na Rynek i powiedzieć nam że mają nas w d-e. Sprawdźmy jakie koszty generuje starostwo.Obecnie Dyrektor ZOZ-u zgorzeleckiego obiecuje ze nie będzie żadnych zmian. To po jaka cholerę biorą sobie takiego"wrzoda finansowego". Trzeba trochę ruszyć zadki radni powiatowi i gminni w celu sprawdzenia co tak bardzo generuje dług szpitala. Fajnie bierze się co miesiąc kasę i w garniturkach udaje się ,że podejmuje się decyzje. Ludzie czemu my teraz nie stoimy pod starostwem.Jak już będzie po obiedzie to znów będziemy się rozwodzić nad rozlanym mlekiem. Związany jestem z Lwówkiem od urodzenia, różne widziałem sytuacje ale tego by oddać szpital w obce ręce- tego jeszcze nie było. Wszyscy narzekają na nasz szpital a co jak będzie pod Zgorzelec to będzie lepiej.Obecnie jest problem z oddziałem wewnętrznym w Lwówku Śląskim i tym powinni zająć się wspaniali radni powiatu ale widzę że jest to niektórym na rękę. Miłego dnia wszystkim radnym powiatu!
Aparatbyły radny
Środa, 2017-06-28 14:43
czas najwyzszy ten mizerny szpital ale z wielkimi aspiracjami mieszkańców na, na utrzymanie go na siłę i na bycie powiatem narobił wiele złego niewydolny ekonomicznie zadłużony powiat własnie przez ułomny szpital,bez możliwości rozwoju skłocone społeczeństwo szczególnie Mirska i Gryfowa ze Lwówkiem przez 17-lat szarganych konfliktami o szpital we Lwówku. Czas najwyższy nie utrzymywać szpitala na oiomie pod respiratorem,i przekazać go pod Zgorzelec.A jak przy tym Lwówek nie będzie powiatem to też z pożytkiem dla ościennych gmin.
Aparatmieszkanka
Środa, 2017-06-28 14:46
Jest tak jak pisze Ratownik. Mam tam ciotkę i potwierdza to.
AparatLwówek
Środa, 2017-06-28 16:57
A ja mam ciotkę w szpitalu we Lwówku (pracuje tam) i prosi ,żeby jak najszybciej oddać szpital pod bardzo dobre zarządzanie Pani Barczyk. A jak jest dług i lekarze nie chcą współpracy ze Zgorzelcem, to może zmniejszą sobie pensje i będą utrzymywać tak dobry szpital.
Aparatmieszkaniec-2
Środa, 2017-06-28 17:40
...przychodnia na malowniczej... po 16/17-ej... nie proś o lekarza- bo go nie ma- trzeba czekać do 18-ej lub usłyszeć, by jechać na SOR w zgorzelcu(bo akurat lekarz który powinien Cię przyjąć jest na "pilnym spotkaniu"... pediatra... 2 razy w tygodniu... jak dziecko Ci zachoruje - to poproś je aby zagorączkowało w dniach kiedy pediatra przyjmuje :-)... wizyty nocnej i świątecznej pomocy... (wezwania) - odsyłane do Pogotowia Ratunkowego :-)...tak funkcjonuje "wysokospecjalistyczna przychodnia"... co do szpitala w Zgorzelcu... to sami pracownicy zastanawiają się jak długo można tymi samymi lekarzami, ratownikami i pielęgniarkami obsadzać wszystkie - szpitale, przechodnie w jednym CZASIE!!!
Aparatmieszkanka
Środa, 2017-06-28 18:42
Chyba Twoją ciotką jest Pani Barczyk:) ale Ona jeszcze u nas nie pracuje:)))
AparatMędrzec ze wschodu
Środa, 2017-06-28 20:05
Mędrcy mawiali że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Podzielam opinie że "zawsze można lepiej" bo lepiej jest pojęciem względnym. Ale osobiście uważam że szpital jest naszym dobrem znamy tych ludzi i bez względu na wszystko ufamy im, oddać go jest najgłupszym z możliwych rozstrzygnięć. My często osobistym żalu mówimy źle o tym czy o innym oddziale zapominając że tam pracują tylko ludzie, którym chyba jednak nie zależy by kogokolwiek skrzywdzić. Zawsze czytając taką nagonke ten ten czy tamten oddział podpisany "córką chorego" czy "poinformowany" zastanawiam się czy ta czy inna osoba która dokonała szkalującego personel wpisu ze swojej strony zrobiła wszystko czy może wyszła z założenia że "należy mi się"- zapominając że opieka nad członkiem rodziny w pierwszej kolejności spoczywa na jego rodzinie.

Ale wracając do tematu. Mamy nasz Lwówek: miasto bez basenu i innych miejsc rekreacji, miasto bez kolei, miasto bez wodociągów, miasto bez przemysłu a wkrótce także bez szpitala. Czy nie zbyt wiele nam już odebrano?! Mamy XXI wiek a okazuje się że w XX żyło się tu łatwiej. Pozdrawiam czytelników oraz pracowników szpitala, którzy w całej tej chorej sytuacji stają się ofiarami decydentów. Nikt nie wie co przyniesie przyszłość ale oby nie okazało się że zostaniemy pozbawieni opieki medycznej a ludzie dziś pracujący w szpitalu zasilą szeregi bezrobotnych.
Aparatmieszkanka
Środa, 2017-06-28 20:10
Ja się cioci źle we Lwówku Śląskim pracuje, to może zwolnić się i zatrudnić w Zgorzelcu. Nikt nikogo nie trzyma na siłę. Poza tym drodzy pracownicy szpitala we Lwówku Śląskim - czasem jaka praca taka płaca - tacy idealni jesteście?
AparatTaki jeden
Środa, 2017-06-28 20:18
Mieszkaniec-2
Skorzystaj z przychodni na Rzecznej lub z Promyka, lub też w samym "powiecie" tam dochtóry czekają na Ciebie bite 10 godzin dzień w dzień. Co nie przeszkadza im np. pacjentce z ostrym bólem pleców czekać tydzień na wizytę.... :) Od 15 do 18 nie ma lekarza tylko w poniedziałki i środy. Dziennie obsługiwane jest w POZ ok. 100 osób przez z grubsza 1,5 etatu lekarskiego. Z pediatrą fakt jest problem, jak wszędzie prawie zresztą. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę ale personel medyczny ostatnio jest dobrem deficytowym, nawet w PCZ, które podobno nic od nikogo nie potrzebuje bo działa wyśmienicie. Po 18 zgłoszenia telefoniczne w sprawie wizyt domowych w ramach nocnej i świątecznej pomocy ambulatoryjnej przyjmuje dyspozytornia w Zgorzelcu, taka procedura. Tam też w trakcie rozmowy ze zgłaszającym dyspozytorka decyduje czy ma jechać lekarz z Gryfowa czy należy wezwać karetkę systemową. Sprecyzuj zarzuty w tym zakresie. Do ewidentnego udaru mózgu ma jechać lekarz z przychodni i opóźniać w ten sposób udzielenie właściwej pomocy choremu? Nie wiem też jak np. wyobrażasz sobie obsługę np. poradni dziecięcej w Olszynie i Gryfowie tym samym personelem w jednym czasie? Może rozwiń temat?
Na koniec dużymi literami żeby dotarło: PROSZĘ NIE MIESZAĆ PRZYCHODNI W GRYFOWIE W WALKĘ URZĘDNIKÓW LWÓWECKIEGO STAROSTWA I PCZ O SWOJE STOŁKI. Dziękuję za uwagę.
Aparatstara baba
Środa, 2017-06-28 20:53
Przeciez nikt nie mowi ze szpital we lwowku bedzie zlikwidowany tylko ze bedzie nim zarzadzac zgorzelec a nie nieudolne pociotki gomulki jakby we lwowku wszytko gralo to nikt by nie szukal innego gospodarza
Przyklad wodociagi ktorymi zarzadza bolec caly czas remonty oczywiscie awarie sieci tez sa bo sie zdazaja ale naprawiaja cala noc jak trzeba a nie 7-15 i do donu
Aparatstary facet
Czwartek, 2017-06-29 00:24
Podobno Wicek nic o tym nie wiedział.
Podobno cała ta sprawa to jest zagranie Starosty i Przewodniczącego Rady. Podobno Starosta i Przewodniczący się dogadali tak jak w sprawie podwyżki dla Starosty, o której nikt tu nie pisze. Ciekawe jaką funkcję zajmie w nowym szpitalu Przewodniczący Rady, bo to przecież w jego zawodzie. Mają większość, więc wszystko przegłosują.
Mniej jednostek w powiacie, mniej dotacji, powiat padnie.
Aparatpraca
Czwartek, 2017-06-29 08:52
Prawda jest taka, że protestują lekarze, którzy boja się, że korytko się zmniejszy, pielęgniarki dobrze opłacane w zarządzie PCZ i pracownicy administracji ,którzy boją się, że straca pracę. Pracownicy wykonywujący czarną robotę nie mają co liczyć w obecnej formule szpitala na podwyżki, bo Pan Prezes mówi ,że nie ma pieniędzy bo musi dać lekarzom, bo ich jest mało i oddział mu zamkną. Ludzie obudźcie się i zacznijcie protestować przeciwko tym, którzy chcą zablokować dobrą zmianę, żeby mieć ciepłe posadki u boku pana Dyrektora PCZ.
AparatPielęgniarka
Sobota, 2017-07-01 01:14
Teza ,,iż szpital pozostanie w obecnej formie pod egidą Zgorzelca,,,,jest mrzonką...życzę wszystkim zdrowia w kolejce do EKG...w Zgorzelcu:)
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Styczeń 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca