Za nami Charytatywny Bal dla Oli

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2016-09-19 16:12:04
Za nami dwa miesiące pracy. Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki telefonów i spotkań, godziny spędzone na dogrywaniu szczegółów. Wszystko z myślą o Oli Jezioro, 15-latce poszkodowanej w wypadku samochodowym w Płakowicach. W sobotę, 17 września 2016 roku nastąpił moment kulminacyjny całej akcji. W Zajeździe Leśnym w Lwówku Śląskim odbył się Charytatywny Bal dla Oli, który był podsumowaniem i dopełnieniem prowadzonej przez ostatnie tygodnie zbiórki funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację Oli Jezioro.


Bal Charytatywny poprowadzili: Joanna Troszczyńska-Giera, Piotr Wiśniowski i Mariusz Wolski, którzy już na samym początku gorąco powitali przybyłych gości.
W sposób szczególny powitana została Pani Poseł na Sejm RP Zofia Czernow, która była także fundatorem cennych fantów licytowanych podczas Balu. W imieniu organizatorów kwiaty na ręce Pani Poseł złożył współorganizator Pan Ireneusz Maciejczyk.
Następnie powitani zostali radni: Krystyna Piotrowicz – Radna Rady Powiatu Lwóweckiego, Ewa Płucińska-Dąbrowska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski, Roman Ciechanowicz – Radny i Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śl. oraz Radny Franciszek Pawłowicz. Wyjątkowo ciepło powitani zostali także Pan Bogdan Konopacki – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lwówku Śląskim oraz Pana Zbigniew Malczewski – Prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”.

W sposób szczególny powitana została Pani Iwona Izdebska, właścicielka Sali Bankietowej „ZAJAZD LEŚNY” w Lwówku Śląskim, która była gospodarzem i ważnym sponsorem Balu – Dziękujemy za okazane serce i nieocenioną pomoc – mówił wręczając kwiaty Pani Iwonie współorganizator Marek Dral. – Zajazd Leśny cechuje znakomity wystrój sali i wyśmienita kuchnia, ale na szczególne uznanie zasługują tu ludzie tworzący znakomity zespół, który po raz kolejny był w stanie sprostać wszystkim naszym wymaganiom – podkreśla Pan Dral.
Następnie prowadzący w imieniu organizatorów złożyli podziękowania sponsorom i darczyńcom. Podczas Balu oficjalne podziękowania otrzymali Ci, którzy byli tego dnia z nami. Wśród poproszonych na środek znaleźli się Pan Tomasz Gluza – ARKADIA BIS MTG, Zbigniew Eck – KOPALNIA GIPSU I ANHYDRYTU NOWY LĄD,  Krystyna Piotrowicz – RADNA RADY POWIATU LWÓWECKIEGO, Franciszek Pawłowicz – OSP CHMIELNO, Sebastian Zięba – MECHANIKA POJAZDOWA w Złotoryi, Pan Przemysław Popławski oraz nasi przyjaciele, na których pomoc zawsze możemy liczyć – znakomity fotograf Marcin Radziński – STUDIO 35MM i człowiek z niebanalnym poczuciem humoru, współprowadzący Pan Mariusz Wolski.


Ci, którzy tego dnia nie mogli być z nami w najbliższych dniach otrzymają oficjalne podziękowania z rąk Piotra Wiśniowskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Nasz Dworek”. My już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Bal, a tym samym dalsze leczenie i rehabilitację Oli. Dziękujemy:

Państwu Jolancie i Arturowi Matkowskim – POLMAT, Grzegorzowi Kołodziej – EJG PRZEWIERTY STEROWANE, Grażynie i Edwardowi Rzeźwickim – PAŁAC BRUNÓW, Arkadiuszowi Stolarskiemu – VILLA POLANICA,  Markowi Chrabąszcz – RADNEMU RADY POWIATU LWÓWECKIEGO, Markowi i Dariuszowi Niebieszczańskim – ZAKŁADY MIĘSNE NIEBIESZCZAŃSCY, Magdalenie Hutnik – HOTEL MADELAINE, Markowi Jakubiakowi – POSŁOWI NA SEJM RP, Bogusławowi Brzozowskiemu –  dyrektorowi BROWARU LWÓWEK ŚLĄSKI, Tomaszowi Witkowskiemu – STACJA KONTROLI POJAZDÓW WITAL, Radosławowi Chorążyczewskiemu – RADNEMU GMINY LUBOMIERZ, Danielowi Koko – RADNEMU RADY POWIATU LWÓWECKIEGO


Edycie Rogińskiej - BIELIZNA U EDYTY w Jeleniej Górze, Ewie Utratnej – DERSEN,  Markowi Pisarskiemu – RESTAURACJA CZERWONY RAK, Szymonowi Ziółkowskiemu – KAWIARNIA CAFE PARIS, Agnieszce Łaskarzewskiej – SALA ZABAW GRAWITACJA, Ryszardowi Makowskiemu – KAMIENIARSTWO ARTYSTYCZNE CZAPLE, Małgorzacie Herba – „MAGNETIC” STUDIO STYLIZACJI PAZNOKCI, Joannie Juchim-Kowalczyk – SALON FRYZJERSKI, Alinie Augustyniak – „FANABERIA”, Jadwidze i Violecie Markewka - HOTEL PIAST, Katarzynie Kaźmierczyk – DIETETYK, doktorowi Markowi Kaźmierczykowi, doktorowi Marcinowi Karasińskiemu.


Pawłowi Stolarczyk – TRANSPORT CIĘŻAROWY ZŁOTORYJA, Robertowi Hankiewiczowi – SPŁYWY KAJAKOWE, Lesławowi Hartel – SPŁYWY PONTONOWE, Annie Dyrda – FOTOGRAF, Piotrowi Dworak – FOTO OPRAWA, Gracjanowi Heba – GRAMA, Ewie Nidrych – SKLEP SPOŻYWCZY KAPRYS, Urszuli Maciejewskiej – SKLEP ZABAWKOWY, Renacie Drabowicz - LAWENDA NA UBOCZU, Leszkowi Barskiemu – PASIEKA CZAPLANKA, Mieczysławowi Jakieła – PASIEKA W BEŁCZYNIE, Karolowi Zięba - ZIOŁA ZIĘBA, Pawłowi Kędzierskiemu - KOLEJKOWO WE WROCŁAWIU, Szkoła Podstawowa Master's Academy,
Klub Radnych Wspólnoty Samorządowej, Daria Puchalska Dancewicz -KWIACIARNIA U DARII, Bernardzie Zarównej – KWIACIARNIA GLADIOLA.


Wśród wielu darczyńców, którzy wsparli Bal nie sposób nie wymienić naszych artystów, ludzi o wielkim talencie, ale również i wielkim sercu, dziękujemy Panu Dariuszowi Milińskiemu, doktorowi Jerzemu Borowcowi, Marii Trąd – GALERIA W RYNKU, Krystynie Skwarkowskiej, Annie Hamela, Aleksandrowi Hołoga, Anecie Kraś –PRACOWNIA ARTYSTYCZNA.


Dziękujemy również Panu Dawidowi Błaszczykowi, Angelice Sowa, Alicji i Mariuszowi Grabowym, Wojciechowi Maślance, Kacprowi Koczmara, Annie Mikoda, Paulinie Owoc, Marii Szubart i Annie Kosakowskiej.

Jak widać organizację Balu wsparło wielu wspaniałych ludzi. Co warto jeszcze dodać, to każdy z przedmiotów na licytacji był opatrzony specjalną metryczką z wymienionym darczyńcą.

 
Charytatywny Bal dla Oli miał na celu zebranie środków na dalsze leczenie i rehabilitację 15-letniej mieszkanki Płakowic - Oli Jezioro. Ola obecnie przebywa w szpitalu we Wrocławiu, ale podczas Balu była z nami jej mama. W imieniu organizatorów Joannę Jezioro powitał wręczając jej kwiaty oraz płytę Urszuli z dedykacją dla Oli Pan Paweł Wójtowicz. Mama Oli podziękowała wszystkim za wsparcie, za pomoc i okazane serce oraz odczytała list napisany przez Olę:


Bardzo bym chciała tutaj dzisiaj być z Państwem, ale niestety po miesięcznym pobycie w domu musiałam wrócić do szpitala. Jest mi ogromnie miło, że zorganizowano dla mnie taki Bal. Dzięki tak dużemu wsparciu jakie dostałam od wszystkich, udało mi się dojść do stanu w jakim się znajduję, a oceniam go jako bardzo dobry. Leżąc w szpitalu z myślą, że tak dużo osób trzyma za mnie kciuki, nie miałam innego wyjścia jak wziąć się w garść i pokazać wszystkim, że jestem w stanie wyjść jeszcze przed końcem wakacji. I faktycznie mi się to udało, mimo prognoz lekarzy, którzy powiedzieli mi, że będą leżeć przez 6 miesięcy, a przecież to aż pół roku, pół roku wyjęte z życia. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało do walki o zdrowie. Gdy po tych dwóch miesiącach mogłam już wrócić do domu, wszyscy byli zdziwieni: lekarze, rodzina, znajomi, jak również ja sama. Myślałam, że daję sobie złudną nadzieję na tak szybkie wyjście ze szpitala, ale okazało się, że to właśnie pozytywne podejście jest najważniejsze.

Mimo, że czuję się dobrze to cały czas jest mi potrzebna rehabilitacja. Jest to niestety proces długotrwały i czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale jak na razie nie brakuje mi motywacji i staram się nie narzekać. Na pewno to, że byłam w klasie sportowej i jednocześnie w klubie MKS Piast sprawiło, że miałam siłę, aby zmagać się z tymi trudnościami. Byłam w bardzo dobrej kondycji fizycznej jak i zarówno psychicznej i za to właśnie chciałam podziękować mojemu trenerowi Panu Markowi Bialic. Oczywiście chciałam też podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób mi pomogli, czy to oddając krew, czy zbierając nakrętki, czy chociażby modląc się o moje zdrowie, czy będąc na tym Balu.

Jest mi bardzo miło, że jest wśród nas tak dużo dobrych i życzliwych osób.
Ola Jezioro


Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na kolację przy świecach a po niej znakomity występ zespołu „Pieprzyk” z Rybnika, w składzie Hanna Jakubowska i Zbigniew Dobrzyński.
Lider zespołu Pan Zbigniew jak tylko usłyszał o organizowanym Balu dla Oli, bez wahania zdecydował się na przyjazd do Lwówka Śl. i krótki charytatywny koncert. Zespół Pieprzyk wykonuje piosenkę autorską przyprawioną poezją, bluesem i całkiem niezłym humorem. Po występie goście mieli także okazję do wylicytowania przekazanej płyty zespołu. (http://pieprzyk.art.pl).


 
Na szczególne wyrazy uznania zasługuje zespół COMENTIC w składzie Łukasz Markowski i Karolina Sztela, bo to dzięki nim zabawa w Zajeździe Leśnym trwała do białego rana.


 
Dziękujemy także wszystkim gościom Balu, bo to dzięki Waszej hojności udało się zebrać z licytacji kwotę ponad 11 tysięcy złotych, a po dodaniu do tego wkładu sponsorów wstępnie szacujemy, iż na rehabilitację Oli uda nam się przekazać około 17 tysięcy złotych. Pieniądze te z pewnością pomogą Oli w szybkim powrocie do zdrowia, do domu, do szkoły.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy, a Oli życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcia Marcin Radziński – STUDIO 35MM
Zobacz galerie:
Komentarze:
Aparatforumowicz
Poniedziałek, 2016-09-19 20:19
Co prawda nie byłem akurat na balu czego bardzo żałuję natomiast bywałem w Zajeździe na innych uroczystościach i z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze lokal ten jest godny polecenia pod każdym względem pozdrawiam
Aparatpiwo
Poniedziałek, 2016-09-19 21:09
Piwo Lwóweckie, a pić je każą w szklankach "Tyskie"...
AparatObserwator
Wtorek, 2016-09-20 01:31
Powiem tak : Byłem , piłem i dobrze się bawiłem , a to wszystko ma się rozumieć w szczytnym celu. Dobra obsługa , dobre jedzonko i doborowe towarzystwo.Nie było chamówy, zapitych mordek i burdy.Wszystko glans kulturka.Szacunek dla ludzi którzy włożyli mnóstwo pracy w to całe przedsięwzięcie.Brawo wy....!!!!
Aparatbywalec
Środa, 2016-09-21 09:49
co do forumowicza "Piwo" na piwo mogłeś się wybrać do parku tu był inny cel balu a jak się lokal nie podoba to jest kilka innych w koło ja byłem i zadowolony jestem w 100 procentach i osoby które to organizowaly i wlozylymnóstwo pracy pewnie też a szlachcie szklanki nie pasują brawo buractwo
AparatMilosnik baleronu
Środa, 2016-09-21 13:30
Jedni przyszli sie najesc, inni lansowac na salonach... czesc pobawic, czesc pomoc i przekazac kase. To jest nie wazne. Wazne jest to ze pieniadze zostaly uzbierane i pomoga Oli w rehabilitacji, a przy tak waznej sprawie to czy piwo bylo w szklankach czy we wiadrze przestaje miec znaczenie.
Aparathmm
Środa, 2016-09-21 21:03
Cos skromna ta galeria. Te same twarze jakby innych ludzi nie bylo..
AparatMilosnik baleronu
Czwartek, 2016-09-22 20:22
Te same twarze bo to kolko wzajemnej adoracji
Aparathot dog
Czwartek, 2016-09-22 20:54
Szczytny cel. Bravo dla p.Pawla i p. Darii organizatorom. Kawal dobrej roboty.
AparatPaweł
Czwartek, 2016-09-22 22:00
Przepraszam ale Organizatorem było Stowarzyszenie Nasz Dworek oraz Lwowecki.info a także Daria, Asia, Irek i ja oraz Dużo ludzi pomagali nam postronnie ale najważniejsi są Sponsorzy którzy bardzo dużo pomogli. Wszyscy Razem wykonaliśmy bardzo duży kawał roboty bo to nie tylko spotkania ale też dużo telefonów, dużo jazdy autami czy chodzenie z buta ale to wszystko się nie liczy najważniejsza jest niesiona pomoc najważniejszy jest Cel !!!
Aparatbońfacy
Piątek, 2016-09-23 08:26
jeszcze raz usłyszę jak ta stara landryna obgada moją żonę to się sam z nią rozliczę
AparatDo Bońfacy
Piątek, 2016-09-23 13:46
Nie ty jeden byś był chętny
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Marzec 2020
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca