PiS rozlicza prezydenta. Wybory już 10 maja!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2015-04-14 12:07:20
Na dobre ruszyła kampania prezydencka, w której z dnia na dzień coraz większą sympatię Polaków zyskuje dr Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj mieliśmy okazję zapoznać się z przygotowaną przez sztab PiS-u specjalną ulotkę zatytułowaną "Obiecał i oszukał". W ulotce sztab Andrzeja Dudy pokazuje co obiecał Polakom Bronisław Komorowski i w których sprawach nie dotrzymał słowa.

Na ulicach polskich miast rozdawane były ulotki a sztaby wyborcze organizowały konferencje prasowe. Również na ulicach Lwówka Śląskiego można było otrzymać ulotkę przygotowaną przez sztab kandydata na prezydenta, a w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w pan Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP, wraz z panem Romanem Kulczyckim, szefem lwóweckich struktur PiSu, przedstawili sylwetkę Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP.


Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP
- Na chwilę obecną wiadomo, że główna rozgrywka toczyć się będzie pomiędzy dr Andrzejem Dudą a jego kontrkandydatem, jeszcze sprawującym urząd prezydenta Bronisławem Komorowskim. To na co warto zwrócić uwagę, to to, że jeszcze w styczniu pojawiały się informacje mówiące o niskiej rozpoznawalności Andrzeja Dudy, a w tym momencie wynosi ona już ponad 90% i każdy kto śledzi notowania Andrzeja Dudy widzi, że te notowania się cały czas poprawiają.
Druga istotna rzecz tej kampanii, to bardzo pozytywne efekty jakie daje zaangażowanie struktur. Nie mówię tylko o zaangażowaniu struktur partyjnych, ale także wielu ludzi, którzy aktywnie włączają się w kampanię. W kampanii zebrano ok 1,6 mln podpisów i warto tutaj powiedzieć, że jest to największa ilość podpisów, które ze wszystkich sztabów wpłynęło do PKW.

Ulotka informuje o deklaracjach składanych przez Bronisława Komorowskiego w 2010 roku i o których zdaje się on zapomina, bo wtedy kiedy go pytano o to, że miał nie polować, to powiedział, że to była obietnica nie jego, a sztabu wyborczego. A kiedy go pytano o obietnice wyborcze z roku 2010-go, to odesłał dziennikarzy do parlamentarzystów. Można zauważyć, że co innego zostało obiecane, a co innego zostało zrobione. Jeżeli chodzi o poparcie dla projektów obywatelskich tutaj Bronisław Komorowski poparł tylko te dotyczące ogrodów działkowych. Jeżeli chodzi o sprawy związane z podatkami to nie kwestionował żadnych ustaw. Tutaj należy też sięgnąć do podatku od wydobycia i kopalin, z powodu którego wstrzymano prowadzenie prac, jeżeli chodzi o wydobycie w starym zagłębiu, czyli w rejonie Bolesławca. Gdyby tam powstała kopalnia, dałaby to pracę mieszkańcom nie tylko powiatu bolesławieckiego, ale także lwóweckiego i sąsiednich.


Warto zaznaczyć, że pan Prezydent Bronisław Komorowski jest gorącym orędownikiem wprowadzenia Euro, a ze strony pana dr Andrzeja Dudy były deklaracje, że aby myśleć o wprowadzeniu Euro, to wpierw potrzebna byłaby zgoda społeczna a na razie jej nie ma, a dwa musielibyśmy urealnić te zarobki, które są u nas w Polsce z tymi, które są na zachodzie, gdzie siła nabywcza pieniądza jest nieporównywalna – akcentuje Poseł Zubowski. 
 
Ta dzisiaj kolportowana ulotka mówiąca o tych obietnicach Bronisława Komorowskiego, to jest też coś na co każdy powinien zwrócić uwagę. I czy kandydatem byłaby taka czy inna osoba, mówię tutaj o panu Komorowskim, każdy polityk musi się liczyć z tym, że po zakończeniu kadencji, jeżeli zamierza ubiegać się o reelekcję zostanie poddany ocenie. I tu się okazuje, że tych dokonań no raczej nie ma
.   

M.D. - Czym się będzie różniła prezydentura Andrzeja Dudy od prezydentury Bronisława Komorowskiego?

Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP
- Po pierwsze byłaby to prezydentura osoby, która by chciała rozmawiać, bo Prezydent nie musi się ze wszystkimi zgadzać, ale ze wszystkimi powinien rozmawiać. W przypadku Bronisława Komorowskiego z taką chęcią dialogu do czynienia nie mamy. Kiedy chcieli się z nim spotkać górnicy, on wysłał żonę. Jeżeli chodzi o te wszystkie grupy społeczne, które składały projekty ustaw, czy to były 6-cio latki, czy to była kwestia związana z wiekiem emerytalnym – gdzie też warto przypomnieć, że jeszcze w 2010 roku pan Komorowski mówił, że nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego, bo kto chce pracować to może, ale kto nie chce to nie powinien. Po pierwsze pan dr Andrzej Duda byłby tym Prezydentem, który chciałby rozmawiać.

M.D. - Jakim Prezydentem będzie pan Andrzej Duda?

- Andrzej Duda podkreśla, że chce być Prezydentem obywatelskim, cały czas to podkreśla – wyjaśnia Roman Kulczycki Prezes koła PiS w Lwówku Śląskim - Jeżeli obywatele zbierają setki tysięcy, czy miliony podpisów w jakiejś sprawie, to nawet gdyby on nie był do tego przekonany to powinna być ta furtka, ścieżka żeby przez Prezydenta sprawa trafił do procedowania w Sejmie jako projekt uchwały. Sądzę, że to jest, oprócz tych zdolności Andrzeja Dudy, jak odnalezienia się w różnych sytuacjach – człowiek nowoczesny, wykształcony, znający języki – to jest właśnie szansa, że to będzie taki Prezydent obywatelski. Że te inicjatywy obywatelskie one nie będą gdzieś szły do kosza a Prezydent będzie takim „adwokatem” tej grupy społecznej, tej inicjatywy


 
Dla mieszkańców powiatu lwóweckiego w dużej mierze liczy się podejście obu kandydatów i ugrupowań do działań właśnie na naszym terenie. Pan Kulczycki przypomina, iż Prezydent Bronisław Komorowski m.in. nie zawahał się podpisać ustawy likwidującej sądy powiatowe, co miało wpływ na obniżenie znaczenia m.in. Lwówka Śl.

Poseł Wojciech Zubowski jest pewien wygranej kandydata Prawa i Sprawiedliwości, przyznaje jednak, iż II tura jest prawdopodobna.
- Andrzejowi Dudzie może się nie udać wygrać w pierwszej turze – mówi Poseł Zubowski. - Wszystkich kandydatów jest jedenastu i to zwiększa prawdopodobieństwo II tury. Patrząc realnie na te wyniki, które są, wydaje mi się, że jednak postacie, które mają największe znaczenie to jest obecny Prezydent Bronisław Komorowski i dr Andrzej Duda. A pozostali kandydaci, będą musieli określić, czy w II turze będą chcieli przekazać komuś swoje poparcie. Dla mnie największym zaskoczeniem jest tutaj kandydatura Pana Jarubasa z PSL-u, bo prowadzi on kampanię starając się przedstawić ją tak jakby PSL nie miało nic wspólnego z obecną sytuacją w kraju i nie ponosiło za nią odpowiedzialności. Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo jest to odcinanie się od własnego ugrupowania, które od 2007 roku współrządzi krajem i ponosi za to odpowiedzialność. Pamiętać należy także, że PSL odpowiedzialny jest za gospodarkę – akcentuje parlamentarzysta. 

- Liczę na to, że mieszkańcy powiatu lwóweckiego, całego regionu Dolnego Śląska i Polski zagłosują na osobę, która będzie dla nas powodem do dumy a nie przysłowiowego obciachu – mówi na zakończenie Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP.
 
Przypominamy, iż wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się już 10 maja.
Komentarze:
Aparathugo
Wtorek, 2015-04-14 12:19
POlecam w internecie na youtoubie wpisać Wojciech Sumliński.
W.Sumliński jest byłym dziennikarzem śledczym,który odkrył,że B.Komoruski współpracował i współpracuje nadal z wojskowymi agenturami i rosyjskimi agentami.
B.Komoruski został POsadzony na stołku prezydenta RP właśnie przez WSI.
AparatPaweł
Wtorek, 2015-04-14 12:26
Hm, nie ma to jak wytykać błędy i żalić się, a samemu nic konstruktywnego nie proponować, tylko rzucać zwykłe i głośne hasła, jak to ma w zwyczaju pan Duda i jego partia. Nie zagłosuję na nikogo, kto ma coś wspólnego z jakąkolwiek partią, jeden i drugi nie zna problemów ludzi, którzy mieszkają choćby w naszym powiecie. Najgorsze, że PiS nawołuje do niegłosowania na kandydatów, którzy "i tak nie mają szans na wygraną"...
Aparatbuda
Wtorek, 2015-04-14 12:30
A Andrzej to święty, który nas wybawi od ZŁA wszelkiego! Tak jak i cała reszta partyjnych kolegów...
AparatKali
Wtorek, 2015-04-14 12:30
Co za bzdura - kto zabiera dzieci z powodu biedy - bieda jest tylko konsekwencją tego co robią rodzice ale widzę że Pan Duda nie ma bladego pojecia o problemach społecznych i śiega po hasła pismaków szukajacych sensacji pokroju jaworowicz czy TVNu
AparatArtek
Wtorek, 2015-04-14 12:50
Duda wkrótce prześcignie w obietnicach Tuska ,a jeśli jeszcze do tego stoją za nim tacy nieudacznicy ,jak Kulczycki to ja i moja rodzina wycofujemy się z poparcia tego kandydata.
Aparatdo kali
Wtorek, 2015-04-14 12:56
a no właśnie zabiera te biedne dzieci....gdybyś się trochę zainteresował, to wiedziałbyś ze we lwówku juz nie 1 dziecko zostalo zabrane do osrodkow z tego powodu.... Pan Komorowki juz pokazal, na co Go stac..... niestety nam Polakom nie zyje sie lepiej-wrecz przeciwnie,coraz to wiecej osob wyjezdza.... wiec wydaje mi sie, ze warto postawic na kogos innego, kto moze w koncu cos zmieni w naszej Ojczyznie....
Aparatpatriota
Wtorek, 2015-04-14 13:25
Przez Kulczyckiego nie będę głosował na Dude
Aparatgosc
Wtorek, 2015-04-14 14:03
nie ma gorszego kandydata niż PISowiec, przecież to co jest w ulotce nie dotyczy prezydenta tylko rządu, i to co sam Duda obiecuje też nie zależy od prezydenta tylko rządu i parlamentu ale ludzie we wszystko uwierzą, gdyby jednak Duda mógł i wprowadził w życie wszystko co obiecuje, to ci co na niego głosowali pierwsi by z tego kraju uciekali, taka byłaby bieda
AparatZbigniew
Wtorek, 2015-04-14 14:52
Skandal to!!! Żeby nie napisali!!! Skopiowane z enternetu i przerobione w FOTOMONTAŻ!!! Tylko Bronislaw jest w stanie godnie objąć urząd Prezydenta!!! To jest kandydat wszystkich Polaków a przede wszystkim tych prawdziwych!!! Pan Dude nie był ani razu we Lwówku podczas tej kampanii a mówił że będzie w każdym powiecie!!! NAKŁAMAŁ WAM!!! Pan Prezydent Komorowski to jedyny rozsądny wybór ROZSĄDKU I TRADYCJI!!! ZGODA I BEZPIECZENSTWO!!! BRONEK DO BOJU!!!
AparatGryfegz
Wtorek, 2015-04-14 15:07
A ja zagłosuję na Dudę z kilku względów,
1. Pierwszy i dla mnie najważniejszy jest taki, iż inni postępowi kandydaci jak JKM czy PK mają małe szanse więc trzeba obstawiać "czarnego konia" tej gonitwy.
2. Nie był kapusiem SB/UB jak BK.
3. Jest wykształcony i ogarnięty do tego wie co mówi i nie musi czytać z kartki jak BK.
4. Nie będzie się trzeba za niego wstydzić na arenie międzynarodowej jak za BK (przypominam jak ostatnio uraził Japończyków i złamał protokoł dyplomatyczny w Japonii).
5. Jego żona nie wygląda jak tucznik tylko jak dama.
6. Jest za tym by nasze kobiety nie pracowały 7 lat dłużej jak ma to obecnie miejsce.
7. Nie jest znienawidzony przez społeczeństwo jak BK.
AparatLwówczanin
Wtorek, 2015-04-14 15:17
Ludzie nie dajcie się ogłupiać partyjnym kadydatom i ich obietnicom. Zmienić coś może tylko Kukiz.
Aparatm&m
Wtorek, 2015-04-14 16:18
Z całości najbardziej podoba mi się fragment:
"Liczę na to, że mieszkańcy powiatu lwóweckiego, całego regionu Dolnego Śląska i Polski zagłosują na osobę, która będzie dla nas powodem do dumy a nie przysłowiowego obciachu"

Zgadzam się!
AparatOrdynator Bolesławiec
Wtorek, 2015-04-14 16:34
Zbigniew nigdzie się nie ruszaj sanitariusze już jadą na sygnale.
Aparatdo Gryfegz
Wtorek, 2015-04-14 16:50
przez takich ludzi ja Ty Bronisław będzie miał więcej głosów, bo to ręce opadają jak się słyszy takie opinie jak Twoja.
Aparatqwer
Wtorek, 2015-04-14 17:34
PiS nie ichdzie w PiSdu :)) korwin na prezydenta! :)
AparatGryfegz
Wtorek, 2015-04-14 19:01
Do "do_Gryfegz" dlaczego? bo nie chcę się wstydzić za takiego gamonia jakiego mamy obecnie?
AparatGabryśka
Wtorek, 2015-04-14 19:08
A nie myśleliście o Mariolce? Czas na zmiany TU jest Polska! Mariolka na prezydenta!
AparatGryfegz
Wtorek, 2015-04-14 19:10
Żemy nie było, iż tylko najeżdżam na Bronka to wymienię za co mu dziękuje tak jak zresztą wszyscy polacy dziękuje Bronisławowi Komorowskiemu:

za podwyższenie wieku emerytalnego,
za podwyższenie podatku VAT,
za podniesienie akcyzy na paliwo,
za podniesienie VAT-u na ubranka dziecięce,
za o-ZUS-owanie "umów śmieciowych",
za koszty utrzymania kancelarii większe niż Królowej Brytyjskiej,
za regulacje w każdym aspekcie gospodarki,
za twierdzenie, że ostatnie wybory samorządowe zostały przeprowadzone rzetelnie,
za wygonienie z Polski 3 mln ludzi,
za zgolenie wąsów,
za instrukcję obsługi krzesła,
za dbałość o język polski,
za wszystkie gafy, których zliczyć nie sposób
Zbigniew szybkiego powrotu do zdrowia życze:))))))))))))))
Aparat:)
Wtorek, 2015-04-14 19:16
Pamiętajcie,
Jeżeli chcecie coś zmienić to nie głosujcie na ludzi o tych samych poglądach (Pis w paramencie jest od lat, i jak żyje wam się lepiej?)
Mało tego- ten który zagłosuje na dude, niech mi powie jakie on ma poglądy!
Dla mnie nie ma żadnych, to chorągiewka na wietrze.
Mówi co chcecie usłyszeć!
A i wiecie skąd on ma pieniądze na rozdawanie tych gazetek? Z waszych pieniędzy moi drodzy podatnicy! Są kandydaci, którzy w kampanie wkładają własne pieniądze. Ci którzy mają poglądy!
Trzeba mieć nadzieję w wolność!
Aparatdo Gryfegz
Wtorek, 2015-04-14 23:04
Mi jest wstyd za Twoje zdanie, nie używaj słowa Gryfów w nicku, bo obrażasz to miasto...
:) - dobre spostrzeżenie, popieram.

Niestety, elektorat pana Dudy dzieli się na dwie grupy, z których każda raczej nie wie, co mówi.
1."Nie będziemy się wstydzić tak, jak za Bronka" - a co, może funkcją prezydenta jest bycie wiecznym ministrem spraw zagranicznych? To żaden argument.
2."Bronek podniósł wiek...bla bla bla" - Duda by tego nie zrobił, z obawy o elektorat, poza tym on sam nie ogarnia kwestii ekonomicznych, to samo Bronek, ale Duda nie jest w tym lepszy, a Wy myślicie tylko o emeryturze. Realia są takie a nie inne, że wiek trzeba podnieść i tyle, bzdurne gadanie, że nie dożyjemy do emerytury...jedzcie dalej badziewia ze sklepów i nie uprawiajcie sportu, a potem jęczcie ile wlezie...
Boże, czy Ty widzisz jacy ludzie są nieuświadomieni politycznie?
Aparatnatalka 19
Wtorek, 2015-04-14 23:11
Mieliśmy już prezydenta prawie magistra, później elektryka z POMu, teraz "pełnego magistra - w bUlu i nadzieJi".Polska wreszcie zasługuje na prezydenta z klasą !,dobrze wykształconego, kulturalnego, młodego pokolenia nieuwikłanego w układy .Dlatego zagłosuję na dr Andrzeja Dudę.
AparatGryfegz
Środa, 2015-04-15 09:08
Sieg Heil mój drogi przyjacielu o nicku "do_Gryfegz".
Po pierwsze zalecałbym Tobie skuteczną naukę abecadła ponieważ nie wiem jak w słowie "Gryfegz" możesz dostrzec nazwe miasta "Gryfów".
Po drugie jak słusznie zauważyłeś prezydent to nie szef MSZ natomiast z równą dbałością o szczegóły i procedury protokołu dyplomatycznego powinni obaj reprezentować nasz naród na arenie międzynarodowej (jak jest każdy widział kompromitacje obu panów). Wszyscy wiemy jakiego mamy Ministra SZ Pana Schetynę którego można podsumować krótkim stwierdzenie " chłop ze wsi wyjdzie, natomiast wieś z chłopa nigdy".
Po trzecie wieku nie trzeba podnosić spójrzmy chociażby na naszych sąsiadów niemców u których wiek emerytalny został właśnie obniżony z 65 lat do 63 lat w czasie gdy przestępcy z PO/PSL podnieśli wiek emerytalny polkom o 7 lat czyli do 67!!!
Po czwarte Boga w to nie mieszaj.
Pozdrawiam Gryfegz:)
AparatSfinks
Środa, 2015-04-15 12:50
Duda startuje z poparcia Kaczyńskiego. PiS - do czasu gdy sam nie dopcha się do władzy - nigdy z nikogo nie będzie zadowolony - chyba, że będzie to człowiek z PiS-u. Tak jak był np. Lech Kaczyński. Kaczyńscy żarli się z każdym prezydentem, od Wałęsy poczynając i tak jest po dzień dzisiejszy. Spot wyborczy: OBIECAŁ I OSZUKAŁ jest zwykłym przekrętem ! Zostały tam pomieszane kompetencje: prezydenta, Sejmu i premiera !
Duda stosuje taktykę obiecanek: wszystkim - obiecuje wszystko ! Tyle to ja też potrafię i dziękuję za takiego (prezydenta?) !!! Duda miał spotkanie z wyborcami w Jel. Górze. Dwa pierwsze rzędy na sali - dzieciaki ze szkoły, reszta - staruszkowie. Z nikim nie zamienił słowa, nie odpowiedział na żadne pytanie, popędził dalej. Po prostu olał wyborców !
AparatTaki-tam
Środa, 2015-04-15 13:33
Będe głosował na DUDĘ -To jest nadzieja na POLSKĘ ktrórej nie trzeba się będzie wstydzić.Kazdy z rozumnych ludzi musi przyznać że czas PO....płuczyn trzeba zakończyć
Aparatdo Gryfegz
Środa, 2015-04-15 14:35
Ale nie udawaj, że nie kryje się w tym nazwa miasta, no proszę...Porównanie Polski do Niemiec? Czy Ty masz pojęcie o ich sytuacji gospodarczej i strukturze poszczególnych kategorii wiekowych za Odrą?
Śmiać mi się chce, gdy widzę, że ludzie głosują na Dudę, z różnych względów. Serio jesteście tak głupi, iż myślicie, że on cokolwiek zmieni? Obniży wiek itp, a potem efekt ekonomiczny uderzy w PO i znowu będzie gadanie, ile to Platforma złego zrobiła. Już wolałbym Palikota, który przynajmniej wie z czym do przedsiębiorców, którzy są siłą napędową polskiej lichej gospodarki no i sam się czegoś dorobił, ale tak jak wspominałem - nie głosuję na nikogo, za kim stoi jakakolwiek partia.
AparatOlek
Środa, 2015-04-15 17:52
Najbardziej debilna rzecz jaką przeczytałem w przeciągu ostatnich paru tygodni:

"Pierwszy i dla mnie najważniejszy jest taki, iż inni postępowi kandydaci jak JKM czy PK mają małe szanse więc trzeba obstawiać "czarnego konia" tej gonitwy."

Jedyne co mi się nasuwa na myśl, to pewien cytat: "Szaleństwem jest wybierać cały czas tych samych politykow i oczekiwać zmian na lepsze."

Jeśli ma się coś zmienić w końcu, to należy wybrać kogoś, kogo do tej pory nie było. Tyle w temacie.
AparatŁamignat
Środa, 2015-04-15 20:19
Albert Einstein
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Albert Einstein
AparatDLW
Środa, 2015-04-15 20:39
Pomimo ze jestem prawicowcem nie będę głosował na Dudę . To człowiek wyjęty z kapelusza prze prezesa Kaczyńskiego. Tylko Paweł Kukiz może rozwalić to całe kolesiostwo i zmienić ordynacje wyborczą.Nachalna agitacja aby głosować na kandydata PiS daje dużo do myślenia . Mam nadzieje że ludzie trochę myślą i widzą co się dzieje.
AparatMarianooo
Środa, 2015-04-15 23:32
Ja swój głos oddam na GRZEGORZA BRAUNA!! Wrocławianin, reżyser filmów dokumentalnych np. Towarzysz Generał idzie na wojnę, Plusy dodatnie, plusy ujemne... Jest to człowiek posiadający ogromną wiedzę historyczną, świetnie obeznany w geopolityce no i wolnościowiec. Proszę obejrzeć na youtubie wypowiedzi p. Grzegorza i porównać do B.Komorowskiego, słownictwo, logika i sposób wypowidzi - różnica kilku klas.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Lipiec 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca