Poseł interweniuje w sprawie Szkolnej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-10-30 12:51:09
Nie cichnie oburzenie mieszkańców Lwówka Śląskiego, lokatorów nowo oddanego do użytku budynku przy ulicy Szkolnej 4. W środę spotkali się oni z Posłem na Sejm RP.

O dziwnej sytuacji, niemal jak z filmu Alternatywy 4 mającej miejsce we Lwówku Śląskim przy ul. Szkolnej (nomen omen 4) pisaliśmy w materiale „Ile mieszkań powstało na Szkolnej?” Jak się okazuje lokatorzy, którzy otrzymali przydziały na mieszkania w tym budynku są niezadowoleni nie tylko z braku pomieszczeń gospodarczych, czy zasypanych piwnic. Ludziom nie podoba się pośpieszna przeprowadzka (do 15 listopada, czyli trzy tygodnie), brak prądu, brak wody, brak armatury łazienkowej w niektórych mieszkaniach, czy zakaz mocowania czegokolwiek na ścianach (w tym również karniszy). Mieszkańcy zwracają również uwagę na dziwnie rozplanowane urządzenie kuchni. „Czepialscy” wskazują również bylejakość w wykończeniu tych mieszkań.

Fragmenty instrukcji użytkowania mieszkań


Wiele osób śmieje się z tych problemów, mówiąc, że jak komuś się nie podoba podarowane mieszkanie, to niech się nie przeprowadza i kupi sobie własne na kredyt. Sprawa jest tutaj o wiele bardziej poważna. Wcale nie chodzi o czepianie się do krzywo zamocowanego gniazdka w ścianie.  Warto pamiętać, że na tę inwestycję poszły nasze wspólne pieniądze. Ponadto, inwestycja została zrealizowana przy udziale środków unijnych i gdyby się okazało, że zostało tu zrobienie coś niezgodnie z założeniami, to wszyscy mieszkańcy Lwówka Śl. solidarnie za to będą musieli zapłacić.

Sprawa jest o tyle poważna, że lokatorzy, którzy nie bardzo mają wsparcie w lokalnych władzach zwrócili się o pomoc z zewnątrz. Pan Roman Kulczycki we wtorek po południu zadzwonił do Posła na Sejm RP, Wojciecha Zubowskiego, który dostrzegając powagę sprawy odwołał wcześniej zaplanowane spotkania i już następnego dnia rano był we Lwówku Śl., gdzie spotkał się z lokatorami i wysłuchał ich skarg.

 
Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP
- Spotkanie odbyło się na prośbę mieszkańców. W pierwszej kolejności w biurze poselskim we Lwówku Śląskim zapoznałem się z dokumentami przedstawionymi mi przez lokatorów. Następnie pojechaliśmy na ulicę Szkolną, żeby na własne oczy zobaczyć jak to wygląda i wysłuchać samych mieszkańców.

Z informacji otrzymanych od lokatorów Poseł Zubowski dowiedział się, że byli oni poinformowani o tym (przynajmniej ustnie), że mieszkania te będą wyposażone w oddzielne pomieszczenia gospodarcze. Faktem, który został na miejscu ustalony jest to, że te mieszkania takich pomieszczeń dodatkowych nie mają. W miejscu, w którym te pomieszczenia miały się znajdować jest najprawdopodobniej pustostan a w przyszłości być może dodatkowe 19-ste mieszkanie. 
Z wstpnych ustaleń – przeglądu dokumentacji będącej w posiadaniu mieszkańców i ocenie sytuacji na miejscu zachodzą podejrzenia, o niewłaściwie przeprowadzoną inwestycję. Poseł Zubowski ma zwrócić się o analizę tych dokumentów do radcy prawnego, skontaktować się także z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Wojewódzkim, w kwestii odpowiedzialności nad tą inwestycją i nad właściwym wydatkowaniem środkami unijnymi.  Poprosi także stosowne instytucje, o ewentualne aneksy do umów i sprawdzi czy w projekcie nie było wprowadzonych zmian. Dopiero po otrzymaniu wszystkich stosownych materiałów będzie chciał ponownie spotkać się z mieszkańcami a być może i z władzami Lwówka Śl.  Wszystko zależy od poczynionych ustaleń.
 
- Nie chciałbym wyrokować na chwilę obecną, bo nie znając wszystkich dokumentów byłoby to niewskazane – mówi Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP

Jak przyznaje w rozmowie jedną kwestią są problemy z pomieszczeniami gospodarczymi, a właściwie ich brakiem, oraz z terminem na oddanie tych robót zbiegającym się z kampanią wyborczą. Natomiast inną sprawą jest to na co zwracali mu uwagę mieszkańcy, czyli jakość wykonanych prac. Jak zapewnia jest to również istotna sprawa, która w analizie dokumentacji nie zostanie pominięta.

Władze Lwówka Śląskiego jak do tej pory nie ustosunkowały się oficjalnie do skarg mieszkańców. W najbliższych dniach w lokalnej prasie zostanie opublikowany artykuł promujący przeprowadzoną inwestycję. Przetarg na publikację artykułu promującego projekt pn.: Renowacja kamienicy przy ulicy Szkolnej 4 we Lwówku Śląskim wygrała Polskapresse Sp. z o.o.
Zobacz galerie:
Komentarze:
Aparatto żenujące
Czwartek, 2014-10-30 16:17
rozumię ze to pomysł ... najlepszej urzedniczki burmistrza..
- takie traktowanie ludzi jest w jej stylu... wszyscy o tym mówiąWIecie dlaczego trzeba zmienić te władze!!!
bo one nie mają dla nikogo szacunku
Aparatkosi
Czwartek, 2014-10-30 17:46
Prawda jest taka, że jak ktoś chce mieć zrobione pod siebie to niech spłaca kredyt przez 30 lat... Rozumiem, osoby niepełnosprawne, starsze albo ci, którzy stracili dach nad głową w obliczu jakiejś katastrofy. I tym ludziom należy się życie w godnych warunkach. Ale reszta nie ma prawa mieć pretensji o byle co podczas gdy my -podatnicy dajemy im dach nad głową
AparatFredzio
Czwartek, 2014-10-30 19:48
Święte słowa kosi.:)
Aparataaaa
Czwartek, 2014-10-30 19:51
dać za darmo i jeszcze narzekają - do roboty ... a roman kulczycki niech lepiej przyzna się obywatelom jak szpital rozłożył - brawa dla menedżera stulecia za kampanię i popieranie obywateli "nic nie robiących". jaki gospodarz taki elektorat sobie szuka :)))))))
Aparat????
Czwartek, 2014-10-30 20:00
Jasne jak do tej pory wiele od lat ludzi dostaje mieszkania komunalne i jest ok, czekają na ten przydział latami, wynajmując mieszkania, teraz przez kolejne 5 lat będą najmować od gminy bez możliwości wykupu i płacić za najem, nie otrzymują mieszkania własnościowego!!! Taki ich wybór. Kto kupił spłaca własne i remontuje w własne. A tych ludzi to nie jest własne mieszkanie a jedynie najmowane i to na jakich warunkach: bez piwnic komórek strychu z ogrzewaniem gazowym półmetrowymi ścianami na których nie wolno nawet karnisza przyczepić, bez parkingu. I nie wiedzieli oni o tych warunkach do dnia podpisania umowy.
Ilu waszych znajomych najmuje z gminy mieszkania? czy na pewno są w lepszej sytuacji niż osoby które kupiły mieszkanie na raty? Znasz ich zdolność kredytową? Kto broni innym być na liście o przydział mieszkania? ...i czekać!... i czy znasz kryteria by być na takiej liście?
Alkoholikom socjal - tak rodzinom-nie! dziękuję za takich mieszkańców...
Aparatdo kosi...DZIWI MNIE
Czwartek, 2014-10-30 20:50
Dziwi mnie atak na ludzi. W naszym mieście nie wolno o nic pytać. Proponuje "kosi" wezwać pomoc posła w innej sprawie - by zmienił przepisy. Artykuł nie dotyczy dyskusji czy się ludziom należą mieszkania a jedynie pokazuje BEZSILNOŚĆ ich wobec zaistniałej sytuacji. Szkoda ze nie godzą się z losem, i nie dziękują za tak cenny dar w kościele naprzeciw. Jeszcze raz piszę tylko NAJMUJĄ od gminy i BĘDĄ PŁACIĆ CZYNSZ-GMINIE i opłacać samodzielnie - nie z podatków...to zabrońmy tez wynajmów od prywatnych właścicieli- niech wszyscy kupują mieszkania! Mam nadzieję ze ktoś pomoże tym ludziom.
Aparatagatka
Czwartek, 2014-10-30 22:29
Brawo dla osób interweniujących i brawa dla tych którzy nie godzą się na bylejakość!!!Gdyby wszyscy mieszkańcy byli tak czujni i sprawdzali W JAKI sposób burmistrz wydatkuje nasze pieniądze,nie byłoby takiej( chyba) SAMOWOLKI!
Aparatdo agatki
Piątek, 2014-10-31 07:56
Też mi osoby interweniujące.Phi.Sami kandydaci na radnych,włącznie z zainteresowaną EB.A gdzie reszta lokatorów?? A to że im parkingu nie wybudowano, to już naprawdę podłość moja pani.To się nadaje do prasy normalnie.Tu już TVN powinien interweniować.A do postu powyżej.Jak im nie pasuje to nie muszą wynajmować.Przymusu nie ma.Znajdą się inni chętni.Czepili się jak rzep psiego ogona i próbują przekonać elektorat.Obłudnicy.
AparatzaRADNY
Piątek, 2014-10-31 08:21
I znów radny Żojdzik będzie pisał że się burmistrza atakuje, że nie ma argumentów itd. Jak burmistrz nie wysłuchał ludzi i ma ich zdanie w tyle, to znalazła się osoba, która chce ludzi wspomagać.
Aparatrealista
Piątek, 2014-10-31 09:31
nie dość, że ludzie dostają mieszkania za darmo, to jeszcze mają mnóstwo oczekiwań, może niech pogadają z tymi, którzy cięzko pracują, a na własne M muszą zaciagnąć kredyt do końca życia. nie chcę wiedzieć, jak za parę lat będą wygłądały te mieszkania socjalne, choćby były ze złota.....
AparatNIWNICE
Piątek, 2014-10-31 09:45
PANI SIELEWICZ NA ZDJĘCIACH ! GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE, TAM ...
Aparatyyy
Piątek, 2014-10-31 09:48
za darmo i jeszcze im źle - "czekali nawet po 10 lat" - też mi argument - to trzeba było 10 lat zapie... a nie czekać - do roboty obłudnicy
Aparat..
Piątek, 2014-10-31 10:11
Jeśli gmina juz cos robi to nie powinna robić tego bylejak. Jesli to wszystko prawda to wstyd dla gminy. Od razu usunąc tych co mieli coś z tym wspólnego. Drugą sprawa jest to, że te mieszkania powinny zostać w dużej części puste by mogły sie tam znaleźć osoby, którym los przyniósł nieszczęście aby móc im zapewnić dach nad głową ( i to też w wiekszości czasowy) aby pomóc a nie wyręczyć. I nie powinny to być mieszkania na wynajem - to nie biuro nieruchomości czy działalność zarobkowa, jak chca wynajać to ofert jest opór jakie tylko się chce.
Aparatyogi
Piątek, 2014-10-31 10:14
Radna Sielewicz to też się tam wprowadza? napiszcie co ona tam robiła o czym mówił? Mieszkańcowm Niwnic należy się informacja
Aparatdo .. i yogi
Piątek, 2014-10-31 10:41
Wiesz co dopiero by sie dzialo jakby choc jedno mieszkanie stalo puste?
A pani S.?Kandyduje więc punktuje:).
Aparatdlatego
Piątek, 2014-10-31 11:45
dlatego nic się w tej gminie nie zmienia i nie zmieni, ktoś kto dochodzi swoich praw jest pacyfikowany od razu to on staje się ofiarą w tym przypadku mieszkańcy. Oczywiście przepisy w kraju są złe, ludzie tam mieszkający nie tacy, a wykonanie i warunki czyli to co najważniejsze w tej sprawie jest ok? Nie dziwmy się ze później urzędnicy mogą robić co chcą bo nikt nie będzie miał odwagi nawet spytać bo zostanie zlinczowany i naznaczony. Jak się chce odwrócić uwagę od tematu powód się zawsze znajdzie. My Polacy lubimy jak ktoś ma gorzej.Fajnie że to nie mnie dotyczy, opluję tych ludzi niech siedzą cicho. Tyle tylko że dziad się śmiał i tak samo miał.A jak spotka Cię bezsilność w innej sprawie.
Boimy się widzieć i reagować taka jest prawda. Jako anonimowy komentator masz odwagę.
Aparatgogol
Piątek, 2014-10-31 13:10
:D
AparatLudwik K. wasz burmistrz
Piątek, 2014-10-31 19:00
do wszystkich osób, które w swoich komentarzach piszą o darmowych mieszkaniach komunalnych. Gmina i miasto jest inwestorem remontu i te mieszkania są naszą własnością, a nie lokatorów, którzy otrzymali przydziały. Proszę nie mylić pojęcia własności. Nikt im nie dał tych lokali.
Będą płacić normalny czynsz najmu i opłacać wszystkie media, energ.elektr., gaz, wodę i oczywiście centralne ogrzewanie.
Należy przeprosić najemców, że nie starczyło nam pieniędzy na wykończenie mieszkań w standardzie, wrócimy do tematu i postaramy się pomóc po wyborach.
Aparatgość
Piątek, 2014-10-31 20:47
"(...)wrócimy do tematu i postaramy się pomóc po wyborach." - taki pan pewny ponownego wygrania wyborów? Oby się pan pomylił. Dość już pańskich rządów. Ta kamienica to jeden z przykładów.
Aparatfila
Piątek, 2014-10-31 21:45
dostali wyremontowane mieszkania i jeszcze narzekają a mieszkańcom obok gmina zmusiła do wykupu bo straszono przetargiem
Aparat...
Piątek, 2014-10-31 21:48
Propaganda...super sobie wymyśliła to Pani Szczęsna.Pani na zdjeciiu w kraciastym płaszczyku to nie ta przypadkiem co to kandyduje z komitetu Pani Szczęsnej?... i wszystko jasne. Pewnie napisały razem wieczorkiem niby pisemko do Radnej Szczęsnej, żeby ta interweniowała. Tani chwyt wyborczy...
AparatLudwik Śląski
Piątek, 2014-10-31 21:53
Ludek czyta???
no nie ,,, czyżby wsłuchiwał sie w głos społeczeństwa?
Od kiedy to
moze 16 listopada jest tak bisko ze pory trzęsą..
Radził bym spojrzeć na bolesławic gdzie miasto sie zatrzymać ludzi młodych dając im mieszkania..
zeby miasto sie rozwijało, zeby miał kto płacic podatki...
Swoją drogą jakośc lokali.. pozostawia wiele do życzenia, czyzby nadzorujący wykonanie przysnęli?
zasypano piwnice w budynku???
na ścianach nie wolno nic wieszać?- radze kupić super glu lub inną kropelkę...- najpierw spytajcie w urzedzie czy wolno bo moze skład chemiczny rozpuści ocieplenie???
pogratulować,
Aparatzostawcie tę politykę!!!
Piątek, 2014-10-31 22:37
W tym artykule nie ma nic o promowaniu kogokolwiek ani wskazywaniu winnego palcem. Sam poseł jest ostrożny w wypowiedziach może gmina rzeczywiście zrobiła wszystko prawidłowo. Słusznie ze ludzie chcą wyjaśnić różnice z informacjami podanymi publicznie w Internecie o inwestycji a sytuacją z którą się zetknęli. znajomy dostał odpowiedź w gminie że wszystko jest jak miało być. Mają prawo dochodzić prawdy. Jak napisała osoba "dlatego" warto mieć odwagę pytać dlaczego nie ma czegoś co miało być i dlaczego nie jest tak jak planowali. Ludzie, widziałem w tym bloku coś robią wnoszą armaturę łazienkową, malują mają krótki termin z rozmów z nimi wiem ze nie mają światła na klatce schodowej i wody. Starają się jak mogą, mam nadzieję ze wyjaśnią sobie wszystko z urzędem. A my przestańmy taplać się w błocie i nawzajem nim obrzucać. Zgoda buduje a niezgoda ruinuje, potrzeba tam dialogu. wojna nic nie da jedna strona czuje się atakowana że niby propaganda, nieważny staje się temat ich sprawy, z drugiej strony burmistrz który czuje że to propaganda przeciw niemu przed wyborami. Rozumiem obie strony. zasiedlenie mieszkańców zbiegło się z terminem wyborów, stąd wątpliwości. Tylko zrozumcie tu chodzi o mieszkańców, nie zapominajcie o tym. Nie wszyscy żyją wyborami nie jesteście pępkiem świata.
Aparatspokojnie
Piątek, 2014-10-31 22:52
Fakty opisane w artykule rzeczywiście wskazują na jakąś nową technologię budownictwa-ja się nie znam. Poczekajmy na ekspertyzy prawników posła. A mieszkańcy jak to polak podobno wszystko potrafi dadzą radę, podobno też mądry polak po szkodzie mieszkania zobaczyli po podpisaniu umów. Czasami warto wcześniej poznać warunki umowy i wygląd lokalu. Od zewnątrz wyglada pięknie, nie jeden zazdrości, ale jak mówi przysłowie nie wszystko złoto co się świeci. Dla wielu z tych lokatorów jak i myślę dla każdego z nas, budynek po kapitalnym remoncie byłby taką atrakcją.Nie wyobrażałbym sobie mieszkania bez piwnic i zaplecza gospodarczego albo nawet schowka na rowery czy wózki. Czy nie można było zrobić na parterze takiego pomieszczenia a tak jak wspomina artykuł wykończyć te dziewiętnaste mieszkanie i dać do zamieszkania? Myślę ze nie było by całej tej afery. Współczuje i życzę po tym nie miłym akcencie związanym z zamieszkaniem lokatorom polepszenia warunków i spokoju.
Aparat????
Piątek, 2014-10-31 23:32
Po co zasypywali piwnice??? Proboszcz teraz odgruzowuje pod kościołem piwnice, w innych miastach robią w piwnicach kawiarnie czy nawet trasy do zwiedzania. Tu zasypali? I nie zrobili komórek. Czy to hotel czy dom starości? Przecież Ci ludzie nie spędzają tam urlopu? Było dać im piwnice by wykonali na swój koszt remont ich tak jak robią łazienki czy kuchnie. Czy to naiwność urzędu ze ludzie się nie zorientują wprowadzając że nie ma nawet gdzie roweru czy drabiny schować czy nadzieja że się pogodzą z losem??? A że się nie godzą to od razu atak w ramach kampanii, a oddanie budynku do 15 tego to nie element kampanii? Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień. Jest pośpiech są błędy. Kto się spieszy tam się diabeł cieszy ( a na pewno nie mieszkańcy) .
Aparatcukierek albo psikus
Piątek, 2014-10-31 23:43
Bez karniszy i rolet na paterze??? Dobre… Jak w Holandii  a mury jak w twierdzy? Jak przyjdzie Putin po gaz to się nie bójcie  na szczęście od środka miękkie ściany…sorry za żart niektórym nie do śmiechu. Doprawdy instrukcja jak bomby nie dotykać nie używać, ale mieszkać normalnie czy to jest cukierek od urzędu czy psikus.
AparatJASIU
Niedziela, 2014-11-02 09:40
KTO OCIEPLA POMIESZCZENIA OD WEWNĄTRZ FIRMIE BYŁO ŁATWIEJ I WYGODNIEJ OCIEPLIĆ OD ŚRODKA PODEJRZEWAM ZE ZA DUŻO BYŁO ZABAWY ŻEBY ZROBIĆ TO OD ZEWNĄTRZ TO JEST STARY BUDYNEK TAKICH MATERIAŁÓW JAK KNAUF MP NIE STOSUJE SIĘ W STARYCH KAMIENICACH. ŚCIANY NA ZEWNĄTRZ BĘDĄ SUCHE ALE W ŚRODKU BĘDZIE ZA NIEDŁUGO GRZYB PO ZA TYM STOSUJĄC TAKI MATERIAŁ MUSI BYĆ ZASTOSOWANY ODSTĘP MIEDZY ŚCIANAMI DLATEGO NIE NAKŁADA SIĘ KLEJU PACĄ Z GRZEBIENIEM TYLKO KŁADZIE SIĘ NA PLACKI ŻEBY ZOSTAŁA CYRKULACJA POWIETRZA MOŻNA ZASTOSOWAĆ OTWORY WENTYLACYJNE PRZY PODŁODZE I PRZY SUFICIE A PODEJRZEWAM ZE TEGO NA PEWNO NIE ZROBILI. A ZASYPANE PIWNICE
NIE WIADOMO CZYM NIEDŁUGO POKAŻĄ WIEC ŻYCZĘ POWODZENIA
Aparatwasz
Niedziela, 2014-11-02 19:08
Wkurza mnie ten podpis "WASZ BURMISTRZ" Może czyjś jest ale nie MÓJ! To jest włażenie w odbyt bez mydła!!!!
Aparatczytelnik
Poniedziałek, 2014-11-03 18:26
czekali po 10 lat? Niektórzy z tego co widze to mają ok 26 lat i dostali mieszkanie ! Sory, ale ludziom marzą się mieszkanka 4 pokojowe z tarasem i może jeszcze od miasta chcieliby takie dostać. Żenada ! Jakby wzięli się do pracy normalnej, to i na kredyt by było ich stać. A we własnym mieszkanku można robić co się podoba, bez sztucznej interwencji posła :)
Aparatdo czytelnika
Poniedziałek, 2014-11-03 22:05
Mnie tam Ci ludzie imponują trzeba walczyć o swoje. Co byś zrobił na ich miejscu? Swoją drogą spróbuj sam coś w gminie wywalczyć, dojść do swoich racji. A poseł ma prawo wglądu w cała dokumentację nie to co zainteresowany interesant, ma również do dyspozycji radców prawnych. A weź prywatnie idź to załatw, poza tym z czym jak nie masz dojścia do dokumentacji....w większych miastach często ludzie sięgają po pomoc posłów. A tu we Lwówku sami specjaliści od osądzania. Sam próbowałem coś załatwić i nic - ściana. A my pacyfikując tych ludzi pokazujemy jedno, nie ważne czy urząd się pomylił, nie liczył się z dobrem mieszkańców, my zawsze szukamy drugiego dna i atakujemy słabszego. Czemuś biedny boś głupi czemuś głupi boś biedny. leżącego łatwo skopać a może jakaś uwaga merytoryczna na koniec co do jakości inwestycji gminy Panie czytelniku, chyba ze reprezentujesz interesy gminy. wtedy rozumiem...odwracasz uwagę...
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca