Dzięki monitoringowi namierzono pirata

W dniu 13 stycznia 2019 roku w trakcie trwania kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy około godziny 12.10 przez centrum miasta dokładnie jadąc od strony ul. Orzeszkowej, Plac Wolności, a następnie ul. Sienkiewicza przejechał z bardzo dużą prędkością pojazd osobowy marki Opel Corsa.

Kierowca podczas tego przejazdu popełnił przy tym kilka wykroczeń, które w skutkach mogły być wręcz tragiczne, ponieważ dwukrotnie wyprzedzał pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz na przejściach dla pieszych jak również jechał lewym pasem drogi dwukierunkowej na odcinku praktycznie całego rynku miejskiego i przejechał w ten sposób również dwa skrzyżowania. Kierowca chcąc najwidoczniej zwrócić uwagę na swoją brawurową jazdę z zuchwałością używał przy tym sygnałów dźwiękowych co wzbudziło lęk i niepokój u wielu osób w tym dzieci przebywających w tym czasie w centrum miasta. Świadkami tego zdarzenia był również patrol Straży Miejskiej, który o tym zdarzeniu natychmiast poinformował Policję. Pojazdu nie udało się zatrzymać na drodze.

Następnie przegląd zapisu monitoringu miejskiego pozwolił zabezpieczyć całe zdarzenie i jego przebieg, a jakość nowego systemu monitoringu miejskiego pozwoliła dokładnie odtworzyć zdarzenia, przyjrzeć się pojazdowi, numerom rejestracyjnym i kierowcy, który jak się okazało prowadził pojazd również bez zapiętego pasa bezpieczeństwa.

Sprawę przekazano Policji.


Autor: UGiM Lwówek Śl. / red.