Fantastyczne zachowanie lekarza i pielęgniarek

O lekarzach i pielęgniarkach częściej mówi się w gorzkich słowach, pokazuje ich błędy i pomyłki aniżeli wspaniałe postawy. Tym bardziej wczorajsza sytuacja zasługuje na przybliżenie.O sprawie poinformował nas jeden z czytelników, który w dniu wczorajszym (8.01) był świadkiem zasłabnięcia starszego mężczyzny. Do zdarzenia doszło ok. godz. 10 w banku przy ulicy Morcinka w Lwówku Śląskim. Obsługa banku natychmiast wezwała pogotowie. On po pomoc pobiegł do znajdującego po drugiej stronie ulicy ośrodka zdrowia. Jak sam przyznawał, nie był pewien, jak tam zareagują na takie wezwanie. Szybko został mile zaskoczony. Z ośrodka zdrowia natychmiast wybiegł lekarz, który do pomocy zabrał z sobą pielęgniarki.


Informację potwierdza nam Dyrektor ds. Medycznych PCZ w Lwówku Śląskim, lek. med. Marcin Karasiński, który wyjaśnia, iż lekarz zbadał mężczyznę, pielęgniarki zmierzyły mu ciśnienie i poziom cukru. – Razem czekali na przyjazd karetki, której zespól przejął opiekę nad tym panem – tłumaczy doktor Karasiński, który nie zdradza jednak nazwisk ani lekarza ani pielęgniarek.

W ocenie naszego czytelnika zachowanie całej trójki zasługuje, co najmniej na słowa uznania. My oczywiście przyłączamy się do tej opinii - DZIĘKUJEMY!Autor: red.