Jutro otwarcie drogi Lwówek Śląski – Bolesławiec

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-10-09 18:30:19
Po wielomiesięcznych utrudnieniach ruch na drodze wojewódzkiej Lwówek Śląski – Bolesławiec jutro wróci do normy. Zanim do tego dojdzie będą zapewne przemówienia, gratulacje, błyski fleszy, kwiaty i wszystkim dobrze znane przecinanie wstęgi. Nie tylko samorządowcy będą przy tym chcieli mieć swoje 5 sekund.

Dla kierowców show nie ma większego znaczenia. Liczy się sama droga i to, żeby można nią było szybko i bezpiecznie dojechać do Brunowa, Żerkowic, czy Bolesławca.

Droga wojewódzka 297 na całej długości, od Lwówka Śląskiego do Bolesławca ma nowy asfalt, wykonane zostały pobocza, zjazdy do posesji, w sołectwach pojawił się chodniki, a na całej długości drogi są nowe, głębokie rowy odwadniające i wąskie utwardzone pobocza.
Inwestycja wygląda okazale, pojawia się jednak pytanie, czy wyremontowana za wiele milionów złotych droga wojewódzka stanie się teraz oknem na świat dla Lwówka Śląskiego, czy dzięki niej miasto zacznie się prężniej rozwijać, czy dla potencjalnych inwestorów taka droga jest wystarczająca dla transportu?


Jutro usłyszymy zapewne wiązanki ciepłych słów i wzajemna gratulacje. Wątpliwości nie ulega, iż jakość podróży samochodem osobowym dzięki tej inwestycji diametralnie się poprawiła. Czy potencjalni inwestorzy dostrzegą to? Czy dla nich ta droga i Lwówek Śląski staną się atrakcyjną drogą do inwestycyjnego sukcesu? O tym przekonany się już wkrótce.

Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej drogi.Reklama
Komentarze:
AparatDlw4u
Wtorek, 2018-10-09 18:45
Po pierwsze przez Lwówek powinna iść drogą krajową tak jak w Gryfinie czy Lubaniu,
Po 2 obwodnica miasta to podstawa skoro planuje się ruch ciężarówek i inwestorów
Po 3 duży parking dla tirów bo teraz nawet nie mają się gdzie zatrzymać na nocleg, zakupy czy żeby zaparkować tylko przejeżdżają jak najszybciej przez miasto i hałasują na alejach
Po 4 ronda lub światła na newralgicznych skrzyżowaniach - dom kultury, hotel Piast, stacje benzynowe
Po 5 wąskie pobocza na tej drodze i brak linii..
Po 6 połączyć Lwówek w linii prostej z Lubaniem czy Chojnowem, Swierzawą żeby ktoś miał powód żeby przejechać przez Lwówek
Po 7 gratulacje ale nie poprzestawajmy na laurach
AparatRysiek Petru
Wtorek, 2018-10-09 18:53
3 lata remontu kilkunastu kilometrów drogi. U nas to dalej jak w lesie
Aparatdoroszka
Wtorek, 2018-10-09 19:33
Do "Dlw4u"
Wspomniałeś o rondach przy hotelu Piast i przy CPN przy sadzie.Te dwa tam ronda rozładują płynnie wszystkie korki,które tam się tworzą w godzinach szczytu jadąc z dawnych Płakowic,od cmentarza i szczególnie od rynku.Przy hotelu Piast wystarczy pokryć grubą płytą koryto rzeczki Płuczki i mamy duże rondo o średnicy około 50 m.Podobnie z rondem koło CPN i Sądu.Wystarczy wykorzystać zarośnięty nieurzywany plac przy Netto i mamy drugie jeszcze większe rondo.Nie wiem jak trzeba tłumaczyć,ze rondo to w mieście zbawienie zdecydowanie lepsze niż światła.Po zrobieniu ronda przy hotelu Piast z wykorzystaniem placu przy poczcie,można połączyć z rondem tę drogę od poczty z której praktycznie nie mozna nigdy płynnie wyjechać a już szczególnie w kierunku Jeleniej Góry.Rondo to eliminuje wszystkie problemy tej drogi z poczty.Dziwię się,że kandydaci na Burmistrza Lwówka Śląskiego nie poruszają tematu tych dwóch rond,przecież ludzie takiego kandydata poparliby z otwartymi rękami szczegolnie ci z dawnych Płakowic,ktorym te korki są problemem.
Aparatco dalej
Wtorek, 2018-10-09 19:37
Co z drogami zniszczonymi przez objazdy? Czekamy 3 lata ,żeby przed następnymi wyborami ruszyły ich remonty?
Aparatjayjay do drożka
Wtorek, 2018-10-09 21:52
Pani Mariola obiecała obwodnicę Lwówka za kase z budżetu państwa? Chyba? A od dróg wojewódzkich zarządza nimi województwo, a burmistrz może tylko prosić o przebudowę.... Ciekawe jak z powiatowymi sprawa bo krzyżówka 10 dywizji, Orzeszkowej i Alei prosi się o sygnalizację świetlną, a powiat umywa ręcę od swych dróg i lusterko marne tylko dali.
AparatLax
Wtorek, 2018-10-09 21:58
Brak wyciętych drzew gałęzi oraz nowe nasadzenia drzew liściastych na poboczu drogi żeby liście i korzenie zniszczyły nową wyremontowaną drogę oto Polska myśl technologiczna
AparatMagda
Wtorek, 2018-10-09 23:54
Brak chodników na Złotoryjskiej, Betleja, Płakowickiej, plus ulice bez oświetlenia i asfaltu to jest masakra.
Aparatedek
Środa, 2018-10-10 07:33
W normalnym kraju w takim czsie pewnie by juz linie kolejowa do Boleslawca wybudowali lub dwie. No coz cieszmy sie przynajmniej ,ze do jakiejs normalnosci wracamy .
AparatKPP Prawica
Środa, 2018-10-10 08:25
A kandydat Prawicy, młody chłopaczek - Mazur(którego kontrkandydatami w okręgu są Kubis oraz Brzozowski)widocznie nie ma pojęcia o kosztach budowy dróg od podstaw, bo w swoim "programie", którym chce nakłonić do głosowania na siebie oznajmił, że chce wybudować drogę bezpośrednią z Oświęcimskiej do wylotowej drogi na Bolesławiec. Rozumiem, że droga ma prowadzić przez 2 Dęby czy osiedle.....to chyba żart. Po co taka ulica? Szkoda 2 dębów, na których można odnowić tor saneczkowy, zamiast pod nosem mieszkańców osiedla drogę budować. Koszt kilkunastu-kilkudziesięciu milionów, a kandydat, który z tego co pamiętam skończył kierunek matematyka - rzuca takie bzdurne pomysły. Skąd Kobiałko wziął taką osobę?? Takie bzdety, byleby tylko wybrali, byle by się dostać. Zero profesjonalizmu!!!! Ludzie z tego okręgu - nie głosujmy na taką osobę! Niby młody, powinien myśleć logicznie, a pomysły "z kapelusza" :(
Aparatjola
Środa, 2018-10-10 09:23
Wyremontujcie droge do szkoly -Pałacową i postawić zwalniacze jakieś aby dzieci czuły sie bezpieczniej
AparatZ
Środa, 2018-10-10 13:21
Ten remont jest delikatnie mówiąc spaprany. Nowy asfalt jest nierówny, czuć to w aucie mimo resorowania, a powinno być gładko że nawet wozem drabiniastym nic nie powinno się czuć. źle jest wytrofilowana na zakrętach. W miejscowości Suszki (dolne) wyszła jakaś chopka. Brak zatoczek dla autobusów, jak by nie było miejsca żeby je zrobić, a w Brunwie na nowym przystanku droga dziwnie się zwęża. Porażka.
Aparatjojo
Środa, 2018-10-10 14:51
Płóczka a nie Płuczka
Aparatbolo
Środa, 2018-10-10 18:15
Za tyle miesiecy utrudnień, teraz Lwówek oblepiony został plakatami z twarzą marszałka województwa rodem z raciborowic który jest odpowiedzialny za tę fuszerkę! Zeby tyle czasu remontowac ten kawałek drogi to kpina i żenada! Kiedyś z po a teraz niezalezny, takich jest wielu więc podziekujmy im przy urnach NIE GŁOSUJĄC NA NICH!!!!
AparatDo Dlw4u
Środa, 2018-10-10 18:47
Zgadzam się z uwagami i propozycjami autora Dlw 4u !
Lwówek śląski wymaga zbudowania rond w trudnych skrzyżowaniach oraz budowy kilku parkingów tak dla tzw tirów na obrzeżach miasta jak i w mieście parkingi dla turystów i mieszkańców. Lwówek Śląski zaczyna się dusić z powodu miejsc parkingowych.
Aparatkierowca 3
Środa, 2018-10-10 18:53
Brawo ! Rekord następny do księgi rekordów dziwnych!
Chyba ,że uznamy iż lepiej późno niż wcale!
Droga wojewódzka Lwówek Śląski - Bolesławiec wyremontowana!
Okazja do imprezy w pałacu w Brunowie ,a nie w starostwie w Lwówku Śląskim?!
Liczby:
1.odcinek 16 km ((brak zatoczek dla autobusów, mierne pobocza)
2.cena 32 milionów złotych czyli 1 kilometr za 1 milion zł,
3.remont trzy lata czyli 5km 300m przez jeden rok.
Sprawdzimy jak to będzie w praktyce z tą drogą!Szerokości!
AparatNie wierzę!
Środa, 2018-10-10 19:54
Dziękujemy bohaterom (by nie powiedzieć- Januszom) drogownictwa za to, że po 3 latach wymęczyli te 18 km.
Najbardziej dziękuję za ten 1 km (słownie: JEDEN kilometr) odcinka Lwówek - Brunów, z którym walczyliście bagatela niemal 4,5 miesiąca!
Jesteście wielcy! Kocham Was!
Ciekawe ile w tym samym czasie co wasza parpanina, Niemcy czy Czesi wybudowaliby km dróg?
Aparatmieszkaniec
Środa, 2018-10-10 20:01
Kto zmienił nazwę wsi Płuczki na Płóczki, tyle lat było to pierwsze, komu przeszkadzało? zmiana dla zmiany- chciał ktoś zabłysnąć
AparatUboczanin
Czwartek, 2018-10-11 00:28
Myślałem że moze jestem przeczulony ale widze ze inni tez czuja te okropne nierownosci na tym asfalcie. Oby sie jeszcze ulozyl bo jest masakra. W dodatku od samego lwówka co chwile jakies nowe ograniczenia do 30 km/h co to ma byc do cholery ? Z jednego takiego znaku nagle pojawia sie drugi i w dodatku natknelem sie na policje ktora juz robi na tym kase a jechac 30 to jakis zart. Zakrety ciasne jak cholera. Jadac troche szybciej musze ciagle scinac srodkiem drogi bo nic nie poszerzyli tej drogi a jedynie nastawiali barjerek metalowych od cholery i swiatelek odblaskowych ktore rozpraszaja tylko. Szok poprostu szok ze tyle czasu to robili gdzie w miedzy czasie byly robione inne drogi w okolicy i bez ich zamykania w kilka miesiecy zostaly lepiej zrobione niz ta wielo letnia inwestycja po ktorej sie spodziewalem czegos wiecej.
AparatLOL .....
Czwartek, 2018-10-11 17:21
jechałem dziś od Żerkowić i nadal były znaki że za 2,9 km zakaz ruchu ale droga z pompą otwarta poklepanie się po plecach i może teraz zagłosują. Natomiast w mieście 4 ulice zamknięte bo remont -ok ale można było M.Konopnickiej do UL.Krawczyńskiego zrobić a ul.Morcinka remontować, co by ułatwiło życie mieszkańcom!!! małe rzeczy a by cieszyły
AparatGość
Środa, 2018-10-17 09:54
Fantastyczna droga - bez oznakowania poziomego! Zaraz po wyborach zamknie się drogę na pól roku aby kreseczki pomalować. Proszę nie narzekać, że 18 km remontowano w trzy lata. Przecież na tej drodze są górki i dolinki, zakręty ostre a to w lewo, a to w prawo. Niełatwo w takich warunkach układać asfalt. Przecież zaraza próbuje ściekać w dół! Ktoś narzeka, że nie ma zatok dla autobusów. Proszę nie narzekać, ważne, że jest słupek z oznakowaniem przystanku, a że jacyś kierowcy będą się nabzdyczać? Odpowiednie organy administracji wpadną w pewnym momencie na genialny pomysł usprawnienia ruchu przez wybudowanie zatoczek i będzie okazja do następnej fety.
Dodaj komentarz

Kalendarz wydarzeń

Prev
Maj 2019
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
WAŻNE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mini_archiwum-lwowecki
Niedziela, 2019-03-17
List_mini_hercules-c130-mon
Piątek, 2019-03-15
List_mini_swietlica-wiejska-w-mlynsku-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_znowu-okradaja-domy-rozwiercajac-okna
Piątek, 2019-03-15
List_mini_male-granty-3
Piątek, 2019-03-15
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-dzieci-2019
Piątek, 2019-03-15
List_mini_policyjny-kogut
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_prokurator
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_onie-byli-niezlomni
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_tragiczny-wypadek-na-dk30
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_wlen-zabytek
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-licealiada-mlodziezy
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mini-pilka-siatkowa-4-sp-mirsk
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_mistrzostwa-powiatu-szs-----pilka-reczna-dziewczat-igrzysk-dzieci-2019
Czwartek, 2019-03-14
List_mini_pilka-reczna-chlopcow-igrzysk-mlodziezy-2019
Czwartek, 2019-03-14
Aktualności | Wydarzenia | Ludzie | Samorząd | Na sygnale | Wywiady | Historia | Galeria | Ogłoszenia |  Reklama | Praca