Rośnie gryfowski żłobek a obok jest miejsce na przedszkolePełną parą idą prace przy budowie żłobka w Gryfowie Śląskim. Obiekt rośnie w oczach.
Zakończony jest już pierwszy etap.


W ubiegłym tygodniu Burmistrz Gryfowa Śląskiego Pan Olgierd Poniźnik wyjaśniał, iż na bieżąco śledzi postęp prac. Pierwszy etap został już zakończony.

Teraz zaczynają robienie parkingów, żeby tam nie hamować pracy. Tam jest spory parking, bo jest on przewidywany również dla ewentualnego przyszłego przedszkola. – mówi burmistrz, który tym samym potwierdza, że jest pomysł na wybudowanie nowego, nowoczesnego obiektu na siedzibę gryfowskiego przedszkola. – To obecne przedszkole jest piękne, w sensie takim wizualnym, natomiast nie spełnia takich wymogów współczesnych dotyczących np. wielkości toalet, klas, czy też spraw związanych z wymogami chociażby ewakuacji. – tłumaczy Burmistrz Poniźnik, który nie ukrywa, iż dobrym rozwiązaniem dla przedszkola, dla dzieci i ich rodziców byłoby wybudowanie nowego obiektu, dlatego przy projektowaniu żłobka pomyślano już o tej przyszłości – Mamy tam rezerwę terenu, m.in. parkingi, wjazd są już dostosowane z myślą o tym, że to przedszkole kiedyś będzie. – dodaje burmistrz, który liczy, iż uda się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne.


Wracając do budowanego żłobka władze Gryfowa Śląskiego nie obawiają się braku chętnych. Zanim przystąpiono do tego projektu przeprowadzono wśród mieszkańców ankietę, z której jasno wynika, iż jest spore zapotrzebowanie na taką działalność. 

Przypomnijmy, że inwestycja finansowana jest z RPO Województwa Dolnośląskiego skąd Gmina Gryfów Śląski pozyskała w sumie prawie 70% dofinansowania, reszta to środki własne. Całość tego zadania to ok. 5 milionów złotych wraz z pełnym wyposażeniem tego żłobka.

Autor: red.