Krystyny i Bożeny świętowały w Lwówku Śląskim

Zainicjowana w 1998 roku przez dziennikarkę, wicemarszałek Senatu, śp. Krystynę Bochenek ogólnopolska akcja w Lwówku Śląskim przyjęła się z wyjątkowo dobrze. Pierwszy Zjazd Krystyn odbył się u tu 13 marca 2016 roku. W imieninowym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt Pań. Kolejny Zjazd zgromadził jeszcze więcej solenizantek. Kluczem do sukcesu jest wyjątkowa atmosfera. Wydarzenie z roku na rok nabiera rozmachu. W tym roku pomysłodawczyni i główna organizatorka Pani Krystyna Piotrowicz do wspólnego świętowania oprócz imienniczek zaprosiła także Bożeny.

Na odbywającą się w niedzielę, 11 marca 2018 roku w restauracji Rycerska w Lwówku Śląskim uroczystość przybyły Panie nie tylko z Lwówka Śląskiego i jego najbliższej okolicy, ale także z Gryfowa Śląskiego i Mirska.


Gości już od progu witały: Panie Krystyna Piotrowicz i Krystyna Barycka oraz towarzysząca im Gryfowska Kapela Podwórkowa. Przybywające na spotkanie Panie dołączały do witających i tak z każdą chwilą przed restauracją robiło się coraz bardziej tłoczno. Piękne kobiety i głośna muzyka w centrum miasta przykuwały uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się, robili zdjęcia i pytali co to za okazja, co to za święto?
Oficjalnego otwarcia III Zjazdu Krystyn i Bożen w Lwówku Śląskim dokonała Pani Piotrowicz, która powitała koleżanki i życzyła im udanej zabawy. Po krótkim przedstawieniu się solenizantek przyszedł czas na wspólne odśpiewanie Sto Lat i toast za zdrowie – oczywiście Krystyn i Bożen.

Specjalnie na niedzielną uroczystość wiersz dla solenizantek napisała i podczas spotkania odczytała Pani Krystyna Barycka:


Wiersz dla Krysi i Bożenki
W małym miasteczku, co Lwówek Śląski się zwie,
W miesiącu marcu czy ktoś wie, czy nie,
Spotykają się Bożenki i Krysie, by spędzić wolny czas,
Przy muzyce, śpiewie, ubawie po pas.
Bożenka, Krycha czy Krystyna
Przyjaciółka to wspaniała.
Z serca by wszystko oddała,
Ugości Cię należycie, ceni koleżeńskie życie.
Jedna pisze wiersze, druga śpiewać chce,
A trzecia w rozmyślaniu spędza chwile te.
Spędzają Bożenki i Krysie razem godzin kilka
Bawią się, śpiewają, popijają drinka.
Każda w myślach ma jeden cel
By spotkać się ponownie przy kawie czy lodach
Bo czas ucieka a człek już nie taki młody.
Więc żyj Bożenko, Krysiu tak, aby każdy dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem
Wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i radości.
Żyj najpiękniej jak umiesz,
Po swojemu, spełniaj się.
Więc jak masz na imię, ja dobrze wiem
Bożenko, Krysiu dziś złożyć życzenia Ci chcę,
Mnóstwo radości, słodkiej miłości,
Pełnego szczęścia i wiecznej młodości.
Wszystkim Bożenkom i Krysiom życzyJak już kiedyś wspominaliśmy u schyłku XX wieku Krystyna i Bożena były jednymi z najpopularniejszych Polskich imion. Wówczas mogły z nimi konkurować tylko Marie i Janiny. Później przyszedł czas na imiona zachodnioeuropejskie. Dziś na szkolnych korytarzach trudno spotkać Krysię, czy Bożenkę. Aczkolwiek moda na imiona sprzed lat powraca. Czy powróci także na Krystyny (należące do Chrystusa) i Bożeny (od Boga)? Zapewne tak. Wszak kobiety noszące te imiona są zaiste wyjątkowe, co potwierdzi każdy, kto poznał w swoim życiu choć jedną z nich. 
Tym co zastanawiają się jak dać na imię swoim pociechom polecam internetową księgę imion (ksiegaimion.com), w której możemy przeczytać nie tylko o jutrzejszych solenizantkach:


Krystyna posiada wybitną osobowość, jest zorganizowana i bardzo drobiazgowa. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą. Stąpa mocno po ziemi i nie spędza życia na marzeniach. To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. A jej decyzje zawsze są słuszne. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności …

Bożena najlepiej się czuje, gdy żyje szybko, wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą. Jest szczerą i energiczną optymistką. Nie brak jej przyjaciół oraz znajomych, zawsze bywa życzliwa i docenia każdego w swym otoczeniu. Żyje z wielkim rozmachem oraz fantazją – nikt się z nią nie nudzi, ani nie odczuwa przy niej skrępowania …

Wszystkim Krystynom i Bożenom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, spełnienia najskrytszych marzeń i żeby każda z Pań w pełni realizowała potencjał drzemiący w swoim imieniu.

Autor: MD / JT-G