Zabezpieczono nielegalne maszyny do gier hazardowych

Wspólne działania policjantów z Lubania i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca zakończyły się przejęciem nielegalnych maszyn. Podczas kontroli jednego z salonów gier na terenie powiatu ujawnili i zabezpieczyli aż trzy automaty do gier hazardowych. Teraz zarówno właścicielowi urządzeń jak i lokalu, w którym się znajdowały grozić mogą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu działając wspólnie z urzędnikami Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili akcję mającą na celu likwidację salonów gier działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.
Podczas kontroli jednego z „kasyn” na terenie miejscowości Leśna policjanci ujawnili aż trzy automaty do gier hazardowych. Okazało się, że właściciel automatów, by utrudnić ich zabezpieczenie przymocował maszyny do ścian za pomocą metalowych uchwytów. Jednakże funkcjonariusze byli na to przygotowani i po ich pokonaniu zostały przejęte przez służbę celno-skarbową. Szacowana wartość zabezpieczonych automatów to ponad 36 tysięcy złotych.


Zgodnie z ustawą o grach hazardowych właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozić mogą grzywny w kwocie nawet 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny, a także kara do trzech lat pozbawienia wolności

Autor: Policja Dolnośląska