11 listopada - Święto Niepodległości

W dniu dzisiejszym niemal w każdym mieście, niemal w każdej gminie w Polsce odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Również w naszym powiecie mieszkańcy uroczyście świętowali.

Narodowe Święto Niepodległości, to najważniejsze święto państwowe w Polsce, które zostało ustanowione na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

W Lwówku Śląskim uroczystości rozpoczęły się późnym popołudniem, Mszą Św. w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział samorządowcy, Kombatanci, poczty sztandarowe lwóweckich szkół, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, harcerze oraz mieszkańcy. Po mszy prowadzeni przez Orkiestrę Reprezentacyjną Miasta Olszyna wszyscy udali się pod Pomnik „Poległym za Wolność i Niepodległość Ojczyzny”, przy którym delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

Wieczorem w lwóweckim  ratuszu odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły dzieci i młodzież z Gimnazjum w Lwówku Śląskim i Szkoły Podstawowej z Włodzic Wielkich.

Autor: