Geocaching w Powiecie Lwóweckim – dowiedz się więcej!

Choć słowo z tytułu brzmi zagadkowo to kryje się z nim coś co dla wielu będzie wielką przygodą. W skrócie: geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów przy pomocy urządzeń GPS. Uczestnicy zabawy podążają do miejsca określonego przez współrzędne geograficzne i tam starają się odnaleźć skrytkę geocache (pojemnik) ukryty w tym miejscu. W pojemniku znaleźć można wiele ciekawych rzeczy, w każdym jest tzw. logbook, czyli miejsce na wpisy, że właśnie my znaleźliśmy skrytkę, są przedmioty „na wymianę” – możemy wziąć coś ze skrytki, ale musimy zostawić coś w zamian, są przedmioty podróżne…. ale o tym i o innych rzeczach lepiej przeczytać na ogólnoświatowej stronie www.geocaching.com lub sprawdzić samemu.

 W wielu wypadkach okazuje się, że włączenie się do zabawy otwiera oczy na świat dotychczas ukryty, który pozwala nam cofnąć się do dzieciństwa, poznać ludzi z całego świata, być w gronie „wtajemniczonych”, którzy wiedzą, że na szczycie góry, w drzewie, pod kamieniem, na szlaku jest jeszcze coś, ukryte przed wzrokiem „zwykłego turysty”. Skrytki są wszędzie, wybierasz się nad morze czy w góry, wiele z nich jest na Twojej trasie, możesz zakładać też własne skrytki i sprawić radość ludziom z całego świata.   

Powiat Lwówecki włączył się do zabawy i przygotował dla Ciebie 101 nowych skrytek. Świetna zabawa w każdym wieku, weź GPSa, wygodne buty i wyrusz po przygodę. To bliżej niż myślisz. Dołącz do milinów poszukiwaczy na całym świecie i wkręć się w fascynującą zabawę.

Skrytki na terenie powiatu ukryte są w miejscach atrakcyjnych turystycznie, dzięki nim poznasz historię tego terenu, odwiedzisz ciekawe miejsca i poznasz innych „geocachingowców”.

 
Projekt „Piastowie i Przemyślidzi na polsko – czeskim pograniczu“ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa


materiał: Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
Autor: Marek